Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ετυχε να καταλαβω ποτε καθολου ζεσταμα. Μπορει να μην παει το χερι μου εκει που πρεπει βεβαια, οποτε δεν ξερω.

Το nexus 2013 που εχει φιλος μου δεν βγαζει παραπανω παντως. Δεν ξερω αν φταιει το δικο του βεβαια, για 1 μερα και κατι το ειχα δουλεψει μονο πριν παρω το g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις πιάσει στα χέρια σου το g pad? Εγώ με το που επιασα και τα 2 μου έφυγαν τα διλλήματα στο δευτερόλεπτο.Βαλτα μαζί δίπλα δίπλα και αποφάσισε.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας για την πορεία γιατί και το δικό μου το κάνει...

 

Ηρθε το ταμπλετ με αλλαγμένη την μπροστινή προσοψη, ετσι το γραφουν, το οποιο περιλαμβανει και οθονη οπως μου ειπαν.

 

Ολα μια χαρα τωρα, ελπιζω να μην ξανα'χουμε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάνω από 5 ώρες οθόνη δεν έχω δει ποτέ. Πιθανότατα έχει να κάνει με τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε + το location services που σκίζει την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάνω από 5 ώρες οθόνη δεν έχω δει ποτέ. Πιθανότατα έχει να κάνει με τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε + το location services που σκίζει την μπαταρία.

 

Ούτε γω, αλλά δεν έχω ούτε εντοπισμό, ούτε εφαρμογές που τρέχουν μόνιμα, όπως παιχνίδια, skype, fb κλπ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το ταμπλετ με αλλαγμένη την μπροστινή προσοψη, ετσι το γραφουν, το οποιο περιλαμβανει και οθονη οπως μου ειπαν.

 

Ολα μια χαρα τωρα, ελπιζω να μην ξανα'χουμε προβλημα.

 

Ποσες μερες πήρε να το φτιαξουν ?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και γω την Voia,συμφωνώ με τους περισσότερους οτι είναι πάρα πολύ καλή θήκη...ακριβούτσικη,αλλά προσδίδει πολυτέλεια στο τάμπλετ...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και γω την Voia,συμφωνώ με τους περισσότερους οτι είναι πάρα πολύ καλή θήκη...ακριβούτσικη,αλλά προσδίδει πολυτέλεια στο τάμπλετ...

 

Αν έκλεινε και με μαγνητακι θα ήταν ακόμα καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όποτε το πιάνω στα χέρια μου το ταμπλετάκι δεν χορταίνω να το θαυμάζω! :lol: Πριν καν του χτυπήσω την οθόνη να το ξυπνήσω, το κοιτάω περίφανος γύρω γύρω ! :p Αχ... έρωτας αυτό το διαολάκι! :) Είναι και η μέρα σήμερα ... χαχαχα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όποτε το πιάνω στα χέρια μου το ταμπλετάκι δεν χορταίνω να το θαυμάζω! :lol: Πριν καν του χτυπήσω την οθόνη να το ξυπνήσω, το κοιτάω περίφανος γύρω γύρω ! :p Αχ... έρωτας αυτό το διαολάκι! :) Είναι και η μέρα σήμερα ... χαχαχα :lol:

 

Δεν είμαι ο μόνος που το κάνει αυτό τελικά!

Link to comment
Share on other sites

παιδια , δεν το εχω κανει ροοτ το ταμπλετ και ουττε μου εχει χρειαστει μεχρι στιγμης

 

θα βελτιωθει αισθητα η μπαταρια αν βαλω greenfiy ? οποιος το εχει κανει ροοτ σε τι του του εχει χρησιμευσει αραγε ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους Ερωτευμένους!!! θέλω να αγοράσω αυτήν εδώ για πείτε την γνώμη σας! http://www.ebay.com/itm/1X-New-TPU-Gel-Rubber-Soft-Case-Back-Cover-Pouch-Skin-For-LG-G-Pad-8-3-inch-V500-/400637020249?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item5d47d3c859
Link to comment
Share on other sites

παιδια , δεν το εχω κανει ροοτ το ταμπλετ και ουττε μου εχει χρειαστει μεχρι στιγμης

 

θα βελτιωθει αισθητα η μπαταρια αν βαλω greenfiy ? οποιος το εχει κανει ροοτ σε τι του του εχει χρησιμευσει αραγε ?

 

Greenify :)

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχω αγορασει το ταμπλετ εδω και μια εβδομαδα. Σημερα παρατηρησα και εγω την μπλε γραμμη. Τι γινεται τελικα, ειναι επικυνδινη να παθει ζημια σε βαθος χρονου η ταμπλετα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους Ερωτευμένους!!! θέλω να αγοράσω αυτήν εδώ για πείτε την γνώμη σας! http://www.ebay.com/itm/1X-New-TPU-Gel-Rubber-Soft-Case-Back-Cover-Pouch-Skin-For-LG-G-Pad-8-3-inch-V500-/400637020249?pt=US_Tablet_eReader_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item5d47d3c859

 

Τσάμπα τη δίνουν, οπότε γιατί όχι? :) Θα τσιμπήσω και γω τη γκρι :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια , δεν το εχω κανει ροοτ το ταμπλετ και ουττε μου εχει χρειαστει μεχρι στιγμης

 

θα βελτιωθει αισθητα η μπαταρια αν βαλω greenfiy ? οποιος το εχει κανει ροοτ σε τι του του εχει χρησιμευσει αραγε ?

 

Βέβαια και κάνει δουλειά! Αδρανοποιεί όσες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και δεν χρησιμοποιείς! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια. Εχω αγορασει το ταμπλετ εδω και μια εβδομαδα. Σημερα παρατηρησα και εγω την μπλε γραμμη. Τι γινεται τελικα, ειναι επικυνδινη να παθει ζημια σε βαθος χρονου η ταμπλετα;

 

Πήγαινε το πίσω αν έχεις ακόμα DOA. Κανείς δεν ξέρει αν προκαλεί πρόβλημα η γραμμή μακροπρόθεσμα. Πολλά παιδιά το κράτησαν πάντως και ας είχε θεματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Doa οχι δεν εχω εχει τελειωσει ηταν μια εβδομαδα και περασανε 9 μερες. Πραγματτκα δεν εχω κανενα προβλημα με την γραμμη, δεν με ενοχλει καθολου, βασικα αν δεν διαβαζα εδω για την γραμμη δεν θα την εβρισκα ποτε.

 

Εχει εγγυηση (public) ενα χρονο, οποτε θα το κρατησω (ετσι και αλλιως δεν μου παει η καρδια να το δωσω δεν μπορω ουτε λεπτο μακρια του :rolleyes: ) . Αν μελλοντικα αρχισει και μεγαλωνει η γραμμη τοτε θα χρησιμοποιησω την εγγυηση.

 

Την γραμμη παντως την βγαζει πανω, οπως κραταω το lg πλαγια (landscape) την βγαζει στην πανω την μακροστενη πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτοί που αλλάξατε οθόνη και δεν είχατε θέμα με την εταιρεία είχατε μόνο τα προβολάκια ή και τη μπλε γραμμη μαζί?

Το greenify δουλεύει χωρίς root ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να παρω το ταμπλετακι απο media markt,μπορει να μου πει καποιος που το εχει παρει απο εκει τωρα τελευταια πια θηκη δινουν δωρο.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να παρω το ταμπλετακι απο media markt,μπορει να μου πει καποιος που το εχει παρει απο εκει τωρα τελευταια πια θηκη δινουν δωρο.ευχαριστω πολυ

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=80702

Link to comment
Share on other sites

 

και εγω νομιζα οτι θα ειναι η αλλη με το ενεργο καλλυμα,δεν πειραζει ομως και αυτη καλη ειναι αν του βαλω κανενα screen protector.καπου διαβασα οτι αυτα με τον σειριακο που ξεκινανε απο 4 δεν εχουν το προβλημα με την μπλε γραμμη ισχυει η τελικα ειναι θεμα τυχης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν άντεξα το πήρα και εγώ να κάνει παρέα στο LG G2 μου, αν και έχω και ipad 3, πιστεύω θα με βολέψει από θέμα μεγέθους, βάρους. Επειδή δεν κρατιέμαι πειράζει αν κατά την πρώτη φόρτιση που πρέπει να διαρκέσει κάνα οκτάωρο απ' ότι ξέρω, το χρησιμοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να μην το χρησιμποιεις.

Θα το φορτισεις μεχρι να φορτισει. 2 3 φορες κατεβασε οσο μπορεις την μπαταρια (0 5 10 15 %, οσο μπορεις) και φουλαρε το χωρις διακοπη.

Το μονο που μπορεις να κανεις για την μπαταρια ειναι αυτο (αν και εγω προσωπικα κανω μια πληρη φορτιση-αποφορτιση) και μετα να μην το αφηνεις να πεφτει σε χαμηλα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...