Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτελους ηρθαν!! Δυο παραγγελιες με SGpost απο minideal.

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-01-2014 12:32 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 09:53 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-01-2014 14:49 IPS

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-01-2014 12:10 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 09:51 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 11-01-2014 14:49 IPS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ενημερωτικά σήμερα είναι αργία στο SingPost. :rolleyes: όχι ότι θα βλέπαμε κάποια αλλαγή στα πακέτα μας, αλλά λέμε τώρα :cool: 7 και σήμερα για το dispute

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά σήμερα είναι αργία στο SingPost. :rolleyes: όχι ότι θα βλέπαμε κάποια αλλαγή στα πακέτα μας, αλλά λέμε τώρα :cool: 7 και σήμερα για το dispute

 

Καντο απο τωρα , ποιος ο λογος να περιμενεις τελευταια στιγμη ?

Αν εν τω μεταξυ ερθει με το καλο τοτε το κλεινεις .

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εφτασε σημερα!

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 10:26 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 14-01-2014 16:16 IPS

 

και μια ενος φιλου μου απο πιο νωρις.

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 09:56 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-01-2014 13:54 IPS

Link to comment
Share on other sites

Καντο απο τωρα , ποιος ο λογος να περιμενεις τελευταια στιγμη ?

Αν εν τω μεταξυ ερθει με το καλο τοτε το κλεινεις .

 

Και να το κάνω, ο πωλητής δεν μπορεί να απαντήσει, γιατί έχουν το Spring Festival, όποτε δεν υπάρχει λόγος να μπλέκω με το Paypal. Οπότε περιμένω να ανοίξω στις 7 το dispute και 8 που θα γυρίσει ο πωλητής να απαντήσει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι σάκκοι αρχίζουν να ανοίγονται στο αεροδρόμιο!!!

Τα καλά νέα έφτασαν και σε μένα!

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 09:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-01-2014 15:25 IPS

 

Άντε με το καλό και στους υπόλοιπους.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι σάκκοι αρχίζουν να ανοίγονται στο αεροδρόμιο!!!

Τα καλά νέα έφτασαν και σε μένα!

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 09:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-01-2014 15:25 IPS

 

Άντε με το καλό και στους υπόλοιπους.

 

Παναγιώτης

 

Ευχαριστουμε.

Αλλα εσενα δεν ειχε αργησει , στην ωρα του ηρθε.

Εγω εχω και μια αλλη παραγγελια να φανταστεις στις 17 εγινε dispatched και ουτε ασχολουμαι ακομη ( ειναι και κατι μικρο , δεν με πολυνοιαζει ) .

Μου φαινεται νωρις ακομα...

Παντως πηρα παλι στα Ελτα σημερα , μιλησα με μια κυρια και με διαβεβαιωσε οτι δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα.

Επεμεινα πολυ αλλα αυτη φανηκε πολυ σιγουρη γι αυτο που μου ελεγε.

τι να πω ρε γμτ...

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε.

Αλλα εσενα δεν ειχε αργησει , στην ωρα του ηρθε.

Εγω εχω και μια αλλη παραγγελια να φανταστεις στις 17 εγινε dispatched και ουτε ασχολουμαι ακομη ( ειναι και κατι μικρο , δεν με πολυνοιαζει ) .

Μου φαινεται νωρις ακομα...

Παντως πηρα παλι στα Ελτα σημερα , μιλησα με μια κυρια και με διαβεβαιωσε οτι δεν εχει φτασει ακομα Ελλαδα.

Επεμεινα πολυ αλλα αυτη φανηκε πολυ σιγουρη γι αυτο που μου ελεγε.

τι να πω ρε γμτ...

 

Εμένα πάντως πως άργησε μου φάνηκε.

Ειδικά όταν παρέλαβα του φίλου το ΑΙΝΟΛ χθες, παρόλο που το είχα παραγγείλει μια μέρα αργότερα, με ζώσαν τα φίδια.

Μακάρι να αρχίσουν να πέφτουν βροχή τα καλά νέα για τις παραλαβές.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πως άργησε μου φάνηκε.

Ειδικά όταν παρέλαβα του φίλου το ΑΙΝΟΛ χθες, παρόλο που το είχα παραγγείλει μια μέρα αργότερα, με ζώσαν τα φίδια.

Μακάρι να αρχίσουν να πέφτουν βροχή τα καλά νέα για τις παραλαβές.

 

Παναγιώτης

 

Καλα σου ηρθε Παναγιωτη , σε σωστο χρονο , ισως αγχωθηκες διαβαζοντας τα δικα μας.:worry:

Απο οτι διαβαζω ειναι 3-4 παιδια που εχουν κλεισει μηνα απο το dispatched και αλλοι τοσοι σαν κι εμενα με αποστολη στις 10 του μηνος που εχουμε κολλησει εκει.

Να ρωτησω ρε παιδια.

Υπαρχει καποιος απο Singapore post που να του εγινε dispatched στις 10 και να εχει παραλαβει ?

Ετσι δηλαδη ...

http://imageshack.com/a/img571/7072/26z7.png

 

Και αν ναι , αν πατησει πανω στο μπλε και του ανοιξει αλλο παραθυρακι εκει τι despatch No του βγαζει ? 4009 ?

 

Σορρυ αλλα κοντευει να μου στριψει ....

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

20-30 μέρες κάνουν να φτάσουν.

ΥΠΟΜΟΝΗ.

 

 

 

Το ίδιο νούμερο είναι από την αρχή μέχρι την παράδοση.

 

Καλησπερα

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 06:41 IPS

 

Αυτο το εβγαλε σημερα το track trace των ΕΛΤΑ. Καλεσα στην εξυπηρετηση πελατων και ενας ευγενεστατος κυριος μου ειπε οτι σημερα εγινε αφιξη στο αεροδρομιο των Αθηνων. Ειναι μεσα σε σακκους και λογικα μεχρι τα μεσα της αλλης εβδομαδας θα ειναι στο χωρο μου (ειμαι απο νησι).

Σωστα μου τα ειπε?

 

Ευχαριστω

Piroedros

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα φάνηκε και το δικό μου

 

07/1 Παραγγελία

11/1 Despatched to overseas

31/1 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

Τελικά μάλλον ισχύει ότι ανοίγουν σάκους 1 - 2 φορές το μήνα και γι αυτό παρατηρούμε σε άλλον να έρχεται σε 15 μέρες και σε άλλον να κάνει πάνω από μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον ισχύει ότι ανοίγουν σάκους 1 - 2 φορές το μήνα...

 

Εσωτερική πληροφόρηση ή...ράδιο-αρβύλα; :!:

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερική πληροφόρηση ή...ράδιο-αρβύλα; :!:

 

Μακαρι να ειχαμε εσωτερικη πληροφορηση.

Θα ξεραμε σιγουρα τι συμβαινει και θα αγχωνομαστε λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα σου ηρθε Παναγιωτη , σε σωστο χρονο , ισως αγχωθηκες διαβαζοντας τα δικα μας.:worry:

Απο οτι διαβαζω ειναι 3-4 παιδια που εχουν κλεισει μηνα απο το dispatched και αλλοι τοσοι σαν κι εμενα με αποστολη στις 10 του μηνος που εχουμε κολλησει εκει.

Να ρωτησω ρε παιδια.

Υπαρχει καποιος απο Singapore post που να του εγινε dispatched στις 10 και να εχει παραλαβει ?

Ετσι δηλαδη ...

http://imageshack.com/a/img571/7072/26z7.png

 

Και αν ναι , αν πατησει πανω στο μπλε και του ανοιξει αλλο παραθυρακι εκει τι despatch No του βγαζει ? 4009 ?

 

Σορρυ αλλα κοντευει να μου στριψει ....

 

 

Εμενα που εγινε dispatched 13/1/14 μου βγαζει Νο 4012. Μαλλον καθε ημερα που περναει ανεβαινει ενα νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που εγινε dispatched 13/1/14 μου βγαζει Νο 4012. Μαλλον καθε ημερα που περναει ανεβαινει ενα νουμερο.

 

Ναι , μαλλον ετσι ειναι.

Βασικα θελω να δω αν με την 4009 εχει παραλαβει καποιος .

Αν καποιος παρελαβε, τοτε σημαινει οτι εχει ερθει Ελλαδα η αποστολη , αρα μου λενε ******** απο τα Ελτα.

Αν οχι , τοτε περιμενουμε να ανοιχτει η να ερθει ο σακος μας.

Σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

4009 μου βγάζει και μένα και την ιδια μερα μου εγινε despached και εννοειται ακομα περιμένω..πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω.ο μεσος χρονος αναμονης απο την ωρα που θα γινει despached to overseas ειναι 20-30 μερες. εμεις ειμαστε ακομα στην 20στη!γιατί εχετε βγάλει σπυράκια; κανονικα ο οδηγος επρεπε να κλειδωθει και να ανοιξει ενα καινουργιο thread ψυχολογικης υποστηριξης και αναμονης παραγγελιών απο Κινα. αν ειναι δυνατον ρε παιδια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερική πληροφόρηση ή...ράδιο-αρβύλα; :!:

 

Το είχα διαβάσει σε άλλο forum άλλα δεν θυμάμαι που.

Έχω στείλει email στην 4px.com για το τι ακριβώς σημαίνει το Local places of transhipment : GRATH όπου σε εμένα φαίνεται να είναι σε αυτή την κατάσταση από 12/1/2014

Αν απαντήσουν ότι αυτό σημαίνει άφιξη στην Αθήνα τότε μάλλον ισχύει γιατί από τις 12/1 που έφτασε το δικό μου ανοίχθηκε στις 31/1

Link to comment
Share on other sites

4009 μου βγάζει και μένα και την ιδια μερα μου εγινε despached και εννοειται ακομα περιμένω..πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω.ο μεσος χρονος αναμονης απο την ωρα που θα γινει despached to overseas ειναι 20-30 μερες. εμεις ειμαστε ακομα στην 20στη!γιατί εχετε βγάλει σπυράκια; κανονικα ο οδηγος επρεπε να κλειδωθει και να ανοιξει ενα καινουργιο thread ψυχολογικης υποστηριξης και αναμονης παραγγελιών απο Κινα. αν ειναι δυνατον ρε παιδια..

 

Εγω εχω ηδη ξεκινησει τον ψυχιατρο.:(

Ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , μαλλον ετσι ειναι.

Βασικα θελω να δω αν με την 4009 εχει παραλαβει καποιος .

Αν καποιος παρελαβε, τοτε σημαινει οτι εχει ερθει Ελλαδα η αποστολη , αρα μου λενε ******** απο τα Ελτα.

Αν οχι , τοτε περιμενουμε να ανοιχτει η να ερθει ο σακος μας.

Σωστα ?

 

4010 βγάζει σε εμένα.

11/1 Despatched to overseas

31/1 ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ανοίγουν σάκους κάθε 15 μέρες, συνήθως με αγορές Που εκανα απο ( Αμερική, Περού και Λονδίνο άνοιγαν κάθε 2η Κυριακή) τώρα το θέμα είναι να είσαι τυχερός και να πέσεις μέσα σε αυτό το διάστημα… κατά την γνώμη μου αυτό είναι απαράδεκτο και δεν μπορούμε να ξέρουμε εάν οφείλετε σε απουσία προσωπικού η στον στ******μο του κλασικού έλληνα ή και τα δυο, εάν όμως πρόκειται για έλλειψη προσωπικού, το αεροδρόμιο είναι και αυτό απαράδεκτο, διότι έχει τους μεγαλύτερους φόρους αεροδρόμιου στην Ευρώπη. Όποτε φράγκα έχει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να ανοιγουν σακους καθε 15 ημερες γιατι οπως βλεπουμε στο φορουμ σχεδον καθε ημερα υπαρχουν ατομα που παραλαμβανουν. Aπλως πιστευω οτι η SG καθε ημερα στελνει παρτιδες δεματων προς Ευρωπη μεσω διαφορετικης χωρας. Οποτε αναλογα την ενδιαμεση ευρωπαικη χωρα παρατηρουνται γρηγορες η καθυστερημενες παραλαβες στην Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει πολλα να παιζουν, παντως η ελλειψη προσωπικου ειναι το μονο σιγουρο. Εχει μεινει περιπου το 1/3- 1/4.

19 μερες να ανησυχειτε ετσι δεν ειναι normal. Μπορει να παρατηρουνται αφηξεις και σε 10 μερες, ομως αυτο δεν ειναι το αναμενομενο.

Μακαρι να πλακωσουν μαζικες παραλαβες.. Τωρα δεν ξερω αν ηρθε το πληρωμα του χρονου, αλλα εγω παρελαβα (ασχετο πραμα) απο ebay μετα απο 4 μηνες (και εχω παρει ηδη τα λεφτα μου).

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ανοιξαν τον σακο,τωρα ειμαι ησυχος οτι ειναι Ελλαδα...αυτο ειναι που μας καιει ρε παιδια ολους.....

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-01-2014 10:44 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-01-2014 12:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 10-01-2014 14:22 IPS

 

Το δικο μου πακετο ειχε αριθμο 4011.Παιδια οπου ναναι θα φανουν ολα.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

το ξαναπαμε, τα πακετα ειναι εδω απλά δεν εχουν ανοιχτει η σακοι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους φανηκε αυτο!

2014-01-31 22:10:00 Despatched to ATC

Δηλαδη? :worry:

 

Υπ΄οψιν οτι το ιδιο εγραφε και την 11-01-2014 με local place of transhipment GRATH

 

ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!! Ε Ε Ε ΕΦΤΑΣΕ!!!!!!!

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...