Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είπαμε ότι μπορεί να ξεπεραστεί. Βάζεις μια αμερικάνικη SIM και κάνεις την πρώτη κλήση με αυτή. Το πρόβλημα είναι ότι κάνει τα ίδια και παραπάνω λεφτά στην Αμερική.

Αυτό ισχύει και για τα ευρωπαϊκά για χρήση εκτός ευρώπης? Αν δηλαδή εγώ που μένω εκτός ΕΕ παραγγείλω από το Amazon.de δεν θα δουλεύει εδώ που είμαι? Αν βάλω ελληνική sim, θα ξεκλειδώσει ή πρέπει να συνδεθεί και σε κανονικό ελληνικό δίκτυο (non-roaming)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό ισχύει και για τα ευρωπαϊκά για χρήση εκτός ευρώπης? Αν δηλαδή εγώ που μένω εκτός ΕΕ παραγγείλω από το Amazon.de δεν θα δουλεύει εδώ που είμαι? Αν βάλω ελληνική sim, θα ξεκλειδώσει ή πρέπει να συνδεθεί και σε κανονικό ελληνικό δίκτυο (non-roaming)?

 

Σωστά, αγοράζεις Ευρωπαϊκό, βάζει μια ελληνική SIM και πραγματοποιείς μια κλήση και μετά το πας σε όλο τον κόσμο.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αγοράζεις Ευρωπαϊκό, βάζει μια ελληνική SIM και πραγματοποιείς μια κλήση και μετά το πας σε όλο τον κόσμο.:)

Χμμ.. Όπως μου το λες καταλαβαίνω ότι δεν μπορώ να το πάρω. Γιατί το Amazon θα μου το στείλει στο σπίτι (εκτός ευρώπης) και η ελληνική sim θα είναι με roaming.

Link to comment
Share on other sites

μπα...επιθυμώ Μια πιο ουσιαστική αναβάθμιση.θα περιμένω να δω το νοτε4 και αν δεν δω τίποτα φοβερό θα πάω στο 3.

Eγώ πάντως την βρίσκω αρκετά ουσιαστική ακόμη και για το neo. Φωτεινότερη οθόνη με αρκετά μεγάλη διαφορά, καλύτερος επεξεργαστής, λειτουργίες spen, υπέρυθρες, φρέσκος σχεδιασμός, ελαφρύτερο. Είναι πιο κοντά στο note 3 παρά στο note 2. Και όλα αυτά θα τα έχεις με 50 ευρώ + εγγύηση για άλλα δυο χρόνια και θεωρητικά περισσότερη επίσημη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως την βρίσκω αρκετά ουσιαστική ακόμη και για το neo. Φωτεινότερη οθόνη με αρκετά μεγάλη διαφορά, καλύτερος επεξεργαστής, λειτουργίες spen, υπέρυθρες, φρέσκος σχεδιασμός, ελαφρύτερο. Είναι πιο κοντά στο note 3 παρά στο note 2. Και όλα αυτά θα τα έχεις με 50 ευρώ + εγγύηση για άλλα δυο χρόνια και θεωρητικά περισσότερη επίσημη υποστήριξη.

 

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εχουν φερει τα ελληνικα πολυκαταστηματα το νεο??Γιατι στα περισσοτερα site με θηκες και ζελατινες δεν υπαρχει καν..(mini in the box π.χ).??

Γιατι εχει 40 ολοκληρα ευρω πιο ΦΤΗΝΑ απο το ηδη γερασμενο note 2??Γιατι ολα αυτα??

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εχουν φερει τα ελληνικα πολυκαταστηματα το νεο??Γιατι στα περισσοτερα site με θηκες και ζελατινες δεν υπαρχει καν..(mini in the box π.χ).??

Γιατι εχει 40 ολοκληρα ευρω πιο ΦΤΗΝΑ απο το ηδη γερασμενο note 2??Γιατι ολα αυτα??

 

Σε αγορές που πουλάει το note 3, δεν βρίσκουν τον λόγο να το εισάγουν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε αγορές που πουλάει το note 3, δεν βρίσκουν τον λόγο να το εισάγουν. ;)

 

ενταξει,για πιο οικονομικη λυση το λεω...ενας με 300 ευρω ας πουμε δεν θα παρει το note 3...

Aντι για το Lg g2 ομως μπορει να παρει το neo..αρα θα εισπραξει λεφτα η samsung..

Edited by psiliammos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ψωνισει κανεις προσφατα το note 3 απο το galaxystore να μας πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ψωνισει κανεις προσφατα το note 3 απο το galaxystore να μας πει εντυπωσεις?

 

Πρόσφατα όχι, αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από το χρόνο που είχα κάνει το σχετικό review

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα όχι, αλλά δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι από το χρόνο που είχα κάνει το σχετικό review
Σε ευχαριστω,με ρωτουσε φιλος για να το παρει απο εκει και δεν ειχα αποψη για το συγκεκριμενο καταστημα.

Κατι αλλο,ξερουμε τι ημερομηνιες παραγωγης παιζουν αυτο τον καιρο στα σκρουτζομαγαζα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ψωνισει κανεις προσφατα το note 3 απο το galaxystore να μας πει εντυπωσεις?

 

Eγω,αλλα τον Ιανουαριο. Πηρα το Note3.Μια χαρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ψωνισει κανεις προσφατα το note 3 απο το galaxystore να μας πει εντυπωσεις?

Καλά είναι τα Σκρουτζομάγαζα αλλά να μη σου τύχει.

Χθες διάβαζα για μια ατυχία σε G3 εδώ στο φόρουμ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Eγω,αλλα τον Ιανουαριο. Πηρα το Note3.Μια χαρα.

Ωραια :) thanks Θοδωρε

 

 

 

 

 

 

Καλά είναι τα Σκρουτζομάγαζα αλλά να μη σου τύχει.

Χθες διάβαζα για μια ατυχία σε G3 εδώ στο φόρουμ.

Ενταξει,θελει προσοχη απο που θα αγορασεις.Εχει καλα μαγαζια,αλλα εχει και απατεωνες και αυτο ισχυει και στα μη σκρουτζομαγαζα.Οσο για την στραβη,ειναι παντα μεσα στο προγραμμα να σου τυχει και δεν φταιει το καταστημα γι αυτο.Το θεμα ειναι η αντιμετωπιση του μαγαζιου οταν διαπιστωθει προβλημα κατα την αποσυσκευασια γιατι μετα το περας αυτης να εισαι σιγουρος οτι απο οπουδηποτε και να το εχεις παρει θα τραβηξουν την ουρα τους απ εξω και θα πεταξουν το μπαλακι στην αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος φίλε είναι σαφής και σε καλύπτει 15 μέρες.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ωραια :) thanks Θοδωρε

 

 

 

 

 

 

 

Ενταξει,θελει προσοχη απο που θα αγορασεις.Εχει καλα μαγαζια,αλλα εχει και απατεωνες και αυτο ισχυει και στα μη σκρουτζομαγαζα.Οσο για την στραβη,ειναι παντα μεσα στο προγραμμα να σου τυχει και δεν φταιει το καταστημα γι αυτο.Το θεμα ειναι η αντιμετωπιση του μαγαζιου οταν διαπιστωθει προβλημα κατα την αποσυσκευασια γιατι μετα το περας αυτης να εισαι σιγουρος οτι απο οπουδηποτε και να το εχεις παρει θα τραβηξουν την ουρα τους απ εξω και θα πεταξουν το μπαλακι στην αντιπροσωπεια.

Εγω,το ανοιξα μεσα στο μαγαζι,και μαλιστα εκει ηταν καποιο παιδι,που ηθελε να αγορασει κι αυτος,που μου εδειξε τι επρεπε να προσεξω για να ειμαι σιγουρος οτι δεν ηταν μαιμου.

Και δεν ηταν.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος φίλε είναι σαφής και σε καλύπτει 15 μέρες.

Ο νομος μπορει να λεει 15 αλλα ολοι σου λενε για 7,το θεμα ομως δεν ειναι το τι σου λενε αυτοι αλλα το τι θα αποφασισει η αντιπροσωπεια γιατι οπως εγραψα πριν,εκει θα πεταξουν το μπαλακι ολοι και η αντιπροσωπεια θα αποφασισει για το αν εισαι μεσα στο DOA η στο DAP και για το αν πρεπει να γινει αντικατασταση της συσκευης.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα και εγώ από γνωστό Skroutzoμάγαζο. Όλα καλά είναι απλά θα ήθελα να είχα ενημέρωση ότι το κινητό είναι branded σε T-Mobile.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα και εγώ από γνωστό Skroutzoμάγαζο. Όλα καλά είναι απλά θα ήθελα να είχα ενημέρωση ότι το κινητό είναι branded σε T-Mobile.

Καλομιλητο :) Απο ποιο μαγαζι το πηρες?

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο :) Απο ποιο μαγαζι το πηρες?

Σε ευχαριστώ. :)

 

Από εδώ το πήρα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. :)

 

Από εδώ το πήρα.

Τελικα αυτο το μαγαζι με τοσες αναφορες χρηστων πρεπει να μετονομαστει σε T-mobilestore :lol:
Link to comment
Share on other sites

To αγόρασα και εγώ από γνωστό Skroutzoμάγαζο. Όλα καλά είναι απλά θα ήθελα να είχα ενημέρωση ότι το κινητό είναι branded σε T-Mobile.

Η T-Mobile γερμανικη ειναι παιδια; Και οταν λέτε branded τι ακριβως εννοειτε; Εχει αλλο μενού απ'το κανονικο;

Link to comment
Share on other sites

Η T-Mobile γερμανικη ειναι παιδια; Και οταν λέτε branded τι ακριβως εννοειτε; Εχει αλλο μενού απ'το κανονικο;

Είναι πολυεθνική με παρουσία σε αρκετές χώρες της Κεντρικής Ευρώπης.

Η συσκευή έχει το σήμα της, ανοίγει με το logo της ενω υπάρχουν και κάποιες ειδικές εφαρμογές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολυεθνική με παρουσία σε αρκετές χώρες της Κεντρικής Ευρώπης.

Η συσκευή έχει το σήμα της, ανοίγει με το logo της ενω υπάρχουν και κάποιες ειδικές εφαρμογές.

 

Μουφα η δουλεια δηλαδη... Και για να τα αφαιρέσεις αυτα, πρεπει να κανεις root. Κριμα, και το ειχα σε εκτιμηση το Kaizerstore. Ελπιζω, το "αδελφο" kaizershop να μην κανει τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Μουφα η δουλεια δηλαδη... Και για να τα αφαιρέσεις αυτα, πρεπει να κανεις root. Κριμα, και το ειχα σε εκτιμηση το Kaizerstore. Ελπιζω, το "αδελφο" kaizershop να μην κανει τα ιδια...

 

Ρίξε και μια ματιά στο Extreme-Mobile. Εγώ από εκεί το πήρα. Unbranded γερμανικό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...