Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δοκιμασα ορισμενα 720p x264 αρχεια και το ταμπλετ κομπιαζει να τα παίξει ακομα και απο το sd...καμια ιδεα τι να φταίει

 

Update:

Έκανα αλλαγή από art σε davilk και νομιζω εστρωσε...

 

Σε davilk το έχω και παίζει κανονικά. Έχω περάσει μία ταινία 720p, 6.5 GB σε μια εξωτερική 32αρα, και την παίζει άψογα. Έχω και μία άλλη 16αρα που περνάω σειρές, πάντα σε 720p, και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Έχω κάνει και την αναβάθμιση σε 4.4.

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι λίγο άσχετο.

Ποιο κινητό της LG θα προτείνατε (πλην του G2) για "συντροφιά" του tablet και πλήρη εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του;

Ευχαριστώ.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Κάτι λίγο άσχετο.

Ποιο κινητό της LG θα προτείνατε (πλην του G2) για "συντροφιά" του tablet και πλήρη εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του;

Ευχαριστώ.

 

Optimus g αν το βρεις σε καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Το link για Root προστέθηκε στο πρώτο μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001

 

To έχω κάνει και δουλεύει. Απλά το λινκ στην πρώτη σελίδα είναι οφ. Κάπου προςψτο τέλος έχει μιρρορ.

 

Τίποτα και πάλι! Τουλάχιστον όσον αφορά τον στοκ browser. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε davilk το έχω και παίζει κανονικά. Έχω περάσει μία ταινία 720p, 6.5 GB σε μια εξωτερική 32αρα, και την παίζει άψογα. Έχω και μία άλλη 16αρα που περνάω σειρές, πάντα σε 720p, και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα. Έχω κάνει και την αναβάθμιση σε 4.4.

 

Και εγω σε 4.4.2 είμαι...σε davilk φαινεται οκ...σε art εκανε κομπιασματα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε 4.4.2 είμαι...σε davilk φαινεται οκ...σε art εκανε κομπιασματα...
πως γυριζουμε εννοω τι παταμε για να γυρισουμε απο art σε davilk και αντιστροφα?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Επιλογές προγραμματιστή> Επιλέξτε εκτέλεση.

Οι "Επιλογές προγραμματιστή" εμφανίζονται αν πάμε Ρυθμίσεις> Σχετικά με το tablet> Πληροφορίες λογισμικού και πατήσουμε εφτά φορές στο "Αριθμός κατασκευής".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Επιλογές προγραμματιστή> Επιλέξτε εκτέλεση.

Οι "Επιλογές προγραμματιστή" εμφανίζονται αν πάμε Ρυθμίσεις> Σχετικά με το tablet> Πληροφορίες λογισμικού και πατήσουμε εφτά φορές στο "Αριθμός κατασκευής".

thankssssssssss

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις> Επιλογές προγραμματιστή> Επιλέξτε εκτέλεση.

Οι "Επιλογές προγραμματιστή" εμφανίζονται αν πάμε Ρυθμίσεις> Σχετικά με το tablet> Πληροφορίες λογισμικού και πατήσουμε εφτά φορές στο "Αριθμός κατασκευής".

και κατι αλλο να ρωτησω? ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ των δυο? ποια ειναι η καλυτερη?
Link to comment
Share on other sites

thankssssssssss

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι αλλο να ρωτησω? ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ των δυο? ποια ειναι η καλυτερη?

 

 

http://lifehacker.com/android-art-vs-dalvik-runtimes-effect-on-battery-life-1507264545

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο να ρωτησω? ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ των δυο? ποια ειναι η καλυτερη?

 

Η ART είναι αυτή που επρόκειτο να αντικαταστήσει την Dalvik όπως ακούγεται.

Προς το παρόν προσφέρει λίγο καλύτερες επιδόσεις απ' ότι η Dalvik και ίσως και λίγο καλύτερους χρόνους στη μπαταρία. Το αρνητικό είναι πως μερικές εφαρμογές δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμα στην ART και μπορεί να μην σου τρέχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Η ART είναι αυτή που επρόκειτο να αντικαταστήσει την Dalvik όπως ακούγεται.

Προς το παρόν προσφέρει λίγο καλύτερες επιδόσεις απ' ότι η Dalvik και ίσως και λίγο καλύτερους χρόνους στη μπαταρία. Το αρνητικό είναι πως μερικές εφαρμογές δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμα στην ART και μπορεί να μην σου τρέχουν.

thanks again

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω πολυυυυυυυ
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια! Πήγα να περάσω ένα αρχείο από USB και το tablet κόλλησε. Δεν κάψει απόλυτος τπτ. Ούτε το power button δουλευει για να το κλείσω. Τι κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κάνει η Microsd. 2 βδομάδες έχω που την έβαλα και ήταν όλα εντάξει. Σήμερα ξαφνικά μου τα έκανε όλα
Link to comment
Share on other sites

Χτες το γυρισα σε art,στο δικο μου ταμπλετ τα δειγματα δεν ειναι καλα.

Σε κατασταση αναμονης μου <<τρωει>> 1% την ωρα.

Η μπαταρια με την χρηση που του κανω εγω ειχε απωλειες14-15-16% την ωρα.

Με art εχει απώλειες 20% την ωρα.

Προσεξα μια ελαχιστη καλυτερη αποκριση του ταμπλετ αλλα η μπαταρια ειναι σημαντικοτερη,θα περιμενω λιγο ακομη μηπως στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το γυρισα σε art,στο δικο μου ταμπλετ τα δειγματα δεν ειναι καλα.

Σε κατασταση αναμονης μου <<τρωει>> 1% την ωρα.

Η μπαταρια με την χρηση που του κανω εγω ειχε απωλειες14-15-16% την ωρα.

Με art εχει απώλειες 20% την ωρα.

Προσεξα μια ελαχιστη καλυτερη αποκριση του ταμπλετ αλλα η μπαταρια ειναι σημαντικοτερη,θα περιμενω λιγο ακομη μηπως στρωσει.

 

Μην βιαστείς να το ξαναγυρίσεις. Θελει κάποιους κύκλους ωστε ν' αρχίσει να ξαναγεμιζει η cache.

Εγω που την δουλεύω απο την αρχη δεν βλεπω κάτι ιδιαίτερο στην αυτονομία. Τωρα αν εχουμε καποια διαφορά του τέταρτου, εντάξει δεν μπορω να την διακρίνω.

Αλλα το ταμπλετακι ειναι εμφανώς πιο ζωηρό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστείς να το ξαναγυρίσεις. Θελει κάποιους κύκλους ωστε ν' αρχίσει να ξαναγεμιζει η cache.

Εγω που την δουλεύω απο την αρχη δεν βλεπω κάτι ιδιαίτερο στην αυτονομία. Τωρα αν εχουμε καποια διαφορά του τέταρτου, εντάξει δεν μπορω να την διακρίνω.

Αλλα το ταμπλετακι ειναι εμφανώς πιο ζωηρό.

 

Εννοεις να δουλεψω το ταμπλετ για να δω αποτελεσματα η να κανει κάποιους κυκλους η μπαταρια?

εμφανως το ταμπλετ ειναι πιο ζωηρο,εχω απωλειες ομως 4-5%παραπανω την ωρα.

Που παει να πει 12-15 λεπτα λιγοτερη αυτονομια ανα ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να δουλεψω το ταμπλετ για να δω αποτελεσματα η να κανει κάποιους κυκλους η μπαταρια?

εμφανως το ταμπλετ ειναι πιο ζωηρο,εχω απωλειες ομως 4-5%παραπανω την ωρα.

Που παει να πει 12-15 λεπτα λιγοτερη αυτονομια ανα ωρα.

 

Και τα δυο. Δουλεψε το λιγο να κανει και καποιους κυκλους η μπαταρια και δες μετα τι γινεται. Αν συνεχιζει το προβλημα τοτε το ξαναγυρνας σε dalvik.

Γενικα θελει να του δωσεις λιγο χρονο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...