Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα από efox το 10400 της Xiaomi. Γνήσιο μετά από τα τεστ που του έκανα. Πολύ premium κατασκευή φαίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα 3 xiaomi power bank. 2 από banggood 10400 και 5200 αυθεντικά και ενα 10400 από ibuygou επίσης αυθεντικό.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

είχα κάποια άλλα "τεστ" για να τεσκάρω αν είναι fake, κατέληξα πως είναι αφού να φανταστείς ούτε καν το χάρτινο κουτί δεν είχε απέξω...:cry: το καλό είναι πως δεν έχω ανοίξει την συσκευασία και ήδη έχω ζητήσει επιστροφή...

 

Πάντως κυκλοφορούσαν και genuine xiaomi powerbanks με συσκευασία σαν αυτή που έχεις. Ήταν οι πρώτες παρτίδες. Κατά τα άλλα κάνε τα τεστ και επιβεβαίωσε εάν είναι τελικά fake.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι,

 

παρέλαβα από το profitstore 2 power bank της xiaomi και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Πέραν ότι μου έστειλαν λάθος χρώμα (είχα ζητήσει ασημί) η μία από τις δύο συσκευασίες ήταν σπασμένη στην μία μεριά και από τα χαρακτηριστικά που μπορούσα να διακρίνω μάλλον μου φαίνεται για απομίμηση και όχι αυθεντικό

 

βασικά και μόνο απο το καλώδιο που βλέπω στις φωτό φαίνονται ότι είναι απομίμηση , τα αυθεντικά έχουν ένα κεραυνό

Link to comment
Share on other sites

Πού τον εχει τον κεραυνο; Μια παυλα εχει σε ολα η Xiaomi.

Αυτη τη συσκευασια ειχα και εγω απο geekbuying και ειναι αυθεντικο.

Αλλα αυτο που δε μ`αρεσει εμενα ειναι το χρωμα. Υπαρχει μαυρο;; Μονο γκρι εχω δει και τα χρωματιστα, μπλε, ασπρο κτλ

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από τα εξωτερικά χαρακτηριστηκα κατεληξα στο οτι είναι fake.. δε μπηκα στον κοπο να τα ανοιξω κ να χασω το δικαίωμα της επιστροφής. ηδη εχουν πάρει τον δρόμο της επιστροφής. Επίσης μετά το μαιλ που τους έστειλα αλλαξαν το όνομα απο "MI" σε "MH" οπότε είναι σα να το παραδέχονται... ρίσκαρα κ έχασα σε αυτην την αγορά

-Samsung Galaxy SIII

-Samsung Galaxy SII PLus

-Nokia 701

Link to comment
Share on other sites

Από τα εξωτερικά χαρακτηριστηκα κατεληξα στο οτι είναι fake.. δε μπηκα στον κοπο να τα ανοιξω κ να χασω το δικαίωμα της επιστροφής. ηδη εχουν πάρει τον δρόμο της επιστροφής. Επίσης μετά το μαιλ που τους έστειλα αλλαξαν το όνομα απο "MI" σε "MH" οπότε είναι σα να το παραδέχονται... ρίσκαρα κ έχασα σε αυτην την αγορά

 

Εξακολουθούν όμως να γράφουν στην περιγραφή του προϊόντος με bold γράμματα ότι "χρησιμοποιεί μπαταρίες υψηλής ποιότητας samsung και lg"...:rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα ακόμη xiaomi από το merimobile και στο καλώδιο έχει το κεραυνό.. Το καλοκαίρι που είχα παραγγείλει πάλι από το merimobile το καλώδιο έχει τη παύλα..

Αυτό που παρέλαβα τώρα είναι ίδιο εξωτερικά με το πρώτο μου Power bank! Το τεστ με το καλώδιο το πέρασε. Σειρά έχει το serial number.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα ακόμη xiaomi από το merimobile και στο καλώδιο έχει το κεραυνό.. Το καλοκαίρι που είχα παραγγείλει πάλι από το merimobile το καλώδιο έχει τη παύλα..

Αυτό που παρέλαβα τώρα είναι ίδιο εξωτερικά με το πρώτο μου Power bank! Το τεστ με το καλώδιο το πέρασε. Σειρά έχει το serial number.

 

Εγώ Σεπτέμβριο που πήρα από το Merimobiles το 10400 της Xiaomi δεν έχει τίποτα το καλώδιο. Αλλά είναι αυθεντικό καθώς πέρασε όλα τα τεστ και έχει χαραγμένο το "MI" μέσα στο USB. Εννοείται ότι έχει πραγματική χωρητικότητα 7500-8000mah όσο δηλαδή έχουν τα 10400mah power banks.

Link to comment
Share on other sites

Πού τον εχει τον κεραυνο; Μια παυλα εχει σε ολα η Xiaomi.

Αυτη τη συσκευασια ειχα και εγω απο geekbuying και ειναι αυθεντικο.

Αλλα αυτο που δε μ`αρεσει εμενα ειναι το χρωμα. Υπαρχει μαυρο;; Μονο γκρι εχω δει και τα χρωματιστα, μπλε, ασπρο κτλ

 

Παρέλαβα ένα ακόμη xiaomi από το merimobile και στο καλώδιο έχει το κεραυνό.. Το καλοκαίρι που είχα παραγγείλει πάλι από το merimobile το καλώδιο έχει τη παύλα..

Αυτό που παρέλαβα τώρα είναι ίδιο εξωτερικά με το πρώτο μου Power bank! Το τεστ με το καλώδιο το πέρασε. Σειρά έχει το serial number.

 

Εγώ Σεπτέμβριο που πήρα από το Merimobiles το 10400 της Xiaomi δεν έχει τίποτα το καλώδιο. Αλλά είναι αυθεντικό καθώς πέρασε όλα τα τεστ και έχει χαραγμένο το "MI" μέσα στο USB. Εννοείται ότι έχει πραγματική χωρητικότητα 7500-8000mah όσο δηλαδή έχουν τα 10400mah power banks.

 

η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν είχε απο πάντα τον κεραυνό μπορεί μόνο οι καινούργιες εκδόσεις να έρχονται με κευραυνό , απλά σε εμένα ήρθε έτσι και τσέκαρα και έναν κωδικό που έιχε στο κουτί οπου πρέπει να το ξύσεις πρώτα για να εμφανιστεί.'Εβαλα τον κωδικό κανονικά στο site της xiaomi και μου έβγαλε ότι είναι αυθεντικό το power bank. Αλλά δεν θέλω να τρομάξω κανέναν μπορεί πιο παλιά να μην τον είχε ...

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ότι τα power bank δεν μπαίνουν στην χειραποσκευή για το αεροπλάνο οπότε προσοχή για όποιον ταξιδεύει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη ότι τα power bank δεν μπαίνουν στην χειραποσκευή για το αεροπλάνο οπότε προσοχή για όποιον ταξιδεύει...

 

Και το σκεφτόμουν τις προάλλες τι ισχύει.. Καλά έκανες και το ποσταρες..

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που ταξίδεψα με Astra εσωτερικό (πάνε/έλα) το πέρασαν κανονικά το 10400 της xiaomi στις χειραποσκευές! Δεν ξέρω αν ήμουν η περίπτωση ή στις πτήσεις εσωτερικού δεν τα κοιτάνε.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μην του επέτρεψαν να το πάρει στη χειραποσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανέφερα τι λέει ο κανονισμός που ισχύει τώρα άμα το πέρασαν άλλο πράγμα . :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να μην του επέτρεψαν να το πάρει στη χειραποσκευή;

Έχω κάνει 3 ταξίδια με αεροπλάνο στο εξωτερικό το τελευταίο 4μηνο με το power bank σε τσαντάκι που κουβαλάω μαζί μου, κανένα πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε το xiaomi 5000mah που είχα παραγγείλει από pandawill και δείχνει να είναι γνήσιο. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι ενώ γράφει 5000mah, από κάτω με μικρά γράμματα γράφει 3300mah. Μήπως αυτή είναι η πραγματική του χωρητικότητα;
Link to comment
Share on other sites

5000mah ειναι στην ταση της μπαταριας σου γυρω στα 3,7 Volt.

3300mah ειναι στην ταση εξοδου του δηλαδη στα 5 Volt.

 

Εφοσον την μπαταρια σου την μετρας στα 3 κατι Volt καλα κανει και γραφει 5000mah.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταμάτη έχεις μπερδέψει την χωρητικότητα της μπαταρίας με την ένταση του ρεύματός της :)
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον καλα τα λεει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα κάτι πολύ καλό που θα δώσει τέρμα στο ρίσκο της παραγγελίας από εξωτερικό και σε πολύ προνομιακή τιμή.

Πρόκειται για αγορά της πολυσυζητημένης xiaomi power bank (10.400 mah) από το (ΕΛΛΗΝΙΚΟ!) κατάστημα ideahellas.gr στην τιμή των 15,5 :blink:

 

Όσο έχει δηλαδή περίπου στα κινεζομάγαζα και όχι τα 40άρια που ζητάνε στο skoutz

 

Ελπίζω να είναι καθόλα εντάξει,πριν λίγο το ανακάλυψα ότι πωλείται το συγκεκριμένο προϊόν στο εν λόγο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να είναι original? Ούτε οτι είναι Xiaomi δε λέει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να είναι original? Ούτε οτι είναι Xiaomi δε λέει..

 

Δεν ξέρω αν είναι,εγώ απλώς ανέφερα την ύπαρξή του και από εκεί και πέρα ο όποιος τολμηρός ενδιαφερόμενος τσεκάρει και μας λέει.Μακάρι να είναι αν και παίζει πολύ μούφα στην αγορά :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...