Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή και εγώ το ψάχνω με τις αδιάβροχες θήκες, αλλά πιο πολύ το θέλω για την προστασία από νερό και όχι από χτυπήματα για όσο είμαι στην θάλασσα, έχω βρει εκτός από αυτές που είπατε πιο πάνω και αυτές : http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Swimming-Plastic-Silicone-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-Note3-N9000-/291150480160?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item43c9ebc320

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-Shockproof-Dirt-Snow-Proof-Case-Cover-For-SAMSUNG-GALAXY-S3-S4-Note-3-/131194842529?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item1e8bd26da1

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο αλλά... Και όχι από ότι είδα δεν χρειάζεται κάτι ακριβό για να είναι και αδιάβροχο όπως την seido obex για λίγη ώρα κάτω από το νερό.

. Αν και νομίζω η καλύτερη λύση θα ήταν να είναι τα οφέλη της νανοτεχνολογίας συμβατά και στην χώρα μας!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H usb 3 υποδοχη του Note δουλευει κομπλε και σαν Μicro usb? Θελω να παρω ενα τετοιο. Θα υποστηριζεται?

 

Sony usb-microsub stick

 

http://compraonline.mediaworld.it/product/big/672955_a.jpg

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

H usb 3 υποδοχη του Note δουλευει κομπλε και σαν Μicro usb? Θελω να παρω ενα τετοιο. Θα υποστηριζεται?

 

Sony usb-microsub stick

 

http://compraonline.mediaworld.it/product/big/672955_a.jpg

 

Κατα 99% ναι θα υποστηριζετε.Αν οχι με το nexus media importer θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου στέλνουν ένα bluetooth από Αμερική που κάνει 70$. Υπάρχει περίπτωση να μου χρεώσει τίποτα το τελωνείο;
Link to comment
Share on other sites

H usb 3 υποδοχη του Note δουλευει κομπλε και σαν Μicro usb? Θελω να παρω ενα τετοιο. Θα υποστηριζεται?

 

Sony usb-microsub stick

Εχω κ ενα τετοιο ..... δουλευει αψογα!

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/usb-flash/Turbo-X-Usb-for-Smartphones-Tablets-16GB-GW-0340-16GB.htm

Απλα ειναι λιγο αργο λογω turbox & USB 2

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Επειδή είδα ότι κάποιοι από εμάς είμαστε ανάμεσα σε Spigen-Slim-Armor-Red και στην Ισπανική Funda Hibrida και τις έχω και τις δύο μπροστά μου:

Η ισπανική έχει πολύ καλύτερα grip, καθώς οι άκρες τις είναι πιο στρογγυλές. Επίσης τα δύο "αυτάκια" που έχει στο πίσω μέρος κάτι σαν εξογκώματα για να βοηθούν στο grip, είναι πολύ πιο μικρά από όσο φαίνεται στην φωτογραφία και επηρεάζουν ελάχιστα ως καθόλου την αισθητική της. Κάθεται αρκετά καλά στο κινητό, μικρόφωνα, ηχείο, ir και υπόλοιπες θύρες είναι κομμένες άψογα... Ειδικά για το spen το κόψιμο είναι πολύ καλό (βοηθάει καλύτερα στην εξαγωγή του από τη spigen. Της spigen δεν είναι κακό αλλά είναι μικρότερο και δυσκολεύει ελάχιστα κατά την εξαγωγή). Η αίσθηση των κουμπιών on-off και volume είναι άψογη.

Η spigen μου δίνει την αίσθηση ότι προσφέρει καλύτερη προστασία καθώς είναι διπλή και το εσωτερικό πλαστικό δείχνει πιο "μαλακό" σε σχέση με το συνολικό πλαστικό της Funda (ενιαίο). Σίγουρα "βάζει χρώμα" και δίνει άλλη αίσθηση, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Το γεγονός ότι είναι "διπλή" ίσως φταίει και την κάνει απειροελάχιστα πιο μεγάλη. Σε συνδυασμό με το πιο "τετράγωνο" τελείωμα της, καταλήγει το grip της να υπολείπεται κατά πολύ της funda (έτσι μου φαίνεται εμένα) αλλά όχι ότι δεν κρατιέται κιόλας...... Περιφερειακά της οθόνης το πλαστικό που προστατεύει τα bezel είναι νομίζω είναι καλύτερα από αυτά της της funda. Εννοείται ότι τα κοψίματα της spigen είναι τέλεια, αλλά με δυσκόλεψε ελάχιστα η εξαγωγή του spen, ίσως και λόγω αυξημένου πάχους των δακτύλων μου. Το εξωτερικό περίβλημα το κόκκινο είναι σκληρό και λείο. Ίσως να χαράζει εύκολα, ενώ το απόλυτα λείου που έχει δε βοηθάει στα ιδρωμένα χέρια. Δεν επηρεάζει πολύ το grip όμως καθώς το χέρι έχει επαφή με το περίβλημα το γύρω - γύρω που είναι rubber.

Και οι δύο είναι άψογες για καθημερινή χρήση και λογικά προστατεύουν από μικρό πτώσεις (μακρυά από εμάς :lol:), ενώ η κάμερα είναι το ίδιο προστατευμένη σε περίπτωση που το αφήνετε "ανάσκελα" σε λεία επιφάνεια στο τραπέζι, γραφείο κ.λ.π.

Με βλέπω για "καθημερινή" funda και σε γάμους να κρατάω της spigen :lol:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Και μια αντίστοιχη ερώτηση από εμένα που έχω την Ισπανική αλλά ψάχνω για κάτι λεπτότερο (και με ανάλογα μικρότερη προστασία προφανώς)

 

Spigen Galaxy Note 3 Case Ultra Fit

 

ή

 

Nillkin GALAXY Note 3 Super Frosted Shield

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες Ερώτηση, αν και πρεπει να εχει απαντηθει, νομιζω καπου το χε παρει το ματι μου. Εχω την αυθεντική sview και wireless receiver για φοφόρτιση. Υπαρχει καποιο workaround για να δουλέψουν μαζί;

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα..Για bluetooth handsfree εχετε κατι να προτεινετε;;

 

Έχω το Plantronics M165, και συνεργάζεται άψογα

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

sbh50 πολυ καλο.

 

Παιζει απροβληματιστα?Η αναγνώριση κλήσεις λειτουργεί κανονικά ?Εμφανιζεται και το ονομα εκτος απο τον αριθμο στο Note 3?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει απροβληματιστα?Η αναγνώριση κλήσεις λειτουργεί κανονικά ?Εμφανιζεται και το ονομα εκτος απο τον αριθμο στο Note 3?

 

ολα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Plantronics M25. Άψογο ακουστικό, συνεργάζεται πολύ καλά με το τηλέφωνο και έχω κατεβάσει και την εφαρμογή από το store και βλέπω και το ποσοστό της μπαταρίας του ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

http://www.msystems.gr/index.php?category=3105&product=16301

 

Θα παίξει καλά με το note 3?

Κάποια στιγμή είχα ακούσει ότι κάποιες Samsung συσκευές έκαιγαν μη Samsung micro sd κάρτες.

Ισχύει για το note 3?

Link to comment
Share on other sites

Sony Sbh 50 το έχω από τον Δεκέμβριο και συνεργάζεται άψογα με το NOTE 3. Επίσης βλέπεις το όνομα του καλούντος και με τα κατάλληλα προγράμματα από το PLAY STORE λαμβάνει και όλες τις ειδοποιήσεις (mail, sms, κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Sony Sbh 50 το έχω από τον Δεκέμβριο και συνεργάζεται άψογα με το NOTE 3. Επίσης βλέπεις το όνομα του καλούντος και με τα κατάλληλα προγράμματα από το PLAY STORE λαμβάνει και όλες τις ειδοποιήσεις (mail, sms, κλπ).

 

Η αναγνωριση εχει Ελληνικα??Φαινεται πολυ καλο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Πραγματικα με βοηθησατε μιας κ η αγορα ειναι πολυ μεγαλη.

 

Της sony shb50 μου αρεσε πολυ αλλα θα ηθελα καποιο μονο οπως της plantronics.

 

Σχετικα με τα handsfree της samsung τι γνωμη εχετε;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Πραγματικα με βοηθησατε μιας κ η αγορα ειναι πολυ μεγαλη.

 

Της sony shb50 μου αρεσε πολυ αλλα θα ηθελα καποιο μονο οπως της plantronics.

 

Σχετικα με τα handsfree της samsung τι γνωμη εχετε;;

 

μακράν τα χειρότερα φίλε μου...είχα το hm1700, πέραν του ότι ήταν πραγματικά ψευτοδουλειά και έσπασε το ακουστικό μετά από κάνα μήνα (μου έμεινε στο χέρι βασικά στα καλά καθούμενα) αφού το κόλλησα και είπα οκ το έσωσα, μετά από κάνα 20 ήμερο άρχισε σταδιακά να χάνει το μπάσο ο ήχος του, μέχρι που έγινε πολύ τσιριχτός και χαμηλός. Φίλος μου με Note 3 επίσης, που το έχει κάνα χρόνο μου ανέφερε σήμερα ότι πλέον δεν έχει μπάσο ο ήχος του και του κάνει και αποσυνδέσεις που και που. Πέρα από την κάκιστη εμβέλεια που είχε. Εκτός αυτού είχα παλαιότερα το hm 1300 το οποίο το έχω ακόμα. Το χρησιμοποίησα κάνα μήνα μέχρι που τελικά το παράτησα (η ένταση του ήχου του ήταν επιεικώς απαράδεκτα χαμηλη). Πλέον έχω ένα plantronics Μ55 και έχω ησυχάσει. Τέλεια ακουστική, καμία αποσύνδεση και μια χαρά εμβέλεια...Δεν θα πρότεινα σε κανέναν Samsung bluetooth μετά από τις κακές εμπειρίες μου...

Link to comment
Share on other sites

Sony Sbh 50 το έχω από τον Δεκέμβριο και συνεργάζεται άψογα με το NOTE 3. Επίσης βλέπεις το όνομα του καλούντος και με τα κατάλληλα προγράμματα από το PLAY STORE λαμβάνει και όλες τις ειδοποιήσεις (mail, sms, κλπ).

Δηλαδη,εννοεις οτι δουλευει κανονικα με το Νοte 3;Το ανοιγεις και το ξεχνας;

Ρωταω,γιατι εχω το mw1,και απο τοτε που το Android αλλαξε σε 4.3 και μετα 4.4.2,αρχισαν τα προβληματα.

(Υπαρχουν διαφοροι φιλοι εδω,που μου εχουν πει,οτι τα δικα τους δουλευουν καλα,αλλα εγω,δεν μπορω να το πετυχω,ετσι,σκεφτομαι να σκασω το σχεδον πενηνταρι,αγοραζοντας το sbh 50).:(

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

μακράν τα χειρότερα φίλε μου...είχα το hm1700, πέραν του ότι ήταν πραγματικά ψευτοδουλειά και έσπασε το ακουστικό μετά από κάνα μήνα (μου έμεινε στο χέρι βασικά στα καλά καθούμενα) αφού το κόλλησα και είπα οκ το έσωσα, μετά από κάνα 20 ήμερο άρχισε σταδιακά να χάνει το μπάσο ο ήχος του, μέχρι που έγινε πολύ τσιριχτός και χαμηλός. Φίλος μου με Note 3 επίσης, που το έχει κάνα χρόνο μου ανέφερε σήμερα ότι πλέον δεν έχει μπάσο ο ήχος του και του κάνει και αποσυνδέσεις που και που. Πέρα από την κάκιστη εμβέλεια που είχε. Εκτός αυτού είχα παλαιότερα το hm 1300 το οποίο το έχω ακόμα. Το χρησιμοποίησα κάνα μήνα μέχρι που τελικά το παράτησα (η ένταση του ήχου του ήταν επιεικώς απαράδεκτα χαμηλη). Πλέον έχω ένα plantronics Μ55 και έχω ησυχάσει. Τέλεια ακουστική, καμία αποσύνδεση και μια χαρά εμβέλεια...Δεν θα πρότεινα σε κανέναν Samsung bluetooth μετά από τις κακές εμπειρίες μου...

 

Σε ευχαριστω πολυ.. Τελικα με επεισες!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...