Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το πήγα στο πλαίσιο και μου κόπηκε πιστωτικό στα 229 ευρώ... Πλέον κάτοχος Sony z3 compact...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το πήγα στο πλαίσιο και μου κόπηκε πιστωτικό στα 229 ευρώ... Πλέον κάτοχος Sony z3 compact...

 

ευχαριστω πολυ φιλε,αν ηθελες επερνες κ τα λεφτα? γιατι σημερα μου το πηρανε και αν δε το φτιαξουν εγω το πηρα απο την ηλεκτρονικη και δε θελω καποιο απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν μπορείς να πάρεις πίσω χρήματα... Λογικά θα πρέπει να ρωτήσεις στο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εχω προβληματικο μιρακαστ.κολαει στην τηλεοραση και ειναι αδυνατον να δω ταινια.εχει κανεις το ιδιο προβλημα;υπαρχει λυση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αυτο.ρωταω επειδη δεν ειδα να αναφερει κανεις αλλος τετοιο προβλημα.μηπως κατι παιζει με το δικο μου.αυτο ρωταω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε νομίζω να μας τιμήσει η LG με την επίσημη 5.0,μήπως έχει περάσει-δοκιμάσει κανεις κάποια ρομ βασισμένη στην L και πώς συμπεριφέρεται?Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολις το παρελαβα.ανάμικτα συναισθήματα..στα δικαμου ματια τουλαχιστον,πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και οθονη.αλλα το λογισμικο του δεν....εχει το λαγκ του.ειμαι και καλομαθημενος απο το ονε μου βεβαια που ρολαρει απιστευτα!τεπα.δεν το μετανιωσα.θα το ευχαριστηθω πολυ!καμια θηκη πουλαει κανεις για το ταμπλετακι;αν ναι στειλτε πμ..

 

Ο launcher του, το έχει το σουρσιματάκι του. Τίποτα υπερβολικό, αλλά το έχει. Βάλε nova. Φυσάει :)

 

Παιδιά έχω παρατήρηση τις τελευταίες μέρες οτι στο λευκό σε ενα σημείο τις οθονης φαίνεται σε ενα σημείο πιο έντονο λες κ εκεί έχει πιο πολύ φωτισμό κ το μάτι παει εκει. Είναι μονο στο ασπρο χρωμα. Εχει τύχει σε κανένα? Λέτε να το πάω για service? Κάτω αριστερά είναι το θέμα δε ξέρω αν μπορείτε να το δείτε απο τις φωτο

 

Έχω ακριβώς το ίδιο φωτεινό σημείο στο ίδιο ακριβώς σημείο! :blink:

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε νομίζω να μας τιμήσει η LG με την επίσημη 5.0,μήπως έχει περάσει-δοκιμάσει κανεις κάποια ρομ βασισμένη στην L και πώς συμπεριφέρεται?Ευχαριστώ...

 

Δεν έχω δοκιμάσει, αλλά από αυτά που διαβάζω η L θα είναι μια από εκείνες τις ROM που δεν θα θέλει να βάλει κάποιος,όπως ήταν η ICS. Δηλαδή βάζουν μέσα καινούρια πράγματα, τα οποία δεν είναι σωστά ζυγισμένα για τις υπάρχουσες συσκευές. \

 

+ το material design που το βρίσκω πανέμορφο

- H κρυπτογράφηση όλων των δεδομενων, που μειώνει κατακόρυφα τις επιδόσεις και τελικά την εμπειρία χρήσης.

 

Κάτι άκουσα ότι η κρυπτογράφηση θα μπορεί να απενεργοποιηθεί στις παλιότερες συσκευές και μακάρι να έρθει με αυτόν τον τρόπο η L στη συσκευή μας. Αλλιώς... υπάρχει και η υπέροχη cyanogen και οι παραλλαγές της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει, αλλά από αυτά που διαβάζω η L θα είναι μια από εκείνες τις ROM που δεν θα θέλει να βάλει κάποιος,όπως ήταν η ICS. Δηλαδή βάζουν μέσα καινούρια πράγματα, τα οποία δεν είναι σωστά ζυγισμένα για τις υπάρχουσες συσκευές. \

 

+ το material design που το βρίσκω πανέμορφο

- H κρυπτογράφηση όλων των δεδομενων, που μειώνει κατακόρυφα τις επιδόσεις και τελικά την εμπειρία χρήσης.

 

Κάτι άκουσα ότι η κρυπτογράφηση θα μπορεί να απενεργοποιηθεί στις παλιότερες συσκευές και μακάρι να έρθει με αυτόν τον τρόπο η L στη συσκευή μας. Αλλιώς... υπάρχει και η υπέροχη cyanogen και οι παραλλαγές της.

 

Η κρυπτογράφηση σίγουρα δεν είναι στα αρνητικά, αφού μπορεί να απενεργοποιηθεί με μια επιλογή, ακόμα και στις νέες συσκευές. Το υποχρεωτικό ART είναι όμως πρόβλημα για όσους χρησιμοποιούν εφαρμογές όπως το xposed. Από πλευράς ωριμότητας, το lollipop πλέον έχει φτάσει στο επίπεδο των Windows Vista: διαδέχεται ένα πολύ καλό, ώριμο και δοκιμασμένο λειτουργικό που οι τελευταίες του βελτιώσεις ήταν στα σημεία (KitKat) και δίνει σημαντικές νέες λειτουργίες, αλλά όχι πολύ ισορροπημένες και λίγο βιαστικά δεμένες.

Με αυτή την αντιστοιχία, νομίζω από την επόμενη μεγάλη έκδοση έχουμε σοβαρό λόγο να περιμένουμε πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το υποχρεωτικό ART είναι ένα θέμα (δεν το ήξερα), ιδίως καθώς η ΚΚ δεν με έπεισε ότι είναι συγκλονιστικά ταχύτερο, ενώ η συμβατότητα με τις εφαρμογές είναι απλά "σχετικά καλή" τουλάχιστον για τα γούστα μου και μέχρι στιγμής. Για το Xposed δεν ανησυχώ πολύ,γιατί πιστεύω ότι σχετικά σύντομα θα γίνει συμβατό με ART. O Rovo89 που είναι developer για το xposed είπε:

 

"please don’t freak out if it *still* isn’t published three days after Google I/O. If it takes a few weeks, then that’s what it takes"

 

http://www.androidauthority.com/android-art-switch-xposed-395098/

 

Αυτό το θεωρώ ως υπόσχεση ότι τελικα θα το κάνει να δουλέψει και με το ART...

 

Για το υποχρεωτικό encryption που δεν θα μπορεί να απενεργοποιηθεί θα επιμείνω, ότι είναι ένα πιθανό θέμα.

 

"Any devices that upgrade to Android L next month will have this tool turned on by default, but it can’t be disabled"

 

http://www.gadgets-arena.com/googles-android-l-software-will-be-encrypted-by-default/

 

Βέβαια όλα τα παραπάνω είναι στη σφαίρα του "μπορεί", του "θα" και του "ίσως", γι' αυτό και τελικά το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρος είναι ότι θα περιμένω μερικούς μήνες για να βάλω το Lollipop στη συσκευή μου. Αν είναι να γίνει κάτι κακό, ας το πάθουν οι πορωμένοι του XDA πρώτα, ας το λύσουν και μετά θα ακολουθήσω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ συνδέω το Tabled μέσου Miracast ( wifidirect ) με την Τηλεόραση , δουλεύει άψογα και γρήγορα χωρίς καλώδια κατευθείαν από τον καναπέ σου και ανά πάσα στιγμή . Στο συγκεκριμένο δεν δοκίμασα ακόμα να συνδέσω game controller σε άλλες συσκευές που έχω δουλεύει και ασύρματο και ενσύρματο χειριστήριο .. υπάρχουν βεβαία και ιδικά xeiristhria με NFC ή bluetooth για android συσκευές .

 

Οκ φίλε, θα ψάξω λοιπόν να βρω ένα τέτοιο χειριστήριο. Ευχαριστώ !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ φίλε, θα ψάξω λοιπόν να βρω ένα τέτοιο χειριστήριο. Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

πάντως από ό,τι διαβάζω το G Pad 8.3 GPE παίρνει επισήμως 5. Αν θα μείνει εκεί μόνο βέβαια δεν ξέρουμε...

Υπάρχει περίπτωση να ξέρεις φίλε εάν μπορώ να βρω κάπου την GPE στην Ελλάδα?

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ξέρεις φίλε εάν μπορώ να βρω κάπου την GPE στην Ελλάδα?

 

δεν ξέρω :( ούτε στα σκρουτζομάγαζα υπάρχει κάτι. Δεν ξέρω αν μπορείς να το παραγγείλεις με έμμεσο τρόπο από το playstore, όπως τις Nexus δες εδώ:

http://www.doctorandroid.gr/2013/02/how-to-shop-nexus-device-from-other-country-play-store.html

 

αλλά έχει μια διαδικασία όσο να ναι, και πάλι δεν ξέρω αν εξαντλήθηκε στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω :( ούτε στα σκρουτζομάγαζα υπάρχει κάτι. Δεν ξέρω αν μπορείς να το παραγγείλεις με έμμεσο τρόπο από το playstore, όπως τις Nexus δες εδώ:

http://www.doctorandroid.gr/2013/02/how-to-shop-nexus-device-from-other-country-play-store.html

 

αλλά έχει μια διαδικασία όσο να ναι, και πάλι δεν ξέρω αν εξαντλήθηκε στο playstore.

Πωω μπελάς σκέτος και θέλω να πάρω ταμπλετ και νομίζω αξίζει άσχημα η έκδοση της γκουγκλ στο g pad!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Πωω μπελάς σκέτος και θέλω να πάρω ταμπλετ και νομίζω αξίζει άσχημα η έκδοση της γκουγκλ στο g pad!

Πάρε το κανονικό και πέρασε του μια cyanogenmod πάνω. Έτσι το έχω κάνει εγώ και πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Το GPE δεν είναι πιο ακριβό;;; γιατί να το παρεις εκείνο, μόνο για το Android 5? Βάλε όπως λέει ο φίλος άλλη ROM αν δεν σε βολεύει... ή και στοκ να το αφήσεις πάλι καλό τάμπλετ είναι κατά την άποψή μου.... (το έχω μόνο ρουταρισμένο εδώ κ 2 μήνες, είμαι πολύ ευχαριστημένος)
Link to comment
Share on other sites

Το GPE δεν είναι πιο ακριβό;;; γιατί να το παρεις εκείνο, μόνο για το Android 5? Βάλε όπως λέει ο φίλος άλλη ROM αν δεν σε βολεύει... ή και στοκ να το αφήσεις πάλι καλό τάμπλετ είναι κατά την άποψή μου.... (το έχω μόνο ρουταρισμένο εδώ κ 2 μήνες, είμαι πολύ ευχαριστημένος)

Δεν ξέρω είναι όντως πιο ακριβό? Πέρα απ το αντροιντ 5 μου αρέσει το στοκ σε σύγκριση με τα πολλά πολλά των εταιριών χωρια που τι στοκ εγγυάται καλύτερες επιδόσεις . Για να είμαι ειλικρινής δεν μου χε περάσει απ το μυαλό το ρουτ αλλά με βάζετε σε σκέψεις. Γενικότερα αξίζει το ταμπλετακι θεωρείτε ε? Στην έρευνα αγοράς που κάνω δεν νομίζω να χω βρει κάτι άλλο εκτός απ αυτό και το γκαλαξι με αυτές τις επιδόσεις και τιμή!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω το G Pad είναι καλύτερο από το galaxy tab pro, με βάση αυτά που είχα διαβάσει πριν το πάρω κι εγώ. Το καλύτερο θα ήταν να τα δεις από κάποιους φίλους σου αν έχουν βέβαια για να κρίνεις εσύ ο ίδιος πως σου φαίνονται. Πάντως αυτά τα δύο + το Nexus 7 2013 είναι από τις καλές αγορές αυτή τη στιγμή, και αν μπορείς να περιμένεις, δες και τι έρχεται

http://www.doctorandroid.gr/2014/11/nokia-n1-nokia-android-50-tablet.html

φαίνεται καλό και πολύ φθηνό για τα χαρακτηριστικά του

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω το G Pad είναι καλύτερο από το galaxy tab pro, με βάση αυτά που είχα διαβάσει πριν το πάρω κι εγώ. Το καλύτερο θα ήταν να τα δεις από κάποιους φίλους σου αν έχουν βέβαια για να κρίνεις εσύ ο ίδιος πως σου φαίνονται. Πάντως αυτά τα δύο + το Nexus 7 2013 είναι από τις καλές αγορές αυτή τη στιγμή, και αν μπορείς να περιμένεις, δες και τι έρχεται

http://www.doctorandroid.gr/2014/11/nokia-n1-nokia-android-50-tablet.html

φαίνεται καλό και πολύ φθηνό για τα χαρακτηριστικά του

Το Samsung είναι εκτός συναγωνισμου για μένα γιατί δεν αντέχω το touchwiz το νεξους ήταν η αρχική μου σκέψη αλλά νομίζω 7 ίντσες είναι λίγες οπότε κατέληξα στο g pad. Βέβαια δεν βιάζομαι οπότε θαρρώ πως θα περιμένω και το νοκια που φαίνεται άκρως ενδιαφέρον!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το υποχρεωτικό ART είναι ένα θέμα (δεν το ήξερα), ιδίως καθώς η ΚΚ δεν με έπεισε ότι είναι συγκλονιστικά ταχύτερο, ενώ η συμβατότητα με τις εφαρμογές είναι απλά "σχετικά καλή" τουλάχιστον για τα γούστα μου και μέχρι στιγμής. Για το Xposed δεν ανησυχώ πολύ,γιατί πιστεύω ότι σχετικά σύντομα θα γίνει συμβατό με ART. O Rovo89 που είναι developer για το xposed είπε:

 

"please don’t freak out if it *still* isn’t published three days after Google I/O. If it takes a few weeks, then that’s what it takes"

 

http://www.androidauthority.com/android-art-switch-xposed-395098/

 

Αυτό το θεωρώ ως υπόσχεση ότι τελικα θα το κάνει να δουλέψει και με το ART...

 

Για το υποχρεωτικό encryption που δεν θα μπορεί να απενεργοποιηθεί θα επιμείνω, ότι είναι ένα πιθανό θέμα.

 

"Any devices that upgrade to Android L next month will have this tool turned on by default, but it can’t be disabled"

 

http://www.gadgets-arena.com/googles-android-l-software-will-be-encrypted-by-default/

 

Βέβαια όλα τα παραπάνω είναι στη σφαίρα του "μπορεί", του "θα" και του "ίσως", γι' αυτό και τελικά το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρος είναι ότι θα περιμένω μερικούς μήνες για να βάλω το Lollipop στη συσκευή μου. Αν είναι να γίνει κάτι κακό, ας το πάθουν οι πορωμένοι του XDA πρώτα, ας το λύσουν και μετά θα ακολουθήσω κι εγώ.

 

Συμφωνώ μαζί σου,να φανταστείς στο ν5 μου δεν την εχω περάσει ακόμα την 5...Τελοσπά,θα περιμένω,το πολύ πολύ να δοκιμάσω cm...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το κανονικό και πέρασε του μια cyanogenmod πάνω. Έτσι το έχω κάνει εγώ και πάει σφαίρα.

Προσπάθησα να περάσω την Cyanogenmod αλλά δεν τα κατάφερα.

Κατέβασα τον installer από την σελίδα της Cyanogenmod στο tablet και ακολούθησα τα βήματα που αναγράφονται αλλά όταν συνδέω το tablet με τον υπολογιστή ενώ ήδη είχα κατεβάσει και το πρόγραμμα τους για τον υπολογιστή, δεν προχωρά η διαδικασία ώστε να γίνει εγκατάσταση στο tablet.

Κάνω κάτι λάθος;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...