Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς εκεί είναι το πρόβλημα μιας και η μπουτάρα μου λειτουργεί σαν δάχτυλο που τρίβει συνεχώς την οθόνη!

 

:lol::lol::lol::lol::lol: να είστε καλά παιδιά!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ανάγκη να πάρεις τσαντάκι. Κι εγώ πολύ συχνά το έχω στην κωλότσεπη. Απλά του έχω θήκη. Σαν πουγκί, λεπτή που μπαίνει άνετα τσέπη.

Να, κάτι τέτοιο πχ: http://www.public.gr/product/apple/iphone/iphone-accessories/thikes/thiki-universal-45-celly-turboxl01-mayro/prod1980259pp/

Link to comment
Share on other sites

Χθες σε ένα τραπέζι ένα γεμάτο ουζάκι έπεσε στου δίπλα μου το κινητό και το έκανε τρελό μπανάκι! Εγώ που το είχα δίπλα , αν και την γλύτωσε, αλλά ήταν η πρώτη φορά που έμεινα άνετος και ατάραχος ... :D

Γιατί έμεινες ατάραχος? Είναι και στο ουζάκι αδιάβροχο το κινητό (εκτός από το γλυκό νερό)... :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εκεί είναι το πρόβλημα μιας και η μπουτάρα μου λειτουργεί σαν δάχτυλο που τρίβει συνεχώς την οθόνη!

Θα γίνω κάγκουρας με τσαντάκι για να λυθεί το πρόβλημα! :)

 

Βάζε το με την οθόνη να κοιτάει προς τα έξω, να έρχεται δηλαδή σε επαφή με την εξωτερική πλευρά του τζιν. Επίσης όταν χτυπάει και το τραβάς έξω, πιάνε το από τις γωνίες, γιατί αν το πιάσεις από το κάτω μέρος της οθόνης, ενεργοποιείται η απόρριψη της κλήσης με μήνυμα. Εκτός και αν προσέχεις να το βάζεις στη τσέπη με το πάνω μέρος να κοιτάξει προς το άνοιγμα της τσέπης. Αυτά σε περίπτωση που δεν σου αρέσουν τα πουγκιά κλπ

Πάντως το κινητό έχει μέγεθος ιδανικό για τσέπες παντελονιών!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, αν κανω καθαρη εγκατασταση μεσω pc companion θα διαγραφουν φωτο, βιντεο και αλλα αρχεια που εχω βαλει στην εσωτερικη μνημη ή μονο το λογισμικο και οι εφαρμογες?
Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει ρουταρει την συσκευή του και έχει περάσει την μοντα με το 4Κ και το timesift video, μπορεί να τσεκάρει αν δουλεύει το track Id, η άλλο παρόμοιο πρόγραμμα (σαζαμ κλπ) καθώς και η ηχογράφηση ήχου ?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει ρουταρει την συσκευή του και έχει περάσει την μοντα με το 4Κ και το timesift video, μπορεί να τσεκάρει αν δουλεύει το track Id, η άλλο παρόμοιο πρόγραμμα (σαζαμ κλπ) καθώς και η ηχογράφηση ήχου ?

Ναι λειτουργει, δεν υπαρχει προβλημα εκει, η καμερα κολλαει ομως καμια φορα ή αργει να ξεκινησει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Άρα κάτι άλλο θα παίζει γιατί δείχνει σαν να μην δουλεύει καθόλου. Ότι και αν δοκίμασα. Αντε να δούμε τι θα δούμε...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για screenshoot εκτός από το μενού που βγάζει με το πάτημα του Power button.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για screenshoot εκτός από το μενού που βγάζει με το πάτημα του Power button.

Power off+vol down

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θα θελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για screenshoot εκτός από το μενού που βγάζει με το πάτημα του Power button.

 

Power button και volume down ταυτόχρονα πατημενα ;)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί αντικαταστάτης του κινητού;

 

Δεν έχει ανακοινωθεί αλλά σύμφωνα με τις φήμες θα ανακοινωθεί το Σεπτέμβρη το Ζ3 compact, παρέα με τον big brother.

Στην Ιαπωνία έχει κυκλοφορήσει εδώ και καναδύο μήνες το Ζ2 Compact (σαν Α2), χωρίς ουσιαστικές διαφορές από τo Ζ1 compact. Μάλλον η διεθνή έκδοση του δεν προχώρησε ποτέ.

Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Να βγουν οι διαδοχοι να πεσει κι αλλο η τιμη του z1 compact!

 

τοτε θα θελεις τους διαδοχους κι ετσι οπως πας δεν θα παρεις ποτέ κινητο, παρτο να το ευχαριστηθεις,που το ψαχνεις

λες και θα αγορασεις αυτοκινητο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τοτε θα θελεις τους διαδοχους κι ετσι οπως πας δεν θα παρεις ποτέ κινητο, παρτο να το ευχαριστηθεις,που το ψαχνεις

λες και θα αγορασεις αυτοκινητο

 

Οχι, δεν θα παρω διαδοχο, θα παρω αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πέσει κι άλλο.

 

μολις βγει το Ζ3 θα ανεβει η τιμη του, και μετα τα Χριστουγεννα θα πεσει καποια στιγμη παλι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην απαντάτε, καλά είχαμε ησυχάσει λίγες μέρες...

 

Για να επιστρέψουμε ontopic και να δώσω και εγώ ένα feedback για όσους ρωτάνε για την κάμερα και ενδιαφέρονται πραγματικά να το πάρουν. Να διευκρινίσω ότι δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις από ένα τηλέφωνο όσον αφορά την κάμερα του και δεν το έχω ψάξει και πολύ στις ρυθμίσεις.

 

Αρχικά οι φωτογραφίες που έβγαλα στις διακοπές μου, κατά τη γνώμη μου, είναι τέλειες σε όλες τις περιπτώσεις (ορίζοντας μέρα και νύκτα, εντός και εκτός σπιτιού, θάλασσα, αντικατοπτρισμός φώτων και κτιρίων στο λιμάνι κτλ..., selfies ;) ). Πραγματικά με εξέπληξε η ποιότητα μετά από όλα αυτά που είχα διαβάσει. Οκ στη δύναμη του φλας υστερεί λίγο αλλά ζήτημα είναι αν το χρησιμοποίησα σε 3-4 φωτογραφίες και δεν με ενόχλησε και καθόλου.

Σε σύγκριση με ένα iphone5 νομίζω υπερέχει (εντός σπιτιού, στο 1 μέτρο, χωρίς φλας). Το iphone έβγαλε πιο φωτεινή φωτογραφία, ίσως πιο πραγματική. Το Ζ1 compact έβγαλε πιο καθαρή με καλύτερη ανάλυση. Στο αυτόματο πάντα και στα 8MP. Αν ξαναβρώ ευκαιρία θα το κοιτάξω και σε manual.

Το κινητό γ...ει και στην κάμερα, μην το σκέπτεστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερεις εσυ καλυτερα απο μενα αν θα το παρω.

Απορω αν σκεφτεσαι οταν μιλας: 'εγω ξερω οτι οταν μας αρεσει κατι το αποκτουμε'.

Σου διεφυγε το σημαντικοτερο: τα χρηματα. Εκτος αν μιλας 'να λεμε και καμια @@@ια να περνά η ώρα'. Η φράση σου ηταν η ηλιθιοτητα της ημερας.

'Οταν θελουμε κατι το αποκτουμε'. Τι να σχολιασει, τι να πρωτοσχολιασει κανεις...

Και μεταχειρισμενα δεν αγορασα ουτε θα αγορασω ποτε.

Οσον αφορα το χρηματικο, προς το παρον και για το επομενο διαστημα, μας προεκυψε εκτος ολων των αλλων, κι ο φορος του ΕΝΦΙΑ.

Θα είμαι απλός, λιτός και περιεκτικός μιας και είμαι σε διακοπές και δεν επιτρέπω σε κανέναν να μου της χαλάσει.

 

karib την επόμενη φορά που θα αναφερθείς με τέτοια λόγια σε άλλο μέλος του forum θα ενημερωθείς για το τι θα επακολουθήσει μέσω πμ (αν και είμαι σίγουρος ότι κατάλαβες τι εννοώ). Αν τα λόγια του RAVER ήταν προσβλητικά (που αν θες την γνώμη μου, δεν ήταν) τότε κάνεις αναφορά ή μου στέλνεις πμ και αφήνεις τα υπολοιπα σε μένα.

 

Κλείνοντας, επειδή όπως βλέπεις τα υπόλοιπα μέλη του forum δεν έχουν την υπομονή που έχω εγώ όπου σε έχω αφήσει να ρωτάς και να ξανά ρωτάς για ένα κινητό που σκέφτεσαι να αγοράσεις, θα σε παρακαλέσω να μην συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο.

 

Για οτιδήποτε άλλο θελήσεις μπορείς να μου στείλεις πμ. Ότι γραφτεί στο νήμα θα το πάρει η σκούπα χωρίς καμία ενημέρωση ή προειδοποίηση.

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τοτε θα θελεις τους διαδοχους κι ετσι οπως πας δεν θα παρεις ποτέ κινητο, παρτο να το ευχαριστηθεις,που το ψαχνεις

λες και θα αγορασεις αυτοκινητο

 

Δεν έχει καμία έλλειψη το Z1 Compact...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μην γινομαι κι εγω ενοχλητικος,ενας μεγαλο λογος που δεν αλλαζω το αιφο το 4σ που εχω ειναι η καμερα.σε συνθηκες χωρις φλασ.και ειδικα η ταχυτητα του κλειστρου.αμεση αποκριση,βεβαια εχω βρει να το δωσω σε καλη τιμη και μεχρι πριν μια βδομαδα ημουν ετοιμος,αλλα κολλωσα.

επισης επαιξα 2 μερες με το sony z1 και το μεγαφωνο δεν με χαροποιησε.οπως και ο χτυπος του κουδουνιου.

ειμαι κολλημενος ericsson-sony ακιας...αλλα με την υπαρχουσα συσκευη που εχω ειμαι απολυτα ευχριστημενος...εκτος την χρηση σε ιντερνετ και εφαρμογων που ειναι μετρια εως κακη.

 

αιντε να κανω κι εγω 2 ερωτησεις...μπορω να τραβηξω φωτογραφια με τα πλαινα κουμπια..?

και επισης ο ηχος του κουδουνιου πως σας φαινετε??

καλο ειναι να απαντησει και καποιος πρωην χρηστης Iphone :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορω να τραβηξω φωτογραφια με τα πλαινα κουμπια..?

και επισης ο ηχος του κουδουνιου πως σας φαινετε??

Ναι, μπορείς να ξεκλειδώσεις το κινητό κατευθείαν με το πλαινό κουμπί της κάμερας και να τραβήξεις έτσι φωτογραφία. Όσο αφορά για τον ήχο, έχει γενικά χαμηλή ένταση σαν ηχείο αλλά με root και την ανάλογη μόντα γίνεται super!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...