Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, dimtz said:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, άλλη μια απορία, έστω και κάνω την αλλαγή σε κατάστημα Νόβα και βλέπω μέσα σε μια εβδομάδα ότι εχω θέμα, θα μπορέσω να γυρίσω πάλι πίσω χωρίς πέναλτυ; Έχω το δικαίωμα;

Αν πας σε συμβόλαιο και θες να φύγεις το πρόστιμο είναι 2 πάγια.

Αν τα κάνεις κάρτα, φεύγεις όποτε θες.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, p_k said:

Σταθερότητα και αξιοπιστία 

Γειά σου φίλε μου p_k. Έτσι ακριβώς. Έχω βάλει Nova οπτική ίνα 200mbps, καθώς και Nova Unlimited All. 

 

Δεν το μετάνιωσα λεπτό. Για 2 χρόνια ήσυχος. Και δώρο συσκευή παρακαλώ. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Ilovemetal said:

Γειά σου φίλε μου p_k. Έτσι ακριβώς. Έχω βάλει Nova οπτική ίνα 200mbps, καθώς και Nova Unlimited All. 

 

Δεν το μετάνιωσα λεπτό. Για 2 χρόνια ήσυχος. Και δώρο συσκευή παρακαλώ. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Ωωωω! Καιρό έχεις να φανείς φίλε!

Καταρχάς εύχομαι να είσαι πάντα καλά!

Χαίρομαι ιδιαίτερα που επιβεβαιώνεις τα γραφόμενά μου!

Να μπαίνεις συχνότερα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2024 at 12:48 ΜΜ, p_k said:

Σταθερότητα και αξιοπιστία 

Στο κομμάτι κλήσεις και sms αν σε ενδιαφέρει η Nova ποτέ δεν είχε σοβαρό θέμα. Και αυτό το επιβεβαιώνω με 3 νούμερα στην οικογένεια τώρα και εμπειρία 10-11 χρόνια με την εταιρεία. Στο κομμάτι δεδομένα θα διαφωνήσω. Αντίθετα στη σταθερή, αξίζει το συνδυαστικό ειδικά όταν δίνει 1 Gbps από δικές της οπτικές.

13 ώρες πριν, Ilovemetal said:

Γειά σου φίλε μου p_k. Έτσι ακριβώς. Έχω βάλει Nova οπτική ίνα 200mbps, καθώς και Nova Unlimited All. 

 

Δεν το μετάνιωσα λεπτό. Για 2 χρόνια ήσυχος. Και δώρο συσκευή παρακαλώ. Τι άλλο να ζητήσει κανείς;

Και εγώ έτσι είμαι, FTTH 200/20 και από πέρυσι συμβόλαιο unlimited με επιδότηση συσκευής. 
Λιγο καλυτερο σήμα να ειχα στο κινητό σε 4G/5G θα ήταν τέλεια. Και όχι 4G B20 που σέρνεται με 5Mbps.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, p_k said:

Ωωωω! Καιρό έχεις να φανείς φίλε!

Καταρχάς εύχομαι να είσαι πάντα καλά!

Χαίρομαι ιδιαίτερα που επιβεβαιώνεις τα γραφόμενά μου!

Να μπαίνεις συχνότερα!

Να σε καλά φίλε μου. Εύχομαι και σε εσένα κάθε καλό. Θα επανέλθω άμεσα με μετρήσεις 5G Nova στην Πιερία.

12 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Στο κομμάτι κλήσεις και sms αν σε ενδιαφέρει η Nova ποτέ δεν είχε σοβαρό θέμα. Και αυτό το επιβεβαιώνω με 3 νούμερα στην οικογένεια τώρα και εμπειρία 10-11 χρόνια με την εταιρεία. Στο κομμάτι δεδομένα θα διαφωνήσω. Αντίθετα στη σταθερή, αξίζει το συνδυαστικό ειδικά όταν δίνει 1 Gbps από δικές της οπτικές.

Και εγώ έτσι είμαι, FTTH 200/20 και από πέρυσι συμβόλαιο unlimited με επιδότηση συσκευής. 
Λιγο καλυτερο σήμα να ειχα στο κινητό σε 4G/5G θα ήταν τέλεια. Και όχι 4G B20 που σέρνεται με 5Mbps.

Νικόλα, περιοχή; Πάντως γενικά Πιερία η Nova είναι άριστη! Πολύ ευχαριστημένος έως τώρα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ilovemetal said:

Να σε καλά φίλε μου. Εύχομαι και σε εσένα κάθε καλό. Θα επανέλθω άμεσα με μετρήσεις 5G Nova στην Πιερία.

Νικόλα, περιοχή; Πάντως γενικά Πιερία η Nova είναι άριστη! Πολύ ευχαριστημένος έως τώρα.

Θα στα γράψω γενικότερα στη Θεσσαλονίκη, από Εύοσμο-Κορδελιο που κινουμαι μέχρι Καλαμαρια. 
Χαριλάου έχει ακόμα κενά, Ανάληψη έχει ενα σημείο στη Δελφων για 1 χιλιόμετρο μόνο 4G B20 με χαμηλές ταχύτητες(από Πέτρου Συνδικα περίπου μέχρι 28ης Οκτωβρίου) και τα γυρω στενα πάνω κάτω. Επίσης 4G με μέτριες και χαμηλες ταχύτητες μεγάλο μέρος της Άνω και Κάτω Τούμπας. Επίσης στην περιοχή της Ευαγγελιστρίας πρόσφατα έβαλαν 5G διότι δεν είχε και ελλιπή κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους, το ίδιο και στην Πλατεία Ναυαρίνου και τα γυρω στενα. Επίσης ο μίσος Εύοσμος δεν έχει 5G, από τα ΚΤΕΛ χαμηλά μέχρι την πλατεία. Σήμερα ήμουν Κορδελιο στην Κατσαντώνη παράλληλη της κεντρικής Ανδρέα Παπανδρέου. Ειχα οριακό 5G 50Mbps και με τη κακοκαιρία σερνόταν. Το ίδιο και δυο φίλοι με Vodafone σε 4G. Κατά τα αλλά, στη Σταυρουπολη προς Ηλιούπολη όρια με Εύοσμο έχει 5G, στη Μόνη Λαζαριστών το διόρθωσαν. Στον περιφερειακό έχει δεδομένα αλλά αξιοπρεπώς. Ωστόσο στον οικισμό των Πεύκων είχε σοβαρό θέμα την τελευταία φορά που πήγα ενώ αν κατέβεις την Ανδρέα Παπανδρέου με κατεύθυνση προς Λαγκάδα και Επταπύργιο παίζει μια χαρά. 
Επίσης η κεραια στη Τσιμισκη στη περιοχή της διαγώνιου δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα. 
Τέλος, το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά βλέπω ενώ έχει 5G για κάποιο λόγο κάνει εναλλαγές σε 2G. 
Βλέπω σημάδια προόδου αλλά εκεί που κινουμαι δεν με καλύπτει απόλυτα. 
Οσο για την Πιερία, επειδή θα αρχίσω να κατεβαίνω Λεπτοκαρυά & Πλαταμώνα, εδώ και χρόνια μια χαρά παίζει και δεδομένα εχω 24/7 το καλοκαίρι. Καμία σχέση με Cosmote που σέρνεται.

 Για τα περίχωρα πρόσφατα έβαλαν 5G από τα Νέα Μάλγαρα μέχρι το Αιγινιο που δεν είχε και με καλές ταχύτητες. Και μέσα στη Χαλάστρα και τα Νέα Μάλγαρα είναι αξιοπρεπέστατη… καμία σχέση. Στην Χαλκηδόνα και προς Γέφυρα θέλει βελτίωση επίσης. Την τελευταία φορά το 5G το έψαχνα. Επίσης στη Θέρμη έκαναν κάποιες αναβαθμίσεις αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Γενικό συμπέρασμα, είναι καλή αλλά θέλει δουλειά σε κάλυψη και σε ταχύτητες. Προσωπικά παρολο που θέλω να συνεχίσω το συμβόλαιο μου το σκεφτομαι να φυγω Vodafone εκ νέου ή να μείνω με κύριο αριθμό στη Cosmote.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Θα στα γράψω γενικότερα στη Θεσσαλονίκη, από Εύοσμο-Κορδελιο που κινουμαι μέχρι Καλαμαρια. 
Χαριλάου έχει ακόμα κενά, Ανάληψη έχει ενα σημείο στη Δελφων για 1 χιλιόμετρο μόνο 4G B20 με χαμηλές ταχύτητες(από Πέτρου Συνδικα περίπου μέχρι 28ης Οκτωβρίου) και τα γυρω στενα πάνω κάτω. Επίσης 4G με μέτριες και χαμηλες ταχύτητες μεγάλο μέρος της Άνω και Κάτω Τούμπας. Επίσης στην περιοχή της Ευαγγελιστρίας πρόσφατα έβαλαν 5G διότι δεν είχε και ελλιπή κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους, το ίδιο και στην Πλατεία Ναυαρίνου και τα γυρω στενα. Επίσης ο μίσος Εύοσμος δεν έχει 5G, από τα ΚΤΕΛ χαμηλά μέχρι την πλατεία. Σήμερα ήμουν Κορδελιο στην Κατσαντώνη παράλληλη της κεντρικής Ανδρέα Παπανδρέου. Ειχα οριακό 5G 50Mbps και με τη κακοκαιρία σερνόταν. Το ίδιο και δυο φίλοι με Vodafone σε 4G. Κατά τα αλλά, στη Σταυρουπολη προς Ηλιούπολη όρια με Εύοσμο έχει 5G, στη Μόνη Λαζαριστών το διόρθωσαν. Στον περιφερειακό έχει δεδομένα αλλά αξιοπρεπώς. Ωστόσο στον οικισμό των Πεύκων είχε σοβαρό θέμα την τελευταία φορά που πήγα ενώ αν κατέβεις την Ανδρέα Παπανδρέου με κατεύθυνση προς Λαγκάδα και Επταπύργιο παίζει μια χαρά. 
Επίσης η κεραια στη Τσιμισκη στη περιοχή της διαγώνιου δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα. 
Τέλος, το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά βλέπω ενώ έχει 5G για κάποιο λόγο κάνει εναλλαγές σε 2G. 
Βλέπω σημάδια προόδου αλλά εκεί που κινουμαι δεν με καλύπτει απόλυτα. 
Οσο για την Πιερία, επειδή θα αρχίσω να κατεβαίνω Λεπτοκαρυά & Πλαταμώνα, εδώ και χρόνια μια χαρά παίζει και δεδομένα εχω 24/7 το καλοκαίρι. Καμία σχέση με Cosmote που σέρνεται.

 Για τα περίχωρα πρόσφατα έβαλαν 5G από τα Νέα Μάλγαρα μέχρι το Αιγινιο που δεν είχε και με καλές ταχύτητες. Και μέσα στη Χαλάστρα και τα Νέα Μάλγαρα είναι αξιοπρεπέστατη… καμία σχέση. Στην Χαλκηδόνα και προς Γέφυρα θέλει βελτίωση επίσης. Την τελευταία φορά το 5G το έψαχνα. Επίσης στη Θέρμη έκαναν κάποιες αναβαθμίσεις αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Γενικό συμπέρασμα, είναι καλή αλλά θέλει δουλειά σε κάλυψη και σε ταχύτητες. Προσωπικά παρολο που θέλω να συνεχίσω το συμβόλαιο μου το σκεφτομαι να φυγω Vodafone εκ νέου ή να μείνω με κύριο αριθμό στη Cosmote.

Ολυμπιακή Ακτή και Πλάκα Λιτοχώρου πως τις βλέπεις και τις 3 εταιρίες;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Θα στα γράψω γενικότερα στη Θεσσαλονίκη, από Εύοσμο-Κορδελιο που κινουμαι μέχρι Καλαμαρια. 
Χαριλάου έχει ακόμα κενά, Ανάληψη έχει ενα σημείο στη Δελφων για 1 χιλιόμετρο μόνο 4G B20 με χαμηλές ταχύτητες(από Πέτρου Συνδικα περίπου μέχρι 28ης Οκτωβρίου) και τα γυρω στενα πάνω κάτω. Επίσης 4G με μέτριες και χαμηλες ταχύτητες μεγάλο μέρος της Άνω και Κάτω Τούμπας. Επίσης στην περιοχή της Ευαγγελιστρίας πρόσφατα έβαλαν 5G διότι δεν είχε και ελλιπή κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους, το ίδιο και στην Πλατεία Ναυαρίνου και τα γυρω στενα. Επίσης ο μίσος Εύοσμος δεν έχει 5G, από τα ΚΤΕΛ χαμηλά μέχρι την πλατεία. Σήμερα ήμουν Κορδελιο στην Κατσαντώνη παράλληλη της κεντρικής Ανδρέα Παπανδρέου. Ειχα οριακό 5G 50Mbps και με τη κακοκαιρία σερνόταν. Το ίδιο και δυο φίλοι με Vodafone σε 4G. Κατά τα αλλά, στη Σταυρουπολη προς Ηλιούπολη όρια με Εύοσμο έχει 5G, στη Μόνη Λαζαριστών το διόρθωσαν. Στον περιφερειακό έχει δεδομένα αλλά αξιοπρεπώς. Ωστόσο στον οικισμό των Πεύκων είχε σοβαρό θέμα την τελευταία φορά που πήγα ενώ αν κατέβεις την Ανδρέα Παπανδρέου με κατεύθυνση προς Λαγκάδα και Επταπύργιο παίζει μια χαρά. 
Επίσης η κεραια στη Τσιμισκη στη περιοχή της διαγώνιου δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα. 
Τέλος, το τελευταίο διάστημα συχνά πυκνά βλέπω ενώ έχει 5G για κάποιο λόγο κάνει εναλλαγές σε 2G. 
Βλέπω σημάδια προόδου αλλά εκεί που κινουμαι δεν με καλύπτει απόλυτα. 
Οσο για την Πιερία, επειδή θα αρχίσω να κατεβαίνω Λεπτοκαρυά & Πλαταμώνα, εδώ και χρόνια μια χαρά παίζει και δεδομένα εχω 24/7 το καλοκαίρι. Καμία σχέση με Cosmote που σέρνεται.

 Για τα περίχωρα πρόσφατα έβαλαν 5G από τα Νέα Μάλγαρα μέχρι το Αιγινιο που δεν είχε και με καλές ταχύτητες. Και μέσα στη Χαλάστρα και τα Νέα Μάλγαρα είναι αξιοπρεπέστατη… καμία σχέση. Στην Χαλκηδόνα και προς Γέφυρα θέλει βελτίωση επίσης. Την τελευταία φορά το 5G το έψαχνα. Επίσης στη Θέρμη έκαναν κάποιες αναβαθμίσεις αλλά θέλει δουλειά ακόμα.

Γενικό συμπέρασμα, είναι καλή αλλά θέλει δουλειά σε κάλυψη και σε ταχύτητες. Προσωπικά παρολο που θέλω να συνεχίσω το συμβόλαιο μου το σκεφτομαι να φυγω Vodafone εκ νέου ή να μείνω με κύριο αριθμό στη Cosmote.

Σκοτίνα τι παιζει από τις τρεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ολυμπιακή Ακτή και Πλάκα Λιτοχώρου πως τις βλέπεις και τις 3 εταιρίες;

Πλάκα Λιτοχώρου όλες πονάνε στο ύψος Olympos Beach Camping. Αν είσαι στη παραλία ψάχνεις σήμα από όλες επειδή έχει βράχια ψηλά. 
Κατά τα αλλά, προς το Le Moon κερδίζει η Nova/Vodafone γιατί έχει κεραία κοντά αλλά προς το Cavo Olympo κερδίζει η Cosmote. 
Λεπτοκαρυά Vodafone θα έβαζα σαν γενικότερη εικόνα και μετά Nova. Ειδικα προς τα ΚΑΑΥ.

Σε διαθεσιμότητα δεδομένων μέσα στο 24ωρο κερδίζει η Nova εντός Λεπτοκαρυάς. Cosmote & Vodafone είναι μόνιμα γεμάτες με 5G 0,2Mbps. 
Ολυμπιακη Ακτή δεν ξέρω αλλά πέρυσι που ήμουν στο Mandala κερδίζει με διαφορά η Nova.

30 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σκοτίνα τι παιζει από τις τρεις;;;;

Σκοτινα όλες έχουν κεραια δεν θα απογοητευτείς. Στο Gallaria χαλάνε όλες και όπως ανεβαίνεις για Πλαταμώνα από το δρόμο που πάει στο Κάστρο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

και όπως ανεβαίνεις για Πλαταμώνα από το δρόμο που πάει στο Κάστρο.

Εκεί η vf έχει EDGE,με την πράσινη νομίζω κάνεις δουλειά. Βέβαια έχουν περάσει και χρόνια από τότε που είχα έρθει 

Link to comment
Share on other sites

Λεπτοκαρυά και Πλαταμώνα έχει βάλει N78 πλέον η Cosmote, πρόσφατα ανέβηκε και cellmapper άμα δεις. Πιστεύω και Πλάκα θα βάλουν σύντομα. Ίσως λύσει μερικώς τα περσινά προβλήματα, αλλά αυτή η ακτογραμμή είναι σπαζοκεφαλιά για την κάλυψη. Πολλά micro θα έκλειναν καλύτερα τις όποιες τρύπες 😏

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επι ευκαιρίας υπάρχει σε κάθε σαιτ της εταιριας,τα ακριβη σημεια ,αναλυτικα με τις κεραιες κινητης τηλεφωνιας;βρηκα εδω κατι αλλα συνοπτικά ειναι .και στο κεραιες eett υπαρχει αλλα εκει δεν ειναι δηλωμενα ολα.

https://www.nperf.com/el/map/GR/-/164028.Nova-Mobile/signal/?ll=40.25302987117073&lg=22.3729327&zoom=11

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hliasat said:

παιδιά επι ευκαιρίας υπάρχει σε κάθε σαιτ της εταιριας,τα ακριβη σημεια ,αναλυτικα με τις κεραιες κινητης τηλεφωνιας;βρηκα εδω κατι αλλα συνοπτικά ειναι .και στο κεραιες eett υπαρχει αλλα εκει δεν ειναι δηλωμενα ολα.

https://www.nperf.com/el/map/GR/-/164028.Nova-Mobile/signal/?ll=40.25302987117073&lg=22.3729327&zoom=11

Καλησπέρα φίλε μου. Στα σαιτ των εταιρειών δεν υπάρχουν τα στίγματα των εταιρειών, όχι. Χάρτες κάλυψης υπάρχουν ναι όπως και κάποια εργαλεία που σου προσεγγίζουν περίπου την ταχύτητα που έχει σε κάποια σημεία, αλλά αυτό μην το παίρνεις ως μπούσουλα για κανέναν πάροχο γτ πάντα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Το nperf που ανέβασες είναι εφαρμογή που στηρίζεται στα δεδομένα που μαζεύει από χρήστες όπως εγώ και συ. Δλδ από καταγραφές. Υπάρχει και το cellmapper άμα θες να δει κάτι, έχει περισσότερο υλικό νομίζω. 😎

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, johnny_htc said:

Στα σαιτ των εταιρειών δεν υπάρχουν τα στίγματα των εταιρειών, όχι

προφανως δεν το κανουν ,ειναι απορρητο,γι αυτους.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnny_htc said:

Λεπτοκαρυά και Πλαταμώνα έχει βάλει N78 πλέον η Cosmote, πρόσφατα ανέβηκε και cellmapper άμα δεις. Πιστεύω και Πλάκα θα βάλουν σύντομα. Ίσως λύσει μερικώς τα περσινά προβλήματα, αλλά αυτή η ακτογραμμή είναι σπαζοκεφαλιά για την κάλυψη. Πολλά micro θα έκλειναν καλύτερα τις όποιες τρύπες 😏

Πλαταμώνα παίζει το ίδιο Cosmote & Nova εκτός από την είσοδο του Πλαταμώνα από το Κάστρο εκεί ζορίζεται η Nova. Λεπτοκαρυά και που έχει Ν78, πέρυσι μόνο στην εθνική είχε και όχι στο χωριό μέσα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Πλαταμώνα παίζει το ίδιο Cosmote & Nova εκτός από την είσοδο του Πλαταμώνα από το Κάστρο εκεί ζορίζεται η Nova. Λεπτοκαρυά και που έχει Ν78, πέρυσι μόνο στην εθνική είχε και όχι στο χωριό μέσα.

Α κάτσε ρε συ. N78 είχε από πέρυσι Λεπτοκαρυά; Γιατί τα παιδιά εδώ νόμιζα έλεγαν ότι φέτος μπήκε και μάλιστα την κατέγραψε ο φίλος ο@VasilisSam φέτος με το SA. Πάντως όπως το λες, άμα δεις καμία διαφορά μόνο στην ταχύτητα εκεί που έπιανε, εκτός και αν έκαναν νέα μελέτη, ύψωσαν τον ιστό και δεν ξέρω τι άλλο. Αλλιώς από κάλυψη δεν θα έχει αλλάξει και κάτι, ισχύει. Μακάρι να φισκαρουν micro και ας δουλεύουν φουλ απλά το καλοκαίρι, μετά ας τα σβήνουν στην τελική 😏

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnny_htc said:

Α κάτσε ρε συ. N78 είχε από πέρυσι Λεπτοκαρυά; Γιατί τα παιδιά εδώ νόμιζα έλεγαν ότι φέτος μπήκε και μάλιστα την κατέγραψε ο φίλος ο@VasilisSam φέτος με το SA. Πάντως όπως το λες, άμα δεις καμία διαφορά μόνο στην ταχύτητα εκεί που έπιανε, εκτός και αν έκαναν νέα μελέτη, ύψωσαν τον ιστό και δεν ξέρω τι άλλο. Αλλιώς από κάλυψη δεν θα έχει αλλάξει και κάτι, ισχύει. Μακάρι να φισκαρουν micro και ας δουλεύουν φουλ απλά το καλοκαίρι, μετά ας τα σβήνουν στην τελική 😏

Πέρυσι Ν1 είχε η Nova, N78 έχει στα όρια Πλαταμώνα με Νέους Πόρους. Έδινε 300+ Mbps Download.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Η πράσινη έβαλε Paramount+ και περιμένει από την νέα σεζόν και Netflix. Εδώ όλα καλά;;;;

4Κ ανάλυση θέλουμε, σε αθλητικά και κανάλια ταινιών. Καμία από τις δύο. 
Τελευταίοι και εδώ. Μπα τυχαίο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

4Κ ανάλυση θέλουμε, σε αθλητικά και κανάλια ταινιών. Καμία από τις δύο. 
Τελευταίοι και εδώ. Μπα τυχαίο θα είναι.

Σε αθλητικά έχει η πράσινη ειδικό 4K κανάλι 

Επίσης η παραγωγή της Cosmote TV Έτερος Εγώ είναι γυρισμένη σε 4K αν δεν κάνω λάθος 

Link to comment
Share on other sites

Το Netflix να φανταστώ θα είναι με έξτρα χρέωση;

Δεν νομίζω να τίθεται σύγκριση με την ΕΟΝ. Το Cosmote TV αυτή τη στιγμή παίζει μπάλα μόνο του και με πληρέστατο πρόγραμμα για όλους,για να μην αναφέρω τις δικές του παραγωγές.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sonakiasfun said:

Το Netflix να φανταστώ θα είναι με έξτρα χρέωση;

Δεν νομίζω να τίθεται σύγκριση με την ΕΟΝ. Το Cosmote TV αυτή τη στιγμή παίζει μπάλα μόνο του και με πληρέστατο πρόγραμμα για όλους,για να μην αναφέρω τις δικές του παραγωγές.

Μεγάλες ευρωπαϊκές διοργανώσεις,4K αθλητικό κανάλι,δικές της παραγωγές,Paramount+,Netflix(προσεχώς)είναι μερικά από τα πλεονεκτήματα του πράσινου ανταγωνισμού 

Viaplay,Disney+,HBO,Warner Bros μερικά από τα πλεονεκτήματα του κόκκινου ανταγωνισμού 

Θεωρώ πως αν είχαν πατήσει πάνω στην WIND Vision και όχι πάνω στην πλατφόρμα της παλιάς Nova θα ήταν πόλη καλύτερα τα πράγματα με περισσότερα κανάλια τουλάχιστον 

20 minutes ago, sonakiasfun said:

Το Netflix να φανταστώ θα είναι με έξτρα χρέωση;

Λογικά όπως έχει λανσαριστεί στην Κροατική θυγατρική(Hrvatski Telekom)έτσι θα το δούμε και εδώ

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sonakiasfun said:

Δηλαδή;

Αν έχω καταλάβει σωστά πληρώνεις μέσω της Hrvatski Telekom το Netflix και έχεις κάποια έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...