Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτες τις τιμες παιζουν και απο ελλαδα και απο εταιρεια εγγυηση https://www.skroutz.gr/s/6257744/APC-Mobile-Power-Pack-10000mAh.html

Δεν υπάρχει σύγκριση το ένα 10000 το άλλο 20000. Καμία σχέση ανάμεσα στα 2. Από Ελλάδα για κάτι παρόμοιο θες 60 ευρώ και πανω.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι κ παλι μου ανεφερε πιο πανω ενα φιλος στο φορουμ για 2 power bank QC 3.0 ποια η διαφορα με QC 2.0?
Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνει Ελλάδα το aukey ο συγκεκριμένος.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Είναι το official της aukey, πρίν δυο μήνες έστελνε κανονικά, προφανώς θα έχει σταματήσει λόγο του 7th.

 

Edit:...

 

Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι κ παλι μου ανεφερε πιο πανω ενα φιλος στο φορουμ για 2 power bank QC 3.0 ποια η διαφορα με QC 2.0?

 

Η διαφορά μεταξύ τους είναι 8% ταχύτερη φόρτιση στην ισχύς εξόδου, η μεγαλύτερη διαφορά είναι στο πως δίνει το ρεύμα...

 

Με απλά λόγια το Qc3 δίνει πιο smooth ρεύματα. Δες την εικόνα θα καταλάβεις...

Voltage-range-between-qualcomm-fast-chargers.jpg

 

Δλδ το qc3 μπορεί να προσφέρει τη βέλτιστη τάση σε αυτό που ζητάει η μπαταρία...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι το official της aukey, πρίν δυο μήνες έστελνε κανονικά, προφανώς θα έχει σταματήσει λόγο του 7th.

 

Edit:...

 

 

 

Η διαφορά μεταξύ τους είναι 8% ταχύτερη φόρτιση στην ισχύς εξόδου, η μεγαλύτερη διαφορά είναι στο πως δίνει το ρεύμα...

 

Με απλά λόγια το Qc3 δίνει πιο smooth ρεύματα. Δες την εικόνα θα καταλάβεις...

Voltage-range-between-qualcomm-fast-chargers.jpg

 

Δλδ το qc3 μπορεί να προσφέρει τη βέλτιστη τάση σε αυτό που ζητάει η μπαταρία...

 

Μετα απο επικοινωνια μου με τον πωλητη της aukey τον ρωτησα για ποιον λογο δεν στελνει πλεον ελλαδα κ μου απαντησε ''υπαρχει περιπτωση κρατησης δεν μπορουμε να στειλουμε σε σας κ ζητουμε συγνωμη'' η πλακα ομως ειναι οτι υπαρχουν κ αλλοι που πουλανε την ιδια μαρκα κ στελνουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα powerbank qc2 και qc3, πρεπει και το κινητο να διαθετει ιδια τεχνολογια; Πχ θα φορτιζει κινητα που εχουν dash charge ( One plus ) ή VOOC ( oppo ). Οταν θα φορτιζει με τετοιες ταχυτητες θα πεφτουν τα καθαρα Mah του powerbank;

 

Για να φορτισει το ιδιο το powerbank θα θελει τον κλασσικο χρονο ή θα υπαρχει και qc φορτιστης;

 

Γνωριζουμε εαν οι παρακανω μαρκες χρησιμοποιουν qc; Huawei, Xiaomi, HTC.

 

Τελος παρατηρω οτι η xiaomi εβγαλε qc2 10000Mah στην ιδια τιμη με το απλο; http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-10000mAh-Both-way-Quick-Charge-3_0-Power-Bank-p-1088932.html?rmmds=search

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, τι γνώμη έχετε για τα aukey? Βγάζει καλά power bank η εταιρία αυτή? Εννοώ από άποψη ασφαλείας και ποιότητας κυρίως.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιδια αξιζει? Το εχει βρει κανεις φθηνοτερα μηπως?

 

http://m.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-Polymer-Power-Bank-2-Dual-USB-Output-with-Quick-Charge-3_0-p-1114740.html

 

Xiaomi 20000 Quick charge 3.0

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει, το banggood έχει την καλύτερη τιμή.

 

Ενημερωτικά τα καθαρά mAh είναι ~ 15.000.

 

Το φανταστηκα αλλα και παλι ασχημα δεν ειναι. Για το le max 2 το θελω να το εχω καβατζα. Εχω και της xiaomi το παλαι ποτε 10000, αλλα εφοσον δεν εχει και quickcharge για αν χρειαστει...

 

Το εχω στη watchlist αν πεσει η τιμη του μεσα στο μηνα, αλλιως το χτυπησα με κανα χαζοκουπονο να κοπουνε κανα 1-2 €

 

Θενκς!

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηκα αλλα και παλι ασχημα δεν ειναι. Για το le max 2 το θελω να το εχω καβατζα. Εχω και της xiaomi το παλαι ποτε 10000, αλλα εφοσον δεν εχει και quickcharge για αν χρειαστει...

 

Το εχω στη watchlist αν πεσει η τιμη του μεσα στο μηνα, αλλιως το χτυπησα με κανα χαζοκουπονο να κοπουνε κανα 1-2 €

 

Θενκς!

 

να ξέρεις είναι σαν τούβλο. πολύ μεγάλο και βαρύ.

 

εγώ έχω αυτό και είμαι υπερευχαριστημένος

 

edit:

 

τώρα είδα ότι έχει βγει και πιο καινούργια έκδοση

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-10000mAh-QC3_0-Polyme-Power-Bank-Pro-with-Type-C-Output-For-Xiaomi-5s-Xiaomi-Note-2-p-1114896.html?rmmds=search

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το banggood ή με το βελγικό ταχυδρομείο (όπως μου είπαν με αυτό μου το έστειλαν) ή με το ελληνικό ταχυδρομείο, γιατί παραγγελία xiaomi 2 10.000 από 24/02 από το track που μου έστειλαν με mail (μετά από ερώτηση μου μιας και το παράγγειλα από απροσεξία μου unregistered) φαίνεται από 07/03 να έχει φύγει από Βέλγιο και την ίδια μέρα φαίνεται να έχει φτάσει Ελλάδα αλλά ακόμα τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το banggood ή με το βελγικό ταχυδρομείο (όπως μου είπαν με αυτό μου το έστειλαν) ή με το ελληνικό ταχυδρομείο, γιατί παραγγελία xiaomi 2 10.000 από 24/02 από το track που μου έστειλαν με mail (μετά από ερώτηση μου μιας και το παράγγειλα από απροσεξία μου unregistered) φαίνεται από 07/03 να έχει φύγει από Βέλγιο και την ίδια μέρα φαίνεται να έχει φτάσει Ελλάδα αλλά ακόμα τίποτα...

 

 

 

Περίμενε 2 μήνες αν δεν σου έρθει ζήτα refund...

 

 

 

να ξέρεις είναι σαν τούβλο. πολύ μεγάλο και βαρύ.

 

Καλό είναι, σε μέγεθος οσο ενα κινητό 5,5 και απο βάρος δε το λες και βαρύ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σύγκριση το ένα 10000 το άλλο 20000. Καμία σχέση ανάμεσα στα 2. Από Ελλάδα για κάτι παρόμοιο θες 60 ευρώ και πανω.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

δεν ξέρω για το συγκεκριμενο αν ισχυει ,αλλα πιστεψε με δεν υπαρχει και συγκριση μεταξυ ma ευρωπης με κινα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Παιδες ενδιαφερομαι για ενα τεραστιο powerbank. Εχω βρει αυτο.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01CZR3LT2/ref=mp_s_a_1_9?ie=UTF8&qid=1491061482&sr=8-9&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=powerbank+30000mah

Υπαρχει κατι καλυτερο χωρις να ξεφευγει σε τιμη; Το μεγεθος δεν με ενοχλει

Edited by dimitris6694
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Παιδες ενδιαφερομαι για ενα τεραστιο powerbank. Εχω βρει αυτο.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01CZR3LT2/ref=mp_s_a_1_9?ie=UTF8&qid=1491061482&sr=8-9&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=powerbank+30000mah

Υπαρχει κατι καλυτερο χωρις να ξεφευγει σε τιμη; Το μεγεθος δεν με ενοχλει

 

αν θες να γλυτώσεις περίπου 28 ευρώ χωρίς να πέσεις πολύ σε mah κοίτα αυτό

 

έχει την αξιοπιστία της xiaomi, δυο θύρες φόρτισης και υποστηρίζει και qc 3.0 (input/output)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το banggood ή με το βελγικό ταχυδρομείο (όπως μου είπαν με αυτό μου το έστειλαν) ή με το ελληνικό ταχυδρομείο, γιατί παραγγελία xiaomi 2 10.000 από 24/02 από το track που μου έστειλαν με mail (μετά από ερώτηση μου μιας και το παράγγειλα από απροσεξία μου unregistered) φαίνεται από 07/03 να έχει φύγει από Βέλγιο και την ίδια μέρα φαίνεται να έχει φτάσει Ελλάδα αλλά ακόμα τίποτα...

 

Κάτι δεν μας λες καλά.

Αν είναι unregistered, πώς ξέρεις πότε έφυγε;

Επίσης, δεν γίνεται την ίδια μέρα να έφτασε Ελλάδα.

Οι πληροφορίες δεν είναι σωστές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αν θες να γλυτώσεις περίπου 28 ευρώ χωρίς να πέσεις πολύ σε mah κοίτα αυτό

 

έχει την αξιοπιστία της xiaomi, δυο θύρες φόρτισης και υποστηρίζει και qc 3.0 (input/output)

Η αληθεια ειναι το σκεφτομουν.εχω το 10ρι της το πρωτο (υπερευχαριστημενος) απλα ηθελα ενα μεγαλο για ταμπλετ. Και το 20ρι με καλυπτει απλα ειναι γνωστη η zerolemon γι αυτο ελεγα να παω κατα κει

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι το σκεφτομουν.εχω το 10ρι της το πρωτο (υπερευχαριστημενος) απλα ηθελα ενα μεγαλο για ταμπλετ. Και το 20ρι με καλυπτει απλα ειναι γνωστη η zerolemon γι αυτο ελεγα να παω κατα κει

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δεν αντιλέγω ότι είναι γνωστή, απλά πολλά τα λεφτά μου φαίνονται. Σε αυτή την τιμή παίρνεις 2 της xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν αντιλέγω ότι είναι γνωστή, απλά πολλά τα λεφτά μου φαίνονται. Σε αυτή την τιμή παίρνεις 2 της xiaomi

 

type c η xiaomi εχει μονο το 10ρι ε?

 

ακυρο. το βρηκα και ειναι πανακριβο. Με βλεπω μαλλον για το 20ρι. Ευχαριστω για τη γνωμη σου.

Edited by dimitris6694
Link to comment
Share on other sites

type c η xiaomi εχει μονο το 10ρι ε?

 

ακυρο. το βρηκα και ειναι πανακριβο. Με βλεπω μαλλον για το 20ρι. Ευχαριστω για τη γνωμη σου.

 

Αν το τσιμπήσεις από banggood τελικά, πες με τί ταχυδρομείο θα στο στείλουν και καμιά κριτική αν ποτέ λάβεις. Το έχω βάλει στο μάτι απλά με καλύπτει για τώρα το 10.000 που έχω.

 

 

 

-----------------------

 

Για τα ηλιακά έχουμε κανά καλό για πρόταση? Ή είναι ακόμα πολύ πίσω σαν τεχνολογία?

Link to comment
Share on other sites

Αν το τσιμπήσεις από banggood τελικά, πες με τί ταχυδρομείο θα στο στείλουν και καμιά κριτική αν ποτέ λάβεις. Το έχω βάλει στο μάτι απλά με καλύπτει για τώρα το 10.000 που έχω.

 

Ναι λογικα απο κει θα το παρω. Παντως για ενα φιλαρακι που ειχα παρει το 10ρι πριν κανα 10ημερο εκανε 20 μερες περιπου να ρθει. Air Parcel Register. ετσι εγραφε στη παραγγελια, με ελτα εφτασε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πριν από 2 περίπου μήνες από banggood της blitzwolf ένα powerbank 15600 mah. Κόστος 30 ευρώ, σε ένα μήνα μου είχε έρθει και είναι και qucik charge 3. Είναι ατελείωτο το άτιμο και όντως έχει πολύ γρήγορη φόρτιση. Είχε καλώδιο usb αλλά ευτυχώς είχα type c για το κινητό μου. Είναι λίγο βαρύ αλλά πραγματικά όποιος έχει κινητό με snapdragon είναι μονόδρομος. Έχω και αντίστοιχο car charger της blitz και μου έχουν λυθεί τα χέρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Αγορασα μια powerbank της intenso στα 13000mah για να φορτισω το κινητο μου (LG G3) και ακουγεται ενας υψησυχνος θορυβος απο την powerbank μετα απο λιγο σταματαει και μετα ξανααρχιζει... ακουγεται λιγο βεβαια απλα ηθελα να ρωτησω αν ειναι ελατωματικη.

Παντος δεν ζεστενεται καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να πάρω αυτό https://www.skroutz.gr/s/10573018/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2-10000mAh.html#reviews από Ελλάδα γιατί δεν έχω την υπομονή να το πάρω από Κίνα. Το έχει κανείς; Είναι ευχαριστημένος; Φορτίζει γρήγορα; Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο από Ελλάδα ή Ευρώπή; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...