Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/xlayer-powerbank-carbon-white-15000mah-for-smartphones-tablets-p-TEL.025090εχει αγορασει κανεις το συγκεκρημενο?θελω να παρω κατι απο ελλαδα και αυτο εχει καλη τιμη.στα ιδια χρηματα κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εχει 500 κυκλους ζωης που ειναι υπεραρκετοι νομιζω αλλωστε δεν θελω να κουβαλαω πολλες μπαταριες.......μια και καλη.......

 

Στα στρογγυλά βύσματα φορτίζεις και λάπτοπ; Η εταιρία λέει τίποτα; Εγώ δεν την έχω ξανακούσει πάντως και θα κόλωνα θα δώσω >100€.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω ενα power bank και δεν μπορω να καταλαβω την διαφορα αναμεσα στο xaimo power bank απο το xaiomi mi power bank;;;; ποιο να παρω απο τα 2 ?
Link to comment
Share on other sites

δωσε λινκς

 

Δεν εχω καποιο συγκεκριμενο λινκ απλος κοιταω και βλεπω οτι υπαρχουν 2 διαφορετικα με μια προχειρη αναζητηση ενα με το "MI" και ενα χωρις! στο σκρουτζ με βγαζει με το "MI" σαν τιτλο ασχετα που αν μπεις στο λινκ του μαγαζιου δεν γραφει καν το "MI" πχ εδω https://www.bbshop.gr/peripherals/power-banks/power-banks/xiaomi-power-bank-10000mah-clone/ δεν το γραφει και λεει μεσα γνησιο αλλα αμα παρατηρησεις στο λινκ στο τελος λεει clone............!

Link to comment
Share on other sites

Μουφα θα είναι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποιο συγκεκριμενο λινκ απλος κοιταω και βλεπω οτι υπαρχουν 2 διαφορετικα με μια προχειρη αναζητηση ενα με το "MI" και ενα χωρις! στο σκρουτζ με βγαζει με το "MI" σαν τιτλο ασχετα που αν μπεις στο λινκ του μαγαζιου δεν γραφει καν το "MI" πχ εδω https://www.bbshop.gr/peripherals/power-banks/power-banks/xiaomi-power-bank-10000mah-clone/ δεν το γραφει και λεει μεσα γνησιο αλλα αμα παρατηρησεις στο λινκ στο τελος λεει clone............!

 

Πάρε το από Κίνα καλύτερα με 15€ και πλήρωσε και για Tracking Number με $0,19 έξτρα, να μη χαθεί.

 

http://www.gearbest.com/iphone-power-bank/pp_227727.html

 

Είχα πάρει κάποτε ένα Xiaomi powerbank 5000mAh από το Gearbest και ήταν αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ υπάρχει πιθανότητα να είναι κλώνος να μην το πάρω ;

Ρωτάς εμάς;;

Μόνος σου το είπες από την περιγραφή.

Σου δώσαμε την καλύτερη πρόταση.

Κάνε ο,τι καταλαβαίνεις.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είμαι άνθρωπος της υπομονής ώστε να περιμένω μέχρι και μήνα για να πάρω κάτι απέξω κι επειδή βλέπω παίζει πολλή μούφα με το Xiaomi εδώ στην Ελλάδα, κοιτάζω το πολύ μέχρι 25 ευρώ στα 10000mAh και βλέπω αυτά.

TP-LINK Power Bank 10400mAh

Intenso Power Bank 10400mAh

Κάποιος που γνωρίζει και τα δύο να μας πει τη γνώμη του κι ενδεχομένως πάλι να επιλέξω το Xiaomi;

Θα φορτίζουν κινητό Huawei και τάμπλετ Samsung το οποίο έχει και 2Α καλώδιο/φορτιστή.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Ηλιακός;

Και 9€?

Και 30.000?

 

Αν θες να σου μαζεύει τις μπανάνες στο σπίτι, τότε αγόρασε το.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

30.000 και ηλιακο (ασε που δεν υπαρχει επωνυμο) ειναι καρα μουφαριο κινεζικο !! Ρε παιδια γιατι δεν δινεται κανενα φραγκο παραπανω να παρετε μαρκα σαν ANKER, Ravpwer, Zerolemon....... ? Μια φορα παιρνεις battery bank, δεν παιρνεις καθε μερα !!

και γενικα τα ηλιακα δεν λενε γιατι δεν φορτιζουν με ηλιο παρα αν ξεμεινεις και με τον ηλιο ισως σωθεις αλλα κλαιν μαιν.........το δικο μου που ειναι 26800 με ταχυφορτιστη 2Αμπερο κανει 1.5 μερα να φορτισει.......αν ηταν να ειναι ηλιακο θα εκανε 1.5 βδομαδα και αν.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Καρα μουφα κινεζικη!! Για πεταμα ειναι ισως καλυτερο........

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, καλά. Η πραγματική χωρητικότητα θα είναι 3000 mAh. Σαν να παίρνεις powerbank από πανηγύρι.

 

Είναι φθηνά τα Κινέζικα προϊόντα, αλλά όχι και τόσο πολύ... Αυτός γράφει ψέματα, για να πουλήσει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλά. Η πραγματική χωρητικότητα θα είναι 3000 mAh. Σαν να παίρνεις powerbank από πανηγύρι.

 

Είναι φθηνά τα Κινέζικα προϊόντα, αλλά όχι και τόσο πολύ... Αυτός γράφει ψέματα, για να πουλήσει. ;)

 

Πολυ σωστα !! Μου θυμιζει εναν πωλητη που ειχε στα 10 ευρο απο Κινα κατι της ταξεως των 150.000 mAh !! Για να γελαει και ο καθε πικραμενος !! Κατι σαν να λεμε Ferrari σε τιμη Fiat......

Link to comment
Share on other sites

παδια καλησπερα μου φερανε ενα xiaomi mi 10000 κ 3 μερες τωρα μονο το πρωτο λαμπακι μου φορτιζει κ μετα σταματαει κ κλεινει το φωτακι.μπορει καποιος ναμε βοηθησει;η αγορα ειναι απο prime του amazon .
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε φτάνει ο φορτιστής.. Ή ειναι μουφα. Εγώ θα το ανοιγα να δω τι μπαταρίες έχει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι διακοπες αλλα λιγο που τσεκαρα στο ιντερνετ πρεπει να ναι ο γνησιος.οραν λες δεν φτανει ο φορτιστης τι ρννοεις;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ο γνήσιος; Το power bank δεν εχει φορτιστή.

Αν πχ είναι 0,5Α μπορεί να μη φτάνει και να κόβει το ρεύμα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

α ωραια θα το κοιταξω γιατι το φορτιστη του iphone 6 εβαλα κ δεν αιμαι κ πολυ γνωστης!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνησιο εννοουσα οτι πρεπει να ναι το power bank απ οσο τσεκαρα

Link to comment
Share on other sites

Θέλει φορτιστεί 2Α, αλλιώς μπορεί να κάνει και μία ημέρα να φορτίζει.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω ν μου πεις ποιος ειναι φορτιστης 2Α;και γιατι σταματαει στην πρωτη γραμμη κ σβηνει;;τλχστον επρεπε ν συνεχιζει οσες ωρες κ αν χρειαστει.παντως μολις μπηκα στο σαιτ της ξοαομι κ εκανα επάηθευση ειναι γνησιο.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλω ν μου πεις ποιος ειναι φορτιστης 2Α;και γιατι σταματαει στην πρωτη γραμμη κ σβηνει;;τλχστον επρεπε ν συνεχιζει οσες ωρες κ αν χρειαστει.παντως μολις μπηκα στο σαιτ της ξοαομι κ εκανα επάηθευση ειναι γνησιο.

Καλά δεν γράφει Ο φορτιστής σου, πόσα Α δίνει στο output?

Εναλλακτικά ψάξε και άλλον φορτιστή να δοκιμάσεις από android κινητό. Ας είναι και 1Α, θα πρέπει να μην σβήνει το λαμπάκι όσο φορτίζει.

 

Στείλε και το λινκ από αμαζον από εκεί που το πήρες.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν γράφει Ο φορτιστής σου, πόσα Α δίνει στο output?

Εναλλακτικά ψάξε και άλλον φορτιστή να δοκιμάσεις από android κινητό. Ας είναι και 1Α, θα πρέπει να μην σβήνει το λαμπάκι όσο φορτίζει.

 

Στείλε και το λινκ από αμαζον από εκεί που το πήρες.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

 

Εννοω το φις που βαζουμε στην μπριζα....Κοσριζει σχεδον τιποτα......το πηρα απο ebay. Ταχυφορτηστης ειναι.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5V-2A-EU-Plug-USB-Wall-Car-Charger-Adapter-2-Port-Dual-For-Samsung-Phone-/231969512627?hash=item360275dcb3:g:wbsAAOSwtJZXVOgn

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...