Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω να πάρω το παρακάτω power bank,άλλα δεν είμαι σίγουρος ,εάν είναι αυθεντικό.Το έχει πάρει κάποιος ,από αυτό το μαγαζί?Επειδή για 20€ σε ελληνικό μαγαζί ,λίγο το φοβάμαι.Είναι και το άλλο,ότι πουθενά στο σαιτ δεν ονοματίζεται σαν xiaomi.

 

http://www.geta.gr/eshop/products/power-bank/upsilis-apodosis-power-bank-21a-mpataria-fortistis-16000mah/454-17658?keyword=power+bank

GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

Fake έχει αναφερθεί πιο πίσω

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και αυτό της OnePlus στα 16€

 

OnePlus: Διαθέσιμο το πρώτο της PowerBank στις 17 Μαρτίου

http://techmaniacs.gr/oneplus-powerbank/

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... Αν και εκ πρώτης όψεως το xiaomi δείχνει καλύτερο πρέπει να δούμε full specs...

Παιδιά έχει κανείς ιδέα στο xiaomi για πόσες φορτίσεις είναι η μπαταρία του?

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... Αν και εκ πρώτης όψεως το xiaomi δείχνει καλύτερο πρέπει να δούμε full specs...

Παιδιά έχει κανείς ιδέα στο xiaomi για πόσες φορτίσεις είναι η μπαταρία του?

 

Τι θα πει αυτό;

Ποιο power bank ;

Και ποιανού μπαταρία λες; Του power bank;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε... Αν και εκ πρώτης όψεως το xiaomi δείχνει καλύτερο πρέπει να δούμε full specs...

Παιδιά έχει κανείς ιδέα στο xiaomi για πόσες φορτίσεις είναι η μπαταρία του?

 

μαλλον ποσους κυκλους φορτισης εχει ενοοεις?

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον 1000 κυκλους οπως ολα, με τη φορτιση απο το 50 ως το 100 να πιανει για μιση φορα, οπερ και σημαινει οτι και καθε μερα να φορτιζεις με αυτο, θα κρατησει 2000 μερες, οπερ σημαινει οτι θα αλλαξεις πολλα κινητα μεχρι να χαλασει αυτο. (ή θα φτασει στην ημερομηνια ληξης του)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το powerbank εγω το χρησιμοποιω πολυ λιγο.Το αγορασα τις γιορτες και μου χρειαστηκε μονο σε ενα ταξιδι μου στο εξωτερικο.

Οταν μεινει στο ραφι για 2-3 μηνες χωρις να χρησιμοποιηθει ειναι καλυτερα να μενει αδειο και να το φορτιζω πριν το χρειαστω η δεν παιζει κανενα ρολο αν η μπαταρια μεινει φορτισμενη χωρις να χρησιμοποιηθει για 2-3 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Στο 50%...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το powerbank εγω το χρησιμοποιω πολυ λιγο.Το αγορασα τις γιορτες και μου χρειαστηκε μονο σε ενα ταξιδι μου στο εξωτερικο.

Οταν μεινει στο ραφι για 2-3 μηνες χωρις να χρησιμοποιηθει ειναι καλυτερα να μενει αδειο και να το φορτιζω πριν το χρειαστω η δεν παιζει κανενα ρολο αν η μπαταρια μεινει φορτισμενη χωρις να χρησιμοποιηθει για 2-3 μηνες?

 

καλό είναι ανα μήνα αντί να χρησιμοποιείς φορτιστή μπρίζας να φορτίζεις το κινητό με το Powerbank και μετά να το φορτίζεις και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ποσους κυκλους φορτισης εχει ενοοεις?

 

Yeap αυτό εννοούσα ;)

 

Καλά είναι 1000 κύκλοι... Όντως μετά την 3-5 χρόνια δεν θα την παλεύει... Ελπίζω να κρατάει τόσο. Περιμένω να δω τι λέει και το one+ να δω ποιο από τα 2 θα αγοράσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δεχτήκαμε

 

To powebank της OnePlus διαθέσιμο προς πώληση σε όλες τις αγορές

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413003

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δεχτήκαμε

 

To powebank της OnePlus διαθέσιμο προς πώληση σε όλες τις αγορές

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413003

 

Όχι ακόμα για Ευρώπη δυστυχώς.. Έχουν θέματα με τις άδειες για να το πωλούν στην Ευρώπη και θα καθυστερήσει

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο παρελαβα το Xiaomi Mi μετα απο παραγγελια στις 3 Μαρτιου στο Gearbest (Netherland Post)...

Βγηκε γυρω στα 18€.

Η ενδελεχης εξεταση του δειχνει οτι εχουμε να κανουμε με ενα αυθεντικο κοματι (20ψηφιος κωδικος,χρωμα γραμματοσειρας εκτυπωσης,χρωμα usb,μαρκαρισμα εσωτερικα της θυρας,Pass-Through Charging κ.α)

Απλα δεν ηρθε σε blister αλλα σε λευκο κουτακι με το σημα mi επανω...

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο παρελαβα το Xiaomi Mi μετα απο παραγγελια στις 3 Μαρτιου στο Gearbest (Netherland Post)...

Βγηκε γυρω στα 18€.

Η ενδελεχης εξεταση του δειχνει οτι εχουμε να κανουμε με ενα αυθεντικο κοματι (15ψηφιος κωδικος,χρωμα γραμματοσειρας εκτυπωσης,χρωμα usb,μαρκαρισμα εσωτερικα της θυρας,Pass-Through Charging κ.α)

Απλα δεν ηρθε σε blister αλλα σε λευκο κουτακι με το σημα mi επανω...

 

Και σε μένα ήρθαν 2 έτσι don't worry

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν λιγο παρελαβα το Xiaomi Mi μετα απο παραγγελια στις 3 Μαρτιου στο Gearbest (Netherland Post)...

Βγηκε γυρω στα 18€.

Η ενδελεχης εξεταση του δειχνει οτι εχουμε να κανουμε με ενα αυθεντικο κοματι (20ψηφιος κωδικος,χρωμα γραμματοσειρας εκτυπωσης,χρωμα usb,μαρκαρισμα εσωτερικα της θυρας,Pass-Through Charging κ.α)

Απλα δεν ηρθε σε blister αλλα σε λευκο κουτακι με το σημα mi επανω...

 

Σεπτέμβριο που το πήρα σε τέτοιο κουτί ήταν. Πρέπει οι πρώτες παρτίδες να ήταν στο διάφανο πλαστικό κουτάκι αλλά λόγω κόστους να το κόψανε.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi 16ari στο banggood 21 ευρω,πιστευω απ τις καλυτερες τιμες.

 

Kαι στο gearbest 22κάτι... Υπάρχει περίπτωση να ναι fake παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα απο banggood το 10400 μαζι με ενα κουπονακι που βρηκα τυχαια μου βγηκε γυρω στα 16 (το κουπονι έκοψε κανα ευρακι περιπου,not bad :p ).

αρκετα καλη τιμη για ενα απο τα καλυτερα power bank που κυκλοφορούν..αναμενω παραλαβη για λεπτομεριες..το μονο που με απασχολεί ειναι να ειναι αυθεντικο,κανεις που να πηρε απο εκει??και σε ποσες μερες παρελαβε?

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα απο banggood το 10400 μαζι με ενα κουπονακι που βρηκα τυχαια μου βγηκε γυρω στα 16 (το κουπονι έκοψε κανα ευρακι περιπου,not bad :p ).

αρκετα καλη τιμη για ενα απο τα καλυτερα power bank που κυκλοφορούν..αναμενω παραλαβη για λεπτομεριες..το μονο που με απασχολεί ειναι να ειναι αυθεντικο,κανεις που να πηρε απο εκει??και σε ποσες μερες παρελαβε?

Μας κάνεις πλάκα;

Ακριβώς πριν από σένα άλλο παιδί έγραψε ότι πήρε αυθεντικό από εκεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα απο banggood το 10400 μαζι με ενα κουπονακι που βρηκα τυχαια μου βγηκε γυρω στα 16 (το κουπονι έκοψε κανα ευρακι περιπου,not bad :p ).

αρκετα καλη τιμη για ενα απο τα καλυτερα power bank που κυκλοφορούν..αναμενω παραλαβη για λεπτομεριες..το μονο που με απασχολεί ειναι να ειναι αυθεντικο,κανεις που να πηρε απο εκει??και σε ποσες μερες παρελαβε?

 

Εμένα από gearbest νομίζω χωρίς κωδικό γιατί με τον κωδικό μου έβγαινε ακριβότερα:mad::p:X 18.10 USD δηλαδή πλέον από πειραιώς 17.11 Euro + 0.34 προμήθεια λόγω διαφορετικού νομίσματος 17.45 euro

 

με Netherland post και tracking number (αναγκαστικό)

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα απο banggood το 10400 μαζι με ενα κουπονακι που βρηκα τυχαια μου βγηκε γυρω στα 16 (το κουπονι έκοψε κανα ευρακι περιπου,not bad :p ).

αρκετα καλη τιμη για ενα απο τα καλυτερα power bank που κυκλοφορούν..αναμενω παραλαβη για λεπτομεριες..το μονο που με απασχολεί ειναι να ειναι αυθεντικο,κανεις που να πηρε απο εκει??και σε ποσες μερες παρελαβε?

Έχω πάρει 3 από banggood, ένα 10400 και 2 slim των 5000 και ήταν όλα αυθεντικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 3 από banggood, ένα 10400 και 2 slim των 5000 και ήταν όλα αυθεντικά.

 

Πόσο σου βγάζουν στην πράξη δηλαδή πόσα mAh έχεις διαθέσιμα;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μας κάνεις πλάκα;

Ακριβώς πριν από σένα άλλο παιδί έγραψε ότι πήρε αυθεντικό από εκεί.

 

Sorry δεν ειχε γινει ανανεωση στην σελιδα και το ειδα μετα!Ευχαριστω btw!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...