Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι,γιατί όπως έγγραψα δεν είχε κάποιο γενικό θέμα,οπότε το πόσταρα εδώ,και στης vodafone,και στης cosmote..

η προσφορά για τα 200' είναι για ενεργοποίηση αριθμού μέχρι 31/1,οπότε δεν προλαβαίνουμε,άρα άχρηστη.

 

Για το άλλο πακέτο δεν είναι μόνο το internet που θέλω αλλά και τα sms.Αλλά χρήσιμο το έξτρα πακετό..

.Συν ότι θέλω να φύγω από τις τιμές 40€-50€ :sorry:

Tα πακέτα με τα 200 λεπτά το μήνα είτε στη cosmote είτε στη voda είναι μόνιμα, αυτό το γράφουν για τυπικούς λόγους ότι και καλά λήγουν οπότε μη σε απασχολεί.

Τώρα στο θέμα του συμβολαίου δύσκολο να σου δώσουν τόσο καλή προσφορά χωρίς να είσαι στο δίκτυο τους απλά για να πας. Συνήθως αν πας να κάνεις φορητότητα μπορεί να πετύχεις καλή προσφορά, πχ θα δεις η wind μπορεί να στο αφήσει και 25€ το πακέτο που έχεις όπως σε φίλους μου όταν κάνανε φορητότητα αλλά το θέμα σε σένα είναι ότι θέλεις όντως να φύγεις και όχι απλά να πετύχεις πολύ χαμηλή τιμή.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tα πακέτα με τα 200 λεπτά το μήνα είτε στη cosmote είτε στη voda είναι μόνιμα, αυτό το γράφουν για τυπικούς λόγους ότι και καλά λήγουν οπότε μη σε απασχολεί.

Τώρα στο θέμα του συμβολαίου δύσκολο να σου δώσουν τόσο καλή προσφορά χωρίς να είσαι στο δίκτυο τους απλά για να πας. Συνήθως αν πας να κάνεις φορητότητα μπορεί να πετύχεις καλή προσφορά, πχ θα δεις η wind μπορεί να στο αφήσει και 25€ το πακέτο που έχεις όπως σε φίλους μου όταν κάνανε φορητότητα αλλά το θέμα σε σένα είναι ότι θέλεις όντως να φύγεις και όχι απλά να πετύχεις πολύ χαμηλή τιμή.

αχα,κατάλαβα..εντάξει η μάνα μου ίσως βολευτεί,ο πατέρας μου όμως τα περνάει τα 120 παραμήνα.Και δεν την προλαβαίνει αν είναι όντως μέχρι 31/1.

 

ναι εγώ θέλω να αποχωρήσω από την wind,πολύ κακό σήμα έχω,αλλιώς θα το διαπραγματευόμουν.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθες ενεργοποιησα την προσφορά που έχει η wind για τα 20 gb με 20€. Το πρόβλημα είναι οτι δυστυχώς σερνετε. Εκανα speed test κι με τα χίλια ζόρια πιάνει 1 mbps. Η ένδειξη του σήματος είναι στο H+ αλλά..... Έχετε αντιμετωπησει παρόμοια προβλήματα. Το κακό είναι οτι είναι 12 μήνη σύμβαση οπότε αν πάω και το κόψω ποσα θα πληρωσω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθες ενεργοποιησα την προσφορά που έχει η wind για τα 20 gb με 20€. Το πρόβλημα είναι οτι δυστυχώς σερνετε. Εκανα speed test κι με τα χίλια ζόρια πιάνει 1 mbps. Η ένδειξη του σήματος είναι στο H+ αλλά..... Έχετε αντιμετωπησει παρόμοια προβλήματα. Το κακό είναι οτι είναι 12 μήνη σύμβαση οπότε αν πάω και το κόψω ποσα θα πληρωσω;

 

Ευχαριστώ.

 

κάλεσε το 1231 από wind ατελώς ή το 6935601260 να το αναφέρεις και το ελέγξουν....

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπερα στα παιδια του φορουμ σας παραθετω την εμπειρια μ με την εν λογο εταιρεια οι οποια ακουλουθεια απαραδεκτες τακτικες

24/11/14 εγινε η υπογραφη συμβολαιου για adsl internet

27/11 λαμβανουμε μην οτι η προγραμματισμενη συνδεση ειναι στις 12/12

12/12 φυσικα και δεν εγινε η συνδεση χωρις καμια ενημερωση και απο το τηλεφωνικο κεντρο ενημερωθηκαμε οτι ουτε καν εχει κατασκευαστει ο τοπικος βρογχος

15/12 υστερα απο ανεπαλληλα τηλεφωνηματα στειλαμε αιτημα υπαναχωρησης εφοσον και παλι πληροφορηθηκαμε οτο δεν εχει γινει καμια ενεργεια σε οτι αφορα την κατασκευη τις γραμμης

16/11 λαμβανω τηλ για να με μεταπεισουν στο οποιο ενημερωνω οτι δεν θελω να γινει καποια ενεργοποιηση η αλλη ενεργεια σε οτι αφορα την γραμμη η απαντηση τους ητανε "καλως"

17/11 μου στελνουν μην καλως ηρθατε στο δικτυο τις win κτλ χωρις φυσικα να εχει γινει καν επισκεψη απο τεχνικο και ουτε καν να εχει κατασκευαστει ο τοπικο βρογχος.Σε τηλ επικοινωνια μου λενε οτι υπαρχει τεχνικο θεμα και οτι το αιτημα υπαναχωρησης δεν εγινε δεκτο(ενω 2 ωρες πριν ειχα δεχθει τηλ οτι το αιτημα προχωραει καλλως και παγωνει η κατασκευη του τοπικου βρογχου)

Το θεμα το αφησα ετσι και και ενω ηδη εχω τηλ και ιντενετ cyta μ στελνουν λογαριασμους σαν να μην τρεχει τιποτα και μ λενε οτι πρεπει να γινει διακοπη τις γραμμης!Φυσικα και θα κανω καταγγελια στην επιτροπη τηλεπ.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση ή στείλε τους ένα email, θα το δουν και θα σου απαντήσουν, βέβαια μπορεί να είναι και σποραδικό κάποια δυσλειτουργία του δικτύου. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με το θεμα μου?επισης ο φανταστικος τηλεφωνικος αριθμος που μου εχουν συνδεσει καλει σε μια αγνωστη τοποπθεσια :Dεχω εχω αλλη γραμμη σπιτι και ειναι απλη pstn
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει πληροφοριες σχετικα με το θεμα μου?επισης ο φανταστικος τηλεφωνικος αριθμος που μου εχουν συνδεσει καλει σε μια αγνωστη τοποπθεσια :Dεχω εχω αλλη γραμμη σπιτι και ειναι απλη pstn

 

Αν ο "φανταστικός" αριθμός που σου δώσανε καλεί, τότε η σύνδεση σου έγινε κανονικά και απλά δεν συνδέθηκε στο σπίτι σου. Ελπίζω να έχεις αντίγραφο από το αίτημα υπαναχώρησης που έκανες...

Πέρα από αυτό όμως, πως να σε ενημερώσει κάποιος από εδώ ; Ανέφερες ότι θα κάνεις καταγγελία... Έκανες ; Προχώρησε ; Έκανες κάτι άλλο ; Διακοπή σύνδεσης ; Κάποια άλλη επικοινωνία ; Εσύ θα πρέπει να ενημερώσεις πρώτα και μετά να ανταλλάξουμε απόψεις...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

γινεται να χτυπαει το τηλ χωρις να υπαρχει συσκευη?περιμενω την επισημη απαντηση της wind για να προχωρησω σε καταγγελια.ηθελα να ρωτησω αν το αιτημα υπαναχωρησης ειναι εντος προθεσμιας η οχι?ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

γινεται να χτυπαει το τηλ χωρις να υπαρχει συσκευη?περιμενω την επισημη απαντηση της wind για να προχωρησω σε καταγγελια.ηθελα να ρωτησω αν το αιτημα υπαναχωρησης ειναι εντος προθεσμιας η οχι?ευχαριστω....

 

Ναι, αν αποσυνδέσεις τη συσκευή, η γραμμή καλεί κανονικά. Δοκίμασε το αν θέλεις να το διαπιστώσεις.

Για το εμπρόθεσμο δεν ξέρω, καλύτερα να δεις τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες... 24/11 έκανες αίτηση για σύνδεση και 15/12 έστειλες αίτημα υπαναχώρησης όπως λες στο πρώτο ποστ.

Τέλος, στο ίδιο ποστ γράφεις ότι στην τελευταία επικοινωνία σου με τη wind στις 17/11 (μάλλον 17/12 εννοείς) σε ενημέρωσαν ότι το αίτημα υπαναχώρησης δεν έγινε δεκτό και ότι πρέπει να γίνει διακοπή. Εάν δεν έκανες άλλη κίνηση, μην περιμένεις άλλη απάντηση, προφανώς δεν πρόκειται να επικοινωνήσουν πάλι μαζί σου και θα συνεχίσουν να στέλνουν λογαριασμούς...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι 17/12 είχα δεχθεί τηλ ότι το αίτημα έγινε δεκτό !Η τακτική είναι εκβιαστική διότι ανεξάρτητος του αιτήματος υπαναχωρήσεις οφείλουν να ενημερώνουν σωστά κ να παραδίδουν την υπηρεσία ως έχει !το τηλ είναι VoIP (cyta )όταν τ βγάζω δν χτυπάει !δικαίωμα υπαναχωρήσεις έχεις 14 ημέρες από την στιγμή τις ενεργοποιήσεις !περιμένω απαντήσει από.wind και κάνω καταγγελία
Link to comment
Share on other sites

Στα voip δεν ξέρω, αλλά η wind δεν έχει voip και καλεί κανονικά...

Το θεμα το αφησα ετσι και και ενω ηδη εχω τηλ και ιντενετ cyta μ στελνουν λογαριασμους σαν να μην τρεχει τιποτα και μ λενε οτι πρεπει να γινει διακοπη τις γραμμης!Φυσικα και θα κανω καταγγελια στην επιτροπη τηλεπ.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ WIND

Είχες γράψει αυτό στην τελευταία παράγραφο σου. Τι απάντηση ακριβώς και από ποιόν ???

Καλύτερα μην περιμένεις και κάνε εσύ κάτι. Δεν ξέρω τι, αλλά σύμφωνα με όσα έχεις γράψει εδώ (λογικά) δεν έχεις να περιμένεις κάτι από τη wind...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Στα voip δεν ξέρω, αλλά η wind δεν έχει voip και καλεί κανονικά...

 

Είχες γράψει αυτό στην τελευταία παράγραφο σου. Τι απάντηση ακριβώς και από ποιόν ???

Καλύτερα μην περιμένεις και κάνε εσύ κάτι. Δεν ξέρω τι, αλλά σύμφωνα με όσα έχεις γράψει εδώ (λογικά) δεν έχεις να περιμένεις κάτι από τη wind...

η απαντησεις που παιρνω απο το τηλ κεντρο ειναι αυτες.οι οποιες ειναι αοριστες και το κλασικο πανε να σε βγαλουν τρελο!καλα που εχω κρατησει το φαξ που εστειλα μπας και βρω ποτε το δικιο μ!παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να παρουν ουτε ευρω ουτε δραχμη μελλοντικα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου 'ρθε και μένα το sms, τώρα. Καλά τι phising είν' αυτό που κάνουν και ορθογραφικά λάθη σε ένα μήνυμα 2 σειρών; :P Καθυστέρια.
Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απάντησε στο παράπονο μου η wind και όπως με ενημέρωσε έγινε διακοπή τις γραμμής και θα έρθει πιστωτικός λογαριασμός !ελπίζω χωρίς κάποια χρέωση !
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα Q και κατέβασα την εφαρμογή What's Up Messenger, καθώς στη διαφήμιση λέει ότι μπορείς ακόμα και χωρίς WiFi να στέλνεις και να λαμβάνεις μηνύματα. Παρόλ' αυτά, όταν στέλνω κάποιο μήνυμα μέσω της εφαρμογής, ο παραλήπτης δεν το λαμβάνει μέχρι να συνδεθώ σε κάποιο ασύρματο δίκτυο (όπως και το αντίστροφο). Χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση; Μήπως τελικά δεν ισχύει αυτό που διαφημίζει η Wind;
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψει το whatsapp θελει δεδομενα,οποτε ή χρησιμοποιεις wifi ή 3g.Η προσφορα ειναι οτι εαν χρησιμοποιεις 3g τα δεδομενα αυτα δεν χρεωνονται στο πακετο σου.
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψουν τα data στην Q πρέπει να κάνεις ROAMING DATA ON

Αυτήν την ρύθμιση χρειάζεσαι

Προσοχή αν ανοίξεις τα data το κινητό σου ή κάποια εφαρμογή θα κάνει update , και θα χρεωθείς.

το WhatsAPP είναι τσάμπα αλλά όχι όλα τα άλλα . Καλό να έχεις κάποια data αγορασμένα έστω τα 400ΜΒ με 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα. σημερα ηρθε ο κουριερ και υπεγραψα την αιτηση φορητοτητας του κινητου μου απο wind σε vodafon λογο καλυτερης προσφορας(ειχα συμβολαιο με προσφορα χωρις επιδοτηση συσκευης). το συμβολαιο ομως με την wind ληγει 23/3 δηλαδη σε 17 μερες. απο την vodafon με διαβεβαιωνουν οτι δεν θα πληρωσω καποιο πρόστιμο επειδη υπολείπονται μονο λιγες ημερες μεχρι ληξη του συμβολαιου, ομως πηρα και την wind και μου λενε οτι υπαρχει προστιμο αλλα δεν μου ειπαν ποσο.μηπως ξερει κανεις τελικα τι ισχύει οταν κοβεις το συμβολαιο λιγες ημερες πριν τη ληξη του? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αυτό που έπρεπε αρχικά να κάνεις είναι να πας σε κάποιο κατάστημα wind και να ρώταγες εάν φύγω τώρα πόσο θα πληρώσω, για να μην έρθεις προ τετελεσμένων γεγονότων...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. σημερα ηρθε ο κουριερ και υπεγραψα την αιτηση φορητοτητας του κινητου μου απο wind σε vodafon λογο καλυτερης προσφορας(ειχα συμβολαιο με προσφορα χωρις επιδοτηση συσκευης). το συμβολαιο ομως με την wind ληγει 23/3 δηλαδη σε 17 μερες. απο την vodafon με διαβεβαιωνουν οτι δεν θα πληρωσω καποιο πρόστιμο επειδη υπολείπονται μονο λιγες ημερες μεχρι ληξη του συμβολαιου, ομως πηρα και την wind και μου λενε οτι υπαρχει προστιμο αλλα δεν μου ειπαν ποσο.μηπως ξερει κανεις τελικα τι ισχύει οταν κοβεις το συμβολαιο λιγες ημερες πριν τη ληξη του? ευχαριστω!

 

αφού σου διαβεβαίωσε η voda πως δεν υπάρχει αναπόσβεστο, αν έρθει να τους πεις να στο πληρώσουν αυτοί. κράτα όνομα γιατί τηλεφωνικά έχει καεί κόσμος....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πληρώσεις κάτι παραπανω γιατί έχεις προπληρώσει το τελευταιο πάγιο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...