Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΜ είναι αυτή?

 

Όχι.5.1.1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονους δεν μας λες ομως!!βγηκε η 6.1 phronesis..την περασα με dirty flash και ως τωρα ολα καλα..
Καλά τα πάει, μόλις βαρεθω την tema θα βάλω την 6.1 με dirty.

Αυτά είναι, δεν βαριέσαι ποτέ με το Ν3 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται να κανεις update to supersu κανονικα επρεπε να σου βγαλει popup οτι το subinary needs to be upgrade και επιλεγεις το normal

 

Την εκανα την αναβαθμιση που λες, καιπαλι ομως root δεν ειμαι, ετσι κατεβασα αλλο αρχειο, αλλη εκδοση για να το κανω root, στην αρχη εβαλα το supersu 2.37 μετα εβαλα το 1.65 και τωρα το κινητο δεν ανοιγει καν. μπηκα στο μενου cmw η cmp πως το λενε αυτο, εκανα wipe data - cache και δεν γινετε τιποτα, δεν ανοιγει, κολλαει στο λογοτυπο της samsung!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα την αναβαθμιση που λες, καιπαλι ομως root δεν ειμαι, ετσι κατεβασα αλλο αρχειο, αλλη εκδοση για να το κανω root, στην αρχη εβαλα το supersu 2.37 μετα εβαλα το 1.65 και τωρα το κινητο δεν ανοιγει καν. μπηκα στο μενου cmw η cmp πως το λενε αυτο, εκανα wipe data - cache και δεν γινετε τιποτα, δεν ανοιγει, κολλαει στο λογοτυπο της samsung!!!!!
Μπες στο recovery και κάνε factory reset.

Αν δεν επανέλθει κατέβασε μια μαμά Ρομ και βαλτην μέσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο recovery και κάνε factory reset.

Αν δεν επανέλθει κατέβασε μια μαμά Ρομ και βαλτην μέσω odin.

 

και αυτα τα εκανα, στο recovery, ολα, δεν ξεκιναει, μολις τωρα ανοιξα το odin, εβαλα την μαμα ρομ και λεει fail

τι εγινε τωρα, root πηγα να κανω και δν εχω τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

και αυτα τα εκανα, στο recovery, ολα, δεν ξεκιναει, μολις τωρα ανοιξα το odin, εβαλα την μαμα ρομ και λεει fail

τι εγινε τωρα, root πηγα να κανω και δν εχω τηλεφωνο!

Βάλε το twrp recovery με odin .Κατέβασε μια custom rom βαλτην στην micro sd και βαλτην απο εκεί.

Αλλιώς κατέβασε άλλης χώρας Ρομ μαμά, μάλλον φταίει το image της Ρομ που πας να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το twrp recovery με odin .Κατέβασε μια custom rom βαλτην στην micro sd και βαλτην απο εκεί.

Αλλιώς κατέβασε άλλης χώρας Ρομ μαμά, μάλλον φταίει το image της Ρομ που πας να βάλεις.

 

Πως να βαλω το twrp ?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει FAIL , οταν βαζω την rom, πατω σταρτ και μετα γραφει FAIL
πάμε σε pm μην κουραζουμε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει FAIL , οταν βαζω την rom, πατω σταρτ και μετα γραφει FAIL

 

πάμε σε pm μην κουραζουμε εδώ.

Ενημερωστε και μενα αν θελετε γιατι θα μπω και εγω στο χωρο σε λιγο με ρουταρισμα,twrp,rom

μην το τουβλιασω το note 3

Ευχαριστω ;)

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά το phonetic, πως λέγετε και όταν πάει να ανοίξει, λέει κάτι για κερνελ και κολλάει πάλι. Kernel is not sandroid enforcing set warranty bit. Και μετά κολλάει στο λογότυπο της σαμσουνγκ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά το phonetic, πως λέγετε και όταν πάει να ανοίξει, λέει κάτι για κερνελ και κολλάει πάλι. Kernel is not sandroid enforcing set warranty bit. Και μετά κολλάει στο λογότυπο της σαμσουνγκ

 

Στο λογότυπο της Samsung μένει κάνα δεκάλεπτο όσο για τον κερνελ έτσι δείχνει μάλλον δεν εχει θέμα η συσκευή άστο 15 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελικά το phonetic, πως λέγετε και όταν πάει να ανοίξει, λέει κάτι για κερνελ και κολλάει πάλι. Kernel is not sandroid enforcing set warranty bit. Και μετά κολλάει στο λογότυπο της σαμσουνγκ

 

Ότι σου έγραψε ο φίλος πιο πάνω. Αν κάνει περισσότερο, μπες στο ρικοβερυ και κάνε Wipe τα cache και dalvik cache.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Οκ το κάνω πάλι και θα το αφήσω 15 λεπτά και σας ενημερώνω. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Ανοιξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Με την phronesis, πως μπορώ να έχω στην αρχική οθόνη, τις τελιτσες που όταν τις πατω, να βλέπω τις εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμενο στην αρχικη οθονη-ρυθμίσεις αρχικης οθονης-περιεχόμενο αρχικης οθονης-εμφάνιση ξεχωριστης οθονης εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με την phronesis, πρέπει να μπω στοmessenger και στο viber για να μου έρθουν τα μηνύματα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα και γίνετε αυτό η πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει ότι με την phronesis, πρέπει να μπω στοmessenger και στο viber για να μου έρθουν τα μηνύματα. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα και γίνετε αυτό η πρέπει να κάνω καμιά ρύθμιση?

Εχει ξανα ειπωθει οπως και στο νημα της phronesis στο ερωτησεις και απαντησεις θα βρεις οτι προβλημα εχεις..θα πας εξυπνη διαχείριση-ram-διπλανη σελιδα autorun και θα ενεργοποιησεις οσα θες να σου ερχονται ειδοποιησεις..

 

Phronesis 6.1 και idle kenrnel 7.0 πανε παρα πολυ καλα..σκεφτομκυν να βαλω temasek αυτες τς μερες αλλα το αφησα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Όκ ευχαριστώ άρχοντα

 

EDIT: Δεν βρισκω το νημα για phronesis....

Στην πρωτη σελιδα της phronesis καπου στην μεση υπαρχει Q&A το πατας και εχει παααρα πολλες ερωτησεις και απαντησεις που εφτιαξε ο logel

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τις ported roms απο note 5 υπαρχει τρόπος τα menu, home και back buttons να δουλεύουν όπως στις roms για note 3?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τις ported roms απο note 5 υπαρχει τρόπος τα menu, home και back buttons να δουλεύουν όπως στις roms για note 3?

Αν δεν κανω λαθος η phronesis μεσα απο το δικο της μενου σου δινει την επιλογη να αλλαξεις τα πληκτρα..αλλα αμα τα συνηθισεις τα αφηνεις ετσι!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με phronesis 6.1 και όταν βάζω τα hands free όταν με καλούν ο ήχος ειδοποίησης παίζει διακεκομενα.το έχει παρατήρηση κάποιος αλλος;

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...