Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, στείλε μου την για να σου δώσω μια 32gb που θα δουλεύει εγγυημένα.

Πλάκα κάνω, γιατί να μη δουλεύει;;;. Με το καλό να την χαρείς!

Αν δεν κάνω λάθος οι 64ρες είναι φορμαρισμενες σε exfat και όχι fat32...

To ερώτημα είναι αν υποστηρίζεται κάρτα με exfat στο ΝΟΤΕ 3...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν κάνω λάθος οι 64ρες είναι φορμαρισμενες σε exfat και όχι fat32...

To ερώτημα είναι αν υποστηρίζεται κάρτα με exfat στο ΝΟΤΕ 3...

 

Θα την φορμάρει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από χθες κάτοχος του συγκεκριμένου υπερκινητού. Ωστόσο αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα. Δεν θέλω να το κυκλοφορήσω εκτός σπιτιού! Ο λόγος; Φοβάμαι μήπως η συσκευή σπάσει/γρατζουνιστεί κλπ. Επομένως θέλω τη βοήθειά σας. Θέλω μία ολοκληρωμένη πρόταση για θήκη - ζελατίνα. Θα προτιμούσα από Ελλάδα (ώστε να έρθουν πιο σύντομα), ωστόσο θα συμβιβαστώ και με αγορά από το εξωτερικό...

 

Υγ. Έριξα μία ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αλλά άκρη δεν έβγαλα...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από χθες κάτοχος του συγκεκριμένου υπερκινητού. Ωστόσο αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα. Δεν θέλω να το κυκλοφορήσω εκτός σπιτιού! Ο λόγος; Φοβάμαι μήπως η συσκευή σπάσει/γρατζουνιστεί κλπ. Επομένως θέλω τη βοήθειά σας. Θέλω μία ολοκληρωμένη πρόταση για θήκη - ζελατίνα. Θα προτιμούσα από Ελλάδα (ώστε να έρθουν πιο σύντομα), ωστόσο θα συμβιβαστώ και με αγορά από το εξωτερικό...

 

Υγ. Έριξα μία ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αλλά άκρη δεν έβγαλα...

 

http://m.otterbox.com/Defender-Series-for-Samsung-Galaxy-Note-3-Case/sam2-galaxy-note-3,default,pd.html?dwvar_sam2-galaxy-note-3_color=20&start=21&q=Samsung

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από χθες κάτοχος του συγκεκριμένου υπερκινητού. Ωστόσο αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα. Δεν θέλω να το κυκλοφορήσω εκτός σπιτιού! Ο λόγος; Φοβάμαι μήπως η συσκευή σπάσει/γρατζουνιστεί κλπ. Επομένως θέλω τη βοήθειά σας. Θέλω μία ολοκληρωμένη πρόταση για θήκη - ζελατίνα. Θα προτιμούσα από Ελλάδα (ώστε να έρθουν πιο σύντομα), ωστόσο θα συμβιβαστώ και με αγορά από το εξωτερικό...

 

Υγ. Έριξα μία ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αλλά άκρη δεν έβγαλα...

 

extreme-mobile.gr εγγυηση ειναι ο νικολας

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος οι 64ρες είναι φορμαρισμενες σε exfat και όχι fat32...

To ερώτημα είναι αν υποστηρίζεται κάρτα με exfat στο ΝΟΤΕ 3...

Πράγματι οι κάρτες microSD των 64 GB είναι φορμαρισμένες σε exFAT. Και η δική μου έτσι ήρθε και δεν χρειάστηκε να τη φορμάρω. Αφού το exFAT υποστηρίζεται στο Note II, σίγουρα θα υποστηρίζεται και στο 3.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από χθες κάτοχος του συγκεκριμένου υπερκινητού. Ωστόσο αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα. Δεν θέλω να το κυκλοφορήσω εκτός σπιτιού! Ο λόγος; Φοβάμαι μήπως η συσκευή σπάσει/γρατζουνιστεί κλπ. Επομένως θέλω τη βοήθειά σας. Θέλω μία ολοκληρωμένη πρόταση για θήκη - ζελατίνα. Θα προτιμούσα από Ελλάδα (ώστε να έρθουν πιο σύντομα), ωστόσο θα συμβιβαστώ και με αγορά από το εξωτερικό...

 

Υγ. Έριξα μία ματιά στις προηγούμενες σελίδες, αλλά άκρη δεν έβγαλα...

 

Μη φοβάσαι ρε φίλε και κοίτα να χαρείς το τηλέφωνο σου. Άκου φοβάσαι να το βγάλεις από το σπίτι.

Δες εκεί στον Νικόλα που σου είπε πριν κάποιος θα βρεις ότι θες.

Η καλύτερα να πάρεις την οτερμποξ βάλε και 2-3 ζελατίνες στην οθόνη βάλτο και μεσα σε κάνα σακουλάκι και μεσα στην τσέπη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

Καλά Χριστούγεννα και υγεία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Μην τον αποπαιρνετε ρε παιδια τον ανθρωπο, απλα είναι γεγονος αγαπητε fever24 ότι αν τα προβλήματα σου περιορίζονται στο να μη χαλασει το note 3 σου τοτε μαλλον εισαι ευτυχισμένος ανθρωπος κι εχεις λυσει όλα τα υπολοιπα προβληματα...

Στην ερωτηση σου πηγαινε όπως εισαι Παρασκευη στο Νικολα (extreme-mobile), πες του να σου βαλει ένα screen protector, διαλεξε και μια θηκουλα που σου αρεσει και... κοιτα να χαρεις αυτή τη μικρη πολυτελεια που χαρισες στον εαυτο σου.

Χρονια Πολλα και Καλα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κια χρονια πολλα!

 

Θελω να ρωτησω οσους εχουν χρησημοποιησει το Sony Smartwatch 2.

 

Το πηρα δωρο στον πατερα,το συνδεω με το κινητο περναω ολες τις εφαρμογες που θελω αλλα οταν με περνουν δεν μου βγαζει πανω στο ρολοι να απαντησω παρα μονο να κανει αποριψη της κλησης.

 

Επισης αναβαθμιση πως το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κια χρονια πολλα!

 

Θελω να ρωτησω οσους εχουν χρησημοποιησει το Sony Smartwatch 2.

 

Το πηρα δωρο στον πατερα,το συνδεω με το κινητο περναω ολες τις εφαρμογες που θελω αλλα οταν με περνουν δεν μου βγαζει πανω στο ρολοι να απαντησω παρα μονο να κανει αποριψη της κλησης.

 

Επισης αναβαθμιση πως το κανουμε?

 

Απαντάς μόνο από το bluetooth ή από το τηλέφωνο. Δεν βγάζει επιλογή για απάντηση από το ρολόι, δεν θα είχε και πρακτική αξία άλλωστε αφού δεν μπορείς να μιλήσεις από το ρολόι.

Αναβάθμιση κάνει μόνο του μέσω της εφαρμογής smartwatch 2.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κια χρονια πολλα!

 

Θελω να ρωτησω οσους εχουν χρησημοποιησει το Sony Smartwatch 2.

 

Το πηρα δωρο στον πατερα,το συνδεω με το κινητο περναω ολες τις εφαρμογες που θελω αλλα οταν με περνουν δεν μου βγαζει πανω στο ρολοι να απαντησω παρα μονο να κανει αποριψη της κλησης.

 

Επισης αναβαθμιση πως το κανουμε?

 

φιλε με τις συσκευευς της υπογραφης σου πας καρφι για gear και θα απαντας απ το ρολοι......:lol:

χρονια πολλα σε ολους !!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς μόνο από το bluetooth ή από το τηλέφωνο. Δεν βγάζει επιλογή για απάντηση από το ρολόι, δεν θα είχε και πρακτική αξία άλλωστε αφού δεν μπορείς να μιλήσεις από το ρολόι.

Αναβάθμιση κάνει μόνο του μέσω της εφαρμογής smartwatch 2.

Τι χαζομαρα αυτο?γιατι να μην απαντας απο το ρολοι?πχ οδηγας και εχεις το κινητο διπλα σου βλεπεις πιος σε περνει και απαντας!Θα ξενερωσει ο πατερας μου...

 

φιλε με τις συσκευευς της υπογραφης σου πας καρφι για gear και θα απαντας απ το ρολοι......:lol:

χρονια πολλα σε ολους !!!

Το εχω παραγγηλει και το περιμενω Παρασκευη!Δεν υπηρχε πουθενα ετοιμοπαραδωτο..

Link to comment
Share on other sites

Και γω μολις εχω παρει το ΝΟΤΕ3 πριν απο λιγες μερες. Αλλα το προβλημα ειναι οτι ακομα να του παρω μια θηκη και το προσεχω παρα πολυ.

Εχω ψαξει αρκετες θηκες και ειδα αρκετα καλες.. αλλα δεν ξερω νομιζω οτι θα καταληξω σε καποια απο τις 2 casemate που με ενδιαφερουν..

Τι εχετε να πειτε για τις casemate? Εμπειριες καποιος?

Ειμαι αναμεσα την TOUGH CASE και την POP!

Η tough case φαινετε εκπληκτικη αλλα της βρηκα ενα μικρο μειονεκτημα. Εχει ενα μικρο ανοιγματακι στο πανω-πισω-δεξια (οπως κραταω το κιν_) και αυτο με βαζει σε σκεψεις. Σε email παντως μου ειπαν οτι υπαρχουν κατι σενσορς εκει και γιαυτο δεν βαλανε πλαστικο και λαστιχο.. Οι αλλοι δημιουργοι θηκων γιατι να μην το κανανε?

Σκευτομαι να παω στην POP αν και δεν ειναι το ιδιο σε προστασια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Το δικό μου τερατάκι είναι Γαλλικό και έχω πάθει πλάκα μαζί του. Ένα θεματάκι δεν μπορώ να λύσω και δεν βρήκα κάτι εδώ οπότε όποιος μπορεί να βοηθήσει ευπρόσδεκτος. Το περιοδικό μου ενώ έχει να επιλέξεις ειδήσεις από πολλές χώρες δεν έχει Ελλάδα. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για έχω ειδήσεις από Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι να παρω αυτο το glass screen protector http://www.ebay.co.uk/itm/9H-Explosion-proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Samsung-Note-3-N9000-/190952860122?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2c75ad69da

 

Λεει τιποτα ή θα εχει το feeling σαν τις κλασικες ζελατινες που σιχαινομαι? Επιλεγω τη φθηνη λυση γιατι δεν ειμαι σιγουρος πως θα το χρησιμοποιησω τελικα οποτε ελεγα να μη δωσω πολλα για κατι που μπορει απλα να πεταχτει μετα απο την εφαρμογη του, ωστοσο αν η απαντηση στην ερωτηση ειναι "Ναι θα ειναι χαλια" να το σκεφτω να δωσω παραπανω :)

 

Και χρονια πολλα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σκεφτομαι να παρω αυτο το glass screen protector http://www.ebay.co.uk/itm/9H-Explosion-proof-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-for-Samsung-Note-3-N9000-/190952860122?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2c75ad69da

 

Λεει τιποτα ή θα εχει το feeling σαν τις κλασικες ζελατινες που σιχαινομαι? Επιλεγω τη φθηνη λυση γιατι δεν ειμαι σιγουρος πως θα το χρησιμοποιησω τελικα οποτε ελεγα να μη δωσω πολλα για κατι που μπορει απλα να πεταχτει μετα απο την εφαρμογη του, ωστοσο αν η απαντηση στην ερωτηση ειναι "Ναι θα ειναι χαλια" να το σκεφτω να δωσω παραπανω :)

 

Και χρονια πολλα :)

 

Φίλε και εγώ ένα φθηνό παρόμοιο Tempered glass πήρα και είμαι άκρως ευχαριστημένος. Έχει πολύ καλή αίσθηση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://stechi.skroutzstore.gr/p.Samsung-SDHC-16GB-Class-10-Plus-Series-MB-SPAGA.804164.html

Γεια σας. Αυτη εδω η καρτα κανει για το note 3 η οχι?

ευχαριστω πολυ

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

http://stechi.skroutzstore.gr/p.Samsung-SDHC-16GB-Class-10-Plus-Series-MB-SPAGA.804164.html

Γεια σας. Αυτη εδω η καρτα κανει για το note 3 η οχι?

ευχαριστω πολυ

 

Όχι δεν κάνει γιατί είναι sd. Εσύ χρειάζεσαι micro sd.

Link to comment
Share on other sites

Απαντάς μόνο από το bluetooth ή από το τηλέφωνο. Δεν βγάζει επιλογή για απάντηση από το ρολόι, δεν θα είχε και πρακτική αξία άλλωστε αφού δεν μπορείς να μιλήσεις από το ρολόι.

Αναβάθμιση κάνει μόνο του μέσω της εφαρμογής smartwatch 2.

 

Τι χαζομαρα αυτο?γιατι να μην απαντας απο το ρολοι?πχ οδηγας και εχεις το κινητο διπλα σου βλεπεις πιος σε περνει και απαντας!Θα ξενερωσει ο πατερας μου...

 

 

Το εχω παραγγηλει και το περιμενω Παρασκευη!Δεν υπηρχε πουθενα ετοιμοπαραδωτο..

 

Φίλε βρήκα λύση για τον πατέρα σου.

Λέγεται call handling pro for smartwatch. Απαντάς και από το ρολόι και μάλιστα ανοίγει αυτόματα την ανοικτή ακρόαση στο τηλέφωνο. Πρέπει να απεγκαταστησεις όμως τη μαμά εφαρμογή χειρισμού κλήσεων, πράγμα πανεύκολο βέβαια.

Έχει και πολλές άλλες επιλογές.

Pm me for more.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αυτή την αγορά από το Amazonκαι θέλω τη γνώμη σας! Αφορά αγορά θήκης και ζελατίναs:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00DCIZOPI/ref=mp_s_a_1_15?qid=1388087481&sr=8-15&pi=AC_SX110_SY165

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00DD5TWXK/ref=mp_s_a_1_1?qid=1388087891&sr=8-1&pi=AC_SX110_SY165

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αυτή την αγορά από το Amazonκαι θέλω τη γνώμη σας! Αφορά αγορά θήκης και ζελατίναs:

 

Εγω φιλε παω για casemate.. Εχω ποσταρει λιγα ποστ πισω αλλα κανεις δεν εχει πει την γνωμη του. :)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αυτή την αγορά από το Amazonκαι θέλω τη γνώμη σας! Αφορά αγορά θήκης και ζελατίναs:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00DCIZOPI/ref=mp_s_a_1_15?qid=1388087481&sr=8-15&pi=AC_SX110_SY165

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00DD5TWXK/ref=mp_s_a_1_1?qid=1388087891&sr=8-1&pi=AC_SX110_SY165

 

Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει κανένα απο τα δυο αλλα εχω διαβασει οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες.Περισσοτερα θα βρεις στις πρωτες σελιδες πχ.ποστ #220#απο καποιους που τα αγορασαν

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αυτή την αγορά από το Amazonκαι θέλω τη γνώμη σας! Αφορά αγορά θήκης και ζελατίναs:

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00DCIZOPI/ref=mp_s_a_1_15?qid=1388087481&sr=8-15&pi=AC_SX110_SY165

 

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00DD5TWXK/ref=mp_s_a_1_1?qid=1388087891&sr=8-1&pi=AC_SX110_SY165

 

Την έχω και την neo hybrid και την slim armor.

Πολύ καλές και οι δύο, η neo hybrid είναι λίγο πιο λεπτή(κομψή), αλλά βέβαια η slim armor προστατεύει κάπως καλύτερα.

Το tempered glass το έχω παραγγείλει και το περιμένω μέσα στις επόμενες μέρες.

Γενικά είναι πολύ ποιοτικά τα προϊόντα της spigen.

Ότι και να πάρεις από την συγκεκριμένη εταιρεία, θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημενος.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω και την neo hybrid και την slim armor.

Πολύ καλές και οι δύο, η neo hybrid είναι λίγο πιο λεπτή(κομψή), αλλά βέβαια η slim armor προστατεύει κάπως καλύτερα.

Το tempered glass το έχω παραγγείλει και το περιμένω μέσα στις επόμενες μέρες.

Γενικά είναι πολύ ποιοτικά τα προϊόντα της spigen.

Ότι και να πάρεις από την συγκεκριμένη εταιρεία, θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημενος.

 

Ποιά από τις δύο χρησιμοποιείς περισσότερο και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...