Jump to content

[Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια το κινητο το ειχα τελειως κλειστο και οχι σε πτηση κ μου εφαγε 4%.

 

Αυτο δεν μου εχει ξανασυμβει σε συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Τελειως εμπειρικά και χωρις screenshot και στατιστικά μετα απο ενα 3ημερο με το ΝΟΤΕ 3 στα χερια μου θεωρω οτι εχει καλύτερη μπαταρία απο το ΝΟΤΕ 2 που ειχα και με custom rom omega+perseus kernel. Στο ΝΟΤΕ 3 ολα είναι STOCK!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα αλλο θεμα! Γνωριζει καποιος αν θελει κατι ιδιαίτερο για ν παιξει το LTE??? Εχω κανει ενεργοποίηση απο cosmote και ειναι ολα ανοιχτά στο κινητο αλλα μονο Η+ μου βγάζει....
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα αλλο θεμα! Γνωριζει καποιος αν θελει κατι ιδιαίτερο για ν παιξει το LTE??? Εχω κανει ενεργοποίηση απο cosmote και ειναι ολα ανοιχτά στο κινητο αλλα μονο Η+ μου βγάζει....

Θα πας στις Ρυθμίσεις / Συνδέσεις / Περισσότερα δίκτυα /Δίκτυα κινητής / Λειτουργία δικτύου και θα το βάλεις στο LTE/WCDMA/GSM

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μα το εχω ηδη σε αυτη την επιλογή... Σε οσες περιοχές και αν εχω παει μεχρι Η+ πιανει... Δεν ξερω τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

Εγω το φορτισα ολο το βραδυ κλειστο κ σημερα το πρωι που το ανοιξα η μπαταρια ειναι στο 95%.

 

Κανω κατι λαθος?

 

Συνεχίζει να μην φορτίζει στο 100% όταν είναι κλειστό.

 

Τι γίνεται ρε παιδιά?

 

Σήμερα μου άνοιξε στο 97%

Link to comment
Share on other sites

Τι κτήνος είναι αυτό ρε παιδιά δεν λέει με τίποτα να τελειώσει η μπαταρίας μου έβγαλε την ψυχή χαχα:) στο antutu δυο φορές που το έκανα στο καπάκι την πρωτη φορά έβγαλα 35540 και την δεύτερη 35750 δείτε τις νέες φωτογραφίες λίγο πριν την φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Περίπου απο το συνολο το 10% είναι 3g οχι παραπάνω,ακούω διάφορα σε μερικούς τι να πω εύχομαι να λυθούν σε όλους,φτου φτου μην το ματιάσω το δικο μου δουλεύει

Τέλεια ουτε ένα ίχνος lag ουτε ίχνος θερμοκρασίας πάγος σε αντίθεση με το s4 καμια σχεση το έδωσα και ησύχασα μέχρι και το ταμλετ το νοτ 10.1 με τον επεξεργαστή που φοράει και του s3 τα έτρωγε για πλάκα στην ταχύτητα μόνο καλή κάμερα είχε το s4 και μέτρια οθόνη σε φωτεινότητα σε σχέση με το νοτ3 που η οθόνη αγγίζει κορυφή,σε κάποια ποστ αν θυμάμαι ειχα πει ο 600αρις και η αντρενο 320 ζορίζεται στην Full HD.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περίπου απο το συνολο το 10% είναι 3g οχι παραπάνω,ακούω διάφορα σε μερικούς τι να πω εύχομαι να λυθούν σε όλους,φτου φτου μην το ματιάσω το δικο μου δουλεύει

Τέλεια ουτε ένα ίχνος lag ουτε ίχνος θερμοκρασίας πάγος σε αντίθεση με το s4 καμια σχεση το έδωσα και ησύχασα μέχρι και το ταμλετ το νοτ 10.1 με τον επεξεργαστή που φοράει και του s3 τα έτρωγε για πλάκα στην ταχύτητα μόνο καλή κάμερα είχε το s4 και μέτρια οθόνη σε φωτεινότητα σε σχέση με το νοτ3 που η οθόνη αγγίζει κορυφή,σε κάποια ποστ αν θυμάμαι ειχα πει ο 600αρις και η αντρενο 320 ζορίζεται στην Full HD.

 

Κώστα, με ποια εκδοση είσαι φίλε; πέρασα χτες την ΜJ1 και η μπαταρία δεν εχει καμια σχέση με την στοκ που ημουνα αρχικά, δηλαδή απο τις 4-4,5 ώρες ανοιχτής οθόνης έπεσα στο 2.5-3.....

 

φυσικά πάντα ανοιχτό το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το 7% ήταν πριν το το βάλω. Τώρα είναι στο 2%

Εμένα το βράδυ 8 ώρες χωρίς να έχω πρόγραμμα και όλα κλειστά χάνει περίπου 2-3%

 

Ρε παιδια το κινητο το ειχα τελειως κλειστο και οχι σε πτηση κ μου εφαγε 4%.

 

Αυτο δεν μου εχει ξανασυμβει σε συσκευη

 

στην αρχή μου έτυχε και εμένα να χάσω 4% σε μια επανεκκίνηση τώρα που έστρωσε η μπαταριά μετά από 10+φορτίσεις δεν το έχω ξαναδεί.

Μα το εχω ηδη σε αυτη την επιλογή... Σε οσες περιοχές και αν εχω παει μεχρι Η+ πιανει... Δεν ξερω τι να πω!

 

δυστυχώς το 4g δεν έχει καλό δίκτυο και δεν πιάνει παντού σχεδόν πουθενά θα έλεγα. :rolleyes:

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω XPERIA Z1 και σκέφτομαι να το αλλάξω με Note 3 αξίζει να το κάνω ?? Από μπαταρία πως πάει? Το Ζ1 μου βγάζει σχεδόν 2 μέρες με 4-5 ώρες οθόνη! Να την κάνω την αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Κώστα, με ποια εκδοση είσαι φίλε; πέρασα χτες την ΜJ1 και η μπαταρία δεν εχει καμια σχέση με την στοκ που ημουνα αρχικά, δηλαδή απο τις 4-4,5 ώρες ανοιχτής οθόνης έπεσα στο 2.5-3.....

 

φυσικά πάντα ανοιχτό το 3g.

 

Μαμά είναι δεν έχω πειράξει τίποτα αγορασμένο από public πριν ακριβώς πριν το φορτίσω έφτασα στο 4% και η οθόνη έφθασε στο μαξ και είχε 7 ώρες και 38 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εγω μετα το calibration που μου πρότεινε ο φιλος ηδη τα πράγματα ειναι πολυ καλυτερα. Θα ανεβασω φωτογραφιες αφου αφτασω στο 10%

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα και κατι ο browser dolphin αν μπείτε σε κάποιες σελίδες μάλλον ενώ είναι ρυθμισμένος στην υπολογιστή μορφή θα κολλήσει τον επεξεργαστή να δουλεύουν άσκοπα αφού τον κλείσετε ακόμα και τέλειος ακόμα θα τους απασχολεί και τους τέσσερις πυρήνες ακόμα και αν όλα τα έχετε κλειστά η είναι στην αναμονή και τρώει την μπανταρια γρήγορα,για αυτό κατεβάστε την εφαρμογή cpu z και τσέκαρε αν απασχολεί τους επεξεργαστές κάποια βλαμμένη εφαρμογή μετά απο κάθε ενασχόληση με το τηλ.αφού βέβαια τα έχετε όλα κλειστά,οταν είναι όλα κλειστά μόνο ο ένας πυρήνας πρέπει να λειτουργεί αν δεν λειτουργεί απλά κλείστε την συσκευή και ανοίξτε την μετά και όλα οκ. Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το Battery Widget Reborn που εχει και ρυθμιση να κλεινει τις ωρες του υπνου τα παντα εκτος το GSM

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.apps.reborn.pro&hl=en

Απλα εκπληκτικη εφαρμογη. 2 μερες τωρα που το εβαλα χανω απο 0% εως 1% το βραδυ, χωρις λειτουργια πτησης!!! Πρωτη φορα το βλεπω αυτο στο νοτε 2. Αλλα και την υπολοιπη ημερα βλεπω σημαντικη διαφορα προς το καλυτερο. Ευχαριστω για την προταση φιλε, αν εχεις να προτεινεις κι αλλες τετοιες εφαρμογες, καλοδεχουμενες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...