Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιξαν και παλι οι αποστολες power bank απο banggood. Πηγα να παραγγειλω το Blitzwolf BW-PF2 (η το BW-P3) αλλα δεν εχει αποστολη με Priority Direct Mail.

 

Να το ρισκαρω με Air Parcel Register..?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Το παρήγγειλα ήδη, παραλαμβάνω αύριο μεθαύριο, το δοκιμάζω ΣΚ και θα σας πω εντυπώσεις :D

 

Δώσε εντυπώσεις στον λαό!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαν και παλι οι αποστολες power bank απο banggood. Πηγα να παραγγειλω το Blitzwolf BW-PF2 (η το BW-P3) αλλα δεν εχει αποστολη με Priority Direct Mail.

 

Να το ρισκαρω με Air Parcel Register..?

 

Τέλεια νέα!!!

Με air parcel register μου είχε έρθει εμένα. Έρχεται με Belgium post, με τριγωνική αποστολή. Δε θα έχεις τελωνείο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα

κατοχος ενος κινητου xiaomi redmi note 4x ειχα ενα powerbank xiaomi 10αρι αλλα μετα απο ενα χρονο και κατι τα εφτυσε......θα προτεινατε καποιο για να το αντικαταστησω?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα

κατοχος ενος κινητου xiaomi redmi note 4x ειχα ενα powerbank xiaomi 10αρι αλλα μετα απο ενα χρονο και κατι τα εφτυσε......θα προτεινατε καποιο για να το αντικαταστησω?

ευχαριστω πολυ

Από περιέργεια, πόσο συχνά το δούλευες;

Το έχω χρόνια και δουλεύει ακόμα μια χαρά. Αλλά δεν το χρησιμοποιώ συχνά

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα θα πρότεινα προσωπικά το intenso q10000 και απο banggood τώρα που άνοιξαν οι αποστολές κάτι σε blitzwolf

Απο την άλλη αν το xiaomi σου είναι του παλιού τύπου με τις 18650 μπαταρίες μπορείς με μικρό σχετικά κόστος να το φτιάξεις και πάλι να λειτουργεί. Μου έφερε πριν λίγο καιρό φίλος ένα romoss 10400mah που είχε καμμένη πλακέτα και με αυτή την θήκη https://www.ebay.com/itm/5V-2-1A-2-USB-7X-18650-DIY-Mobile-Power-Bank-Case-Kit-Battery-Charger-Box-Case/183101926110?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=690386781115&_trksid=p2057872.m2749.l2649

έβαλα πάνω τις 5 μπαταρίες του romoss συν άλλες 2 που είχα απο παλιά και του έδωσα πάλι ένα λειτουργικό Powerbank

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους άνοιξαν ξανά που αποστολές power banks από Banggood. Παρήγγειλα άλλο ένα Blitzwolf PowerStorm BW-PF2. Το συγκεκριμένο power bank δεν υπάρχει απλά.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από ένα εντατικό τετραήμερο χρήσης του Huawei Mate 10 lite 3340mAh που μόλις έβγαζε την μέρα με μία πλήρη φόρτιση και με το Intenso S10000 10000mAh για τη επαναφόρτιση του από το 20% και λίγο πιο κάτω, τελικά είχατε δίκιο, δυόμιση φορές. Το θεωρώ πολύ ικανοποιητικό! :clap:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από ένα εντατικό τετραήμερο χρήσης του Huawei Mate 10 lite 3340mAh που μόλις έβγαζε την μέρα με μία πλήρη φόρτιση και με το Intenso S10000 10000mAh για τη επαναφόρτιση του από το 20% και λίγο πιο κάτω, τελικά είχατε δίκιο, δυόμιση φορές. Το θεωρώ πολύ ικανοποιητικό! :clap:

 

Ωραίος!Θα τα βγάλει τα λεφτά του αυτό το power bank να είσαι σίγουρος!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από ένα εντατικό τετραήμερο χρήσης του Huawei Mate 10 lite 3340mAh που μόλις έβγαζε την μέρα με μία πλήρη φόρτιση και με το Intenso S10000 10000mAh για τη επαναφόρτιση του από το 20% και λίγο πιο κάτω, τελικά είχατε δίκιο, δυόμιση φορές. Το θεωρώ πολύ ικανοποιητικό! :clap:

 

Επίσης να συμπληρώσω για το Intenso S10000 10000mAh ότι χρειάστηκε από τελείως άδειο για να φορτίσει πλήρως ακριβώς 5 ώρες με το φορτιστή του Huawei Mate 10 lite 2A.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με καλό φορτιστη που υποστηριζει ρεύμα 5v/2Α τοσο κάνει και το q10000. Το μοναδικό μείον που εχω παρατηρήσει ειναι οτι και αυτό (οπως και η πλειοψηφία των pb νομιζω) δε μπορεί να φορτισει συσκευές με μικρή μπαταρία πχ bt headset. Μονο το δεκαρι της xiaomi έχει ειδικό mode γιαυτες τις συσκευές. Εκτός και αν διαφεύγει κάτι ως προς τον τρόπο και έχει και το intenso τέτοια λειτουργία ή της blitzwolf

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με καλό φορτιστη που υποστηριζει ρεύμα 5v/2Α τοσο κάνει και το q10000. Το μοναδικό μείον που εχω παρατηρήσει ειναι οτι και αυτό (οπως και η πλειοψηφία των pb νομιζω) δε μπορεί να φορτισει συσκευές με μικρή μπαταρία πχ bt headset. Μονο το δεκαρι της xiaomi έχει ειδικό mode γιαυτες τις συσκευές. Εκτός και αν διαφεύγει κάτι ως προς τον τρόπο και έχει και το intenso τέτοια λειτουργία ή της blitzwolf

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατά τύχη είμαι εκτός σπιτιού και έχω το Intenso Q10000 μαζί μου, μόλις έβαλα να φορτίσει τα Sony SBH-50 στερεοφωνικά ακουστικά μου. Για το Blitzwolf δε μπορώ να πω, δεν έχω δοκιμάσει. Σε μεγάλης χωρητικότητας της TP-LINK το έχω παρατηρήσει αυτό, δε φορτίζουν ακουστικά ΒΤ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατά τύχη είμαι εκτός σπιτιού και έχω το Intenso Q10000 μαζί μου, μόλις έβαλα να φορτίσει τα Sony SBH-50 στερεοφωνικά ακουστικά μου. Για το Blitzwolf δε μπορώ να πω, δεν έχω δοκιμάσει. Σε μεγάλης χωρητικότητας της TP-LINK το έχω παρατηρήσει αυτό, δε φορτίζουν ακουστικά ΒΤ.

 

Sorry που ρωτάω αλλά δεν κατάλαβα έτσι όπως το έγραψες.Τα φορτίζει κανονικά τα Sony ακουστικά σου το intenso?Δεν έχει τύχει να φορτίσω τα δικά μου ποτέ να πω την αλήθεια...

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Sorry που ρωτάω αλλά δεν κατάλαβα έτσι όπως το έγραψες.Τα φορτίζει κανονικά τα Sony ακουστικά σου το intenso?Δεν έχει τύχει να φορτίσω τα δικά μου ποτέ να πω την αλήθεια...

 

Ναι, τα φορτίζει κανονικά. Με το Blitzwolf θα δοκιμάσω στον επόμενο κύκλο φόρτισης, λογικά θα τα φορτίσει κανονικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το mw600 με το blitzwolf μου. Το φορτίζει κανονικά. Εκεί που έχει θεμα ειναι με κάτι noname bt ακουστικά και ένα smartwatch. Τα bt ακουστικά αυτά τα φορτίζει όμως κανονικά το x820 μέσω otg ανταπτορα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η άκυρη απορία μου είναι γιατί ένας φακός usb no name που έχω,ανάβει μόνο όταν τον βάζω στην QC θύρα του Q10000 αλλά όχι στην απλή usb.Αντιθέτως σε ένα intenso 4000mah της γυναίκας μου,χωρίς quick charging,ανάβει κανονικά στο απλό usb...Όχι ότι με ενοχλεί απλά να μου φύγει η απορία!:confused:
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, συσκευές με μικρές μπαταρίες, όπως ΒΤ κλπ, με power bank μικρής χωρητικότητας, π.χ. 2600mAh και εξόδου 1Α, φορτίζουν χωρίς πρόβλημα. Με τα μεγάλα power banks έχω αντιμετωπίσει θέματα κατά καιρούς.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρήγγειλα σήμερα το έστειλαν

 

6641d1a76c95f389dc66526a035f8154.jpg

 

Πιστεύω ότι καλύτερο υπάρχει στα 10000ma. Quick charge και σε είσοδο και σε έξοδο και 2 USB έξοδοι. 17.43 το προηγούμενο 10αρι xiaomi το πρώτο το είχα πάρει 11 ευρώ πριν 3 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 15€ πήραμε προ καιρό το 20.000.που είναι εκείνες οι μέρες αχ!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρήγγειλα σήμερα το έστειλαν

 

6641d1a76c95f389dc66526a035f8154.jpg

 

Πιστεύω ότι καλύτερο υπάρχει στα 10000ma. Quick charge και σε είσοδο και σε έξοδο και 2 USB έξοδοι. 17.43 το προηγούμενο 10αρι xiaomi το πρώτο το είχα πάρει 11 ευρώ πριν 3 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσυ γιατι αγοραζεις pb αφου εχεις αποσπωμενη μπαταρια?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρήγγειλα σήμερα το έστειλαν

 

6641d1a76c95f389dc66526a035f8154.jpg

 

Πιστεύω ότι καλύτερο υπάρχει στα 10000ma. Quick charge και σε είσοδο και σε έξοδο και 2 USB έξοδοι. 17.43 το προηγούμενο 10αρι xiaomi το πρώτο το είχα πάρει 11 ευρώ πριν 3 χρόνια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυ καλη αγορα. Εγω εχω το απλο με μια usb και δεν εχω το παραμικρο παραπονο. Και για 10ρι εχει πολυ ξαλη χωρητικοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσυ γιατι αγοραζεις pb αφου εχεις αποσπωμενη μπαταρια?

Πόσο πίσω έχεις μείνει έχω και note 8 ταυτόχρονα εδώ και 2 μήνες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο 15€ πήραμε προ καιρό το 20.000.που είναι εκείνες οι μέρες αχ!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

14 έβγαινε το 20000 αλλά είναι πολύ βαρύ μεγάλο και δεν το είχα πάρει. Το 10αρι είναι το ιδανικό και το συγκεκριμένο δίνει πονο σε όλα τα επίπεδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολυ καλη αγορα. Εγω εχω το απλο με μια usb και δεν εχω το παραμικρο παραπονο. Και για 10ρι εχει πολυ ξαλη χωρητικοτητα

Επαρκουν για 3 φορτίσεις 3000-3500 μπαταρία. Τι παραπάνω θέλουμε. Και φόρτιση σαν να έχεις πριζα κανονική. Κανένα παράπονο με τα xiaomi.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...