Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιον ειχες απο civato;θα βγει λογικα σημερα η καινουρια εκδοση απο phronesis

Στην αρχή 1.0.8 Και μετά 1.1.1. Δεν ξέρω Για κάποιο περίεργο λόγο στην συσκευή μου ο Civato δεν του κάθεται καλά.Ακόμη και με τον kernel του darklord καλύτερα πάει! Ας βγει με τον καλό η καινούργια και θα την περάσουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην αρχή 1.0.8 Και μετά 1.1.1. Δεν ξέρω Για κάποιο περίεργο λόγο στην συσκευή μου ο Civato δεν του κάθεται καλά.Ακόμη και με τον kernel του darklord καλύτερα πάει! Ας βγει με τον καλό η καινούργια και θα την περάσουμε!

 

Μία από τα ίδια σε μένα ο idle v7 πάει σφαίρα + πάρα πολύ καλή αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Οραια σου βαζω λινκ απο αυτα που βρηκα αναλυτικα οποιος ξερει κατι παραπανω με διορθωνει ή και προσθετει σε αυτα που θα σου γραψω.

1. Root http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-root/how-to-root-galaxy-note-3/

ισως γινετε και με την εφαρμογη towelroot δεν ειμαι σιγουρος.

2. cwm & Twrp http://galaxynote3root.com/clockworkmodtwrp-recoveries/ Κοιταξε να παρεις πρωτα back up τη ρομ που εχεις.

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-backuprestore-rom-using-twrp-on-rooted-galaxy-note-3/

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-backuprestore-rom-using-cwm-on-rooted-galaxy-note-3/

3. Πως να εγκαταστησετε οποιαδηποτε ρομ μεσω cwm

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-install-custom-rom-using-cwm-on-rooted-galaxy-note-3/

Απο ρομ δεν εχω κατι να σου προτεινω καθως ειμαι σε στοκ ακομα αλλα τα υπολοιπα παιδια πιστευω θα σε βοηθησουν σε αυτο το τομεα.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση την εξωτερική κάρτα sd Samsung evo 64gb την έχω σε fat32 μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο format γιατί δεν έχω ασχοληθεί πάνω σε αυτό το
Link to comment
Share on other sites

Πως περναω την idle v7 ειμαι με civato τωρα

Κατεβάζεις το zip, μπαίνεις recovery και το φλασαρεις!

Link to comment
Share on other sites

το βρήκες; ετοιμαζόμουν να σου στείλω link

 

Θα περιμενω να βγει η καινουργια εκδοση πρωτα να δω αν αξιζει και μετα ευχαριστω πάντως αδερφε

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να βγει η καινουργια εκδοση πρωτα να δω αν αξιζει και μετα ευχαριστω πάντως αδερφε

Έτσι και αλλιώς η καινούργια έκδοση θα έρθει με idle kernel από ότι είπαν. Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

temasek V4.6 πυροβόλο :cool:

Πως παει εκει μενιο;πως εισαι χωρις τς εφαρμογες της samsung για το πενακι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πως παει εκει μενιο;πως εισαι χωρις τς εφαρμογες της samsung για το πενακι;
Τρένο, τίς σαβουρες της samsunq πάντα τίς παγώνω, πενάκι δεν δουλεύω ,αν τύχει καμία σημείωση έχω το Papyrus καί Screenshot ER για γράψιμο πανω σε φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Τρένο, τίς σαβουρες της samsunq πάντα τίς παγώνω, πενάκι δεν δουλεύω ,αν τύχει καμία σημείωση έχω το Papyrus καί Screenshot ER για γράψιμο πανω σε φωτογραφία.

 

Από μπαταρία? Για πες εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στα Windows 10 ανοιγω το Odin συνδεω το καλωδιο στη θυρα και μου εμφανιζει μλπε το εικονιδιο μεσα στο προγραμμα και οχι κιτρινο. Σκεφτηκα πως δεν εχω τους drivers , ετσι τους κατεβασα και οταν παω να τους εγκαταστησω, με μποκαρουν τα windows ! Τι να κανω? Θελω να το κανω root και κολλαω εκει τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Τρένο, τίς σαβουρες της samsunq πάντα τίς παγώνω, πενάκι δεν δουλεύω ,αν τύχει καμία σημείωση έχω το Papyrus καί Screenshot ER για γράψιμο πανω σε φωτογραφία.

Την επιλογη που βγαζει με το τετραγωνο και στην ουσια κοβει μια εικονα ή ενα κειμενο απο τον browser με ποιο το κανεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το προχωρησα, οκ αλλα οταν τρεχω μεσα απο την συσκευη το SuperSU Free μου λεει There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it. This is a problem ! If you just upgraded to android 5.0 , you nedd to manually re-root - consult the relevant forums for your device! Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Πιο modem και bootloader να περάσω ρε παιδιά?

Έχω το ν9005 eur με phronesis 6.

Τα έχω ψιλοπαρατήσει κι έχω χαθεί λίγο αλλά βαρέθηκα και είπα να το σκαλίσω λίγο το εργαλείο.

Όπως είπα έχω περάσει την phronesis 6 με idle 7 και δεν έχω κάνει κάτι άλλο από στοκ που ήταν, αξίζει να ασχοληθώ με file systems κλπ?

Επίσης αν έχετε να προτείνετε τπτ ρυθμίσεις για τον kernel ή κανένα τιπ γενικά πέστε το γιατί εσείς βλέπω έχετε πάει σε άλλο επίπεδο και παρόλο που έχω διαβάσει σχεδόν όλο το τόπικ τα χω μπλέξει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογη που βγαζει με το τετραγωνο και στην ουσια κοβει μια εικονα ή ενα κειμενο απο τον browser με ποιο το κανεις;
Δεν νομίζω να γίνεται.

 

 

 

Από μπαταρία? Για πες εντυπώσεις
Μην περιμένεις επίπεδα TW άλλα έχει βελτιωθεί πολύ.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος σε σχέση μπαταρίας ταχύτητας :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το προχωρησα, οκ αλλα οταν τρεχω μεσα απο την συσκευη το SuperSU Free μου λεει There is no SU binary installed, and SuperSU cannot install it. This is a problem ! If you just upgraded to android 5.0 , you nedd to manually re-root - consult the relevant forums for your device!

Χρειαζεται να κανεις update to supersu κανονικα επρεπε να σου βγαλει popup οτι το subinary needs to be upgrade και επιλεγεις το normal

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται.

 

 

 

Μην περιμένεις επίπεδα TW άλλα έχει βελτιωθεί πολύ.

Εγώ είμαι ευχαριστημένος σε σχέση μπαταρίας ταχύτητας :cool:

Το έκανες το noteli τούρμπο :p

Link to comment
Share on other sites

Χαχα επίπεδα Ν5 με μπαταρία N3 .

Χρονους δεν μας λες ομως!!βγηκε η 6.1 phronesis..την περασα με dirty flash και ως τωρα ολα καλα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...