Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχει ξανα γραψει και οφιλος Aeras28

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/svc/popup/model_check.jsp?esn=CSN

 

Ανοίξτε αυτή τη διεύθυνση στο Browser, αντικαταστήστε το CSN με αριθμό CSN που θα βρείτε στο κουτί και δείτε την ημερομηνία κατασκευής.

 

Βγαζει σφαλμα...

Τελικα τι ημερομηνια κατασκευης πρεπει να εχει για να θεωρειται ''νεα'' παρτιδα;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν βγάζει σφάλμα, μια χαρά λειτουργεί. Κάτι κάνεις λάθος. Η καραμέλα με την νέα παρτίδα είναι εικασία. Δεν ξέρει κανείς μας αν ισχύει ή όχι. Μόνο το ίδιο το εργοστάσιο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει σφάλμα, μια χαρά λειτουργεί. Κάτι κάνεις λάθος. Η καραμέλα με την νέα παρτίδα είναι εικασία. Δεν ξέρει κανείς μας αν ισχύει ή όχι. Μόνο το ίδιο το εργοστάσιο.

 

Ωχ! Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση του Google Chrome με τη διεύθυνση csmg.lgmobile.com:9002

αυτο μου βγαζει οταν παταω πανω στο link

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει σφάλμα, μια χαρά λειτουργεί. Κάτι κάνεις λάθος. Η καραμέλα με την νέα παρτίδα είναι εικασία. Δεν ξέρει κανείς μας αν ισχύει ή όχι. Μόνο το ίδιο το εργοστάσιο.

 

Βγάζει σφάλμα

 

[ATTACH]39897[/ATTACH]

 

Για την" νέα παρτίδα" δεν ξέρω αν είναι μούφα αλλά τον τελευταίο καιρό εμφανίζεται αυτό το φαινόμενο σχεδόν πάντα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει σφάλμα

 

[ATTACH]39897[/ATTACH]

 

Για την" νέα παρτίδα" δεν ξέρω αν είναι μούφα αλλά τον τελευταίο καιρό εμφανίζεται αυτό το φαινόμενο σχεδόν πάντα.

 

Απο το ταμπλετ και μενα αυτο μου βγαζει

Οποτε δεν ανησυχω που εχω ημερομηνια κατασκευης οκτωβριο του 2013

Ετσι κι αλλιως το μηχανημα φυσαει οποτε οσο και να ''ψειριζουμε τη μαιμου :p'' ακρη δε θα βγαλουμε!!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπέκυψα και μόλις πήρα στα χέρια μου τη θήκη της voia που προτείνατε. Είναι πραγματικά πολύ καλή, με τέλεια εφαρμογή και όμορφη.

Όμως, τουλάχιστον εμένα δεν με βολεύει καθόλου στο κράτημα και πιστεύω ότι προσθέτει πολύ επιπλέον βάρος. Συνεπώς είναι καλή για μεταφορά και για στήσιμο landscape αλλά όχι για κράτημα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Απο το ταμπλετ και μενα αυτο μου βγαζει

Οποτε δεν ανησυχω που εχω ημερομηνια κατασκευης οκτωβριο του 2013

Ετσι κι αλλιως το μηχανημα φυσαει οποτε οσο και να ''ψειριζουμε τη μαιμου :p'' ακρη δε θα βγαλουμε!!

 

Και από pc αυτό μου βγάζει. Κατά τα άλλα, σωστό σε βρισκω! ;)

 

Τελικά υπέκυψα και μόλις πήρα στα χέρια μου τη θήκη της voia που προτείνατε. Είναι πραγματικά πολύ καλή, με τέλεια εφαρμογή και όμορφη.

Όμως, τουλάχιστον εμένα δεν με βολεύει καθόλου στο κράτημα και πιστεύω ότι προσθέτει πολύ επιπλέον βάρος. Συνεπώς είναι καλή για μεταφορά και για στήσιμο landscape αλλά όχι για κράτημα στο σπίτι.

 

Ποτέ δεν με βολεψαν αυτές οι θήκες. Και στο note μου και σ' αυτό έχω θήκες τύπου pouch. Το κακό είναι ότι είναι ακόμη λίγες και τις "κοπανανε" ασχημα!:rolleyes:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για otg (USB stick) εμένα δεν έπαιξε απευθείας αλλά έβαλα ένα app από το store (USB otg helper) που είναι δωρεάν. Σημείωση το flashaki είναι σε ntfs. Επίσης πήρα ένα καλώδιο mhl από το play247.gr και δεν δούλεψε... Μάλλον ήταν για συσκευές Samsung παρόλο που έλεγε η περιγραφή για διάφορα κινητά... Θα το επιστρέψω και ήδη πήρα από ebay και ανάλογο αλλά "μόνο για συσκευές nexus 4/5 (δηλαδή LG) και θα αναφέρω τα αποτελέσματα...
Link to comment
Share on other sites

Για otg (USB stick) εμένα δεν έπαιξε απευθείας αλλά έβαλα ένα app από το store (USB otg helper) που είναι δωρεάν. Σημείωση το flashaki είναι σε ntfs. Επίσης πήρα ένα καλώδιο mhl από το play247.gr και δεν δούλεψε... Μάλλον ήταν για συσκευές Samsung παρόλο που έλεγε η περιγραφή για διάφορα κινητά... Θα το επιστρέψω και ήδη πήρα από ebay και ανάλογο αλλά "μόνο για συσκευές nexus 4/5 (δηλαδή LG) και θα αναφέρω τα αποτελέσματα...

 

 

Επειδή ήταν ntfs δεν σου έπαιξε αμεσως!

 

Έχω την αίσθηση ότι το pad υποστηρίζει SlimPort και όχι mhl. Πρόσεξέ το.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα τι ήταν. Δεν την είχα δει από κοντά. Πήγε η αδερφή, με τον γαμπρό μου και τους είπα να μου την φέρουν. Συμφωνώ απόλυτα με τα pouch.

Θα την δω μερικές μέρες κι αν δεν την συνηθίσω ίσως την πουλήσω.

Άσε που δεν μπορώ να την βγάλω τώρα...

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα μια θήκη τύπου βιβλίου μάρκας trust, χθες από τα media. Είναι για 7 και 8 ίντσες ταμπλέτες αλλά και το lg χωράει χωρίς να καλύπτεται η οθόνη. Μπορεί να είναι χοντροκομμένη και να καλύπτει το φακό αλλά κοστίζει μόνο 15 ευρώ και τώρα πια μπορεί η γυναίκα μου να το βάζει στη τσάντα της χωρίς να φοβάται μην το γδαρει... Αν βγει καμιά της προκοπής σε ανάλογη τιμή πάλι εδώ είμαστε.
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το tablet από αντικατασταση απο την ιδια την LG. Μπραβο στην LG παιδες. το ειχα στειλει στην LG για την γνωστη μπλε γραμμη. Και δε μου το διορθωσανε αλλά μου εστειλαν κανουριο σφραγισμενο. Το οποιο σημερα το ξεζουμισα και μπλε γραμμη δεν υπαρχει.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες γνωρίζει κανείς πως θα μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd? Μόνο με root, και αν γίνει root θα μπορεί? Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μας ενημερώσει? Και κάτι άλλο, εάν γίνει root θα παίρνει κανονικά τις ενημερώσεις της lg?
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες γνωρίζει κανείς πως θα μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd? Μόνο με root, και αν γίνει root θα μπορεί? Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μας ενημερώσει? Και κάτι άλλο, εάν γίνει root θα παίρνει κανονικά τις ενημερώσεις της lg?

 

η εφαρμογη ειναι link2sd και μαλον θελει ροοταρισμα,νομιζω οτι δεν χανεις της ενημερωσεις(εαν ,υπαρχουν)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σημερα το tablet από αντικατασταση απο την ιδια την LG. Μπραβο στην LG παιδες. το ειχα στειλει στην LG για την γνωστη μπλε γραμμη. Και δε μου το διορθωσανε αλλά μου εστειλαν κανουριο σφραγισμενο. Το οποιο σημερα το ξεζουμισα και μπλε γραμμη δεν υπαρχει.

 

Αυτό και μόνο αποδεικνύει πως γνωρίζουν το πρόβλημα και φυσικά γνωρίζουν και ποια σειρά δεν έχει την μπλε γραμμή, οπότε και σου έστειλαν ένα με διορθωμένο το πρόβλημα! Μπράβο που το κυνήγησες και πήρες αυτό για το οποίο πλήρωσες και όχι σαν μερικούς που ακολουθούν το σκεπτικό " έλα μωρέ, αφού δεν φαίνεται! " ή " έλα μωρέ τι περίεργος είσαι και τα ψάχνεις αυτά! " :p

Μπορείς να δεις από κάπου τι σειριακό έχει και τι ημερομηνία παραγωγής, μπας και βοηθήσεις μελλοντικούς αγοραστές?

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες γνωρίζει κανείς πως θα μεταφέρουμε εφαρμογές στην sd? Μόνο με root, και αν γίνει root θα μπορεί? Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μας ενημερώσει? Και κάτι άλλο, εάν γίνει root θα παίρνει κανονικά τις ενημερώσεις της lg?

 

Δεν έχω βγάλει sd ακόμη, για να δοκιμάσω, αλλά σοβαρά τώρα δεν μεταφέρει εφαρμογές στην sd; Δεν το πιστεύω. Αυτή είναι λειτουργία που υπάρχει native στο android, από το 2.2 και μετά, αν δεν κάνω λάθος. Είναι δυνατόν; Μήπως προσπάθησες να μεταφέρεις εφαρμογή που δεν μεταφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν πως για τα γνωστά (μπλε γραμμή και μπλιντιγκ) δεν κάνουν αντικατάσταση συσκευής αλλά μόνο αλλαγή οθόνης. Θέλει πολύ σκέψη για αδιόρατο πρόβλημα να δεχτείς να σου σφάξουν την συσκευή και μετά αντί μπλε γραμμής να βλέπεις να χάσκει το κενό του μπεζελ. Εξαλου έχει ακόμα 2 χρόνια εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι το pad υποστηρίζει SlimPort και όχι mhl. Πρόσεξέ το.

 

Έχεις δίκιο! Τσάμπα πήρα τον Mhl adapter.... Πήρα το σωστό καλώδιο επιτέλους και σε 10-20 μέρες θα δω επιτέλους ταινίες στην τβ

Edited by emperor_gr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος ελληνικός οδηγός για root και custom rom? Υπάρχει κάποιος κωδικός στις συσκευές ή τη συσκευασία ώστε να γνωρίζουμε αν είναι από τις 'νέες' ή τις 'παλιές' παρτίδες?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα μια βδομαδα απο την ωρα που αφησα το 2ο στο κωτσοβολο και περιμενω να ερθει νεα παραλαβη για να μου δωσουν παλι νεο (εχω αποδειξη οτι το εχω επιστρεψει).

Σημερα μου εστειλαν μηνυμα οτι θα αργησει κι αλλο η παραλαβη γιατι αναβληθηκε απο τον προμηθευτη τους η κατι τετοιο..

3 εβδομαδες απο την στιγμη που παραγγειλα το 1ο και ακομα ταμπλετ δεν εχω.. Ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα,ειμαι κατοχος του G pad εδω και μια εβδομαδα και το ταμπλετακι ειναι απλα κορυφη σε ολα:)Μου προεκυψε μονο ενα θεματακι απο προχτες και ειπα να το μοιραστω μαζι σας μηπως και καποιος εμπειρος μπορει να μου δωσει τα φωτα του!Δεν ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλο φιλο εδω αλλα οταν ειμαι στο wifi και κανω οποιαδηποτε εργασια μετα απο λιγη ωρα μου εμφανιζεται στην οθονη καποιο διαφημιστικο με παιχνιδια και αμεσως παγωνουν ολα:worry:μολις πατησω να σβησει το διαφημιστικο διαγραφεται αλλα το tablet παραμενει κολλημενο μεχρι να πατησω το πληκτρο back και μετα ολα μια χαρα παλι!Αυτο μπορει να συμβει και 5 φορες μεσα σε 1 ωρα περιπου!Μηπως χρειαζεται να κατεβασω κανα app η να ρυθμισω κατι? Edited by pitbull79
Link to comment
Share on other sites

Αυτό και μόνο αποδεικνύει πως γνωρίζουν το πρόβλημα και φυσικά γνωρίζουν και ποια σειρά δεν έχει την μπλε γραμμή, οπότε και σου έστειλαν ένα με διορθωμένο το πρόβλημα! Μπράβο που το κυνήγησες και πήρες αυτό για το οποίο πλήρωσες και όχι σαν μερικούς που ακολουθούν το σκεπτικό " έλα μωρέ, αφού δεν φαίνεται! " ή " έλα μωρέ τι περίεργος είσαι και τα ψάχνεις αυτά! " :p

Μπορείς να δεις από κάπου τι σειριακό έχει και τι ημερομηνία παραγωγής, μπας και βοηθήσεις μελλοντικούς αγοραστές?

 

Φιλε μου τον σειριακο αριθμο τον εχει πανω στο κουτι, ΟΚ.

Την ημερομηνια παραγωγης απο που θα το δω;

TCe
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που σου πετάει με το ζόρι τη διαφήμιση. Δεν ξέρω αν κάποιος πιο ειδικός προτείνει κάτι καλύτερο, εγώ συνιστώ να βρεις ποια εφαρμογή είναι και να τη διαγράψεις.

 

By the way, προσωπικά ποτέ δεν εγκαθιστώ «δωρεάν» εφαρμογές που πετούν διαφημίσεις...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...