Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να καλέσω το 1260 όταν ανοίξει η γραμμή με ενημερώνει ότι όλοι οι εκπρόσωποι τους είναι απασχολημένοι και να καλέσω ξανά αργότερα. Κάθε φορά με χρεώνει 0.25Ε κάτι που θεωρώ απαράδεκτο.

 

Έτσι έχω στείλει email στο crm@wind.com.gr έχουν περάσει 15+ ημέρες και ακόμη δεν έχουν απαντήσει. Αλήθεια ποιος έχει δώσει αδεια για να λειτουργεί αυτή η εταιρία ? Είναι δυνατόν να παρέχουν υπηρεσίες χωρίς υποστήριξη; :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να καλέσω το 1260 όταν ανοίξει η γραμμή με ενημερώνει ότι όλοι οι εκπρόσωποι τους είναι απασχολημένοι και να καλέσω ξανά αργότερα. Κάθε φορά με χρεώνει 0.25Ε κάτι που θεωρώ απαράδεκτο.

 

Έτσι έχω στείλει email στο crm@wind.com.gr έχουν περάσει 15+ ημέρες και ακόμη δεν έχουν απαντήσει. Αλήθεια ποιος έχει δώσει αδεια για να λειτουργεί αυτή η εταιρία ? Είναι δυνατόν να παρέχουν υπηρεσίες χωρίς υποστήριξη; :X

Ναι ειναι τραγικοι σε πολλα. Που να δεις στη σταθερη τηλεφωνια που εχουν τι γινεται!!!!

Εκτος αυτου τωρα τελεταια κατι παιζει με τα σηματα τους,τρελα σκαμπανεβασματα σε αρκετες περιοχες

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει αρκετές φορές να καλέσω το 1260 όταν ανοίξει η γραμμή με ενημερώνει ότι όλοι οι εκπρόσωποι τους είναι απασχολημένοι και να καλέσω ξανά αργότερα. Κάθε φορά με χρεώνει 0.25Ε κάτι που θεωρώ απαράδεκτο.

 

Έτσι έχω στείλει email στο crm@wind.com.gr έχουν περάσει 15+ ημέρες και ακόμη δεν έχουν απαντήσει. Αλήθεια ποιος έχει δώσει αδεια για να λειτουργεί αυτή η εταιρία ? Είναι δυνατόν να παρέχουν υπηρεσίες χωρίς υποστήριξη; :X

 

Γιατί δεν βάζεις το κινητό σου στο ανάλογο πεδίο στο site τους και σε 1΄ θα σε καλέσουν!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & καλη χρονια (ειμαι νεο μελος ... μολις λιγων λεπτων) !!!

Εχω λαβει στο κινητο μου απο μεσα Δεκεμβρη τουλαχιστον 10 sms απο καποια "TZENA11" -μεσω του

54787 (που ποτε δεν εκανα εγγραφη για chat) που ειναι λεει αεροσυνοδος στην Ο.Α .

Καπακι μετα το 1ο μνμ ελαβα & ενα απο τους 54787 με τις χρεωσεις / μνμ , καπου 2,5 ευρω ανα τεμαχιο.:lol:

Η μεγαλη πλακα ειναι οτι μου εστειλε την διευθηνση του facebook οπου ηταν "moroulini papagianopoulou" , η οποια ηταν υπαρκτη μονο για 2 μερες (ειχε φωτο αρκετες απο μια αρκετα ομορφη κοπελα) που δυστηχως δεν μπορεσα να τις αποθηκευσω . Μεινει λεει στην Εκαλη , εχει ερθει προσφατα απο το εξωτερικο , ειναι μονη & ψαχνει για παρεα ... αλλα " μασαει η κατσικα ταραμα" ? Καραμπινατη απατη :mad:

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο ?

Τι μπορω να κανω για να σταματησει η κοροιδια & πως γινεται να σταματησουν καποιοι απατεωνες να ενεργουν ανενοχλητα ?

Μήνυση μπορείς να κάνεις.

Είναι απάτη και μάλιστα απάτη σε βαθμό κακουργήματος.

Έχω λάβει κι εγώ τέτοια μηνύματα.

Πρέπει να μαζευτούμε όλοι όσοι έχουμε λάβει τέτοια μηνύματα και να κάνουμε μια μήνυση.

Επίσης, ψάξτε τα κινητά σας για ένα μήνυμα από τον αριθμό 6941637ΧΧΧ (δεν μπορώ δημόσια να γράψω ολόκληρο τον αριθμό) από κάποια Άντζελα ή Μαρία που χώρισε πριν 4 μήνες και ψάχνει την Ειρήνη να πάνε για καφέ.

Έτσι αλιεύουν τον αριθμό του κινητού σας, αν απαντήσετε δηλαδή στην Άντζελα ή Μαρία.

Κρατήστε αυτό το μήνυμα της "Άντζελας", μπορεί να χρειαστεί ως αποδεικτικό στοιχείο.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πχ 10 ευρώ

α. F2G και έχεις κανει ανανέωση μέσω καταστήματος θα έχεις 130 λεπτά ΣΥΝΟΛΙΚΑ μπόνους και τα 10 ευρώ στην κάρτα. Γράφεσαι στο site και με 5 ευρώ παίρνεις ένα πακέτο 600 λεπτών προς WIND και 300 sms δώρο. Σου μένουν 5 ευρώ, τα οποία αντιστοιχούν με βάση τον τιμοκατάλογο σε max 13,5 λεπτά προς όλους ή 50 sms. ΜΕΓΑΛΟ μειονέκτημα είναι ότι τα μπόνους τα τρώει με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών, πράγμα που κατά προσωπική εκτίμηση κατεβάζει τα διαθέσιμα λεπτά τουλάχιστον κατά 30%.

Σύνολα(καθαρά ενδεικτικά): 90 λεπτά προς όλους, 50 sms προς όλους, 420 λεπτά προς WIND, 300 SMS προς WIND.

β. Q θα έχεις 180 λεπτά προς WIND. Γράφεσαι στο site. Με 1 ευρώ θα έχεις 400 λεπτά προς WIND προστιθέμενα με τα 180 σύνολο 580. Παίρνεις 2 πακέτα των 60 λεπτών προς όλους με 6 ευρώ. Με 1 ευρώ σου δίνει 400 sms προς WIND.Σου μένουν 2 ευρώ, τα οποία αντιστοιχούν με βάση τον τιμοκατάλογο σε 30 sms ή 5,5 λεπτά προς όλους.Σημείωση ότι η κατανάλωση στα πακέτα γίνεται ανα λεπτό ομιλίας πράγμα που κατεβάζει τα διαθέσιμα λεπτά κατά 10%.

Σύνολα(καθαρά ενδεικτικά): 108 λεπτά προς όλους, 30 sms προς όλους, 520 λεπτά προς WIND, 400 SMS προς WIND.

To δικό μου συμπέρασμα ότι η Q είναι φθηνότερη κατά 15% τουλάχιστον από το F2G, ΕΚΤΟΣ αν κάνεις μεγάλες καταναλώσεις (ανω των 30 ευρώ ανά μήνα) ειδικά προς άλλα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα της WIND να αγοράσω tablet (HUAWEI MEDIAPAD) μαζί με σύνδεση Mobile Broadband Control 30GB (24.90Ε/μήνα). Ανάλογα με το χρόνο σύνδεσης (12 ή 24 μήνες) είναι και το ποσό που θα πλήρωνα για το tablet. Σε ερώτηση που έκανα για το MIFI μου είπαν ότι αυτό δίνεται δωρεάν μόνο αν κάνεις απλή σύνδεση χωρίς το tablet. Την σύνδεση την κάνω, αγοράζω KAI tablet και στο τέλος δεν δίνουν το MIFI. Στην επίσημη σελίδα τους το αναφέρουν όπως εγώ: http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-me-sumvolaio/ogohreosi/.

Ξέρει κανείς τι παίζεται, μπορεί να βοηθήσει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

α) παίρνεις με επιδότηση 12 ή 24μηνο το tablet πληρώνεις τη διαφορά, πληρώνεις 24,9€ κάθε μήνα έχεις 30GB (εξόφληση πιστωτική) και αν θες αγοράζεις και το mifi κανά 70-80€

 

β) κάνεις σύδεση με 24,9€ κάθε μήνα 30GB σου δίνουν το mifi (12 μηνο συμβόλαιο) και πας όπου θες και αγοράζεις ένα tablet

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντωε επίσημα σαν WIND δεν διευκρινίζουν τίποτα ούτε στην ιστιοσελίδα τους ούτε στο προσπέκτους τους. Αυτή τη στιγμή βλέπω αυτη την αγγελία-banner και αν πατήσεις επάνω να ανοίξει σου λέει σφάλμα. Τελικά τι κάνουν εκεί στη WIND????

http://pagead2.googlesyndication.com/simgad/11123921894602107901

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ανανεώσω το συμβόλαιό μου τώρα, και θα δικαιούμαι μια επιδότηση..

Επειδή τα καταστήματα wind έχουν αρκετά υψηλότερες τιμές από άλλα καταστήματα στις συσκευές, γίνεται να αγοράσω από κάποιο κατάστημα άλλο,με την επιδότησή μου?Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=6k1K5laXSF0&feature=player_embedded#!

 

Λείπουν από τον χάρτη της Ελλάδος ο Έβρος, Κέρκυρα και όλα τα νησιά του αιγαίου.

To βίντεο ανέβηκε από το κανάλι της WIND ( WINDnetwork ) και έγινε private .

 

Δείτε το βίντεο στο 1:58

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το έλεγα βίντεο σοκ όσο βίντεο fail στους γραφίστες / υπεύθυνους που σχεδιάσαν τον χάρτη.

Εδώ το CNN είχε δείξει την Αίγυπτο , στον χάρτη, κοντά στη Συρία , εαν θυμάμαι καλά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μας πιτσιλάνε με τις μάνικες !!!! :D

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έβαλαν ολόκληρο χάρτι.

Η Αστυπάλαια είναι το μόνο νησί που είχαν εθελοντική ομάδα. Ίσως αν έβαζαν όλο το χάρτη να μην γέμιζε στο μάτι οι 3-4 εθελοντικές ομάδες πανελλαδικώς.

Link to comment
Share on other sites

μπα. αλλά μπες skroutz, δες τιμές και ξεκινα τα τηλέφωνα στα καταστήματα ;) όλο και κάποιο θα πετύχεις
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το έλεγα βίντεο σοκ όσο βίντεο fail στους γραφίστες / υπεύθυνους που σχεδιάσαν τον χάρτη.

Εδώ το CNN είχε δείξει την Αίγυπτο , στον χάρτη, κοντά στη Συρία , εαν θυμάμαι καλά.

 

Το να μη βάλεις τον Έβρο είναι σα να μη βάζεις την Αττική.

 

http://www.ramnousia.com/2010/08/blog-post_1145.html#.UA8XjGGdCHh

Link to comment
Share on other sites

marketing trick παιδια ;)

 

Μέχρι ΚΑΙ αυτό βρήκες να δικαιολογήσεις; Για ρίξε λίγο φως σε εμάς που δεν ξέρουμε από μάρκετινγκ!

Τι να πει κανείς. Εκεί που άλλοι βλέπουν την πατρίδα τους κατακερματισμένη για μία διαφήμιση, άλλοι βλέπουν τρικ για μάρκετινγκ! ΗΜΑΡΤΟΝ ρε σπέσιαλιστ! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ΚΑΙ αυτό βρήκες να δικαιολογήσεις; Για ρίξε λίγο φως σε εμάς που δεν ξέρουμε από μάρκετινγκ!

Τι να πει κανείς. Εκεί που άλλοι βλέπουν την πατρίδα τους κατακερματισμένη για μία διαφήμιση, άλλοι βλέπουν τρικ για μάρκετινγκ! ΗΜΑΡΤΟΝ ρε σπέσιαλιστ! :wacko:

 

Και εγώ για μάρκετινγκ το βλέπω.Και μόνο που είδαμε τη διαφήμιση ενώ κανονικά δε θα τη βλέπαμε αρκεί.

Για εξωτερική πολιτική έχουμε την κυβέρνηση( :lol: ) ,δεν περιμένουμε την wind.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μάλλον μου κάνει για γκάφα. Προφανώς "μίκρυναν" το χάρτη για να φανεί πιο "ωραίος" στο σποτάκι. Αυτές είναι σαχλαμαρίτσες που κάνουν οι γραφίστες που τα ξέρουν όλα.

 

Καλό θα ήταν να επισημανθεί στη Wind το λάθος, αλλά μην το ανάγουμε και σε μείζον Εθνικό ζήτημα. Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μάλλον μου κάνει για γκάφα. Προφανώς "μίκρυναν" το χάρτη για να φανεί πιο "ωραίος" στο σποτάκι. Αυτές είναι σαχλαμαρίτσες που κάνουν οι γραφίστες που τα ξέρουν όλα.

 

Καλό θα ήταν να επισημανθεί στη Wind το λάθος, αλλά μην το ανάγουμε και σε μείζον Εθνικό ζήτημα. Ελεος.

 

:wacko::wacko::wacko: Δηλαδή; Ο Έβρος και τα Δωδεκάνησα έπιαναν πολύ χώρο ε; ;)

Link to comment
Share on other sites

:wacko::wacko::wacko: Δηλαδή; Ο Έβρος και τα Δωδεκάνησα έπιαναν πολύ χώρο ε; ;)

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά έχω δει και χειρότερα από γραφίστες. :mad: Μάλλον του φάνηκε πιο "κομψός" ο χάρτης κομμένος. (Δηλαδή εντάξει, έλεος, ήμαρτον με τον ****κα πως δεν έκοψε και την Πελοπόννησο...)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η WIND θέλει να χάσει πελάτες. Όπως τα λέτε είναι! Μισεί την Ελλάδα!

 

Στο κάτω κάτω η WIND δε πουλάει την Ελλάδα. Άλλοι την πουλάνε και πάνε και τους ψηφίζουν...!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορει και αυτη η γκαφα,αν ειναι,να προμηνυει και κατι μελλοντικα.δε θα πω τι ουτε και θα το αναπτυξω καθως το site δεν ειναι πολιτικου περιεχομενου,απλα σκεφτειται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...