Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Δευτέρα περιμένω κ εγώ το δικό μου,επιτέλους :D

Μια ερώτηση,η νέα κάρτα micro sim όταν πάω να την πάρω (Γερμανό)πρέπει να τους πω κ κάτι συγκεκριμένο για να ενεργοποιηθεί το 4G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσυ ξερεις.

Και για να το λες ξερεις πολλα...:X:X:X

:lol::lol::lol:

 

Αν ξερω λεει. Οσα sony εχω δοκιμασει με 4.3 και 4.4 παντα προτιμω την 4.3. Αριθμολαγνος δεν ειμαι. Μπαταρια εξαιρετικη με 4.3...λαγκ.καθολου.. sbh52 συνδεεται ακαριαια (ξερεις εσυ..:p ) γιατι να την αλλαξω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κ εγω το δικο μου,Ιταλικο,ετρεχε 4.4.2 κ εκανε αμεσως αναβαθμιση σε 4.4.4.

Απο το λιγο που το εχω βλεπω οτι υπαρχει θεμα με τις δαχτυλιες,αν βαλω τα protector που εχει μαζι θα λυθει?

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερω λεει. Οσα sony εχω δοκιμασει με 4.3 και 4.4 παντα προτιμω την 4.3. Αριθμολαγνος δεν ειμαι. Μπαταρια εξαιρετικη με 4.3...λαγκ.καθολου.. sbh52 συνδεεται ακαριαια (ξερεις εσυ..:p ) γιατι να την αλλαξω;

 

Μην το κουνας επαε...:p:p

Κοιτα να δεις αφου δεν εχεις κανενα θεμα με το sbh52 χαζος εισαι να την περασεις.

Ειπαμε το δοκιμασμενο δεν το αλλαζουμε.

Καποια στιγμη στο αμεσο μελλον θα χρειαστω την βοηθεια σου, οταν ειναι ο

καιρος θα σε ενοχλησω!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, παρατηρησα κατι στο Ζ1c του πατερα μου και θελω την αποψη σας γιατι δεν εβγαλα ακρη.

Μπαινοντας στις φωτο απο το album οπως αυτο εχει αναβαθμιστει, ειδα οτι μαζι με τις φωτο εχει και τα thumbnails τα οποια εμφανιζονται και απο το widget των φωτογραφιων, με αποτελεσμα 1ον να βλεπω φωτογραφιες σε χαλια ποιοτητα και 2ον να τις βλεπω 2 φορες..

Εκανα επαναφορα της εφαρμογης στην εργοστασιακη και νομιζω εφτιαξε αλλα δεν μπορεσα να το ψαξω παραπανω..

Εχετε παρατηρησει κατι τετοιο?

 

 

Επαθα ακριβως το ιδιο σημερα,πως το κανεις αυτο που λες(επαναφορα)?

Link to comment
Share on other sites

.

Και ένα 2ο: όταν προσπαθώ να κάνω copy/paste ένα αρχείο με ES explorer από τον εσωτερικό σκληρό στην εξωτερική κάρτα μνήμης δε με αφήνει, ενώ το αντίστροφο το κάνει, γνωρίζει κανείς γιατί δεν γίνετε??

 

Προχθες μετέφερα από την εσωτερική μνήμη τις φώτο στην κάρτα μνήμης με es explorer χωρίς πρόβλημα

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.4 δεν γίνεται

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.4 μόνο οι εφαρμογές του κάθε κατασκευαστή έχουν την δυνατότητα να μπορούν να γράψουν/τροποποιησουν αρχεία στην εξωτερική μνήμη.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν είσαι rooted και εγκαταστήσεις μια εφαρμογή τύπου SD Fix, από τις αρκετές που έχουν βγει γι'αυτό το σκοπό...Τουλάχιστον μέχρι την 4.4.2 το κολπάκι δουλεύει, δεν ξέρω τι σκοπεύει να κάνει η Google στις μεταγενέστερες εκδόσεις του Android... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας λόγος να παραμεινω στην 4.3, απορώ με την Google, apple θα γίνει στο τέλος? :mad:
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ή το z2 compact....

 

Ναι, το z2 compact εννοω, το οποιο ειναι προ των πυλων

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z2a-6456.php

Το εγκυρο gsamarena λεει για κυκλοφορια .... Ιουλιο.

 

Φυσικα εγω περιμενω να βγει το z2 compact, για να φαει γερη κατρακυλα η τιμη του z1 compact!

Φθινοπωρο λογικα θα χει πεσει κατω απο 300αρι.

Link to comment
Share on other sites

Επαθα ακριβως το ιδιο σημερα,πως το κανεις αυτο που λες(επαναφορα)?

 

Ρυθμίσεις ->εφαρμογές -> άλμπουμ -> κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων.. Και φυσικά κλείνεις την αυτόματη αναβάθμιση από το update center στην ενημέρωση λογισμικού

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, το z2 compact εννοω, το οποιο ειναι προ των πυλων

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z2a-6456.php

Το εγκυρο gsamarena λεει για κυκλοφορια .... Ιουλιο.

 

Φυσικα εγω περιμενω να βγει το z2 compact, για να φαει γερη κατρακυλα η τιμη του z1 compact!

Φθινοπωρο λογικα θα χει πεσει κατω απο 300αρι.

 

Με 5" οθόνη δεν είναι compact..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με 5" οθόνη δεν είναι compact..

Αυτο νομιζω κι εγω,γι αυτο λεω οτι δεν εχει καν ανακοινωθει ακομα z2 compact....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το Z2 compact έχει κυκλοφορήσει ήδη στην Ιαπωνία σαν Α2, χωρίς καμία ουσιαστική αναβάθμιση στα χαρακτηριστικά και στις ίδιες διαστάσεις (μικρή διαφορά στο πάχος) και θεωρώ εντός του Ιουλίου θα ανακοινωθεί και η παγκόσμια έκδοση του μιας και συμπληρώνεται το καθιερωμένο εξάμηνο που έχει δηλώσει η SONY ότι θα ανανεώνει τα κορυφαία κινητά της.
Link to comment
Share on other sites

Το Z2 compact έχει κυκλοφορήσει ήδη στην Ιαπωνία σαν Α2, χωρίς καμία ουσιαστική αναβάθμιση στα χαρακτηριστικά και στις ίδιες διαστάσεις (μικρή διαφορά στο πάχος) και θεωρώ εντός του Ιουλίου θα ανακοινωθεί και η παγκόσμια έκδοση του μιας και συμπληρώνεται το καθιερωμένο εξάμηνο που έχει δηλώσει η SONY ότι θα ανανεώνει τα κορυφαία κινητά της.

 

Καλα νεα λοιπον! Αντε, να πεφτουν οι τιμες!

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα λοιπον! Αντε, να πεφτουν οι τιμες!

 

Δεν θεωρώ πάντως ότι θα πέσει η τιμή του κάτω από 300 πριν τα Χριστούγεννα, τουλάχιστον στα σοβαρά σκρουτζομάγαζα.

 

Επίσης, αυτή η πρεμούρα της Sony να δώσει την 4.4.4 στο Z1 Compact, μου μυρίζει ότι ψάχνει για testrers πριν κυκλοφορήσει το Z2 compact ή όπως αλλιώς το βαπτίσει, που έχει τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά και που προφανώς θα έχει αυτή την έκδοση android από το κουτί του. Οπότε μην βιάζεστε πολύ στις αναβαθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Το Z2 compact έχει κυκλοφορήσει ήδη στην Ιαπωνία σαν Α2, χωρίς καμία ουσιαστική αναβάθμιση στα χαρακτηριστικά και στις ίδιες διαστάσεις (μικρή διαφορά στο πάχος) και θεωρώ εντός του Ιουλίου θα ανακοινωθεί και η παγκόσμια έκδοση του μιας και συμπληρώνεται το καθιερωμένο εξάμηνο που έχει δηλώσει η SONY ότι θα ανανεώνει τα κορυφαία κινητά της.

 

Αν και δεν έχει νόημα να κάνουμε μαντεψιες, δε θεωρώ ότι αυτό που αναφέρεσαι είναι το Ζ2c μιας και η σονυ από ναυαρχίδα σε ναυαρχίδα δίνει specs, επίσης θα μοιάζει στο Ζ2 σε specs οπότε θεωρώ ότι θα δούμε κάτι άλλο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα blacklist ορισμένων αριθμών στην συσκευή ή πρέπει να βάλεις εξειδικευμένη εφαρμογή? Αν ναι έχετε καμία να προτείνετε?

 

Έχουμε φτάσει στο σημείο να ακριβοπληρώνεις ένα έξυπνο τηλέφωνο και για να κάνεις πράγματα που παλιότερα θεωρούνταν δεδομένα στα feature phones, τώρα πρέπει να ψάχνεις ανάμεσα σε άπειρες, αμφιβόλου ποιότητας και γεμάτες διαφημίσεις, εφαρμογές που σου ζητάνε πρόσβαση ακόμα και στο πότε πας τουαλέτα. Έλεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα blacklist ορισμένων αριθμών στην συσκευή ή πρέπει να βάλεις εξειδικευμένη εφαρμογή? Αν ναι έχετε καμία να προτείνετε?

 

Έχουμε φτάσει στο σημείο να ακριβοπληρώνεις ένα έξυπνο τηλέφωνο και για να κάνεις πράγματα που παλιότερα θεωρούνταν δεδομένα στα feature phones, τώρα πρέπει να ψάχνεις ανάμεσα σε άπειρες, αμφιβόλου ποιότητας και γεμάτες διαφημίσεις, εφαρμογές που σου ζητάνε πρόσβαση ακόμα και στο πότε πας τουαλέτα. Έλεος!!!

 

θα βαλεις εσυ εφαρμογη, εγω εχω την calls blacklist αλλα υπαρχουν πολλες καλες.

Οσο για αυτο που λες, καποτε που ολοι θαυμαζαν το ανδροιδ και εκραζαν το symbian, στηριζονταν πανω εκει..γιατι να εχει file manager? αν θελω να βαλω θα μπω να κατεβασω ελεγαν..οποτε αυτο που κραζεις ειναι αντιθετο απο τη φιλοσοφια αυτων που εφεραν το ανδροιδ στην 1η θεση..

Προσωπικα εκανα πολυ καιρο να το συνηθισω με την εννοια οτι δε μαρεσε, πλεον προτιμω να ειναι γυμνο και για ο,τι θελω να κατεβασω την εφαρμογη που θελω..

Πρωτον γιατι δε θελω να γεμιζει αχρηστες εφαρμογες και 2ον γιατι αυτο ειναι το ανδροιδ, αλλιως θα ειχαμε symbian ακομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, και σαν χρήστης Linux και προγραμματιστής, είμαι υπέρ του να έχεις ένα πλήρως παραμετροποιήσιμο σύστημα, ώστε να το φέρεις στα μέτρα σου, απλά με στο android έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση με τις ανεξέλεγκτες, μη ελεγμένες και επικίνδυνες εφαρμογές. Απλά για μένα, όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο πρέπει όσες λειτουργίες έχουν να κάνουν με κλήσεις και sms πρέπει να υποστηρίζονται από την ίδια τη συσκευή και το λειτουργικό, χωρίς έξτρα εφαρμογές, ούτε bloatware της εταιρίας, ούτε εξωτερικές εφαρμογές.

Anyway αρκετά με το offtopic, σε ευχαριστώ πολύ για την προτεινόμενη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, και σαν χρήστης Linux και προγραμματιστής, είμαι υπέρ του να έχεις ένα πλήρως παραμετροποιήσιμο σύστημα, ώστε να το φέρεις στα μέτρα σου, απλά με στο android έχει ξεφύγει λίγο η κατάσταση με τις ανεξέλεγκτες, μη ελεγμένες και επικίνδυνες εφαρμογές. Απλά για μένα, όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο πρέπει όσες λειτουργίες έχουν να κάνουν με κλήσεις και sms πρέπει να υποστηρίζονται από την ίδια τη συσκευή και το λειτουργικό, χωρίς έξτρα εφαρμογές, ούτε bloatware της εταιρίας, ούτε εξωτερικές εφαρμογές.

Anyway αρκετά με το offtopic, σε ευχαριστώ πολύ για την προτεινόμενη εφαρμογή.

 

σε αυτο εχεις δικιο και γενικα αυτο ηταν που δε μαρεσε στο ανδροιδ οταν ελειπε ο file manager, ηθελα 5 πραγματα να τα εχει το λειτουργικο, αντι του απειρου bloatware, που σε κινητα ναυαρχιδες του 2011 (πχ arc S ) απλα τα γονατιζαν και η εμπειρια χρησης γινοταν τραγικη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μήπως μπορεί κάποιος να μου λύσει μία απορία, γιατί πήγα να το παραγγείλω από το phonegallery και σταμάτησα την καταχώρηση: Το ότι η συσκευή είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας, αυτόματα σημαίνει ότι δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα sms; Εάν όχι, πως ξεχωρίζουν οι συσκευές που έχουν αυτή την "υποστήριξη"; Πρέπει να το δηλώσω κάπως στην παραγγελία μου; Επίσης, πρέπει να τους ζητήσω να μου δηλώσουν το imei της συσκευής πριν το παραλάβω για κάποιο λόγο; Γενικά, αν υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω κατά τη διάρκεια της παραγγελίας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...