Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

Εδω και καιρο σκεπτομαι να παω μια θηκη για το Note 3 και λεω για αυτη

http://m.ebay.com/itm?itemId=251327339917

 

Μου μπηκε και ιδεα για ασυρματη φορτηση να παρω το καπακι της samsung η να εμπιστευτω ενα receiver και ενα pad?

Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω εχθές απόκτησα την θήκη Nevox για το Note3 http://www.mobilecenter.gr/nevox-bookstyle-ordo-black-samsung-galaxy-note-3-n9000-n9005.html η οποία έχει ένα μικρό μαγνητακι στο πίσω μέρος του κινητού για να κλείσει η θήκη. Λέτε να επηρεάσει την οθόνη έχω ακούσει για θέματα στην οθόνη αλλά σε όσες θήκες έχουν το μαγνητακι από πάνω στο μπροστινό μέρος δηλαδή.
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

 

 

 

 

Μου μπηκε και ιδεα για ασυρματη φορτηση να παρω το καπακι της samsung η να εμπιστευτω ενα receiver και ενα pad?

 

 

Τα δοκίμασα και τα δύο. Receiver στο note 2 και την μαμά sview της samsung με το ενσωματωμένο τσιπάκι. Άψογα στη λειτουργία και τα δύο. Αν όμως δουλεύεις πάνω από μία μπαταρια και έχεις βάλε βγάλε τότε της samsung με το ενσωματωμένο τσιπάκι είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω εχθές απόκτησα την θήκη Nevox για το Note3 http://www.mobilecenter.gr/nevox-bookstyle-ordo-black-samsung-galaxy-note-3-n9000-n9005.html η οποία έχει ένα μικρό μαγνητακι στο πίσω μέρος του κινητού για να κλείσει η θήκη. Λέτε να επηρεάσει την οθόνη έχω ακούσει για θέματα στην οθόνη αλλά σε όσες θήκες έχουν το μαγνητακι από πάνω στο μπροστινό μέρος δηλαδή.

 

Δεν νομίζω ότι κάποιος μπορεί να σου δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση. Μόνο αν είχε θήκη με μαγνητακι και του παρουσίασε πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μέρες χρήσης του κινητού με τη nevox δεν άντεξα και έβαλα πάλι την ισπανική τελικά δεν υπάρχει καλύτερη πιστεύω ότι θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και την spigen hybrid satin silver αλλά μέχρι τότε νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο με διαφορά!
noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και τα δύο. Receiver στο note 2 και την μαμά sview της samsung με το ενσωματωμένο τσιπάκι. Άψογα στη λειτουργία και τα δύο. Αν όμως δουλεύεις πάνω από μία μπαταρια και έχεις βάλε βγάλε τότε της samsung με το ενσωματωμένο τσιπάκι είναι μονόδρομος

 

 

Μια μπαταρία χρησιμοποιώ όποτε πάω σε receiver.

Άμα το ξεχάσεις θα σταματήσει μονή της η φόρτιση?

Αυτά τα 2 πως τα βλέπεται?

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Magic-Disk-Qi-Compact-Wireless-Charging-Pad-for-Samsung-Galaxy-Note-3-S4-/131051724532?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item1e834a9ef4

http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-Qi-Standard-Wireless-Charging-Receiver-For-Samsung-Galaxy-Note-III-3-/281215311791?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneChargers&hash=item4179bd1faf

Edited by Thanoucos_
Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα .

Ειμαι αναμεσα στις δυο παρακατω θηκες

Funda Hibrida http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

και Spigen® Ultra Fit Case http://www.ebay.com/itm/Spigen-Ultra-Fit-Case-SF-COATED-SMOOTH-BLACK-for-Galaxy-Note-3-/251327339917?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3a8446dd8d

ποια προτεινεται να παρω απο τις δυο ? υπαρχει καποιος που τις εχει δοκιμασει ? η ζελατινα της ισπανικης λεει τιποτα ?

Ευχαριστω!

 

 

Η ισπανική είναι τόσο καλη που εγώ πήρα και 2η για καβατζα. Δεν θυμάμαι να είχα ποτε καλύτερη θήκη σε smartphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι καθολου φαν των θηκων τυπου ισπανικης (προτιμω τα wallets), αλλα πραγματικα την εχετε εκθειασει τοσο πολυ που ψηνομαι να την παραγγειλω καθαρα for the sake of it ε. :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακουω συνεχεια για την ισπανικη αλλα ριξτε κανενα link να την δω γιατι εψαξα λιγο κ δεν βρηκα συνδεσμο. Τοσο καλη ειναι??? :rolleyes:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακουω συνεχεια για την ισπανικη αλλα ριξτε κανενα link να την δω γιατι εψαξα λιγο κ δεν βρηκα συνδεσμο. Τοσο καλη ειναι??? :rolleyes:

 

http://www.ebay.com/itm/251374745816?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Μια

Άμα το ξεχάσεις θα σταματήσει μονή της η φόρτιση?

/url]

 

 

Η φόρτιση δε σταματάει από μόνη της, όπως και καμία φόρτιση εξάλλου, αλλά λόγω του μεγάλου χρόνου που χρειάζεται για να φορτίσει δεν υπάρχει πιθανότητα να το ξεχάσεις παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακουω συνεχεια για την ισπανικη αλλα ριξτε κανενα link να την δω γιατι εψαξα λιγο κ δεν βρηκα συνδεσμο. Τοσο καλη ειναι??? :rolleyes:

 

παρα πολυ καλη. 9Ε κανει εδωσαν το λινκ παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Μια μπαταρία χρησιμοποιώ όποτε πάω σε receiver.

Άμα το ξεχάσεις θα σταματήσει μονή της η φόρτιση?

 

Έχω το Disc της Nillkin και η φόρτιση δεν σταματάει από το αντίστοιχο receiver της Nillkin που έχω βάλει στο Note μου. Έχει ένα μπλε φως που μένει πάντα αναμμένο.

 

Το Nexus 4 και το Nexus 7 όμως δίνουν με κάποιο τρόπο εντολή στο charger και απενεργοποιείται η φόρτιση και σβήνει (σβήνει και το φως). Κρίμα που δεν υποστηρίζεται και από το Note αυτό το feature.

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχεις κανεις αυτον τον φορτιστη http://www.ebay.com/itm/291007284581?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649?ειναι καλη αγορα πιστευετε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά. Έχει να προτείνει κανείς mid range bluetooth ακουστικά? Χρήση κυρίως για το γυμναστήριο και για τρέξιμο. Να μην μπλέκω με καλώδια θέλω. Αν είναι και αδιάβροχα πλενομενα ακόμα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω αγορασει μια θηκη με sview αλλα δεν ειναι η original και δεν μου δουλευει...υπαρχει καποια ληση???Εκδοση εχω την 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά. Έχει να προτείνει κανείς mid range bluetooth ακουστικά? Χρήση κυρίως για το γυμναστήριο και για τρέξιμο. Να μην μπλέκω με καλώδια θέλω. Αν είναι και αδιάβροχα πλενομενα ακόμα καλύτερα.

 

Χρησιμοποιώ το Plantronics Μ55, κανένα απολύτως πρόβλημα στη συνεργασία του με το Note και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Σε προηγούμενες 2 συσκευές που το χρησιμοποίησα υπήρχαν μερικές αδικαιολόγητες αποσυνδέσεις και στην μία όχι καλή ποιότητα συνομιλίας.

Δεν είναι αδιάβροχο δυστυχώs.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Plantronics Μ55, κανένα απολύτως πρόβλημα στη συνεργασία του με το Note και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Σε προηγούμενες 2 συσκευές που το χρησιμοποίησα υπήρχαν μερικές αδικαιολόγητες αποσυνδέσεις και στην μία όχι καλή ποιότητα συνομιλίας.

Δεν είναι αδιάβροχο δυστυχώs.

 

Σε ευχαριστώ μαν αλλά μιλάω για ακουστικά για μουσική όχι για bluetooth σκέτο για κλήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ μαν αλλά μιλάω για ακουστικά για μουσική όχι για bluetooth σκέτο για κλήσεις :)

 

Ακούς τα πάντα με αυτό, ότι "παίζει" η συσκευή, απλώς όχι στερεοφωνικά.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ακούς τα πάντα με αυτό, ότι "παίζει" η συσκευή, απλώς όχι στερεοφωνικά.

 

Ναι βρε δεν διαφωνώ απλά ψάχνω για ακουστικά κανονικά.ειναι μια καλή επιλογή για bluetooth πάντως αν αποφασίσω να πάρω θα το σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω αγορασει μια θηκη με sview αλλα δεν ειναι η original και δεν μου δουλευει...υπαρχει καποια ληση???Εκδοση εχω την 4.4.2

 

Βγάλτη και ξαναβάλτη. Η δική μου πρέπει να βγαίνει μετά από κάθε restart.:wacko:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι λύση, θα χαλαρώσουν οι εγκοπες που πιάνει η θηκη η το πίσω καπάκι...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι λύση, θα χαλαρώσουν οι εγκοπες που πιάνει η θηκη η το πίσω καπάκι...

Είναι η μόνη που έχω βρεί. Η επόμενη είναι να ...αγοράσω την original. ;)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

με την S view θηκη καμια φορα το κινητο "κολλαει¨

ανοιγω το πορτακι και μου δειχνει απλα το φοντο και τιποτα αλλο, παταω πανω και ειναι νεκρο, απλα δειχνει την εικονα, αν πατησω το παουερ σβηνει και αν το ξαναπατησω αναβει με κλειδωμενη οθονη!!!!:!::!:

 

:cry:

 

τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζουμε κάποια αξιόπιστη αδιάβροχη θήκη για το note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...