Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, όταν βάζω το φορτιστή, δεν ειναι πια σταθερός αλλά κουνιέται πάνω κάτω. Η φόρτιση γίνεται κανονικά, φοβάμαι όμως ότι αν συνεχισει έτσι κάποια στιγμή θα μας αφήσει χρόνους. Εχει κανείς ιδέα αν με καλύπτει η εγγύηση;

 

Ως προς την αναβάθμιση, την έκανα μόλις χθες και δεν μπορώ να κρίνω συνολικά, όμως ο καλύτερος έλεγχος του ήχου μ' εχει ενθουσιάσει! Επισης το antutu σκορ εμεινε σχεδον ιδιο (43.500κατι), αν λέει κάτι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, όταν βάζω το φορτιστή, δεν ειναι πια σταθερός αλλά κουνιέται πάνω κάτω. Η φόρτιση γίνεται κανονικά, φοβάμαι όμως ότι αν συνεχισει έτσι κάποια στιγμή θα μας αφήσει χρόνους. Εχει κανείς ιδέα αν με καλύπτει η εγγύηση;

 

Ως προς την αναβάθμιση, την έκανα μόλις χθες και δεν μπορώ να κρίνω συνολικά, όμως ο καλύτερος έλεγχος του ήχου μ' εχει ενθουσιάσει! Επισης το antutu σκορ εμεινε σχεδον ιδιο (43.500κατι), αν λέει κάτι αυτο.

 

Είναι δύσκολο θέμα γιατί μπορούν να σου πουν ότι το χάλασες εσύ από κακό χειρισμό αλλά γενικά παίζει εγγύηση. Κατά τα άλλα μπαταρία κτλ θα κρίνεις μετά από εβδομάδες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι συγκεκριμένο πρόβλημα που έχει σχέση με τα δίκτυα τα οποία είναι ενεργά συνέχεια και τρώνε μπαταρία σε μεγάλο βαθμό..

Δεν έχει σχέση με τη συσκευή, είναι bug του android και δεν έχει διορθωθεί.. Θα το δείτε με τον καιρό . Απλά στο Ζ3c όπου πιάνεις εύκολα 2 ημέρες το καταλαβαίνεις πιο εύκολα από ένα κινητό που σου βγάζει 1,5 ημέρα άρα είτε κλείσεις με 50% είτε με 30% δεν ξέρεις αν είναι από χρήση ή από λογισμικό..

Τα ίδια είπα και στα παιδιά με το Ζ, θα δείτε με τον καιρό και θα μας πείτε..

Εννοεις το ιντερνετ του παροχου;Υπαρχει λυση παρεμβαινοντας στο fast dormancy.Το εοχα αναφερει πριν λιγο καιρό εδώ αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοεις το ιντερνετ του παροχου;Υπαρχει λυση παρεμβαινοντας στο fast dormancy.Το εοχα αναφερει πριν λιγο καιρό εδώ αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2382680

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το ιντερνετ του παροχου;Υπαρχει λυση παρεμβαινοντας στο fast dormancy.Το εοχα αναφερει πριν λιγο καιρό εδώ αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2382680

 

Γενικά είναι τα δίκτυα ενεργά παρόλο ότι μπορεί να μην κάνεις χρήση, πχ μιλάς λίγο viber, και αυτό συνεχίζει να δουλεύει μετά και ας μην το χρησιμοποιείς..με αποτέλεσμα να υπάρχουν μέρες που με λίγη χρήση να την λιώνει τη μπαταρία.. Εγώ μόλις γύρισα σε 4.4.4 κατάλαβα πόσο χάλια ήταν η 5...

Θα περιμένω να πάω στην 6 και τότε θα αποφασίσω που θα το αφήσω το κινητό..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ομως νομιζω τελικα δεν θα παρουμε android M ...

 

Το λογικό αυτό είναι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν πρωτα φλασαρουμε αυτο http://developer.sonymobile.com/2015/05/18/recovery-mode-now-available-for-a-range-of-unlocked-xperia-devices-video/ και μετα καποια αλλη custom recovery..Δε θα τη ξαναχασουμε ποτε? (τη recovery).
Link to comment
Share on other sites

Με το περασμα της 5.1.1,

απεκτησα...φακο μεσω της χρησης του φλας(!!!),

αλλα εχασα και γυρω στο 1gb απο την εσωτερικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια; Παρατήρησα πριν λίγες μέρες πως δεν εμφανίζονται στις επαφές μου, νέοι φίλοι από το facebook. Πήγα να συσχετίσω μια επαφή και δεν υπήρχε η FB επαφή. Έψαξα και μια άλλη πρόσφατη και επίσης δεν εμφανιζόταν. Κατά τα άλλα ο συγχρονισμός λέει ότι γίνεται κανονικά και δεν είναι θέμα φίλτρων. Έτυχε σε κανέναν άλλο από εσας;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, εμένα δεν μου έχει εμφανίσει διαθέσιμη ενημέρωση. Δεν την εμφανίζει σε όλους αμέσως?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, εμένα δεν μου έχει εμφανίσει διαθέσιμη ενημέρωση. Δεν την εμφανίζει σε όλους αμέσως?

Όχι, δεν εμφανίζεται ταυτόχρονα σε όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν πρωτα φλασαρουμε αυτο http://developer.sonymobile.com/2015/05/18/recovery-mode-now-available-for-a-range-of-unlocked-xperia-devices-video/ και μετα καποια αλλη custom recovery..Δε θα τη ξαναχασουμε ποτε? (τη recovery).

Ναι αλλά πρέπει να έχεις ξεκλείδωτο bootloader (με τα διάφορα που σημαίνει αυτό)

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ομως νομιζω τελικα δεν θα παρουμε android M ...

Επίσημα όχι, ανεπίσημα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το ιντερνετ του παροχου;Υπαρχει λυση παρεμβαινοντας στο fast dormancy.Το εοχα αναφερει πριν λιγο καιρό εδώ αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2382680

 

πηρα τηλεφωνο τη vodafone σημερα να ρωτησω αν υποστηριζει fast dormancy και μου ειπαν θα με παρουν τηλεφωνο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται αν υποστηριζει f.d η εταιρια κινητης δεν χρειαζεται αυτο το mod σωστα;;Εμενα η cosmote το υποστηριζει.Αλλα προλαβα και ρκανα αυτο το mod αλλα δεν επηρεασε κατι στο ιντερνετ μου.. Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο τη vodafone σημερα να ρωτησω αν υποστηριζει fast dormancy και μου ειπαν θα με παρουν τηλεφωνο:rolleyes:

Και όταν σου πούνε κάνε εδώ ένα post να μάθουμε και μεις

Link to comment
Share on other sites

Άρα Fast Dormancy και Cosmote σημαίνει ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε καμία αλλαγή, σωστά;

Και γω ετσι καταλαβαινω.Τα smartphone λενε υποστηριζουν f.d.Το προβλημα απο οτι διαβασα δημιουργειται οταν δεν το υποστηριζει η εταιρια..Ας το επιβεβαιωσει και κανενας αλλος παιδια..

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτην εχω!απλως μπερδευτηκα σε κατι..Μπειτε εδω κατεβαστε το zip μεσα εχει ενα apk το εγκατ. Ουτε ρουτ ουτε τπτ και ετοιμοι!!!!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3102277
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτην εχω!απλως μπερδευτηκα σε κατι..Μπειτε εδω κατεβαστε το zip μεσα εχει ενα apk το εγκατ. Ουτε ρουτ ουτε τπτ και ετοιμοι!!!!http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3102277

 

Ουτε εμενα την εχει αυτη τη δυνατοτητα από οσα βλεπω.

Γιατι; Σε αλλους την εχει σε αλλους οχι;

 

Εχει πλεονεκτημα να βαλω αυτο, σε σχεση πχ με εφαρμογη του play, οπως το 'record my call'?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θέλει root γιατί λέει να το φλασάρεις με recovery και να αφαιρέσεις το ARM folder από το system και αυτό χωρίς root δεν γίνεται. Εσύ εγκατέστησες τα δύο apk που βρήκες στο zip και το δοκίμασες και λειτούργησε κανονικά; Εγώ είμαι σε 5.1.1 και δεν μπορώ να το δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλο τι λεει το αρθρο.ανοιγεις το zip που κατεβασες με τον es fexplorer και στο φακελο system-priv-app-call recording υπαρχει ενα apk. μονο αυτο εγκαθιστεις! ουτε recovery ουτε καν δικαιωματα root μου ζητησε! (ειμαι root ομως) Τι να πω ρε παιδια εγω ετσι απλα το εγκατεστησα! Πλεονεκτηματα που βρισκω ειναι το οτι εχεις τη δυνατοτητα να μην ακουγεται το μπιτ μπιτ, το οτι εσυ ξεκινας και το σταματας οταν θες και αν θες και το οτι δεν σου πεταει εξτρα εικονιδιο στη στατουςμπαρ.

Στο φορουμ το xda ο kos25k που μιλαω με τον προγραμματιστη εγω ειμαι αν διαβασετε. απλως ρωτησα και εδω μετα που το εκανα αυτο αν ειναι ετσι και σε σας,γιατι δεν πιστευα οτι ειναι τοσο απλο!(νομιζα ηταν απο πριν η ηχογρ. απλως δεν το ειχα παρει χαμπαρι).

Πειτε μου αν σας πετυχε εχω περιεργεια.

*Ειμαι σε stock 5.1.1

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...