Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φορτισε ζενφονε 5 απο 10% σε 100 σε καμια ωριτσα και 30 λεπτ περιπου. δε το εχω φορτισει πληρως, ηρθε με 2 λαμπακια που σημαινει 25-50% φορτιση απ το εργοστασιο, ακομα 2 λαμπακια ειναι αναμμενα.. δε μπορω να το ξεφορτισω τελειως να δω δυνατοτητες καθως ακομα περιμενω ενα ζενφονε 6 να δω εκει τι κανει , με 2 συσκευες ταυτοχρονα.. απο μεγεθος υψος σαν του ζενφονε 5, βαρος αρκετα μεγαλυτερο, δε ξερω αν βολευει σε μπουφαν,παντελονι.. για τσαντα που το πηρα εγω η για το αυτοκινητο μια χαρα ειναι.
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα δίλημμα.. έχω πιστωτικό 15 ευρώ από το εν λόγω κατάστημα και αναρωτιέμαι αν θα άξιξε να πάρω αυτό το power bank. τι λέτε?

 

http://www.crazydeals.gr/power-bank-foriti-energeia-mpataria-lithioy-12-p-6636.html

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα δίλημμα.. έχω πιστωτικό 15 ευρώ από το εν λόγω κατάστημα και αναρωτιέμαι αν θα άξιξε να πάρω αυτό το power bank. τι λέτε?

 

http://www.crazydeals.gr/power-bank-foriti-energeia-mpataria-lithioy-12-p-6636.html

 

Κλασσική κινεζιά no name μου φαίνεται.. εγώ προσωπικά τα φοβάμαι αυτά.. καλύτερα κράτα το πιστωτικό να πάς κανένα θέατρο και πάρε κάτι δοκιμασμένο σε power bank

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική κινεζιά no name μου φαίνεται.. εγώ προσωπικά τα φοβάμαι αυτά.. καλύτερα κράτα το πιστωτικό να πάς κανένα θέατρο και πάρε κάτι δοκιμασμένο σε power bank

 

Ναι αλλα ετσι χανει και το :dash: "Extra Bonus Πολυεργαλείο Πορτοφολιού Ninja 18 σε 1 για Κάθε Χρήση μόνο με 4.99€, χωρίς έξτρα χρέωση μεταφορικών" :ninja: :ninja: :ninja:

Sorry για το :offtopic: αλλα δεν κρατηθηκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ετσι χανει και το :dash: "Extra Bonus Πολυεργαλείο Πορτοφολιού Ninja 18 σε 1 για Κάθε Χρήση μόνο με 4.99€, χωρίς έξτρα χρέωση μεταφορικών" :ninja: :ninja: :ninja:

Sorry για το :offtopic: αλλα δεν κρατηθηκα :lol:

 

:lol: :!:

ok ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ετσι χανει και το :dash: "Extra Bonus Πολυεργαλείο Πορτοφολιού Ninja 18 σε 1 για Κάθε Χρήση μόνο με 4.99€, χωρίς έξτρα χρέωση μεταφορικών" :ninja: :ninja: :ninja:

Sorry για το :offtopic: αλλα δεν κρατηθηκα :lol:

 

χεχε να μην βγάλουν κάτι και αυτοί.. ωστόσο το power bank από αρχική 40 ευρώ το έβαλαν προσφορά 15(με παραλαβή από κατάστημα) ότι να ναι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το συγκεκριμενο powerbank..επειδη γινεται μεγαλος ντορος μπορει καποιος να μου πει αν ειναι το αυθεντικο οπως λεει το σαιτ ή οχι;

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-2A-10400mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923637.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το συγκεκριμενο powerbank..επειδη γινεται μεγαλος ντορος μπορει καποιος να μου πει αν ειναι το αυθεντικο οπως λεει το σαιτ ή οχι;

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-2A-10400mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923637.html

Μια χαρά μαγαζί είναι το bang.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μαγαζί είναι το bang.

 

Και εγω εχω ακουσει καλα λογια για το συγκεκριμενο μαγαζι..Να προχωρησω στην αγορα ή να παω στο site που λεει ο φιλος απο πανω;

Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα ενα oem 4200mah απο ebay και φορτισα ενα samsung s3 και ενα samsung core κανονικα παντως
Link to comment
Share on other sites

:wacko:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εμενα που η μπαταρια του κινητου μου ειναι 2250 mah τι power bank να παραγγειλω απο ebay ?2600 η 3200 ?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι με τις τιμές πού παίζουν θα ήταν λάθος σού να μην προτιμήσεις ένα 10.400.

Τώρα έχεις κινητό με 2000 κάτι μπαταρία,αύριο-μεθαύριο θα έχεις με μεγαλύτερη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι έτσι πάντα.. Είναι οι αναγκες του καθενός. Εγω πχ ηθελα να εχω ενα πάντα μαζι μου στο τσαντάκι σε περίπτωση που ξεμεινω. Ειχα παρει το xiaomi 10400 και ηταν βαρύ και με κούρασε για καθε μερα.

Τωρα έφερα το xiaomi slim 5200 και δεν καταλαβαίνω οτι το'χω μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω το "μαζι μου" (το Xiaomi 5200 οκ). Αν εχει καποιος αναγκη για εως μία φορτιση, τοτε παιρνει extra μπαταρια. Και ειναι πολυ μικροτερη και δεν περιμενει φορτιση, εχει κατευθειαν 100%. Το Power bank ειναι για να σε βγαλει περισσοτερες απο μία μερες, να φορτισει και αλλος αν θελει, να φορτισεις και ταμπλετ, γενικα για περισσοτερη αυτονομια.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω το "μαζι μου" (το Xiaomi 5200 οκ). Αν εχει καποιος αναγκη για εως μία φορτιση, τοτε παιρνει extra μπαταρια. Και ειναι πολυ μικροτερη και δεν περιμενει φορτιση, εχει κατευθειαν 100%. Το Power bank ειναι για να σε βγαλει περισσοτερες απο μία μερες, να φορτισει και αλλος αν θελει, να φορτισεις και ταμπλετ, γενικα για περισσοτερη αυτονομια.

Για την έξτρα μπαταρία χρειάζεται και έξτρα φορτιστής εξωτερικής μπαταρίας. Και ένας της huawei που έχω για 2 χιλιοστά κυριολεκτικά δεν χωράει αυτή του κινητού μου. Επίσης με την εξωτερική μπαταρία πρέπει να κάνεις και Reboot...συν ότι πάρα πολλές συσκευές δεν έχουν αφαιρουμενη μπαταρία.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

πολλές συσκευές δεν έχουν αφαιρουμενη μπαταρία.

Βασικα μονο αυτο ειναι.

Τo reboot μου φαινεται πολυ μικροτερη φασαρια απο το να περιμενεις 2,5-3 ωρες να φορτισει το κινητο, μαζι με εναν ογκο διπλα απτο κινητο σου. Ο εξωτερικος φορτιστης δεν ειναι απαραιτητος (αλλα και να ειναι 2€ εχει απο ebay), τις βαζεις το βραδυ να φορτισουν εναλλαξ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μονο αυτο ειναι.

Τo reboot μου φαινεται πολυ μικροτερη φασαρια απο το να περιμενεις 2,5-3 ωρες να φορτισει το κινητο, μαζι με εναν ογκο διπλα απτο κινητο σου. Ο εξωτερικος φορτιστης δεν ειναι απαραιτητος (αλλα και να ειναι 2€ εχει απο ebay), τις βαζεις το βραδυ να φορτισουν εναλλαξ..

Δηλαδή αν γυρίσεις στις 11-12 σπίτι, θα περιμένεις να φορτισει η μία, και μετά θα βάλεις την άλλη, και μετά θα πας για ύπνο? Αυτό είναι 2-3 ώρες, που όταν κάποιος δουλεύει ή έχει σχολείο την επόμενη μέρα δεν μπορεί να διαθέσει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είμαι πάνω απ 'τον καθένα, όπως τον βολεύει το κάνει...

Αλλά πιστεύω ότι οι περισσότεροι μπορούνε να το κάνουν με τον τρόπο που το λέω.

(πάντως είναι θέμα προβληματισμού γενικότερα το να γυρνάει 11-12 στο σπίτι και να φεύγει πρωί πρωί)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχω παρει και εγω μια μπαταρια 2600mAh αλλα δε μου φορτιζει το κινητο μεχρι 100%

γυρω στα 40 με 45% ανεβαινει η μπαταρια και μετα σταματαει.

ειναι λογικο; παιζει δηλαδη να φταιει το οτι ειναι λιγα mAh;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...