Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα πριν από λίγο σε μία nova να κάνω μεταφορά 5 κινητών, δύο σταθερών ( το ένα οπτική ) και EON. Η ευγενεστατη υπάλληλος με ενημέρωσε πως το σύστημά τους κολλάει την αίτηση λόγω οφειλής στον Α.Φ.Μ. μου περί τα 320€. Ζητώντας να μάθω από πού έχουν προκύψει τα χρήματα μου είπε ότι στο σύστημα δεν φαινόταν τίποτα γιατί είχε κολλήσει, κάτι που όντως ίσχυε γιατι μου το έδειξε. Εκεί τη ρώτησα πώς έχω ήδη ένα συμβόλαιο στην εταιρεία με τόσα χρέη; Επί τόπου έφυγα και πήγα στη Vodafone. Τους ζήτησα μία καλή προσφορά για να μη φύγω για πράσινη και μου έδωσαν για 5 κινητά και 2 σταθερά το ένα 30 Mbps και το άλλο 100 οπτική ίνα περίπου 119€ όταν η nova μου τα έδωσε 174 χωρίς τηλεόραση. Έτσι ανανέωσα τα συμβόλαια με τις νέες τιμές στη Vodafone με τρεις μήνες δωρεάν και επιδότηση συσκευής 500€. Αφού δεν μπορούσα να πάω στη nova λόγω της και καλά οφειλής θα μείνω στη Vodafone με μία καταπληκτική τιμή και υπηρεσίες που δεν θα είχα στη nova όπως extra sim και e sim που βολεύει την σύντροφό μου στο iPhone. Όσο για το δεύτερο συμβόλαιο που έχω από τη nova στα 35€ όλα απεριόριστα θα κάνω αίτηση διακοπής ή φορητότητα στην πράσινη γιατί δεν είμαι ηλίθιος για να έχω μόνο Vodafone. Έτσι θα έχω Vodafone και λογικά και cosmote 
η extra sim χρεώνεται στην vf;
Link to comment
Share on other sites

Screenshot μόλις τώρα σε iOS 17 Developer Beta 
IMG_4971.thumb.jpeg.06baeb18a995341d760c2e659a9cb4ea.jpeg

Και σε μένα το βγάζει καμιά φορά. Μπαίνεις αεροπλάνο, βγαίνεις και αλλάζει.
Θέμα iOS είναι.
Ειδικά σε beta μακάρι να ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πήγα πριν από λίγο σε μία nova να κάνω μεταφορά 5 κινητών, δύο σταθερών ( το ένα οπτική ) και EON. Η ευγενεστατη υπάλληλος με ενημέρωσε πως το σύστημά τους κολλάει την αίτηση λόγω οφειλής στον Α.Φ.Μ. μου περί τα 320€. Ζητώντας να μάθω από πού έχουν προκύψει τα χρήματα μου είπε ότι στο σύστημα δεν φαινόταν τίποτα γιατί είχε κολλήσει, κάτι που όντως ίσχυε γιατι μου το έδειξε. Εκεί τη ρώτησα πώς έχω ήδη ένα συμβόλαιο στην εταιρεία με τόσα χρέη; Επί τόπου έφυγα και πήγα στη Vodafone. Τους ζήτησα μία καλή προσφορά για να μη φύγω για πράσινη και μου έδωσαν για 5 κινητά και 2 σταθερά το ένα 30 Mbps και το άλλο 100 οπτική ίνα περίπου 119€ όταν η nova μου τα έδωσε 174 χωρίς τηλεόραση. Έτσι ανανέωσα τα συμβόλαια με τις νέες τιμές στη Vodafone με τρεις μήνες δωρεάν και επιδότηση συσκευής 500€. Αφού δεν μπορούσα να πάω στη nova λόγω της και καλά οφειλής θα μείνω στη Vodafone με μία καταπληκτική τιμή και υπηρεσίες που δεν θα είχα στη nova όπως extra sim και e sim που βολεύει την σύντροφό μου στο iPhone. Όσο για το δεύτερο συμβόλαιο που έχω από τη nova στα 35€ όλα απεριόριστα θα κάνω αίτηση διακοπής ή φορητότητα στην πράσινη γιατί δεν είμαι ηλίθιος για να έχω μόνο Vodafone. Έτσι θα έχω Vodafone και λογικά και cosmote 

Και πολύ καλά έκανες!
Ότι συμφέρει στον καθένα



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, rebel1 said:

Θέμα iOS είναι.

Κάποιος το είχε εξηγήσει σε κάποιο θέμα, ουσιαστικά όταν είσαι σε WiFi Calling προσθέτει το «WiFi Calling» μετά το όνομα του δικτύου που είναι συνδεδεμένο. Αν το ανοίξεις σε λειτουργία πτήσης εμφανίζει το προεπιλεγμένο Wind που δεν πλήρωσαν για να το αλλάξουν…

Link to comment
Share on other sites

Παντως Nova esim περιμενουμε το 2027 και μετα οταν θα εχουν ολοκρηρωθει η επενδισεις για οπτικες ινες τωρα αν βγει στην ευρωπη το iPhone 15 μονο με esim η συνδρομιτες της Nova τι θα κανουν;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, eridion25 said:

Παντως Nova esim περιμενουμε το 2027 και μετα οταν θα εχουν ολοκρηρωθει η επενδισεις για οπτικες ινες τωρα αν βγει στην ευρωπη το iPhone 15 μονο με esim η συνδρομιτες της Nova τι θα κανουν;

Θεωρώ εντός του 2024 θα έχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Θεωρώ εντός του 2024 θα έχει βγει.

Πιο λογικό σενάριο, δεν αναιρεί βέβαια την τεράστια καθυστέρηση. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Πιο λογικό σενάριο, δεν αναιρεί βέβαια την τεράστια καθυστέρηση. 

Εννοείται αυτό!

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Chrischal1908 said:

Θεωρώ εντός του 2024 θα έχει βγει.

Δεν υπάρχει πάντως κάτι που να δείχνει αυτό. Περιμενουμε τα iphone μήπως και ξυπνήσουν, αλλά το group ακόμα δεν έχει κάνει καμία κίνηση 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Κάποιος το είχε εξηγήσει σε κάποιο θέμα, ουσιαστικά όταν είσαι σε WiFi Calling προσθέτει το «WiFi Calling» μετά το όνομα του δικτύου που είναι συνδεδεμένο. Αν το ανοίξεις σε λειτουργία πτήσης εμφανίζει το προεπιλεγμένο Wind που δεν πλήρωσαν για να το αλλάξουν…

Ναι. Γράφει το όνομα του τελευταίου δικτύου που συνδέθηκε+WiFi Calling. 
Πχ εμένα στη Σουηδία με λειτουργία πτήσης(και χωρις) εγραφε “Tele2 WiFi Calling” 

Εχω παρατηρήσει πως γράφει WIND WiFi Calling όταν ανοίγει μετά από επανεκκίνηση μέχρι να συνδεθει στο δίκτυο. Όταν συνδεεται γράφει NOVA WiFi Calling. 

Οσον αφορά το Wind WiFi Calling, φαινόταν οπουδήποτε στον κόσμο πριν γινει ενημέρωση παροχου. 
 

Αυτά για το iOS 16. Για το 17 δεν ξερω

32 minutes ago, paanos said:

Δεν υπάρχει πάντως κάτι που να δείχνει αυτό. Περιμενουμε τα iphone μήπως και ξυπνήσουν, αλλά το group ακόμα δεν έχει κάνει καμία κίνηση 

Μέγα λάθος αυτό που συμβαίνει με την eSIM. Θα έπρεπε ηδη να υπάρχει. Ντροπή. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2023 at 6:55 ΜΜ, Gv2008 said:

Πήγα πριν από λίγο σε μία nova να κάνω μεταφορά 5 κινητών, δύο σταθερών ( το ένα οπτική ) και EON. Η ευγενεστατη υπάλληλος με ενημέρωσε πως το σύστημά τους κολλάει την αίτηση λόγω οφειλής στον Α.Φ.Μ. μου περί τα 320€. Ζητώντας να μάθω από πού έχουν προκύψει τα χρήματα μου είπε ότι στο σύστημα δεν φαινόταν τίποτα γιατί είχε κολλήσει, κάτι που όντως ίσχυε γιατι μου το έδειξε. Εκεί τη ρώτησα πώς έχω ήδη ένα συμβόλαιο στην εταιρεία με τόσα χρέη; Επί τόπου έφυγα και πήγα στη Vodafone. Τους ζήτησα μία καλή προσφορά για να μη φύγω για πράσινη και μου έδωσαν για 5 κινητά και 2 σταθερά το ένα 30 Mbps και το άλλο 100 οπτική ίνα περίπου 119€ όταν η nova μου τα έδωσε 174 χωρίς τηλεόραση. Έτσι ανανέωσα τα συμβόλαια με τις νέες τιμές στη Vodafone με τρεις μήνες δωρεάν και επιδότηση συσκευής 500€. Αφού δεν μπορούσα να πάω στη nova λόγω της και καλά οφειλής θα μείνω στη Vodafone με μία καταπληκτική τιμή και υπηρεσίες που δεν θα είχα στη nova όπως extra sim και e sim που βολεύει την σύντροφό μου στο iPhone. Όσο για το δεύτερο συμβόλαιο που έχω από τη nova στα 35€ όλα απεριόριστα θα κάνω αίτηση διακοπής ή φορητότητα στην πράσινη γιατί δεν είμαι ηλίθιος για να έχω μόνο Vodafone. Έτσι θα έχω Vodafone και λογικά και cosmote 

Πέρα από ότι έκανες παρά πολύ καλά,…

Το έπεσε το σύστημα έπρεπε να της πεις ότι είναι προτέρημα του δημοσίου, αφού εσείς είστε το σύστημα 😄

Είναι σαν Να πάω σε μηχανικό να φτιάξω τη μηχανή και να μου πει, μου έπεσε το κλειδι!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VIPdriver said:

Πολυ καλό αυτό. Θα υπάρξουν μειώσεις για κάποιον που ίσως να θέλει να χρησιμοποιήσει το κινητό του στις παρακάτω χώρες, κυρίως αυτές που μετακινούνται από B ή C σε Α

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, paanos said:

Και όσοι θέλουν να σπάσουν το συμβόλαιο μπορούν από 1/10

Πλάκα έχει, όλες οι αλλαγές είναι ευνοϊκές για τον πελάτη και δεν θα έδιναν δικαίωμα αζήμιας αποχώρησης, αλλά πήγαν στο τέλος και αύξησαν το Daily Combo Travel Zone Α...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, minast said:

Πλάκα έχει, όλες οι αλλαγές είναι ευνοϊκές για τον πελάτη και δεν θα έδιναν δικαίωμα αζήμιας αποχώρησης, αλλά πήγαν στο τέλος και αύξησαν το Daily Combo Travel Zone Α...

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το αύξησαν, αφού στη πράξη το πακέτο με τα ΜΒ το μείωσαν 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας φιλοι.
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει.Εχω συμβολαιο με την NOVA που εχει ληξει πριν λιγες μερες.Με περνουν συνεχως τηλ. για ανανεωση συμβολαιου και εγω δεν απαντω γιατι δεν θελω να δεσμευθω για αλλα 2 χρονια αλλα δεν ξερω εως που μπορει να παει αυτο.Θα μετατραπει το συμβολαιο μου σε αοριστου χρονου η θα μου το διακοψουνε;
Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι.
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει.Εχω συμβολαιο με την NOVA που εχει ληξει πριν λιγες μερες.Με περνουν συνεχως τηλ. για ανανεωση συμβολαιου και εγω δεν απαντω γιατι δεν θελω να δεσμευθω για αλλα 2 χρονια αλλα δεν ξερω εως που μπορει να παει αυτο.Θα μετατραπει το συμβολαιο μου σε αοριστου χρονου η θα μου το διακοψουνε;
Ευχαριστω πολυ.

Θα μετατραπεί σε αορίστου χρόνου με διαφορετική τιμή από αυτή που είχες ως τώρα. Ειδικά αν είχες κάνει κάποιο καλό deal πριν, να ξέρεις ότι τώρα θα πληρώνεις περισσότερα. Καλύτερα να πας να το διακόψεις αν δεν το θες. Αυτοί δεν θα το κάνουν από μόνοι τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, looneygirl said:


Θα μετατραπεί σε αορίστου χρόνου με διαφορετική τιμή από αυτή που είχες ως τώρα. Ειδικά αν είχες κάνει κάποιο καλό deal πριν, να ξέρεις ότι τώρα θα πληρώνεις περισσότερα. Καλύτερα να πας να το διακόψεις αν δεν το θες. Αυτοί δεν θα το κάνουν από μόνοι τους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://techmaniacs.gr/nova-public/

Η NOVA TELECOMMUNICATIONS & MEDIA ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε. ανακοινώνει ότι λόγω διακοπής της συνεργασίας με τα καταστήματα Public, από σήμερα δεν παρέχονται πλέον στην αλυσίδα καταστημάτων της Public, οι παρακάτω υπηρεσίες καρτοκινητής FREE2GO:

  • Αγορά πακέτου σύνδεσης καρτοκινητής
  • Παροχή δωρεάν χρόνου ομιλίας με τη μορφή bonus σε υπόλοιπο €, για τις αγορές που πραγματοποιείτε στα καταστήματα Public
  • Ανανέωση υπολοίπου
  • Για ανανέωση υπολοίπου και ενεργοποίηση υπηρεσιών ομιλίας, SMS & Internet στο κινητό, μπορείτε να εξυπηρετείστε στα Καταστήματα Nova ή κατεβάζοντας το FREE2GO App.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nick.76 said:

https://techmaniacs.gr/nova-public/

Η NOVA TELECOMMUNICATIONS & MEDIA ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε. ανακοινώνει ότι λόγω διακοπής της συνεργασίας με τα καταστήματα Public, από σήμερα δεν παρέχονται πλέον στην αλυσίδα καταστημάτων της Public, οι παρακάτω υπηρεσίες καρτοκινητής FREE2GO:

  • Αγορά πακέτου σύνδεσης καρτοκινητής
  • Παροχή δωρεάν χρόνου ομιλίας με τη μορφή bonus σε υπόλοιπο €, για τις αγορές που πραγματοποιείτε στα καταστήματα Public
  • Ανανέωση υπολοίπου
  • Για ανανέωση υπολοίπου και ενεργοποίηση υπηρεσιών ομιλίας, SMS & Internet στο κινητό, μπορείτε να εξυπηρετείστε στα Καταστήματα Nova ή κατεβάζοντας το FREE2GO App.

Εμ αφου η βόνταφον ξεκίνησε συνεργασία με τα public... 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VIPdriver said:

Εμ αφου η βόνταφον ξεκίνησε συνεργασία με τα public... 

Κίνηση ματ της Vodafone. Βοήθησε αυτό την Nova όσον ήταν σε ισχύ αυτή η συνεργασία. Λογικά οι επιδοτήσεις πλέον δεν θα εξαργυρώνονται στα Public;

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που διεκόπη η συνεργασία. Πολύ σούπερ μάρκετ στιλ η εν λόγω αλυσίδα. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, p_k said:

Καλύτερα που διεκόπη η συνεργασία. Πολύ σούπερ μάρκετ στιλ η εν λόγω αλυσίδα. 

Παρόλα αυτά όμως η εν λόγω συμφωνία βοήθησε στην ανάπτυξη της μαύρης. Είχαν πάρει πολλοί νούμερα με αγορές. Επίσης εκεί αξιοποιούνταν και η επιδότηση. Βέβαια αυτό έγινε τα προηγούμενα χρόνια από το 2012-2016 περίπου. Θεωρώ ότι έχασαν και οι δύο πλευρές από αυτήν την εξέλιξη. Περισσότερο όμως η Nova,αφού τα Public συνεχίζουν πλέον με την Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...