Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πια είναι η καλύτερη λύση για power bank που δεν θα χρησιμοποιηθεί για 1 μήνα?Να είναι full φορτωμένο,στην μέση η τελείως άδειο?

Ο μηνας ειναι μικρο χρονικο διαστημα...γεματο αστο, δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Αν ηταν να μεινει 5-6 μηνες και πανω τοτε καλο θα ηταν να ειναι στην μεση..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχετε να πρότεινεται ένα καλό powerbank από Ελλάδα?

 

Καλές γιορτές να έχουμε :-)

Αν θες για πολυ ελαφρυ καθημερινο με χωρητικότητα περίπου 5000 προτεινω xiaomi 5000..

Αν θες να ανέβεις λιγο στα 10.000mah θα ελεγα παλι xiaomi ή tplink.

Ολα ειναι στο skroutz με λιγο τσιμπημενες τιμες σε συγκριση με κινεζομαγαζα :(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το καινούργιο Xiaomi powerbank 20000 mAh να δούμε τι ρόλο βαράει

 

http://m.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-18W-Quick-Charge-2_0-Power-Bank-p-1011289.html

 

Παρέλαβες να μας πεις εντυπώσεις;

 

Μπορεί να μου πει καποιος γιατι εδώ ειναι τοσο φθηνό;

Edited by stylish
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό. Απο που και ποσο;; Αναμενουμε εντυπώσεις!

 

Απο Αμερικη το πηρα μεσω ebay γυρω στα 100 ευρο......Αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι rugged και αυτο - τουλαχιστον για εμενα - ειναι το πιο σημαντικο.....

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβες να μας πεις εντυπώσεις;

 

Μπορεί να μου πει καποιος γιατι εδώ ειναι τοσο φθηνό;

 

+17€ μεταφορικά...

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi powerbank 20000 είναι όλα τα λεφτά πιο ελαφρύ από το 16000 πολύ καλή κατασκευή μια χαρά αξίζει απλά φορτίζει με quick charge 2.0 φορτιστή

Άπλα εγώ το έδωσα Και περιμένω τώρα αυτό aukey powerbank quick charge 2.0 16000

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B018FJTGKM/ref=mp_s_a_1_8?qid=1449996535&sr=8-8&pi=AC_SX118_SY170&keywords=aukey+quick+charge&dpPl=1&dpID=41HelXkcPvL&ref=plSrch

 

Που φορτίζει και με quick charge 2.0 το note 5 μου

Samsung Galaxy Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi powerbank 20000 είναι όλα τα λεφτά πιο ελαφρύ από το 16000 πολύ καλή κατασκευή μια χαρά αξίζει απλά φορτίζει με quick charge 2.0 φορτιστή

Άπλα εγώ το έδωσα Και περιμένω τώρα αυτό aukey powerbank quick charge 2.0 16000

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B018FJTGKM/ref=mp_s_a_1_8?qid=1449996535&sr=8-8&pi=AC_SX118_SY170&keywords=aukey+quick+charge&dpPl=1&dpID=41HelXkcPvL&ref=plSrch

 

Που φορτίζει και με quick charge 2.0 το note 5 μου

 

Δεν φορτίζει δηλαδή τα κινητά με Quick charge;

Link to comment
Share on other sites

Αν θες για πολυ ελαφρυ καθημερινο με χωρητικότητα περίπου 5000 προτεινω xiaomi 5000..

Αν θες να ανέβεις λιγο στα 10.000mah θα ελεγα παλι xiaomi ή tplink.

Ολα ειναι στο skroutz με λιγο τσιμπημενες τιμες σε συγκριση με κινεζομαγαζα :(

Ναι είδα ει αι τσιμπημενες αλλά μπορώ μόνο από Ελλάδα οπότε θα δω ή για το xiaomi ή tplink(10000 mah) ! Είναι δοκιμασμενα και τα δυο?

Για το intenso 10400 ποια γνώμη έχεις?

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα ει αι τσιμπημενες αλλά μπορώ μόνο από Ελλάδα οπότε θα δω ή για το xiaomi ή tplink(10000 mah) ! Είναι δοκιμασμενα και τα δυο?

Για το intenso 10400 ποια γνώμη έχεις?

Το xiaomi είναι δοκιμασμένο, αρκεί να είναι γνήσιο από Ελλάδα. Αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην το πάρεις από έξω, εκτός και αν το βιάζεσαι. Η τιμή του είναι πολύ χαμηλή από Κίνα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και από ευρωπαϊκή αποθήκη να το πάρεις αξίζει περισσότερο σε σχέση με κάποιο ελληνικό κατάστημα, αν θες να αποφύγεις την Κίνα. Απλά να επιλέξεις σωστά γιατί κάποιοι έχουν βαφτίσει τις κινέζικες ως ευρωπαϊκές αποθήκες και θα πληρώσεις παραπάνω ενώ θα παραλάβεις πάλι αργά.
Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi είναι δοκιμασμένο, αρκεί να είναι γνήσιο από Ελλάδα. Αλλά δεν βλέπω το λόγο να μην το πάρεις από έξω, εκτός και αν το βιάζεσαι. Η τιμή του είναι πολύ χαμηλή από Κίνα.

Το βιαζομαι ναι ειναινη αλήθεια! Τιμή δεν έχω θέμα! Βλεπω ότι το χιαομι το έχει birdphone(που ξέρω ότι είναι αξιόπιστο μαγαζί) τι να προσεξω δηλαδή? Γτ κάτι γράφουν για μουφα και τετοια!

Επίσης έχει χιαομι 10400 και 10000 είναι σχεδόν το ίδιο σωστα? Απλά το 10000 διάβασα είναι πιο μικρό και πιο.μαζεμένο !

Link to comment
Share on other sites

+17€ μεταφορικά...

 

Ειχα βαλει μια θηκη και ελεγε 5,70 μεταφορικά. Τωρα διαπιστωσα τα πολλα μεταφορικά. Δεν μπορω να καταλαβω την πολιτικη του καταστήματος στα μεταφορικά, αφού απο Κινα θα ερθει με απλο ταχυδρομειο.

 

 

Το Xiaomi powerbank 20000 είναι όλα τα λεφτά πιο ελαφρύ από το 16000 πολύ καλή κατασκευή μια χαρά αξίζει απλά φορτίζει με quick charge 2.0 φορτιστή

Άπλα εγώ το έδωσα Και περιμένω τώρα αυτό aukey powerbank quick charge 2.0 16000

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B018FJTGKM/ref=mp_s_a_1_8?qid=1449996535&sr=8-8&pi=AC_SX118_SY170&keywords=aukey+quick+charge&dpPl=1&dpID=41HelXkcPvL&ref=plSrch

 

Που φορτίζει και με quick charge 2.0 το note 5 μου

 

Με μπέρδεψες. Το xiaomi φορτίζει με quick charge αλλα το εδωσες και πήρες το αλλο που εχεις επίσης quick charge; Κατι δεν κατάλαβα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το βιαζομαι ναι ειναινη αλήθεια! Τιμή δεν έχω θέμα! Βλεπω ότι το χιαομι το έχει birdphone(που ξέρω ότι είναι αξιόπιστο μαγαζί) τι να προσεξω δηλαδή? Γτ κάτι γράφουν για μουφα και τετοια!

Επίσης έχει χιαομι 10400 και 10000 είναι σχεδόν το ίδιο σωστα? Απλά το 10000 διάβασα είναι πιο μικρό και πιο.μαζεμένο !

 

Το 10αρι είναι η πιο καινούρια, αναβαθμισμένη έκδοση. Προτίμησε το.

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου παλικάρια να προτείνω και εγώ powerbank που αγόρασα προσφάτως για ταξίδια με αμάξι. Προτίμησα των 10.000 mah και το πήρα εδώ

 

http://mikromagazo.gr/PowerBanks_c22.html

 

Παρέλαβα από κατάστημα για αποφυγή μεταφορικών κλπ και μέχρι τώρα είναι πολύ καλό στη χρήση. 2 μήνες το έχω.

 

Πάντως και noname που είχα πάρει για δικό μου άνθρωπο απο το συγκεκριμένο eshop φθηνότερο κατά 20%περίπου, μία χαρά βγήκε. Και αυτό πριν 9μήνες. Πάντως τα rommos θεωρώ τι είναι κατά τι, ανώτερα ποιοτικά.

 

Γενικά προτιμώ το ατάκα και επιτόπου και ας πληρώνω 5 ευρώ παραπάνω.

Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου παλικάρια να προτείνω και εγώ powerbank που αγόρασα προσφάτως για ταξίδια με αμάξι. Προτίμησα των 10.000 mah και το πήρα εδώ

 

http://mikromagazo.gr/PowerBanks_c22.html

 

Παρέλαβα από κατάστημα για αποφυγή μεταφορικών κλπ και μέχρι τώρα είναι πολύ καλό στη χρήση. 2 μήνες το έχω.

 

Πάντως και noname που είχα πάρει για δικό μου άνθρωπο απο το συγκεκριμένο eshop φθηνότερο κατά 20%περίπου, μία χαρά βγήκε. Και αυτό πριν 9μήνες. Πάντως τα rommos θεωρώ τι είναι κατά τι, ανώτερα ποιοτικά.

 

Γενικά προτιμώ το ατάκα και επιτόπου και ας πληρώνω 5 ευρώ παραπάνω.

 

Με 30 ευρώ προτιμώ να πάρω 3 xiaomi αντίστοιχης χωρητικότητας να κρατήσω το ένα και τα άλλα 2 να τα κάνω δώρο

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που έχετε το xiaomi 10000mah πόση ειναι η πραγματική του χωρητικότητα; Ενα κινητό πχ με 2000mah μπαταρία πόσες φορές μπορεί να το φορτίσει; Γιατι με το romoss sense 4 που έχω με ονομαστική χωρητικότητα 10400mah,φορτίζει μέχρι 8800mah περίπου και ξεφορτίζει-δίνει σε άλλες συσκευές μέχρι 6700mah περίπου..Αυτά μετρημένα με αυτό το εργαλείο
Link to comment
Share on other sites

http://s12.postimg.org/68sns8p7h/Xiaomi_10400.jpg

Α, η φοτο ειναι απο το 10400..

Θα το φορτισει 4 φορες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με 30 ευρώ προτιμώ να πάρω 3 xiaomi αντίστοιχης χωρητικότητας να κρατήσω το ένα και τα άλλα 2 να τα κάνω δώρο

 

Συμφωνώ. Ε ναι είπαμε 5-10 ευρώ παραπάνω αλλά από τα 12 ευρώ στα 30 πάει πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...