Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες! Μια ερώτηση και τη βοήθεια σας:

Μόλις πήρα το καινούργιο μου Z1C και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος. Όμως μια λεπτομέρεια μου τη δίνει: Κάθε φορά που το ενεργοποιώ, μετά την εισαγωγή του pin της sim μου ζητάει πάντα να επιλέξω γλώσσα, έχοντας προεπιλεγμένη τα Ελληνικά. Γιατί το κάνει αυτό;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αν βγαλεις το pin σου ζηταει παλι να επιλεξεις γλωσσα ?

Αν βαλεις αλλη sim σου κανει το ιδιο ?

Ναι, βγάζει πάροχο και χρησιμοποιώ κανονικά το τηλέφωνο. Παρατήρησα όμως ότι στο Google Play τη συσκευή την χαρακτηρίζει ως "Telestet Sony D5503". Επίσης διάβασα σε κάποιο φόρουμ ότι είναι θέμα κάρτας sim και μάλλον θέλει αλλαγή. Αλλά γιατί; Παίζει θέμα συμβατότητας; Στο προηγούμενο μου Xperia S δεν είχε θέμα.

Αν μπορεις αλλαξε και μια sim καρτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά δεν ήταν θέμα sim. Την άλλαξα και πάλι τα ίδια. Είχε φάει κάποιο κόλλημα το τηλέφωνο. Άλλαξα γλώσσα, το επανεκκίνησα, ξαναδιάλεξα Ελληνικά, επανεκκίνηση και έστρωσε.

Τώρα όμως διαπίστωσα κάτι σοβαρότερο. Δεν δουλεύει το βύσμα των ακουστικών (headphones jack). Με κανένα ζευγάρι ακουστικών. Ψάχνοντας το λίγο είδα ότι έχει συμβεί σε αρκετούς χρήστες και άλλοι απλά καθάρισαν το βύσμα και δούλεψε ή το πήγαν στο service. Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήταν θέμα sim. Την άλλαξα και πάλι τα ίδια. Είχε φάει κάποιο κόλλημα το τηλέφωνο. Άλλαξα γλώσσα, το επανεκκίνησα, ξαναδιάλεξα Ελληνικά, επανεκκίνηση και έστρωσε.

Τώρα όμως διαπίστωσα κάτι σοβαρότερο. Δεν δουλεύει το βύσμα των ακουστικών (headphones jack). Με κανένα ζευγάρι ακουστικών. Ψάχνοντας το λίγο είδα ότι έχει συμβεί σε αρκετούς χρήστες και άλλοι απλά καθάρισαν το βύσμα και δούλεψε ή το πήγαν στο service. Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

ειχες ακουστικα στη συσκευασια? αν αυτα δε δουλευουν πηγαινε το DOA.. αλλιως μπορει να ειναι αλλος τυπος αυτα που εχει απο αυτα που παιρνει το κινητο, εχουν 2 τυπους 3,5mm οι εταιρειες, και η σονυ τον αλλαξε απο το arc S και μετα νομιζω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όμως διαπίστωσα κάτι σοβαρότερο. Δεν δουλεύει το βύσμα των ακουστικών (headphones jack). Με κανένα ζευγάρι ακουστικών. Ψάχνοντας το λίγο είδα ότι έχει συμβεί σε αρκετούς χρήστες και άλλοι απλά καθάρισαν το βύσμα και δούλεψε ή το πήγαν στο service. Έχει συμβεί σε κανέναν σας;

 

ειχες ακουστικα στη συσκευασια? αν αυτα δε δουλευουν πηγαινε το DOA.. αλλιως μπορει να ειναι αλλος τυπος αυτα που εχει απο αυτα που παιρνει το κινητο, εχουν 2 τυπους 3,5mm οι εταιρειες, και η σονυ τον αλλαξε απο το arc S και μετα νομιζω.

 

Αν μιλάμε για handsfree, τότε σίγουρα υπάρχουν ασυμβατότητες. Με κανονικά ακουστικά δε νομίζω να παίζει αυτό. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά ακουστικά και δεν είχα πρόβλημα με κανένα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για handsfree, τότε σίγουρα υπάρχουν ασυμβατότητες. Με κανονικά ακουστικά δε νομίζω να παίζει αυτό. Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά ακουστικά και δεν είχα πρόβλημα με κανένα.

 

ειχες ακουστικα στη συσκευασια? αν αυτα δε δουλευουν πηγαινε το DOA.. αλλιως μπορει να ειναι αλλος τυπος αυτα που εχει απο αυτα που παιρνει το κινητο, εχουν 2 τυπους 3,5mm οι εταιρειες, και η σονυ τον αλλαξε απο το arc S και μετα νομιζω.

 

Είναι τα ακουστικά που είχε η συσκευασία, που είναι και handsfree. Όμως δοκίμασα και τα ακουστικά του Xperia S που είχα και δεν τα βλέπει ούτε αυτά.

 

Δε θα το πιστέψετε, αλλά πάνω που έλεγα ότι δε θα το γλυτώσω το service, DOA, εγγυήσεις και μ@#$$ες, το έψαξα για άλλη μια φορά στο google και βρήκα ένα παλιό θέμα στο xda forum για το Z, στο οποίο ένας τύπος περιγράφει μια λύση για αντίστοιχο πρόβλημα μη αναγνώρισης ακουστικών με hands-free:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/help/how-to-fix-audio-headphone-issues-t2360880

Δοκιμάζοντας το, απλά άνοιξα το walkman και πάτησα το κουμπάκι του hands-free με το οποίο υποτίθεται ξεκινάει κανονικά να παίζει και όντως έπαιξε από τα ακουστικά!!! Πλέον λειτουργούν κανονικά!!! :w00t: Θα μας τρελάνει η Sony!

 

Δόξα τω Θεώ λύθηκε το πρόβλημα, γιατί η συσκευή κατά τα άλλα φυσάει!!!

 

Μια λεπτομέρεια μόνο να ρωτήσω. Στο S όταν συνδέονταν τα ακουστικά εμφανίζονταν ένα εικονίδιο στη γραμμή ειδοποιήσεων. Στο Ζ1C δεν εμφανίζεται. Αν κρίνω από το γεγονός ότι δεν υπάρχει τέτοιο εικονίδιο στις ρυθμίσεις που επιλέγεις ποια εικονίδια να εμφανίζονται, υποθέτω ότι είναι φυσιολογικό. Σωστά;

 

Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Μια λεπτομέρεια μόνο να ρωτήσω. Στο S όταν συνδέονταν τα ακουστικά εμφανίζονταν ένα εικονίδιο στη γραμμή ειδοποιήσεων. Στο Ζ1C δεν εμφανίζεται. Αν κρίνω από το γεγονός ότι δεν υπάρχει τέτοιο εικονίδιο στις ρυθμίσεις που επιλέγεις ποια εικονίδια να εμφανίζονται, υποθέτω ότι είναι φυσιολογικό. Σωστά;

Είναι φυσιολογικό. Αν είσαι root και δεν έχεις αναβαθμίσει στην τελευταία επίσημη ROM 14.4.Α.0.157 αλλά είσαι στην προηγούμενη 14.4.A.0.108, κοίτα στα παρακάτω link (προσοχή στα permissions για να μην πάθει reloop το κινητό) για να σου εμφανίζει το εικονίδιο των ακουστικών όταν αυτά τα συνδέεις.

http://forum.xda-developers.com/sony-xperia-z1-compact/themes-apps/mod-headset-icon-plugged-z1c-t2890351

http://forum.xda-developers.com/xperia-z1/themes-apps/mod-headset-icon-plugged-z1-z1s-t2846858

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις και αυτή την εφαρμογή της Sony που δίνει και κάποιον έλεγχο στο κινητό από το κουμπάκι του handsfree

Smartkey

Link to comment
Share on other sites

που στο play store το βλεπετε αυτο βρε παιδια?
Αντί να μπεις στο Play Store του κινητού για να εγκαταστήσεις μια εφαρμογή, μπορείς να το κάνεις κι από τον υπολογιστή αυτό. Ανοίγεις έναν web browser, συνδέεσαι στο λογαριασμό Google που έχεις στο Andrοid, μπαίνεις στο Play Store να επιλέξεις μία εφαρμογή, πατάς εγκατάσταση και μετά από λίγα δευτερόλεπτα θα εγκατασταθεί στο κινητό. Μόλις πατήσεις εγκατάσταση σου λέει ότι "αυτή η εφαρμογή θα εγκατασταθεί σε ..." και βγάζει το όνομα της συσκευής σου.

Όλο αυτό για να δεις το όνομα της συσκευής; :lol:

Απλά πηγαίνετε στα settings και θα τα δείτε όλα: https://play.google.com/settings.

Απορώ, μόνο εμένα μου αρέσει να ψάχνω τις επιλογές και τις δυνατότητες μιας υπηρεσίας όπως το Play Store;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό για να δεις το όνομα της συσκευής; :lol:

Απλά πηγαίνετε στα settings και θα τα δείτε όλα: https://play.google.com/settings.

Απορώ, μόνο εμένα μου αρέσει να ψάχνω τις επιλογές και τις δυνατότητες μιας υπηρεσίας όπως το Play Store;

 

Πάρτο αλλιώς, για άλλο πράγμα μιλάμε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5816009#post5816009

:rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο αλλιώς, για άλλο πράγμα μιλάμε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5816009#post5816009

:rolleyes:

Ναι, στο settings βλέπεις και τον πάροχο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι αν με ειχε ρωτησει καποιος εδω ή στο Ζ3c για καλωδιο φορτισης..

Το παρελαβα Παρασκευη, αυτο:

http://www.ebay.com/itm/191286532589?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Οντως καθεται αψογα πανω..και επισης αλλαζει χρωμα αναλογως αν δινει ρευμα ή οχι..

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οταν το εχεις και φορτιζει ολη νυχτα κλειστο το κινητο (οποτε το καλωδιο ειναι μπλε=100% μπαταρια) και πας να αναψεις το κινητο χωρις να αποσυνδεσεις καλωδιο, ειδα οτι γινεται κοκκινο..δηλαδη δινει ρευμα εκεινη την ωρα..μεχρι αν αναψει και να βαλεις πιν, μετα απο λιγο γινεται παλι μπλε που σημαινει οτι δεν τραβαει αλλο.

 

Αυτο με εκανε να συμπερανω οτι ειτε ταλαιπωρεις την μπαταρια αν το αναβεις με το καλωδιο πανω γιατι ανοικλεινεις φορτιση για να παει 100% και δεν ειναι ο,τι καλυτερο..ή τραβας ρευμα για να αναψει το κινητο και προσπερναει τη μπαταρια, δεν την επηρεαζει καθολου δηλαδη απλα το χρησιμοποιει το ρευμα για να αναψει. Δεν ξερω τι γινεται και αν αυτη η σκεψη μου εχει νοημα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου συνέβη το πιο απίστευτο!

 

Ίσως θυμάστε ότι το Z1 Compact μου είχε χαλάσει επειδή πήρε νερό όταν το έπλυνα στη βρύση το καλοκαίρι.

Στην Ελλάδα (όπου ήμουν όταν έγινε το κακό) μου είπαν ότι δε φτιάχνεται. Στην Ελβετία (όπου έμενα τότε) μου είπαν ότι μπορούν να το στείλουν στο service αλλά αν αποφασίσουν ότι φταίω εγώ θα πρέπει να πληρώσω όσα μου πουν για να το φτιάξουν ή να πληρώσω CHF 70 για να μου το φέρουν πίσω, δηλαδή θα πήγαινε δωρεάν στο service αλλά θα πλήρωνα για να το πάρω πίσω (τυπική Ελβετία, μόνο η Apple έχει καλό service εκεί).

Τώρα μένω Βερολίνο, και τελικά πριν από 2 εβδομάδες σκέφτηκα να το πάω στο service στο Sony Center στην Potsdamer Platz.

Χθες λοιπόν με ενημέρωσαν ότι θα μου δώσουν νέο δωρεάν! :D :D :D

 

Τώρα λοιπόν έχω ένα νέο Z1 Compact (τουλάχιστον με νέο ΙΜΕΙ, δεν ξέρω αν είναι refurbished αλλά δε με ενδιαφέρει) με εγγύηση και τα πάντα.

Mάλλον refurbished είναι επειδή δε μου το έδωσαν σε κουτί αλλά σε μια ζελατίνα.

 

Μένει να αποφασίσω αν θα κάνω βασικό μου κινητό και πάλι το Z1 Compact ή αν θα το κρατήσω για δεύτερο μιας και εν τω μεταξύ έχω αγοράσει ένα Galaxy S4.

Στα + του Z1 Compact το μέγεθος, η συνολική αίσθηση ελέγχου (δε γλιστράει στο χέρι), η μπαταρία (αλλά για το S4 έλεγα να αγοράσω και δεύτερη για τις δύσκολες ημέρες), ο μεγαλύτερος ελεύθερος χώρος από τα 16 GB και ο δυνατότερος επεξεργαστής. Στα + του Galaxy S4 η πολύ καλύτερη οθόνη (αν τις βάλω δίπλα το Z1C μοιάζει ξεπλυμένο) και το γεγονός ότι του έχω βάλει Cyanogenmod και δεν έχει καθόλου bloat. Δεν είμαι σίγουρος ποια κάμερα προτιμώ, αλλά νομίζω προτιμώ του Z1 Compact τουλάχιστον σε σύγκριση με το S4 με Cyanogenmod (νομίζω έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες όταν είχε το software της Samsung).

 

Αλλά επειδή πρέπει να ταλαιπωρηθώ λίγο ακόμα, από το Z1 Compact που μου έδωσαν λείπει το συρταράκι της κάρτας SIM! :X

Άρα πρέπει να ξαναπάω στο Sony Center και να περιμένω πόσο καιρό θα κάνουν να μου δώσουν νέο. :mad:

Anyway, γενικά είμαι ευχαριστημένος παρά το ότι για την ώρα δε μπορώ να του βάλω κάρτα SIM. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α, και κάτι ακόμα που μου δείχνει ότι είναι refurbished.

Στο κινητό που μου έδωσαν, το χαρτί που είναι κάτω από το συρταράκι της SIM και βγαίνει όταν το τραβάς είναι σαν τσαλακωμένο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σου εκατσε. Μη μιλας καθολου.. :p

Ε ένα συρταρακι θα το ζητήσω. :p

Αλλά αυτά είναι τα καλά του να έχεις το Sony Center στην πόλη σου.

Κρίμα που δεν ανοίγουν μερικά σε διάφορες μεγάλες ευρωπαϊκές πόλεις (και Αθήνα).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει Sony center στην Αθήνα.

Πού;

Ενδιαφέρον.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Golden Hall, Γλυφάδα, Καλλιθέα.

Sony Center

 

Τα sony center εχουν 'pick up' υπηρεσια, μπορεις να δωσεις τη συσκευη σου να την στειλουν στο service?

Βεβαια, τα κινητα στην arvato καταληγουν....

:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το handsfree καλύπτεται με εγγύηση? Γιατί ξαφνικά το ένα παίζει σε μισή ένταση από το άλλο :mad:
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το handsfree καλύπτεται με εγγύηση? Γιατί ξαφνικά το ένα παίζει σε μισή ένταση από το άλλο :mad:

 

για χρονο συνηθως τα περισσοτερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για χρονο συνηθως τα περισσοτερα..

Δεν έχει περάσει ευτυχώς ! Οπότε που πάω να το δουν για αντικατάσταση? Sony center δεν έχουμε εδώ, πρέπει να σταλεί Αθήνα?

 

Edit: πήρα τηλ το Sony center Ηρακλείου και μου είπε ότι πρέπει να μιλήσω με Arvato

 

Εκεί τα στελνουμε με δικά μας έξοδα?

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περάσει ευτυχώς ! Οπότε που πάω να το δουν για αντικατάσταση? Sony center δεν έχουμε εδώ, πρέπει να σταλεί Αθήνα?

 

Edit: πήρα τηλ το Sony center Ηρακλείου και μου είπε ότι πρέπει να μιλήσω με Arvato

 

Εκεί τα στελνουμε με δικά μας έξοδα?

 

Νομιζω οτι με δικα σου το στελνεις, αλλα ριξε ενα τηλ στην Αρβατο και θα σου πουν. Ισως να τα εστελνες και στο καταστημα απο οπου πηρες το κινητο ωστε να τους ζητησεις να χρεωθουν αυτοι τα μεταφορικα και να στα στειλουν αρβατο (κανε οτι δεν ξερεις την αρβατο προφανως..).

Γενικα δεν ειναι τοσο ακριβο να τα στειλεις αλλα γιατι να χρεωθεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα ενα κινητό, και ενω ακουγα κανονικα το 'μπιπ', μου εβγαζε μηνυμα στην οθονη (που εξαφανιζονταν καθε λιγα δευτερολεπτα) οτι 'μπλα μπλα call waiting'.

Σημαινει οτι αυτος που καλουσα, μιλουσε;

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα ενα κινητό, και ενω ακουγα κανονικα το 'μπιπ', μου εβγαζε μηνυμα στην οθονη (που εξαφανιζονταν καθε λιγα δευτερολεπτα) οτι 'μπλα μπλα call waiting'.

Σημαινει οτι αυτος που καλουσα, μιλουσε;

Ναι αυτο σημαινει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό θέμα...η οθόνη του κινητού άρχισε να κάνει κόλπα στην αφή και παρατήρησα ένα μικρό ράγισμα πάνω το οποίο μαλλον σχετίζεται...φανταζομαι αυτό η εγγυηση δεν θα το καλύψει ακόμη κι αν τελικά δεν συνδέονται...γνωρίζεται πόσο περίπου μπορεί να μου κοστίσει η αντικατάσταση της οθόνης και της αφής και πόσο χρόνο κάνει;αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...