Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάλι κατάφεραν να τα κάνουν μπάχαλο στη nova.

Και σε μένα με δορυφορικό μου βγάζει κωδικο σφάλματος Ε16. Ειναι κλειδωμένα.
Στο pc και σε κινητο παίζουν κανονικά.

Μίλησαν πολλοί με την υποστήριξη και λέει είναι συστημικό σφάλμα μέχρι την Δευτέρα 26/8 θα το έχουν φτιάξει.

Επίσης, ένας μόνο ανέφερε ότι στο nova account στην εφαρμογή του έβγαλε επιλογή για απενεργοποιηση των καναλιών της cosmote. Σε μένα και σε όσους ρώτησα υπάρχει ακόμα μόνο το adult pack.

 

Στην cosmote δορυφορική αλλά και σε PC/Κινητό παίζουν τα novasports κανονικά. Εκείνοι βέβαια κάναν άλλη λαδιά στους triple play συνδρομητές.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bayern7 said:

Μίλησαν πολλοί με την υποστήριξη και λέει είναι συστημικό σφάλμα μέχρι την Δευτέρα 26/8 θα το έχουν φτιάξει.

Φίλε όντως τα έχουν κάνει μπάχαλο. Επίσης έχουν στην κασέτα στο 13700 λένε μέχρι 25 Αύγουστο ενώ ο υπάλληλος μου ανέφερε ότι και εσύ!!!!Εγώ επειδή έχασα μία μέρα(ελπίζω όχι και άλλες)από το δώρο θα τους κυνηγήσω και θα τους πω ή μου το δίνεται με 1 ευρώ χωρίς ανανέωση ή τα λέγαμε. Αφού ήξεραν ότι θα πάει μέχρι 25 Αυγούστου γιατί το δώρο δεν τον πήγαιναν έως 31 Οκτωβρίου όπως ο ανταγωνισμός. Απαράδεκτοι 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bayern7 said:

Στην cosmote δορυφορική αλλά και σε PC/Κινητό παίζουν τα novasports κανονικά. Εκείνοι βέβαια κάναν άλλη λαδιά στους triple play συνδρομητές.

triple-play-300.jpg.1aba1f01cdfdce43fe4f1492fdb32e93.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκα και εγώ τα μεσάνυχτα. Πολύ καλή ποιότητα των καναλιών της πράσινης και δεν υπάρχουν καθυστερήσεις μεγαλύτερες από αυτές που έχουν και τα κανάλια της μαύρης

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/nova-oloi-oi-periorismoi-sta-dedomena-apo-ton-erchomeno-septemvrio-gia-ola-ta-programmata/

300gb στο unlimited και μετά 8mbps Nova Only  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, cmvr said:

https://techmaniacs.gr/nova-oloi-oi-periorismoi-sta-dedomena-apo-ton-erchomeno-septemvrio-gia-ola-ta-programmata/

300gb στο unlimited και μετά 8mbps Nova Only  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Ε τότε ας ρίξουν τη τιμή. 

Τι 8mbps πάνε καλά;; καλύτερα να είχε κοφτη στα 50mbps έστω να κάνει ο κόσμος τη δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

 

22 minutes ago, cmvr said:

https://techmaniacs.gr/nova-oloi-oi-periorismoi-sta-dedomena-apo-ton-erchomeno-septemvrio-gia-ola-ta-programmata/

300gb στο unlimited και μετά 8mbps Nova Only  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Δηλαδή όποιος έχει πρόγραμμα unlimited all θα έχει κόφτη; Εγώ κατάλαβα ότι όσοι βάζουν επιπλέον πακέτα unlimited θα έχουν κόφτη 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gv2008 said:

 

Δηλαδή όποιος έχει πρόγραμμα unlimited all θα έχει κόφτη; Εγώ κατάλαβα ότι όσοι βάζουν επιπλέον πακέτα unlimited θα έχουν κόφτη 

Κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, cmvr said:

https://techmaniacs.gr/nova-oloi-oi-periorismoi-sta-dedomena-apo-ton-erchomeno-septemvrio-gia-ola-ta-programmata/

300gb στο unlimited και μετά 8mbps Nova Only  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 

34 minutes ago, Gv2008 said:

 

Δηλαδή όποιος έχει πρόγραμμα unlimited all θα έχει κόφτη; Εγώ κατάλαβα ότι όσοι βάζουν επιπλέον πακέτα unlimited θα έχουν κόφτη 

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-nova-2-8-2024

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

https://techmaniacs.gr/nova-oloi-oi-periorismoi-sta-dedomena-apo-ton-erchomeno-septemvrio-gia-ola-ta-programmata/

300gb στο unlimited και μετά 8mbps Nova Only  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τοσα λεφτα "επενδυσεων" για καλύτερη κατάσταση δικτύου, για να πάρει μέτρα που δείχνουν χειρότερη κατάσταση;

Μόνο στη Νόβα τέτοια...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VIPdriver said:

Τοσα λεφτα "επενδυσεων" για καλύτερη κατάσταση δικτύου, για να πάρει μέτρα που δείχνουν χειρότερη κατάσταση;

Μόνο στη Νόβα τέτοια...

Οι άλλοι δεν έχουν κόφτες δηλαδή;;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chrischal1908 said:

Οι άλλοι δεν έχουν κόφτες δηλαδή;;

Η Cosmote δεν έχει ούτε στα συμβόλαια ούτε στα καρτοκινητά.

Η Vodafone στα συμβόλαια όχι, στα καρτοκινητά 300GB το μήνα.

42 minutes ago, VIPdriver said:

Τοσα λεφτα "επενδυσεων" για καλύτερη κατάσταση δικτύου, για να πάρει μέτρα που δείχνουν χειρότερη κατάσταση;

Μόνο στη Νόβα τέτοια...

Προφανώς μπούκωσε, γι'αυτό βλέπουμε μετρήσεις φίλων με Ν78 και ταχύτητες πέριξ των 150Mbps που οι άλλες έχουν συνήθως με Ν1...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chrischal1908 said:

Οι άλλοι δεν έχουν κόφτες δηλαδή;;

Η Cosmote όχι μέχρι στιγμής 

10 minutes ago, MIKU said:

Προφανώς μπούκωσε, γι'αυτό βλέπουμε μετρήσεις φίλων με Ν78 και ταχύτητες πέριξ των 150Mbps που οι άλλες έχουν συνήθως με Ν1...

Καλύτερη ιδέα θα ήταν βέβαια να αυξήσουν την χωρητικότητα του δικτύου, αν είχε χωρητικότητα και κάλυψη που έχει ήδη δυνατή ισχύ θα ήταν μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Η Cosmote όχι μέχρι στιγμής 

Καλύτερη ιδέα θα ήταν βέβαια να αυξήσουν την χωρητικότητα του δικτύου, αν είχε χωρητικότητα και κάλυψη που έχει ήδη δυνατή ισχύ θα ήταν μια χαρά 

Αυτό θέλει €€...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Να τονιστεί πως δεν αφορά τα συμβολαια απεριορίστων, αφορά τα εξτρα πακέτα απεριόριστων δεδομένων στα υπόλοιπα συμβόλαια. Είναι ξεκάθαρο αυτό που αναφέρει η ανακοίνωση

Είναι μια κίνηση που δεν συμβαδίζει με τον ανταγωνισμό αλλα να πούμε ότι σε παρά πολλές χώρες δεν υπάρχουν καν προγράμματα απεριορίστων όπως εδώ. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εγώ θα ήθελα E&. Έχουν πολύ καλό δίκτυο στα Εμιράτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

https://www.newmoney.gr/dark-room/o-ikonomologos-nikos-ke-o-ble-papagalos-o-eklogikos-nomos-i-prosfores-gia-ti-nova-o-ivan-ke-i-ampelones-tou-porto-karras/amp/#amp_tf=Από %1%24s&aoh=17248234562402&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com

Καλημέρα! Μία πρώτη εικόνα! Ο Αραβικός όμιλος ποιός λέτε να ναι;;

55 minutes ago, Gv2008 said:

Εγώ θα ήθελα E&. Έχουν πολύ καλό δίκτυο στα Εμιράτα 

 

Δεν ξέρω αν η etisalat θα πάει,γιατί έχει πρόβλημα με την Ευρωπαϊκή Ένωση το οποίο ανάγεται να λυθεί μέσα στον Οκτώβριο. Από Αραβία θεωρώ STC ή το αμερικανικό fund

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν ξέρω αν η etisalat θα πάει,γιατί έχει πρόβλημα με την Ευρωπαϊκή Ένωση το οποίο ανάγεται να λυθεί μέσα στον Οκτώβριο. Από Αραβία θεωρώ STC ή το αμερικανικό fund

Καλύτερα STC παρά το Αμερικανικό Fund

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Αρχίζει να βγάζει νόημα και η καθυστέρηση της ΔΕΗ να οργανώσει το δικό της δίκτυο οπτικών ινών, εφόσον έχει κάνει πρόταση για την Nova. Πάντως η δική μου προτίμηση είναι να πάει σε εταιρεία τηλεπικοινωνιών που θα την διαχειριστεί ως βασική δραστηριότητα και όχι σε κάποιο fund που θα το έχει ως άλλη μία τυχαία επένδυση.

Πλάκα θα έχει η Tellas να ξαναγυρίσει στη ΔΕΗ 🤣

Edited by minast
typo
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Δεη μόνο για τις ίνες τη κινητή τηλεφωνία θα τη καταστρέψει δεν έχουν τεχνογνωσία, καλύτερα κάποιον αραβικό ή αμερικανικό όμιλο. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, elkons said:

Δεη μόνο για τις ίνες τη κινητή τηλεφωνία θα τη καταστρέψει δεν έχουν τεχνογνωσία, καλύτερα κάποιον αραβικό ή αμερικανικό όμιλο. 

Μα εάν την πάρει η ΔΕΗ, η λογική λέει ότι οι δραστηριότητες της ΔΕΗ θα πάνε κάτω από την ομπρέλα της Nova, όχι το ανάποδο. Λεφτά έχει, τεχνογνωσία θέλει να αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...