Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πειραξω στον ηχο στον kernel adiutor;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να πειραξω στον ηχο στον kernel adiutor;
Αν θες δυνατό ήχο βάλε αυτό

https://www.dropbox.com/s/2ya915lk43tf6hl/Screenshot_2015-05-10-17-21-31.jpg?dl=0

Κατέβασε τους drivers και μετά κάνε τικ αυτό που κύκλωσα.

Πάντως η s6 port για πλάκα 7ωρες οθόνη με πολύ σκαλισμα και επανεκκίνησης :cool:

https://www.dropbox.com/s/ffmahgxekewn6fb/Screenshot_2015-05-10-17-19-06.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/r12s1y4i95bix87/Screenshot_2015-05-10-17-30-54.jpg?dl=0

Την κανείς κούκλα με τα θέματα

 

https://www.dropbox.com/s/eaefkuoxeyz2wul/Screenshot_2015-05-10-17-32-13.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή πέρασα χθες την lollipop και είμαι root, μπορώ να περάσω το xposed framework με stock recovery; Λειτουργεί κανονικά για stock Samsung;

 

To xposed framework δεν λειτουργεί ακόμα σε lolipop της samsung.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες δυνατό ήχο βάλε αυτό

https://www.dropbox.com/s/2ya915lk43tf6hl/Screenshot_2015-05-10-17-21-31.jpg?dl=0

Κατέβασε τους drivers και μετά κάνε τικ αυτό που κύκλωσα.

Πάντως η s6 port για πλάκα 7ωρες οθόνη με πολύ σκαλισμα και επανεκκίνησης :cool:

https://www.dropbox.com/s/ffmahgxekewn6fb/Screenshot_2015-05-10-17-19-06.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/r12s1y4i95bix87/Screenshot_2015-05-10-17-30-54.jpg?dl=0

Την κανείς κούκλα με τα θέματα

 

https://www.dropbox.com/s/eaefkuoxeyz2wul/Screenshot_2015-05-10-17-32-13.jpg?dl=0

Εχω arya 5.3 με fulgor kernel..θα λειτουργησει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Multi dpi έχει ;
Μέχρι 390 που δοκίμασα μόνο η κάμερα έχει θέμα όλα τα αλλά είναι εντάξει ,τώρα το έχω 460 λίγο μεγάλα για εμένα αλλά το συνηθισα.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Νέο update για το lean kernel (v6.2, 3.4.107 Linux). Έχω δοκιμάσει όλα τα kernel αρκετές φορές και για το τηλέφωνο μου το lean kernel έχει σαφώς την καλύτερη μπαταρία.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60657718&postcount=3555

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση φίλος .... σε αυτή τη ρομ δουλέβει στην ασφάλεια/εύρεση του κινητού μου / απομακρυσμένα στοιχεία ελέγχου και το κλείδωμα επανενεργοποίησης ...... και όταν λέμε να δουλευουν δεν εννοώ να υπάρχουν αλλά να ενεργοποιούντε δολαδι βάζοντας το κωδικό της samsung account να σου λέει ενεργό !!!

Link to comment
Share on other sites

Νέο update για το lean kernel (v6.2, 3.4.107 Linux). Έχω δοκιμάσει όλα τα kernel αρκετές φορές και για το τηλέφωνο μου το lean kernel έχει σαφώς την καλύτερη μπαταρία.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60657718&postcount=3555

Από ταχύτητα είναι πολύ καλός πάντως να δούμε και μπαταρία.

Τον έχω από εχθές αλλά με την σημερινή χρήση του τηλεφώνου μου δεν έχω εικόνα άλλαξα 2 φορές sim και με τα ρεισταρτ δεν ξέρω το μου γίνεται. Αύριο συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για βοηθάτε ρε συνάδελφοι λίγο ....

Είχα 24 omega. Έβαλα 25.1 (lollipop), χθες δε μπούταρε, (λογικό), αλλάζω bootloader κάνω factory reset, όλα καλά.

Φορτίζω χθες το βράδυ, όλα καλά. Βάζω Lean kernel (6.2) όλα καλά... Πάω τώρα να φορτίσω και ξεκινάει να αναβοσβήνει η οθόνη και μου πετάει και ένα system ui stop .... Αλλάζω κερνελ τίποτα (δοκίμασα Omega + stock).... wipe cache + dalvik τίποτα.....

Καμιά ιδέα για να μην αρχήσω πάλι τα full wipe και downgrade bootloaedr και ξαναφλασάρισμα kitkat....

 

Ρε την άτιμη τη LP να μη θέλει να μου "κάτσει"....

edit: κάνω και no full wipe ξαναπέρασμα της rom και επανέρχομαι.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για βοηθάτε ρε συνάδελφοι λίγο ....

Είχα 24 omega. Έβαλα 25.1 (lollipop), χθες δε μπούταρε, (λογικό), αλλάζω bootloader κάνω factory reset, όλα καλά.

Φορτίζω χθες το βράδυ, όλα καλά. Βάζω Lean kernel (6.2) όλα καλά... Πάω τώρα να φορτίσω και ξεκινάει να αναβοσβήνει η οθόνη και μου πετάει και ένα system ui stop .... Αλλάζω κερνελ τίποτα (δοκίμασα Omega + stock).... wipe cache + dalvik τίποτα.....

Καμιά ιδέα για να μην αρχήσω πάλι τα full wipe και downgrade bootloaedr και ξαναφλασάρισμα kitkat....

 

Ρε την άτιμη τη LP να μη θέλει να μου "κάτσει"....

edit: κάνω και no full wipe ξαναπέρασμα της rom και επανέρχομαι.

Δοκίμασε να βάλεις για λίγο την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις για λίγο την μπαταρία.

 

Ναι, κάτσε να κάνει αναβάθμιση το android μετά από wipe που ξανά έκανα και ενημερώνω... Ευχαριστώ

edit... Για θύμισε μου: downgrade bootloader απλά το κάνω μέσω odin έτσι απλά ή παίζει τίποτα επικίνδυνο καθώς από ΒΟΑ6 θα πάω σε bootloader kitkat?

edit 2: μπα... τα ίδια κάνει και μετά από nofull wipe πέρασμα omega και αφαίρεση της μπαταρίας για 10-20 δευτερόλεπτα... και από ρεύμα pc το ίδιο κάνει.... εναλλάσσεται (όχι αναβοσβήνει) η οθόνη και δείχνει μια μόνο το wallpaper και μια το κανονικό homescreen και κάπου κει στο ενδιάμεσο μου βγάζει system ui διακόπηκε...

έχω κρατήσει ένα nandroid back up Kitkat...θα παίξει? περιλαμβάνει και το bootloader το nandroid? πρέπει μετά το nandroid restore να φλασάρω bootloader kitkat?

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτσε να κάνει αναβάθμιση το android μετά από wipe που ξανά έκανα και ενημερώνω... Ευχαριστώ

edit... Για θύμισε μου: downgrade bootloader απλά το κάνω μέσω odin έτσι απλά ή παίζει τίποτα επικίνδυνο καθώς από ΒΟΑ6 θα πάω σε bootloader kitkat?

Έτσι γίνεται αλλά σ'αυτή την περίπτωση επιβάλλεται να έχεις κρατήσει ένα efs backup, στην κακή περίπτωση κάτι να μην πάει καλά, να χάσεις το imei σου, να μην συνδέεται με το δίκτυο και μετά να τρέχεις και να μην φτάνεις. Γενικά δεν συνίσταται να κάνουμε downgrade, εκτός βέβαια αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη. Αλλά γιατί να κάνεις downgrade τον bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γίνεται αλλά σ'αυτή την περίπτωση επιβάλλεται να έχεις κρατήσει ένα efs backup, στην κακή περίπτωση κάτι να μην πάει καλά, να χάσεις το imei σου, να μην συνδέεται με το δίκτυο και μετά να τρέχεις και να μην φτάνεις. Γενικά δεν συνίσταται να κάνουμε downgrade, εκτός βέβαια αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη. Αλλά γιατί να κάνεις downgrade τον bootloader?

 

Σκέφτομαι,ο bootloader της LP θα παίξει με kitkat?

έχω διάφορα efs από όταν κάνω nandroid backup μέσω recovery TWRP (τσεκάρω και το efs backup). Κάνουν αυτά? Και σίγουρα μέσα στην κάρτα έχω και κάνα δύο άλλα από διάφορες εφαρμογές...

 

edit: μέσα στο άγχος ξέχασα να σε ευχαριστήσω... :)

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

O bootloader της LP θα παίξει με kitkat?

Τώρα διάβασα και τα προηγούμενα edit. Αν θέλεις να είσαι με lolipop τότε μπορείς να τα πάρεις από την αρχή λίγο και να κάνεις τα εξής:

 

Πρώτα να περάσεις μια stock lolipop μέσω odin, μετά να γίνεις root και ν αλλάξεις recovery, και μετά να φλασαρεις όποια custom lolipop θέλεις. Φλασαροντας stock rom περνάς μαζί τον bootloader και το modem της ρομ.

 

Απ ότι κατάλαβα όλα ξεκίνησαν επειδή προσπάθησες ν αλλάξεις μόνο τον bootloader. Αν ήσουν με kitkat bootloader και modem για να τα αλλάξεις σε lolipop ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος είναι να περάσεις μια stock lolipop με odin. Μετά μπορείς ίσως να περνάς μόνο τον bootloadet η το modem μέσω odin.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση φίλος .... σε αυτή τη ρομ δουλέβει στην ασφάλεια/εύρεση του κινητού μου / απομακρυσμένα στοιχεία ελέγχου και το κλείδωμα επανενεργοποίησης ...... και όταν λέμε να δουλευουν δεν εννοώ να υπάρχουν αλλά να ενεργοποιούντε δολαδι βάζοντας το κωδικό της samsung account να σου λέει ενεργό !!!
Φίλε μου από αυτά που γράφεις δεν δουλεύω τίποτα να φανταστείς ούτε pin έχω ούτε Samsung account ,δεν παίζει σενάριο να σου κλέψουν το τηλέφωνο και να στο βρουν, μην ασχολείσαι με τέτοια θέματα.

Η ρομ είναι σούπερ και με πολύ καλή μπαταρία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα διάβασα και τα προηγούμενα edit. Αν θέλεις να είσαι με lolipop τότε μπορείς να τα πάρεις από την αρχή λίγο και να κάνεις τα εξής:

 

Πρώτα να περάσεις μια stock lolipop μέσω odin, μετά να γίνεις root και ν αλλάξεις recovery, και μετά να φλασαρεις όποια custom lolipop θέλεις. Φλασαροντας stock rom περνάς μαζί τον bootloader και το modem της ρομ.

 

Απ ότι κατάλαβα όλα ξεκίνησαν επειδή προσπάθησες ν αλλάξεις μόνο τον bootloader. Αν ήσουν με kitkat bootloader και modem για να τα αλλάξεις σε lolipop ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος είναι να περάσεις μια stock lolipop με odin. Μετά μπορείς ίσως να περνάς μόνο τον bootloadet η το modem μέσω odin. Τώρα έχω μείνει με LP bootloader... θα παίξει σε kitkat αν κάνω restore το nandroid?

 

την πρώτη φορά που είχα βάλει lloli (από kitkat) είχα περάσει ναι, μόνο bootloader μέσω odin.... Μετά γύρισα σε kitkat και τούμπαλιν.... (χωρίς αλλαγές σε bootloader...)

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από αυτά που γράφεις δεν δουλεύω τίποτα να φανταστείς ούτε pin έχω ούτε Samsung account ,δεν παίζει σενάριο να σου κλέψουν το τηλέφωνο και να στο βρουν, μην ασχολείσαι με τέτοια θέματα.

Η ρομ είναι σούπερ και με πολύ καλή μπαταρία :cool:

Εγώ την έχω καταβρεί με το Cerberus.

Link to comment
Share on other sites

την πρώτη φορά που είχα βάλει lloli (από kitkat) είχα περάσει ναι, μόνο bootloader μέσω odin.... Μετά γύρισα σε kitkat και τούμπαλιν.... (χωρίς αλλαγές σε bootloader...)

 

Γι'αυτό έχεις αυτά τα προβλήματα. Αν θέλεις λοιπόν να είσαι με lolipop, ακολούθησε τα βήματα που ανέφερα στο προηγούμενο post μου. Για όποια απορία έχεις μπορείς να ρωτήσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για βοηθάτε ρε συνάδελφοι λίγο ....

Είχα 24 omega. Έβαλα 25.1 (lollipop), χθες δε μπούταρε, (λογικό), αλλάζω bootloader κάνω factory reset, όλα καλά.

Φορτίζω χθες το βράδυ, όλα καλά. Βάζω Lean kernel (6.2) όλα καλά... Πάω τώρα να φορτίσω και ξεκινάει να αναβοσβήνει η οθόνη και μου πετάει και ένα system ui stop .... Αλλάζω κερνελ τίποτα (δοκίμασα Omega + stock).... wipe cache + dalvik τίποτα.....

Καμιά ιδέα για να μην αρχήσω πάλι τα full wipe και downgrade bootloaedr και ξαναφλασάρισμα kitkat....

 

Ρε την άτιμη τη LP να μη θέλει να μου "κάτσει"....

edit: κάνω και no full wipe ξαναπέρασμα της rom και επανέρχομαι.

System ui stopped μου το έκανε και σε μένα όντας lollipop καιρό και πήγα να ξαναπερασω την AryaMod 5.3

Μήπως φερνεις μπακ απ; εγώ δεν το πέρασα και έτσι έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

System ui stopped μου το έκανε και σε μένα όντας lollipop καιρό και πήγα να ξαναπερασω την AryaMod 5.3

Μήπως φερνεις μπακ απ; εγώ δεν το πέρασα και έτσι έστρωσε

 

Μετά από φλσάρισμα της Πολωνικής official δείχνει να στρώνει... Σταμάτησε να κάνει τα αναβοσβήσματα η οθόνη, efs όλα καλά.... Μόλις πέρασα twrp και ετοιμάζομαι για omega 25.1

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον και για τις συμβουλές.... Θα επανέλθω μόλις το στρώσω εντελώς...

Προς moderators: Ρε παιδιά μπορείτε να βάλετε ένα thanks button? Είναι πολύ χρήσιμο!!!( Ή για ανάλογες περιπτώσεις βάλτε ένα ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ :lol:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...