Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ας έβαζαν "Η no.1 εταιρία με τις περισσότερες αναρτήσεις στην κοινότητα myphone."

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Ακουγόταν λες και έφερνε κάποια καινοτομία...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνω απ'όλα έχει σχέση με το σε "τι ποιότητας ψάρια" απευθύνεται:

Αφού "πιάνει" στη θάλασσα της μπανανίας, και ΔΕΝ είναι η μόνη εταιρία:

 

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ (>95% μας) ΤΑ ΚΑΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pppe said:

Πάνω απ'όλα έχει σχέση με το σε "τι ποιότητας ψάρια" απευθύνεται:

Αφού "πιάνει" στη θάλασσα της μπανανίας, και ΔΕΝ είναι η μόνη εταιρία:

 

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ (>95% μας) ΤΑ ΚΑΝΕΙ.

Θεωρώ ότι οι περισσότεροι βλέπουμε το πορτοφόλι μας πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η προσφορά απεριορίστων δεδομένων για τα συμβόλαια (7 μέρες με 5.5€) είναι το λιγοτερο τραγική, υποτιμητική θα ελεγα για τη νοημοσύνη των συμβολαιουχων. Πως γίνεται το καλοκαίρι με 10€ να έπαιρνες 1 μήνα, το περασμένο Πάσχα με 5€ να επαιρνες 21 μερες, και τώρα με 5.50€ να παίρνεις 7 μέρες;
Αυτό την ίδια στιγμή που η προφορά στην Cosmote(το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα) κοστίζει 1.80. Πως γίνεται το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα να δίνει την ίδια προσφορά με το 2ο δίκτυο, αλλα σε υποτριπλασια τιμή;

Ειναι εμφανές το ότι θέλουν να πιέσουν έμμεσα τον κόσμο να πάει στα προγράμματα με απεριόριστα. Δεν κατανοούν όμως οτι ο κόσμος με τα συμβόλαια των 6,10,15GB δεν το εχει σε τίποτα να αποχωρήσει όταν λήξει η σύμβαση, πολυ απλά γιατί η nova δεν δίνει καλές προσφορές και δωρεάν απεριόριστα για τα 3ημερα, το Πάσχα και τα Χριστούγεννα. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Η προσφορά απεριορίστων δεδομένων για τα συμβόλαια (7 μέρες με 5.5€) είναι το λιγοτερο τραγική, υποτιμητική θα ελεγα για τη νοημοσύνη των συμβολαιουχων. Πως γίνεται το καλοκαίρι με 10€ να έπαιρνες 1 μήνα, το περασμένο Πάσχα με 5€ να επαιρνες 21 μερες, και τώρα με 5.50€ να παίρνεις 7 μέρες;
Αυτό την ίδια στιγμή που η προφορά στην Cosmote(το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα) κοστίζει 1.80. Πως γίνεται το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα να δίνει την ίδια προσφορά με το 2ο δίκτυο, αλλα σε υποτριπλασια τιμή;

Ειναι εμφανές το ότι θέλουν να πιέσουν έμμεσα τον κόσμο να πάει στα προγράμματα με απεριόριστα. Δεν κατανοούν όμως οτι ο κόσμος με τα συμβόλαια των 6,10,15GB δεν το εχει σε τίποτα να αποχωρήσει όταν λήξει η σύμβαση, πολυ απλά γιατί η nova δεν δίνει καλές προσφορές και δωρεάν απεριόριστα για τα 3ημερα, το Πάσχα και τα Χριστούγεννα. 

Αυτή η πολιτική της Nova με εκνευρίζει. Εγώ για αυτό πήγα εξ αρχής σε απεριόριστα, και σκοπεύω άνετα να φύγω ειδικά αν δεν έπαιρνα την επιδότηση της συσκευής. Το μόνο σίγουρο είναι ότι 58€ το μήνα είναι πολλά για σταθερό και κινητο, και το σταθερό που λήγει του χρόνου θα ηθελα να εχω καλύτερη τιμή…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panos.k2 said:

Η προσφορά απεριορίστων δεδομένων για τα συμβόλαια (7 μέρες με 5.5€) είναι το λιγοτερο τραγική, υποτιμητική θα ελεγα για τη νοημοσύνη των συμβολαιουχων. Πως γίνεται το καλοκαίρι με 10€ να έπαιρνες 1 μήνα, το περασμένο Πάσχα με 5€ να επαιρνες 21 μερες, και τώρα με 5.50€ να παίρνεις 7 μέρες;
Αυτό την ίδια στιγμή που η προφορά στην Cosmote(το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα) κοστίζει 1.80. Πως γίνεται το καλύτερο δίκτυο στην Ελλάδα να δίνει την ίδια προσφορά με το 2ο δίκτυο, αλλα σε υποτριπλασια τιμή;

Ειναι εμφανές το ότι θέλουν να πιέσουν έμμεσα τον κόσμο να πάει στα προγράμματα με απεριόριστα. Δεν κατανοούν όμως οτι ο κόσμος με τα συμβόλαια των 6,10,15GB δεν το εχει σε τίποτα να αποχωρήσει όταν λήξει η σύμβαση, πολυ απλά γιατί η nova δεν δίνει καλές προσφορές και δωρεάν απεριόριστα για τα 3ημερα, το Πάσχα και τα Χριστούγεννα. 

 

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Αυτή η πολιτική της Nova με εκνευρίζει. Εγώ για αυτό πήγα εξ αρχής σε απεριόριστα, και σκοπεύω άνετα να φύγω ειδικά αν δεν έπαιρνα την επιδότηση της συσκευής. Το μόνο σίγουρο είναι ότι 58€ το μήνα είναι πολλά για σταθερό και κινητο, και το σταθερό που λήγει του χρόνου θα ηθελα να εχω καλύτερη τιμή…

Επίσης εδώ και 1 χρόνο στις γιορτές δεν δίνει απεριόριστα ντάτα στην καρτοκινητή όπως ο ανταγωνισμός. Μακάρι φέτος με την νέα διοίκηση να κάνει την διαφορά

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

 

Επίσης εδώ και 1 χρόνο στις γιορτές δεν δίνει απεριόριστα ντάτα στην καρτοκινητή όπως ο ανταγωνισμός. Μακάρι φέτος με την νέα διοίκηση να κάνει την διαφορά

Και πέρυσι νέα διοίκηση είχε. 
Δεν ξέρω πως το έχουν δει, αν δεν κάνουν τέτοια δώρα δεν θα πάνε μπροστά σαν εταιρεία. Ο απλός συνδρομητής στις περιπτώσεις που προανέφερα θέλει απεριόριστα και το εκτιμάει όταν τα έχει δωρεάν. 
Η επιτυχία που έκανε ο όμιλος στις αλλες χώρες, δεν είναι δεδομένη στην Ελλάδα που έχουμε μονοπώλιο. Αυτό πρέπει να το καταλάβουν οι υπεύθυνοι του μαρκετινγκ και να κάνουν κάτι παραπάνω για την πλειοψηφία των συνδρομητών(η οποία ΔΕΝ είναι σε απεριόριστα συμβόλαια). Ηδη έκαναν μεγάλα βήματα, αλλά δεν ειναι αρκετα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panos.k2 said:

Και πέρυσι νέα διοίκηση είχε. 
Δεν ξέρω πως το έχουν δει, αν δεν κάνουν τέτοια δώρα δεν θα πάνε μπροστά σαν εταιρεία. Ο απλός συνδρομητής στις περιπτώσεις που προανέφερα θέλει απεριόριστα και το εκτιμάει όταν τα έχει δωρεάν. 
Η επιτυχία που έκανε ο όμιλος στις αλλες χώρες, δεν είναι δεδομένη στην Ελλάδα που έχουμε μονοπώλιο. Αυτό πρέπει να το καταλάβουν οι υπεύθυνοι του μαρκετινγκ και να κάνουν κάτι παραπάνω για την πλειοψηφία των συνδρομητών(η οποία ΔΕΝ είναι σε απεριόριστα συμβόλαια). Ηδη έκαναν μεγάλα βήματα, αλλά δεν ειναι αρκετα. 

Ακριβώς, για εμένα αν δεν μου δώσουν του χρόνου στην ανανέωση του σταθερού καλύτερη τιμή θα φύγω αλλού.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματιζει το ότι σταμάτησε το μηνιαίο απεριόριστο που είχε στο F2G. Είχε ξεκάθαρο πλεονεκτημα και το έκαψε. 

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει, ελπίζω να κινηθούν καλά και να μην πάει πάλι για πώληση η εταιρεία. 
Στο δίκτυο γίνεται δουλεια, είναι ένα καλό σημάδι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα διαφημιστικά banner στο νέο nova account (ακόμα σε δοκιμαστική μορφή). Δεν οδηγεί κάπου αλλα σημαίνει ότι προχωράμε 

IMG_2606.webp

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, paanos said:

Ένα από τα διαφημιστικά banner στο νέο nova account (ακόμα σε δοκιμαστική μορφή). Δεν οδηγεί κάπου αλλα σημαίνει ότι προχωράμε 

IMG_2606.webp

Άρα επιβεβαιώνονται όλοι όσοι έλεγαν ότι από τον Δεκέμβριο ξεκινάει και η Nova esim. Μάλλον από 27/11 ή 04/12 θα γίνει εμπορικά διαθέσιμη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω από τη νέα χρονιά. Προς τα εκεί φαίνεται να πηγαίνει και το app μιας και σε περίπου 2 εβδομάδες μπαίνουν τα πάντα σε παύση λόγω εορτών 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Εγώ πιστεύω από τη νέα χρονιά. Προς τα εκεί φαίνεται να πηγαίνει και το app μιας και σε περίπου 2 εβδομάδες μπαίνουν τα πάντα σε παύση λόγω εορτών 

Επιτέλους. 

Για να δούμε τι θα γίνει και με την extra sim, αν και πότε δηλαδή θα διατεθεί. 

Ενώ τω μεταξύ, σήμερα ανανέωσα ένα συμβόλαιο για άλλα δύο χρόνια στην ίδια τιμή, έγινε κανονικά η ανανέωση, πήρα αντίγραφο του συμβολαίου, αλλά στην εφαρμογή δεν έχει ενημερωθεί ακόμη η νέα διάρκειά του. 

Σε σχετική ερώτηση στην εξυπηρέτηση πελατών, μου είπαν ότι θα φανεί. Είναι θέμα χρόνου. 

Δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτόματα η ενημέρωση; 

 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι… θέλει κάποιο χρόνο να ολοκληρωθεί η αίτηση. Και στις άλλες εταιρίες γίνεται αυτό 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Όχι… θέλει κάποιο χρόνο να ολοκληρωθεί η αίτηση. Και στις άλλες εταιρίες γίνεται αυτό 

Μα πήρα τηλέφωνο και ρώτησα. Μου είπαν ότι έγινε η ανανέωση και μάλιστα έλαβα sms που έλεγε ότι Η ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, αν πχ άλλαζες πακέτο δεν θα έπαιρνες κατευθείαν τις νέες παροχές. Θέλει 1-2 μέρες 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, paanos said:

Και πάλι, αν πχ άλλαζες πακέτο δεν θα έπαιρνες κατευθείαν τις νέες παροχές. Θέλει 1-2 μέρες 

Τώρα που ανανέωσα στο ίδιο πρόγραμμα, δηλαδή στο Unlimited All, δηλαδή στις ίδιες παροχές, φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με αναλογίες δεδομένων, χρόνου ομιλίας, μηνυματων, από τη στιγμή που όλα είναι απεριόριστα. Σωστά; 

Κάνω χρήση των παροχών κανονικά

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, p_k said:

Τώρα που ανανέωσα στο ίδιο πρόγραμμα, δηλαδή στο Unlimited All, δηλαδή στις ίδιες παροχές, φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με αναλογίες δεδομένων, χρόνου ομιλίας, μηνυματων, από τη στιγμή που όλα είναι απεριόριστα. Σωστά; 

Κάνω χρήση των παροχών κανονικά

Σε τι τιμή;;;;

Link to comment
Share on other sites

29.99 

Unlimited all + EU

Το χρησιμοποιεί ένα από τα παιδιά που είναι κάτω των 29 ετών. Επομένως έχει απαλλαγή τελών κινητής και βγαίνει στα 27,27 ευρώ. 

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Τώρα που ανανέωσα στο ίδιο πρόγραμμα, δηλαδή στο Unlimited All, δηλαδή στις ίδιες παροχές, φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με αναλογίες δεδομένων, χρόνου ομιλίας, μηνυματων, από τη στιγμή που όλα είναι απεριόριστα. Σωστά; 

Κάνω χρήση των παροχών κανονικά

Σωστά. Όπως και να έχει, ο μετρητής ενημερώνεται άμεσα οπότε αν αλλάξεις πρόγραμμα θα ξέρεις εξαρχής από πότε και πόσα λεπτά/ ΜΒ σου αναλογούν. Δεν πας στα τυφλά 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Σωστά. Όπως και να έχει, ο μετρητής ενημερώνεται άμεσα οπότε αν αλλάξεις πρόγραμμα θα ξέρεις εξαρχής από πότε και πόσα λεπτά/ ΜΒ σου αναλογούν. Δεν πας στα τυφλά 

Ευχαριστώ φίλε μου 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...