Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προφανώς σημαίνει 16 week του έτους 2014

ΣΩΣΤΟΣ. Τα παλαιότερα λέγεται ότι είχαν το πρόβλημα. Και αν δεν έχετε kitkat μπορείτε επίσης να "δείτε" το είδος της οθόνης που έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω όπως είχα γράψει και παλιότερα είμαι από τους "τυχερούς" με το πρόβλημα στο flash αλλά μιας και έσπασα την οθόνη καταλαθος και το εστειλα στην Αθήνα για αλλαγή οθόνης είπα να αλλάξω και το πίσω καπάκι μπας και φτιάξει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω όπως είχα γράψει και παλιότερα είμαι από τους "τυχερούς" με το πρόβλημα στο flash αλλά μιας και έσπασα την οθόνη καταλαθος και το εστειλα στην Αθήνα για αλλαγή οθόνης είπα να αλλάξω και το πίσω καπάκι μπας και φτιάξει.

 

εχεις φωτογραφια να δουμε πως φαινεται?

Παντως εμενα ηταν απο τα πρωτα που ηρθαν ελλαδα-media markt και δουλευε σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγω όπως είχα γράψει και παλιότερα είμαι από τους "τυχερούς" με το πρόβλημα στο flash αλλά μιας και έσπασα την οθόνη καταλαθος και το εστειλα στην Αθήνα για αλλαγή οθόνης είπα να αλλάξω και το πίσω καπάκι μπας και φτιάξει.

 

Το πίσω καπάκι ποσο κόστισε ;

Ρουτ στην 4.4.2 έχουμε χωρίς unlock ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως φαίνεται μάλλον η Sony δε θα βγάλει Ζ2 Compact αλλά θα περάσουμε απευθείας σε Ζ3 Compact. Σύμφωνα με τον DoomLoRD από το XDA γνωστό για τις διαρροές του θα δούμε σύμφωνα με τις φήμες Ζ3 Compact με οθόνη 4.6" 720p, επεξεργαστή SD801, μνήμη 3GB και bezels λεπτότερα από του επερχόμενου Z3 που θα είναι ήδη πιο λεπτά από πριν! Πάνω που είχα αποφασίσει να πάω για G2 μάλλον θα περιμένω νεότερα... Edited by dinozos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το compact φοραει screen protector απο το εργοστασιο οπως τα μεγαλυτερα xperia??

 

Φοράει

Αλλά. Καλό είναι να βάλεις γιατί αυτό που έχει λένε ότι αν το βγάλεις χάνεις εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως φαίνεται μάλλον η Sony δε θα βγάλει Ζ2 Compact αλλά θα περάσουμε απευθείας σε Ζ3 Compact. Σύμφωνα με τον DoomLoRD από το XDA γνωστό για τις διαρροές του θα δούμε σύμφωνα με τις φήμες Ζ3 Compact με οθόνη 4.6" 720p, επεξεργαστή SD801, μνήμη 3GB και bezels λεπτότερα από του επερχόμενου Z3 που θα είναι ήδη πιο λεπτά από πριν! Πάνω που είχα αποφασίσει να πάω για G2 μάλλον θα περιμένω νεότερα...

 

Για να είναι γνήσιο Ζ3 Compact θα πρέπει να έχει όλα τα specs του Z3 μείον το μέγεθος και την ανάλυση της οθόνης. Είναι αυτά που αναφέρεις τα χαρακτηριστικά του Ζ3; Νομίζω δεν έχουν κλειδώσει ακόμα, γι' αυτό το λέω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Για να είναι γνήσιο Ζ3 Compact θα πρέπει να έχει όλα τα specs του Z3 μείον το μέγεθος και την ανάλυση της οθόνης. Είναι αυτά που αναφέρεις τα χαρακτηριστικά του Ζ3; Νομίζω δεν έχουν κλειδώσει ακόμα, γι' αυτό το λέω.

 

Μιλάμε για leaks και rumors δηλαδή διαρροές και φήμες. Πολλές φορές πάντως έχουν επιβεβαιωθεί αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο αν δεν ανακοινώσει κάτι επίσημα η Sony. Δίνω κάποια links παρακάτω

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z3-to-launch-in-fall-7mm-thick-no-snapdragon-805-9876/

 

http://www.talkandroid.com/208996-latest-sony-xperia-z3-rumors-say-september-release-compact-version-but-no-ultra/

 

http://www.inewsgr.com/275/i-Sony-etoimazei-Xperia-Z3-Z3-Compact-kai-mikro-Tablet.htm

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για leaks και rumors δηλαδή διαρροές και φήμες. Πολλές φορές πάντως έχουν επιβεβαιωθεί αλλά τίποτα δεν είναι σίγουρο αν δεν ανακοινώσει κάτι επίσημα η Sony. Δίνω κάποια links παρακάτω

 

http://techblog.gr/mobile/sony-xperia-z3-to-launch-in-fall-7mm-thick-no-snapdragon-805-9876/

 

http://www.talkandroid.com/208996-latest-sony-xperia-z3-rumors-say-september-release-compact-version-but-no-ultra/

 

http://www.inewsgr.com/275/i-Sony-etoimazei-Xperia-Z3-Z3-Compact-kai-mikro-Tablet.htm

 

και μονο που θα μαζεψει τα μπεζελ, αν ισχυει..και ειδικα αν το παει 7mm, το εχω παρει..πραγματικα ιδανικο κινητο..και με τον 800 ναναι, κανενα προβλημα! απο το να μπει κανας 805 και να ψηνεται λογω μικρου μεγεθους και αδιαβροχοποιησης (και να αντεχει μιση μερα λογω μικρης μπαταριας που σιγουρα θαχει), το μεγαλυτερο update ειναι το μαζεμα διαστασεων..

Ευχομαι να ισχυσει η φημη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και μονο που θα μαζεψει τα μπεζελ, αν ισχυει..και ειδικα αν το παει 7mm, το εχω παρει..πραγματικα ιδανικο κινητο..και με τον 800 ναναι, κανενα προβλημα! απο το να μπει κανας 805 και να ψηνεται λογω μικρου μεγεθους και αδιαβροχοποιησης (και να αντεχει μιση μερα λογω μικρης μπαταριας που σιγουρα θαχει), το μεγαλυτερο update ειναι το μαζεμα διαστασεων..

Ευχομαι να ισχυσει η φημη

Εγώ πάλι δεν θα χάλαςω την παράδοση να μην παίρνω συσκευές της Sony που ανακοινώνει αρχές Σεπτεμβρίου.

Θα περιμένω την άνοιξη του 15 τώρα με το z4 έτσι ώστε να αισθάνθω ότι παίρνω κάτι ξεχωριστό.

Υπόψη 805 η ακόμα καλύτερα ο 810 λόγω μικροτερης μικρογραφίες σχεδιαςης επεξεργαστή θα είναι πιο αποδοτικός και σε αυτονομία και ιπποδύναμη παρ όλο την μεγαλύτερη σε ghz λειτουργία του και παράλληλα λιγότερες θερμοκρασίες θα έχει ;)

Τα ίδια ισχύουν και σε x86 CPU(Intel)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν θα χάλαςω την παράδοση να μην παίρνω συσκευές της Sony που ανακοινώνει αρχές Σεπτεμβρίου.

Θα περιμένω την άνοιξη του 15 τώρα με το z4 έτσι ώστε να αισθάνθω ότι παίρνω κάτι ξεχωριστό.

Υπόψη 805 η ακόμα καλύτερα ο 810 λόγω μικροτερης μικρογραφίες σχεδιαςης επεξεργαστή θα είναι πιο αποδοτικός και σε αυτονομία και ιπποδύναμη παρ όλο την μεγαλύτερη σε ghz λειτουργία του και παράλληλα λιγότερες θερμοκρασίες θα έχει ;)

Τα ίδια ισχύουν και σε x86 CPU(Intel)

 

Αρα Σεπτεμβρη καλως εχοντων των πραγματων, αναμενεται να φαει γερη καθιζηση η τιμη του Z1 compact, με την ανακοινωση νεων συσκευων.

Δεν συμφωνεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρα Σεπτεμβρη καλως εχοντων των πραγματων, αναμενεται να φαει γερη καθιζηση η τιμη του Z1 compact, με την ανακοινωση νεων συσκευων.

Δεν συμφωνεις;

 

Εννοείται με το καιρό πέφτουν οι τιμές και ειδικά με την ανακοίνωση διαδόχων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα Σεπτεμβρη καλως εχοντων των πραγματων, αναμενεται να φαει γερη καθιζηση η τιμη του Z1 compact, με την ανακοινωση νεων συσκευων.

Δεν συμφωνεις;

 

προφανως θα πεσει ή θα σταματησει να κυκλοφορει, αλλα αυτη η λογικη ειναι εντελως λαθος οταν θες να παρεις κινητο..αν θες φετος παρτο φετος, αν θες του χρονου, αστο να δεις τι θα υπαρχει..αμα ειναι να περιμενεις αυτη τη συσκευη, που θα κυκλοφορησει καλα χριστουγεννα, παιζει να δεις κανα G3mini και να σε τρωει κτλ κτλ..

ετσι σαν σχολιο το λεω γενικα, δεν ειναι απαραιτητο οτι το λεω για σενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προφανως θα πεσει ή θα σταματησει να κυκλοφορει, αλλα αυτη η λογικη ειναι εντελως λαθος οταν θες να παρεις κινητο..αν θες φετος παρτο φετος, αν θες του χρονου, αστο να δεις τι θα υπαρχει..αμα ειναι να περιμενεις αυτη τη συσκευη, που θα κυκλοφορησει καλα χριστουγεννα, παιζει να δεις κανα G3mini και να σε τρωει κτλ κτλ..

ετσι σαν σχολιο το λεω γενικα, δεν ειναι απαραιτητο οτι το λεω για σενα.

 

Πάντα θα υπάρχει μια συσκευή για να μας βάζει σε δίλημμα κατά την αγορά μιας άλλης...

Πάντως πολλοί (όπως και εγώ) έχουν σφιχτεί οικονομικά, και προτιμούν να πάρουν συσκευή ενός χρόνου που να είναι "τούμπανο" παρά να πάρουν μια πιο φρέσκια αλλά "μέτρια"...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχει μια συσκευή για να μας βάζει σε δίλημμα κατά την αγορά μιας άλλης...

Πάντως πολλοί (όπως και εγώ) έχουν σφιχτεί οικονομικά, και προτιμούν να πάρουν συσκευή ενός χρόνου που να είναι "τούμπανο" παρά να πάρουν μια πιο φρέσκια αλλά "μέτρια"...

 

το θεμα ειναι να αποφασισεις ποσα δινεις.. το Z1c ειναι το κινητο που καλυπτει καθε αναγκη ως προς τα specs..

Αν του χρονου βγει το Ζ3 παλι θα βρεις λογο να περιμενεις για να παρεις κατι αλλο πιο τουμπανο σε χαμηλη τιμη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχει μια συσκευή για να μας βάζει σε δίλημμα κατά την αγορά μιας άλλης...

Πάντως πολλοί (όπως και εγώ) έχουν σφιχτεί οικονομικά, και προτιμούν να πάρουν συσκευή ενός χρόνου που να είναι "τούμπανο" παρά να πάρουν μια πιο φρέσκια αλλά "μέτρια"...

 

Καπως ετσι.

350 ευρω, δεν τα δινω. Πολυ καλο, αλλα...

Ενα 250αρι θα το εδινα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν πρέπει να αγοράζεις ποτέ μια συσκευή ΜΟΛΙΣ κυκλοφορήσει γιατί α) θα την πάρεις στην απολυτα υψηλότερη τιμή και β) θα υποστείς όλες τις παιδικές ασθένειες ή τα κατασκευαστικά λάθη που μπορεί να έχει.

 

Καλύτερα να αγοράζεις τουλάχιστον 2-3 μήνες μετά την κυκλοφορία. Και πιο φθηνά θα την πάρεις και άλλοι θα πάρουν το ρίσκο

Edited by Frogus
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμιά θήκη (όχι με "πορτάκι") που έχετε δοκιμάσει. Πήρα μια από ebay γερμανίας που την ανέφερε καουτσουκ και μου ήρθε μια εντελώς εύθραυστη, ήδη σπασμένη, κάκιστης ποιότητας και μηδενικής προστασίας, πλαστική.
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμιά θήκη (όχι με "πορτάκι") που έχετε δοκιμάσει. Πήρα μια από ebay γερμανίας που την ανέφερε καουτσουκ και μου ήρθε μια εντελώς εύθραυστη, ήδη σπασμένη, κάκιστης ποιότητας και μηδενικής προστασίας, πλαστική.

 

εγω πηρα αυτη http://www.ebay.com/itm/400693736000?var=670239617003&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

πολυ καλη και με εξυπηρετει αφανταστα και με το bluetooth SBH52 της sony ειμαι αρχοντισσα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, απλά ψάχνω κάτι δοκιμασμένο. Τις έχω δει και από ebay και από skroutz, ρωτάω αν κάποιος χρήστης έχει να προτείνει κάποια συγκεκριμένη που την έχει πάρει και έμεινε ευχαριστημένος. Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι.

350 ευρω, δεν τα δινω. Πολυ καλο, αλλα...

Ενα 250αρι θα το εδινα.

 

το Ζ1 compact είναι το καλύτερο mini smartphone που κυκλοφορεί και είναι σε φυσιολογική τιμή . Με 250 ευρώ είναι λίγο δύσκολο να πάρεις ένα τόσο όμορφο κινητό με τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά όπως το Z1 compact

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θέμα στο xperia compact

Όταν είμαι μέσα στο σπίτι δεν κανει εντοπισμό τοποθεσίας

Ουτε στις φωτο ουτε σε εφαρμογές που χρειάζονται τοποθεσία

Υπάρχει λύση ? Έχω πειράξει όλες τις ρυθμίσεις .

Μονο σε xperia έχω αυτό το θέμα σε όλα τα αλλά κινητά που είχα δεν είχα θέμα .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...