Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αδερφε ειμαι απο κρητη.υπαρχει service της samsung εκει ξερει κανεις;;;

 

Η samsung για το Ηράκλειο δίνει τον ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗΣ - ΜΑΡΚΕΤΑΚΗΣ (ΚΑΛΩΝΑΔΩΝ 11 ΗΡΑΚΛΕΙΟ τηλ 2810341915) .

Δεν εχω πάει συσκευή μου εκει προτιμώ να το στείλω smartec και ας καθυστερήσει περισσότερο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τον Νίκο (eXtreme Mobile) δεν χρειάζεται να πούμε πολλά, είναι γνωστή η πολύ καλή εξυπηρέτηση και ο επαγγελματισμός του. Κι εγώ το Note II από εκεί το πήρα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Θέλω όμως να σημειώσω κάτι που αναφέρθηκε και πριν, που πιστεύω είναι σημαντικό:

 

Η απόδειξή που μου έδωσε ήταν από ταμειακή μηχανή και είχε στο πίσω μέρος της το μακρόστενο αυτοκόλλητο με το IMEI της συσκευής, που υπάρχει στο εξωτερικό του κουτιού της. Μάλιστα (προς τιμήν του), πριν μου στείλει τη συσκευή με πήρε τηλέφωνο και με ρώτησε αν συμφωνώ να το κάνει αυτό, για να μην του πω μετά ότι πείραξε τα αυτοκόλλητα κτλ. Όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Το θέμα είναι ότι με τον τρόπο που το έκανε (κόλλημα του IMEI στο πίσω μέρος της απόδειξης και σφραγίδα/υπογραφή) δεν διασφαλίζεται ότι η απόδειξη αυτή αντιστοιχεί στο IMEI της συγκεκριμένη συσκευής, γιατί ο καθένας μπορεί να ξεκολλήσει το αυτοκόλλητο και να κολλήσει άλλο με διαφορετικό IMEI. Η σφραγίδα/υπογραφή που έβαλε στη δική μου απόδειξη δεν "πατούσε" επάνω στο αυτοκόλλητο ώστε τα δύο να ενοποιούνται σε ένα σώμα... Δεν ξέρω αν το κάνει έτσι σε όλες τις αποδείξεις, αλλά καλό θα ήταν να του πείτε να βάλει το αυτοκόλλητο με το IMEI στο πίσω μέρος της απόδειξης και μετά να τη σφραγίσει/υπογράψει έτσι ώστε η σφραγίδα/υπογραφή να "πατάει" στο αυτοκόλλητο (όπως η σφραγίδα στη φωτογραφία της αστυνομικής ταυτότητας), ώστε να διασφαλίζεται ότι απόδειξη και αυτοκόλλητο πάνε πακέτο.

 

Επίσης, το ότι η απόδειξη είναι από ταμειακή μηχανή σημαίνει ότι θα είναι δύσκολο έως αδύνατο να βγάλει αντίγραφα αν η απόδειξη χαθεί, οπότε έχετε τον νου σας να μην τη χάσετε.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Εσκεμενα δεν παταει η σφραγιδα πανω στο αυτοκολητο του imei για να εινα ευαναγνωστο το imei. Τετοιες οδηγιες του δωσανε τα σερβις τα οποια πηρε τηλ και ρωτησε και ειδικα η αρβατο.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που λέμε τελικά παιδιά, η υπόθεση είναι μάλλον υποκειμενική..

Θεωρώ ότι στα Kaizer δεν θέλανε το HTC μου και βρίσκανε δικαιολογίες (μου το είχαν πει και την προηγούμενη ημέρα που είχα πάει από εκεί ότι και καλά τα HTC δεν είναι πολύ εμπορεύσιμα και τέτοια...). Τέλος καλό και όλα καλά τελικά, πήγα στο buy & sell στην Πανεπιστημίου και το έκανα εκεί ανταλλαγή με σφραγισμένο Ισπανικό Note 3..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που λέμε τελικά παιδιά, η υπόθεση είναι μάλλον υποκειμενική..

Θεωρώ ότι στα Kaizer δεν θέλανε το HTC μου και βρίσκανε δικαιολογίες (μου το είχαν πει και την προηγούμενη ημέρα που είχα πάει από εκεί ότι και καλά τα HTC δεν είναι πολύ εμπορεύσιμα και τέτοια...). Τέλος καλό και όλα καλά τελικά, πήγα στο buy & sell στην Πανεπιστημίου και το έκανα εκεί ανταλλαγή με σφραγισμένο Ισπανικό Note 3..

 

Πόσα σου ζήτησαν παρεμπιπτοντως για την ανταλλαγή?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πόσα σου ζήτησαν παρεμπιπτοντως για την ανταλλαγή?

 

+230 ευρώ

Στην απόδειξη αγοράς πάντως γράφει τιμή 563 ευρώ.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερετε οτι μπορουμε να παρουμε και κινητο απο μαγαζι χονδρικης;;;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερετε οτι μπορουμε να παρουμε και κινητο απο μαγαζι χονδρικης;;;

 

Για πες πληροφορίες..Κερδίζουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερετε οτι μπορουμε να παρουμε και κινητο απο μαγαζι χονδρικης;;;

 

Τι εννοείς μαγαζί χονδρικής?

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί κατάστημα/προμηθευτής που προμηθεύει όλα τα άλλα μικρότερα καταστήματα-μεταπωλητές.
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξερετε οτι μπορουμε να παρουμε και κινητο απο μαγαζι χονδρικης;;;

 

Και ποία/που είναι αυτό/αυτά τα μαγαζιά?

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λει ια εταιρικο ΑΦΜ

 

Ντίνο αυτό είναι άλλο πράγμα και επειδή αύριο μάλλον θα το πάρω (με εταιρικό Α.Φ.Μ.) αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ας μας δώσει τα φώτα του.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η έκπτωση για την αγορά του τηλεφώνου στην Γαλλία. Το αναφέρω γιατί όταν έγινε για το Note 2 στην Γαλλία, μετά από λίγο σχετικά καιρό ακολούθησε και η Ελλάδα. 200 ευρώ έκπτωση για Note 3 μαζί με ρολόι και 100 ευρώ μόνο για Note 3.

 

http://www.samsung.com/fr/promotions/detail?eventId=2168&advid=EMA|galaxynote3gear|20131105|B2C-Telecom|type_lien&nid=1543452024&uid=906853033&cid=fr_email_galaxynote3gear_20131105

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο αυτό είναι άλλο πράγμα και επειδή αύριο μάλλον θα το πάρω (με εταιρικό Α.Φ.Μ.) αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ας μας δώσει τα φώτα του.

 

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να είναι έμπορας και με κάποιο τρόπο να το πάρει χονδρική κάτι σαν metro dia ένα πράγμα .Ας μας πει πάντως ο φίλος γιατί ακούγεται πολύ καλή αυτή η λύση !!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η έκπτωση για την αγορά του τηλεφώνου στην Γαλλία. Το αναφέρω γιατί όταν έγινε για το Note 2 στην Γαλλία, μετά από λίγο σχετικά καιρό ακολούθησε και η Ελλάδα. 200 ευρώ έκπτωση για Note 3 μαζί με ρολόι και 100 ευρώ μόνο για Note 3.

 

http://www.samsung.com/fr/promotions/detail?eventId=2168&advid=EMA|galaxynote3gear|20131105|B2C-Telecom|type_lien&nid=1543452024&uid=906853033&cid=fr_email_galaxynote3gear_20131105

 

Τρεχει εδώ και πολύ καιρο στην Ελλαδα η σχετικη εκπτωση. Πιο συγκεκριμενα day 1 μειον 100 ευρω με δωροεπιταγη και το public εδώ και καιρο περαιτέρω εκπτωση για αγορα του σετ (note 3 + gear).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια για αυτο που σας ανεφερα πριν υπαρχει ενα καταστημα χονδρικης το οποιο προμηθευει πιθανοτατα τα μαγαζια στο σκρουτζ.εγω βρηκα λοιπον το note 3 στα 539.επικοινωνησα με αυτο το καταστημα και μ ειπαν οτι στελνουν και σε ιδιωτη.δειτε εδω http://2newsg2.blogspot.com/2012/10/cosmorama-monitor.html
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, εντάξει δεν έχει και τρελή διαφορά... αλλά είναι εμπιστοσύνης το κατάστημα;

 

 

δε ξερω καθολου φιλος.στη τυχη το βρηκα.σε mail που το ρωτησα για εγγυηση και τετοια μου απαντησε αυτο

 

΄...Τα κινητα ολα που παραγγελνουμε εχουν ευρωπαικη εγγυηση οποτε μπορειτε για οτιδηποτε να το πατε στον ARVATO η και στην SMARTEC για οποιοδηποτε προβλημα με την αποδειξη που θα σας δωσω οπου αναγραφεται και το ΙΜΕΙ της συσκευης οποτε βλεπουν οτι προερχεται απο ευρωπαικη χωρα και εχει εγγυηση. Η προελευση ειναι Hungary η Ελληνικη προελευση. Αναλογως. Γνωριζω οτι τα Γαλλικα, Ελληνικα, Γερμανικα προελευσης κατεβαινουν ποιο γρηγορα τα apps και οι εφαρμογες αλλα αυτο θα κριθει ποτε θα το παραγγειλετε.

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Nope. Προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω. Σε τέτοιου μεγέθους ποσά δε σηκώνει ρίσκο, ας καλύψουμε το ποπό μας. Γενικά, απο τη στιγμή που μπαίνει στη διαδικασία να ρισκάρεις... καλύτερα ενα skroutzoμαγαζο με καλές κριτικές
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο πιστευω.εγω ειμαι αναμεσα σε birdphone και στο extreme mobile που ειπανε τα παιδια.ξερεις κανενα αλλο αξιοπιστο;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω το παρηγειλα απο εδω http://www.mmplanet.gr/kinita-tilefona-1/369590-samsung-galaxy-note-3-32gb-n9005-mayro-detail θα το παρω αυριο απο το καταστημα.

Μαλιστα με διαβεβαιωσαν

(το αναφερει και εδω .... http://www.mmplanet.gr/company/egguhsh )

οτι εχει DOA 5 ημερων.....εχει και την καλυτερη τιμη αυτη τι στιγμη στο skroutz...

Στο τηλεφωνο η επικοινωνια ηταν πολυ σαφης....αναμενω..

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω το παρηγειλα απο εδω http://www.mmplanet.gr/kinita-tilefona-1/369590-samsung-galaxy-note-3-32gb-n9005-mayro-detail θα το παρω αυριο απο το καταστημα.

Μαλιστα με διαβεβαιωσαν

(το αναφερει και εδω .... http://www.mmplanet.gr/company/egguhsh )

οτι εχει DOA 5 ημερων.....εχει και την καλυτερη τιμη αυτη τι στιγμη στο skroutz...

Στο τηλεφωνο η επικοινωνια ηταν πολυ σαφης....αναμενω..

 

με το καλο να σου ερθει φιλε μου περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις .

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Για ποτε το βλεπετε να πεφτει στα 500? Ελπιζω να παιξει καμια προσφορα οπως στο νοτε 2 περσυ με την εκπτωση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...