Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορει, 15.5 δεν εχει ούτε στα κινεζομαγαζα. Αυτός για να το πουλαει 15.5, πρέπει να το παίρνει το πολυ 8.5€, αρκετά χλωμό το βρισκω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τα Xiaomi Led που συνδέονται με το power bank.

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-LED-Light-With-USB-For-Power-Bank-Tablet-p-950793.html

 

Πολύ δυνατό φως και ωραίο design.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει και γω, πραγματι πολυ καλη βλακειουλα, για διαβασμα, φωτισμο πληκτρολογιου κλπ. Το περιμενα ασπρο/ψυχρο, αλλα ειναι θερμο. Ειναι σαν ολοκληρο φωτιστικο γραφειου σε μινι μεγεθος

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο ebay χθες ενα oem power bank

η αρχικη φορτιση του θελει καποιες ωρες να φορτισει ?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τα Xiaomi Led που συνδέονται με το power bank.

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-LED-Light-With-USB-For-Power-Bank-Tablet-p-950793.html

 

Πολύ δυνατό φως και ωραίο design.

Το περιμένω και εγώ από μέρα σε μέρα. Χαίρομαι που ακούω ότι είναι καλό. Θα αγοράσω μερικά για δωράκια αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα απο ebay χθες ενα oem power bank

η αρχικη φορτιση του θελει καποιες ωρες να φορτισει ?

 

αναλιγως την χωρητικοτητα του και ποσο φορτισμενο θα ειναι οταν το παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

αναλιγως την χωρητικοτητα του και ποσο φορτισμενο θα ειναι οταν το παραλαβεις
4200 mah ειναι

να θελει παραπανω απο το κανονικο λογικα ?

Link to comment
Share on other sites

μολις δεις οτι φορτισε, το βγαζεις απ την πριζα. δεν υπαρχει λογος να μεινει παραπανω στο ρευμα
Link to comment
Share on other sites

μολις δεις οτι φορτισε, το βγαζεις απ την πριζα. δεν υπαρχει λογος να μεινει παραπανω στο ρευμα
αυτος ο χαζος μου πε να το αφησω λεει 20 ωρες.Να μας καψει θελει ?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αυτό το powebank http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_127441.html

Το οποίο το βρίσκω εξαιρετικό,φορτίζει και κινητά και tablet έχει 2 εξόδους 1Α και 2Α και κάτι πολύ βασικό ,βλέπεις ακριβώς το υπόλοιπο της μπαταρίας του Αφού έχει οθόνη με ένδειξη. Η ποιότητα κατασκευής του δε πολυ καλή, σε όποιον ενδιαφέρεται το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παραγγειλει ενα oem power bank της δικιας μου 4200mah το οποιο φορτιζει ενα samsung galaxy s3 και ενα samsung galaxy

εγω με παρομοιο power bank φορτιζει το lenovo a859 μεχρι το 60% και μετα σταματαει

εχει προφανως προβλημα το δικο μου power bank ?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παραγγειλει ενα oem power bank της δικιας μου 4200mah το οποιο φορτιζει ενα samsung galaxy s3 και ενα samsung galaxy

εγω με παρομοιο power bank φορτιζει το lenovo a859 μεχρι το 60% και μετα σταματαει

εχει προφανως προβλημα το δικο μου power bank ?

Φίλε διαβάζω το πρόβλημα που γράφεις και στο Ebay.

Ξέρεις τι Δεν καταλαβαίνω;

Έχουμε βάλει εδώ κάποια στάνταρ μοντέλα που έχουμε πάρει οι περισσότεροι και που δουλεύουν τέλεια.

Και πας και παίρνεις την μάρκα ΜΟΥΦΕΞ και μετά χτυπάς το κεφάλι σου. Γιατί να το κάνεις από την αρχή;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ με ένα power bank της Adata (10400mah) αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί συμβαίνει.

Πιο συγκεκριμένα, όταν φορτίζω το κινητό δεν έχει συμβεί ποτέ. Όταν φόρτισα την ψηφιακή μηχανή κανά δυο φορές, και πάλι δεν συνέβη ποτέ.

Συνέβη μόνο κατά τη φόρτιση του τάμπλετ αλλά και πάλι όχι πάντα. Δηλαδή, υπάρχουν φορτίσεις που τις κάνει μέχρι το 100% και κάποιες άλλες που γίνονται ημιτελείς, και πάντα σταματάει μεταξύ 67 - 78% (εννοείται ότι το power bank έχει κι άλλο να δώσει). Δεν ξέρω γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό, πιθανολογώ ότι έχει να κάνει με το τάμπλετ και όχι με το power bank. Το οποίο είναι εξαιρετικό κατά τ' άλλα, φορτίζω δύο φορές το τάμπλετ (3950mah) και απομένει και μισή φόρτιση και για το κινητό (1300mah).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε διαβάζω το πρόβλημα που γράφεις και στο Ebay.

Ξέρεις τι Δεν καταλαβαίνω;

Έχουμε βάλει εδώ κάποια στάνταρ μοντέλα που έχουμε πάρει οι περισσότεροι και που δουλεύουν τέλεια.

Και πας και παίρνεις την μάρκα ΜΟΥΦΕΞ και μετά χτυπάς το κεφάλι σου. Γιατί να το κάνεις από την αρχή;

ειχα παραγγειλει ενα το ιδιο και η δικια μου φορτιζει 2 κινητα ενα samsung s3 και ενα samsung core και ειπα να παρω και γω
Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω για δωρο ενα power bank.

απο κινα θα αργησει, οποτε αναγκαστικα απο εδω.

για πειτε κανενα. 10400 ειναι οκ. τιμη κατω απο 20 ευρω

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω για δωρο ενα power bank.

απο κινα θα αργησει, οποτε αναγκαστικα απο εδω.

για πειτε κανενα. 10400 ειναι οκ. τιμη κατω απο 20 ευρω

Μας δουλεύεις;

Αν έπαιζαν Ελλάδα με 10.400mah σε τιμή κάτω των 20€, γιατί να αγοράζαμε από Κίνα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ειμαστε Κινεζοφιλοι :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. ειχα δει καποια adata ή tp link αλλα ειχαν 29.90 αντι για 19.90 που θυμομουν :p

 

οποτε αναγκαστικα xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο. ειχα δει καποια adata ή tp link αλλα ειχαν 29.90 αντι για 19.90 που θυμομουν :p

 

οποτε αναγκαστικα xiaomi...

 

Το tp-link το εχει βγαλει 2 φορες σε προσφορα το media markt οποτε εχε το νου σου μηπως.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα απο το public το Sony CP-F5B Portable Battery Charger 5000 mAh Charger 5000 mAh (σε μπλε).Η τιμη του ακριβη στα 55 ευρω αλλα οκ την χρειαζομουν αμεσα.Αλλα εμεινα ευχαριστημενος με την λειτουργια του και την χρηση του.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα απο το public το Sony CP-F5B Portable Battery Charger 5000 mAh Charger 5000 mAh (σε μπλε).Η τιμη του ακριβη στα 55 ευρω αλλα οκ την χρειαζομουν αμεσα.Αλλα εμεινα ευχαριστημενος με την λειτουργια του και την χρηση του.

 

Καλά 55 ευρώ δεν το λες απλά ακριβή τιμή.. εξωπραγματική θα την χαρακτήριζα προσωπικά και ειδικά για τόσο λίγα mah.. αυτό πάντως πληρώνουμε, το πόσο βιαζόμαστε κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε διαβάζω το πρόβλημα που γράφεις και στο Ebay.

Ξέρεις τι Δεν καταλαβαίνω;

Έχουμε βάλει εδώ κάποια στάνταρ μοντέλα που έχουμε πάρει οι περισσότεροι και που δουλεύουν τέλεια.

Και πας και παίρνεις την μάρκα ΜΟΥΦΕΞ και μετά χτυπάς το κεφάλι σου. Γιατί να το κάνεις από την αρχή;

Το δοκιμασα σε Samsung Galaxy Core απο το 20% και σταματησε στο 80% που η μπαταρια του ειναι 1800mah ενω στο δικο μου απο το 16% πηγε 65% και σταματησε που η μπαταρια μου ειναι 2250mah

Aρα δε νομιζω να χει θεμα το κιν μου η να μη συνεργαζετε απ τη στιγμη που τα ιδια κανει και με samsung οταν η δικια μου με παρομοιο power bank φορτιζει και core και s3

μου απαντησε και ο πωλητης μεσω ebay να μου κανει refund αυτο το ποσο $dph11$ που δε καταλαβαινω τι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Και η gearbest έβγαλε κουπόνι για το xiaomi 10400mAh .

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...