Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι αυτές τις μέρες να το τσιμπήσω...Πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο από το note 8.0...??
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι αυτές τις μέρες να το τσιμπήσω...Πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο από το note 8.0...??

 

Και γω το σκεφτόμουν και κατέληξα στο note 8. Και τα δύο νομίζω είναι αρκετά καλά, σκέψου τις ανάγκες σου. Πχ εμένα με βοηθάει το πενάκι στο διάβασμα της σχολής απο pdf.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι αυτές τις μέρες να το τσιμπήσω...Πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο από το note 8.0...??

 

οπως εχω αναφερει και σε πιο παλια posts,επειδη το ειχα γυρισει πισω 2 φορες λογω μλπε γραμμης,υπερθερμανσης κτλ,ναι θα αξιζε ΑΝ δεν εβγαζε τοσα προβληματα.δεν μπορω να ακουω ιδιοκτητες να συμβιβαζονται μονο και μονο επειδη θελουν να υποστηριξουν την επιλογη τους,και ετσι εθελοτυφλουν.να σου πω την αληθεια εγω και παλι θα φοβομουνντις νεες παρτιδες,κανεις δε μπορει να πει με βεβαιοτητα οτι δε θα εχουν προβληματα,και γενικα λενε οτι οποιος καει απο το χυλο φυσαει και το γιαουρτι..ετσι κατεληξα και γω στο note 8,που gpad δεν ειναι,ειναι ομως μια συσκευη τουμπανο πολυ κοντανσε επιδοσεις και εχει και πενακι που βολευει πολυ;)πλεον στα 299 αξιζει τον κοπο νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

οπως εχω αναφερει και σε πιο παλια posts,επειδη το ειχα γυρισει πισω 2 φορες λογω μλπε γραμμης,υπερθερμανσης κτλ,ναι θα αξιζε ΑΝ δεν εβγαζε τοσα προβληματα.δεν μπορω να ακουω ιδιοκτητες να συμβιβαζονται μονο και μονο επειδη θελουν να υποστηριξουν την επιλογη τους,και ετσι εθελοτυφλουν.να σου πω την αληθεια εγω και παλι θα φοβομουνντις νεες παρτιδες,κανεις δε μπορει να πει με βεβαιοτητα οτι δε θα εχουν προβληματα,και γενικα λενε οτι οποιος καει απο το χυλο φυσαει και το γιαουρτι..ετσι κατεληξα και γω στο note 8,που gpad δεν ειναι,ειναι ομως μια συσκευη τουμπανο πολυ κοντανσε επιδοσεις και εχει και πενακι που βολευει πολυ;)πλεον στα 299 αξιζει τον κοπο νομιζω.

 

Αν και οφ τόπικ, το note σε πιο θέμα δεν είναι gpad, εκτός από την ανάλυση;;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι αυτές τις μέρες να το τσιμπήσω...Πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο από το note 8.0...??

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι τότε σίγουρα ναι.. αν σε ενδιαφέρει όμως για τον οποιονδήποτε λόγο το πενάκι και σκοπεύεις να κάνεις χρήση αυτού τότε πήγαινε στο note.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι! Πάνω που λέγαμε με τον φίλο craven για το media markt, έριξαν την τιμή στα 280! :D :D Να η ευκαιρία ! Θα πάω μέχρι αύριο μου φαίνεται!

 

Παιδιά απ ότι ακούω το note δεν είναι τόσο smooth όσο το gpad.. επίσης δεν έχει την ποιότητα του gpad στα υλικά κατασκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από τα Media Markt (από εκεί γιατί είναι το μόνο από τα μεγάλα καταστήματα που χρησιμοποιεί Paypal) και θα πάω από το κατάστημα να το πάρω σε καμιά ώρα για να το δώσω μαζι με ένα smartphone για δώρο. Περίμενα μέχρι την τελευταία στιγμή μήπως και κάνουν καμιά προσφορά ΣΟΚ...του στυλ 199 ευρώ ή 229 ευρώ αλλά τπτ :) Δεν πειράζει όμως αρκεί που θα χαρίσω λίγη χαρά σε ένα πολύ αγαπημένο μου πρόσωπο που δεν τα βγάζει καθόλου με τα χρήματα !!! Για ότι πρόβλημα προκύψει, που πάνω κάτω είναι γνωστά, εδω θα ναι πιστεύω όλοι οι φίλοι να βοηθήσουν !!! Καλές γιορτές σε όλους παιδιά !!! Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι! Πάνω που λέγαμε με τον φίλο craven για το media markt, έριξαν την τιμή στα 280! :D :D Να η ευκαιρία ! Θα πάω μέχρι αύριο μου φαίνεται!

 

Παιδιά απ ότι ακούω το note δεν είναι τόσο smooth όσο το gpad.. επίσης δεν έχει την ποιότητα του gpad στα υλικά κατασκευής.

 

Εκτός από το θέμα γραφίδα που για κάποιους είναι σημαντικό πουθενά αλλού δεν θα επέλεγα το note 8 σε σχέση με το lg...

Τα είχα και τα δύο στην κατοχή μου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά, βλέπω το συγκεκριμένο tablet στην αγορά εδώ και λίγο καιρό κ μιας τωρα βρεθηκαν τα λεφτά λέω να το πάρω.

Θέλω να κάνω μια μικρη ερώτηση κ αν ειναι ευκολο να με απαντησει οποιος γνωρίζει. Μπορώ να συνδέσω με καλώδιο το tablet και να βαλω 3g stick στην αλλη άκρη με μια sim card για συνδεση σε 3G δίκτυο; το έχει δοκιμάσει κανεις αυτο,ξέρετε αν ειναι εφικτό;

 

Γνωρίζω οτι το tablet έχει wifi αλλά εκει που το θελω το ιντερνετ (μέσα στο δάσος δλδ)δν υπάρχει παραμονο το δικτυο των εταιρειων και επειδη δν θα πηγαινω συχνα στο δασος κ 1-2 φορες το μηνα δν θελω να αγορασω καποιο μοντελο με 3g, μπορει η ερωτηση μου να ειναι κ χαζή απλα θα ήθελα να γνωριζω αν ειναι εφικτό ή οχι.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά παιδιά, βλέπω το συγκεκριμένο tablet στην αγορά εδώ και λίγο καιρό κ μιας τωρα βρεθηκαν τα λεφτά λέω να το πάρω.

Θέλω να κάνω μια μικρη ερώτηση κ αν ειναι ευκολο να με απαντησει οποιος γνωρίζει. Μπορώ να συνδέσω με καλώδιο το tablet και να βαλω 3g stick στην αλλη άκρη με μια sim card για συνδεση σε 3G δίκτυο; το έχει δοκιμάσει κανεις αυτο,ξέρετε αν ειναι εφικτό;

 

Γνωρίζω οτι το tablet έχει wifi αλλά εκει που το θελω το ιντερνετ (μέσα στο δάσος δλδ)δν υπάρχει παραμονο το δικτυο των εταιρειων και επειδη δν θα πηγαινω συχνα στο δασος κ 1-2 φορες το μηνα δν θελω να αγορασω καποιο μοντελο με 3g, μπορει η ερωτηση μου να ειναι κ χαζή απλα θα ήθελα να γνωριζω αν ειναι εφικτό ή οχι.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

Δεν γνωρίζω αν γίνεται αυτό που λες αλλά λίγο χλωμό το κόβω. Μπορείς όμως ή να κάνεις το κινητό σου hotspot και να πάρεις απ εκεί ιντερνετ με το wifi του pad ή πολύ απλά να κοιτάξεις κάποιες άλλες συσκευές που έχουν 3g όπως το note 8 και το nexus 7(2013). :)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω για την αμεση απαντηση, απλα ειδα ενα βιντεακι στο youtube με εναν Ινδο που κανει συνδεση με 3G dongle σε ενα noname και σκεφτηκα μηπως ειναι εφικτο και στο συγκεκριμενο μοντελο...
Link to comment
Share on other sites

Μην πετάς τα λεφτά σου για κάτι που έχεις ήδη αγοράσει. Αφού το θες μόνο για κανα-δυό φορές τον μήνα (εγώ επιμένω ότι είναι το ίδιο καλό και σε καθημερινή χρήση), το tethering είναι η λύση που ψάχνεις, αυτό που σου πρότεινε και ο Antonis. Μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου, η τεχνολογία είναι εκεί για να σε βοηθάει, όχι να σε προβληματίζει.

Γιατί να μπλεχτείς με καλώδια και extra συσκευές, αφού μπορείς να το κάνεις με την μια ασύρματα χωρίς τίποτα άλλο επιπλέον; Δεν αξίζει στο ελάχιστο. Όπως επίσης, δεν αξίζουν αγορές tablets 3-4G. Παρά μόνο σε πολύ εξαιρετέες περιπτώσεις.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Μην πετάς τα λεφτά σου για κάτι που έχεις ήδη αγοράσει. Αφού το θες μόνο για κανα-δυό φορές τον μήνα (εγώ επιμένω ότι είναι το ίδιο καλό και σε καθημερινή χρήση), το tethering είναι η λύση που ψάχνεις, αυτό που σου πρότεινε και ο Antonis. Μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου, η τεχνολογία είναι εκεί για να σε βοηθάει, όχι να σε προβληματίζει.

Γιατί να μπλεχτείς με καλώδια και extra συσκευές, αφού μπορείς να το κάνεις με την μια ασύρματα χωρίς τίποτα άλλο επιπλέον; Δεν αξίζει στο ελάχιστο. Όπως επίσης, δεν αξίζουν αγορές tablets 3-4G. Παρά μόνο σε πολύ εξαιρετέες περιπτώσεις.

 

Το σκέφτηκα αυτό αλλά το blackberry bold 9900 που έχω δυστυχώς δν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για tethering hotspot για αυτό σκέφτομαι αυτή την λύση που σας είπα πριν...

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανένας πως παίζει το gta san andreas στο gpad?

 

Όχι φίλε είναι να το κατεβάσω τώρα σπασμένο το κατέβασες η το αγορασες

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,φαινεται οτι μερικοι απο εσας το κατεχετε το θεμα ....Μπορει καποιος απο εσας να μου δωσει μια σοβαρη και τεκμηριωμενη απαντηση στο εξης;:Μπορω να συνδεσω το ταμπλετ με τηλεοραση; Δεν ειναι smart ,εχει εξοδο hdmi.Επισης εχω και το play station 3 πουσυνδεεται ασυρματα με τον υπολογιστη...Αν καποιος απο εσας ξερει τον προκαλω και τον παρακαλω να μου απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,φαινεται οτι μερικοι απο εσας το κατεχετε το θεμα ....Μπορει καποιος απο εσας να μου δωσει μια σοβαρη και τεκμηριωμενη απαντηση στο εξης;:Μπορω να συνδεσω το ταμπλετ με τηλεοραση; Δεν ειναι smart ,εχει εξοδο hdmi.Επισης εχω και το play station 3 πουσυνδεεται ασυρματα με τον υπολογιστη...Αν καποιος απο εσας ξερει τον προκαλω και τον παρακαλω να μου απαντησει.

 

Ναι φίλε μου υπάρχει καλώδιο πουσυνδεειτο ταμπλέτ σου και έχει έξοδο HDMI το οποίο μετά το συνδέσεις στην τηλεόραση

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου υπάρχει καλώδιο πουσυνδεειτο ταμπλέτ σου και έχει έξοδο HDMI το οποίο μετά το συνδέσεις στην τηλεόραση

 

Πως λεγεται και που μπορω να το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται και που μπορω να το βρω;

 

Καλώδιο είναι πουλάνε για οικονομικά στο eBay αλλά και σε καταστήματα ηλεκτονικων

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πως λεγεται και που μπορω να το βρω;

 

Ψάξε στο skroutz με την λέξη MHL για μετατροπέα/αντάπτορα ή καλώδιο

Καλό είναι αντί για καλώδιο ή απλό μετατροπέα που όντως θα τα βρεις φτηνά (υπάρχει απλός mhl μετατροπέας με 3-4 ευρώ) να πάρεις έναν αντάπτορα που βγάζει και hdmi και micro usb ώστε να μπορείς να το φορτίζεις ταυτόχρονα την ώρα που δίνεις εικόνα.

 

Δηλαδή ψάχνεις κάτι σαν αυτό πάνω κάτω (τυχαία ένα γνωστό μαγαζί.. ψάξε skroutz υπάρχει μεγάλη ποικιλία)

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Micro-USB-to-HDMI-MHL-Adapter-Male-Female.htm

Edited by Craven
Link to comment
Share on other sites

Σωστές οι απαντήσεις που πήρες, και είναι μια απλή λύση για αυτό ακριβώς που ψάχνεις. Εγώ απλά θα σου πρότεινα, και κάτι άλλο για να επεκτείνεις τους ορίζοντές σου (και τις δυνατότητες σύνδεσής σου επίσης) να κοίταζες και για android mini pc. Είναι λίγο πιο ακριβά σαν λύση σε σχέση με το απλό καλώδιο, αλλά πολύ μπροστά σε εν γένει δυνατότητες συνδεσιμότητας. Στο ebay υπάρχουν άπειρα για όλες τις τσέπες.

 

Για παράδειγμα ένα mid range dongle http://www.ebay.com/itm/Quad-Core-RK3188-Dual-Wifi-Antenna-Bluetooth-Android-4-2-Dongle-Stick-Mini-PC-TV-/321214202027?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item4ac9dbc0ab με λίγα ευρώ παραπάνω από ότι ένα σκέτο καλώδιο ανακαλύπτεις νέους κόσμους στην διασυνδεσιμότητα του android :) Κάτσε και διάβασε τι μπορεί να κάνει, και αναρωτήσου τι κερδίζεις με τα διπλά λεφτά ΜΟΝΟ.

Εγώ μλκίστηκα και βιάστηκα να αγοράσω το chromecast, αλλιώς θα το είχα ήδη το συγκεκριμένο ή κάποιο παρόμοιο.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Κατα πασα πιθανοτητα προκειται να το αγορασω. Μπορει καποιος φιλος να με καθοδιγησει αν και τι πρεπει να προσεξω πριν και αμεσως μετα την αγορα του?

Διαβασα για παραδειγμα για καποια μπλε γραμμη και καποιο bleed που εμφανιζεται.

Επειδη παιζει ακομη και σημερα να το παρω, θα ημουν υποχρεος εαν μπορει καποιος να υποδιξει ή αν εχει ηδη γραφει σε καποιο ποστ, τα hot σημεια του.

Ευχαριστω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...