Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει ενας φίλος να βάλει στο Note 3 του custom rom. Ποιά προτίνετε ως πιο σταθερή/γρήγορη, με καλή μπαταρία; Ψάχνουμε για μια rom που να μην είναι στο στυλ της x-note που βρήκα (οχι δηλαδή τόσες πολλές ρυθμίσεις λίγο πιο απλή)
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει ενας φίλος να βάλει στο Note 3 του custom rom. Ποιά προτίνετε ως πιο σταθερή/γρήγορη, με καλή μπαταρία; Ψάχνουμε για μια rom που να μην είναι στο στυλ της x-note που βρήκα (οχι δηλαδή τόσες πολλές ρυθμίσεις λίγο πιο απλή)

AryaMod 5.3 :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Η aryamod 5.3 εχει private mode;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου με Fulgor κερνελ αρχισαν να εχω νουμερα της kitkat πλεον !

 

το εχω σκισει 2 μερες το κινητο τωρα που εχω αδεια και εχω παθει την πλακα μου!!!

(τι σηριαλ τι chrome τι facebook τα παντα)!

 

μεγαλη βελτιωση στην μπαταρια! ο καλυτερος κερνελ για λολιποπ για μενα ...

 

Καλημέρα!

Toν έβαλα κι εγω χθες βράδυ τον fulgor και ξεκινάω πρωί-πρωί με 100% μπαταρία σήμερα και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

AryaMod 5.3 :)

 

Σωστα για την Aryamod 5.3 οπως φοβερη rom και με απίστευτη διαχείριση μπαταρίας είναι και η AUDAX L v22.4 που φοραω τώρα και χωρις αλλαγή kernel τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Είδα μερικά βίντεο και θα δοκιμάσω αποψε την AryaMod
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου με Fulgor κερνελ αρχισαν να εχω νουμερα της kitkat πλεον !

 

το εχω σκισει 2 μερες το κινητο τωρα που εχω αδεια και εχω παθει την πλακα μου!!!

(τι σηριαλ τι chrome τι facebook τα παντα)!

 

μεγαλη βελτιωση στην μπαταρια! ο καλυτερος κερνελ για λολιποπ για μενα ...

Τον fulgor που τον βρισκουμε εχεις κανενα λινκ?και με ποια rom τον δουλευεις?
Link to comment
Share on other sites

Με fylgor και εγώ μερικές μέρες τώρα. Πολύ σταθερό το κινητό (σαν τον μαμά) χωρίς όμως τα προβλήματα με το ΒΤ και τα random reboot του Civato.

Πολύ ευχαριστημένος και με την μπαταρία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με fylgor και εγώ μερικές μέρες τώρα. Πολύ σταθερό το κινητό (σαν τον μαμά) χωρίς όμως τα προβλήματα με το ΒΤ και τα random reboot του Civato.

Πολύ ευχαριστημένος και με την μπαταρία.

με ποια ρομ φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

με ποια ρομ φιλε μου?

Stock. Δεν έχω πολύ χρόνο να παίζω με όλες τις συσκευές μου. Άλλαξα κερνελ μονο και μόνο για να λύσω το πρόβλημα σύνδεσης με το pebble steel.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

τον έβαλα και εγώ χθες το βράδυ ... από τότε το έχω λιώσει το κινητό όλοι την ώρα δουλευει και η μπαταρία είναι άριστη ..νομίζω από τα καλύτερα κερνελ ... βέβαια τον κερνελ της ωμέγα δεν τον δούλεψα και τοσπο πόλη αλλά άωτο το δούλεψε η μπαταρία έπεφτε κατακόρυφα ...με fylgor πολύ καλά και οι εφαρμογές πάνε μπάλα
Link to comment
Share on other sites

Τον εγκατεστησα παιδια αλλα βλεπω οτι δεν δουλευει το Synapse ενα προγραμμα για μενα κορυφαιο.Ενω με civato ειναι οκ.Δεν ξερω αν καποιος εχει δοκιμασει αυτο που λεω,η εγω κανω κατι λαθος!
Link to comment
Share on other sites

Τον fulgor που τον βρισκουμε εχεις κανενα λινκ?

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/orig-development/kernel-fulgor-kernel-v1-0-t3087348

 

Τον εγκατεστησα παιδια αλλα βλεπω οτι δεν δουλευει το Synapse ενα προγραμμα για μενα κορυφαιο.Ενω με civato ειναι οκ.Δεν ξερω αν καποιος εχει δοκιμασει αυτο που λεω,η εγω κανω κατι λαθος!

 

Το synapse δεν δουλεύει με όλα τα κερνελ. Υπάρχουν όμως αντίστοιχες εφαρμογές στο playstore που μπορείς να δοκιμάσεις. Οι καλύτερες δωρεάν για μένα είναι οι ακόλουθες:

Kernel Adiutor

Trickster MOD

Link to comment
Share on other sites

Τον εγκατεστησα παιδια αλλα βλεπω οτι δεν δουλευει το Synapse ενα προγραμμα για μενα κορυφαιο.Ενω με civato ειναι οκ.Δεν ξερω αν καποιος εχει δοκιμασει αυτο που λεω,η εγω κανω κατι λαθος!

Φίλε μου γιατί να πειράξεις κάτι; όλα δουλεύουν ρολόι η δε μπαταρία άψογη..Και όπως είπαν τα παιδιά διορθώθηκε και το θέμα με το Bluetooth...

Εγώ τον έχω σε συνδυασμό με omega...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου γιατί να πειράξεις κάτι; όλα δουλεύουν ρολόι η δε μπαταρία άψογη..Και όπως είπαν τα παιδιά διορθώθηκε και το θέμα με το Bluetooth...

Εγώ τον έχω σε συνδυασμό με omega...

 

Εχω θεμα με τον ηχο θελω πολυ δυνατο για τη δουλεια μου και synapse μπορω και ανεβαζω ενταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/orig-development/kernel-fulgor-kernel-v1-0-t3087348

 

 

 

Το synapse δεν δουλεύει με όλα τα κερνελ. Υπάρχουν όμως αντίστοιχες εφαρμογές στο playstore που μπορείς να δοκιμάσεις. Οι καλύτερες δωρεάν για μένα είναι οι ακόλουθες:

Kernel Adiutor

Trickster MOD

ευχαριστω πολυ παιδια
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με τον ηχο θελω πολυ δυνατο για τη δουλεια μου και synapse μπορω και ανεβαζω ενταση

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ παιδια

Και με τις άλλες εφαρμογές που σου πρότεινα στο προηγούμενο post μπορείς να ρυθμίσεις τον ήχο. :)

Link to comment
Share on other sites

Και με τις άλλες εφαρμογές που σου πρότεινα στο προηγούμενο post μπορείς να ρυθμίσεις τον ήχο. :)

 

Οκ Γιωργη σ'ευχαριστω πολυ θα κανω τις δοκιμες μου

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά σε όλους θέλω να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν εγαταστήσει την ωμέγα στο κινητό τους V 25.1 εγώ έχω εντοπίσει το εξής πρόβλημα Στην ασφάλεια δεν δουλευει το απομακρυσμένα στοιχεία ελέγχου ούτε και το κλείδωμα επανενεργοποίησης ... όταν λέω δεν δουλέβουν εννοώ ότι ενώ το τσεκάρω μου ζητάει κωδικό samsung τον βάζω και τελικά είναι απενεργολοιιμενο στο τέλος ...ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταδτησουμε cm 12 or 12.1 τι πρέπει να προσέξω;

την περνάω και ανοίγω το τηλ αμέσως; θέλει πριν κάνω reboot να περασω και πρόσθετα; υπάρχει κανονικά το play store σε αυτήν την ρομ; τηλ και μνμ πως τα περνάω; το πενακι δουλεύει η θέλει μοντα

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά σε όλους θέλω να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που έχουν εγαταστήσει την ωμέγα στο κινητό τους V 25.1 εγώ έχω εντοπίσει το εξής πρόβλημα Στην ασφάλεια δεν δουλευει το απομακρυσμένα στοιχεία ελέγχου ούτε και το κλείδωμα επανενεργοποίησης ... όταν λέω δεν δουλέβουν εννοώ ότι ενώ το τσεκάρω μου ζητάει κωδικό samsung τον βάζω και τελικά είναι απενεργολοιιμενο στο τέλος ...ξέρει κανείς κάτι?

Και στην Aryamod το ίδιο κάνει σε όλες τις εκδόσεις.Το γιατί δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Για να εγκαταδτησουμε cm 12 or 12.1 τι πρέπει να προσέξω;

την περνάω και ανοίγω το τηλ αμέσως; θέλει πριν κάνω reboot να περασω και πρόσθετα; υπάρχει κανονικά το play store σε αυτήν την ρομ; τηλ και μνμ πως τα περνάω; το πενακι δουλεύει η θέλει μοντα

Η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο μέσω recovery, μόνο που εκτός από την ρομ φλασαρεις και τα gapps (google apps). Εννοείται βεβαίως ότι κάνεις κανονικά full wipe (υπάρχουν οδηγίες στο thread της κάθε rom).

 

Το πενακι δεν έχει τις λειτουργίες που έχει στις Samsung ρομ (αλλιώς όλοι θα είχαμε cm) και η κάμερα δεν είναι τόσο καλή (αν και δεν είναι κακή). Το πενακι μπορεί να λειτουργήσει ως έναν βαθμό με κάποιες εφαρμογές από το play store.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο μέσω recovery, μόνο που εκτός από την ρομ φλασαρεις και τα gapps (google apps). Εννοείται βεβαίως ότι κάνεις κανονικά full wipe (υπάρχουν οδηγίες στο thread της κάθε rom).

 

Το πενακι δεν έχει τις λειτουργίες που έχει στις Samsung ρομ (αλλιώς όλοι θα είχαμε cm) και η κάμερα δεν είναι τόσο καλή (αν και δεν είναι κακή). Το πενακι μπορεί να λειτουργήσει ως έναν βαθμό με κάποιες εφαρμογές από το play store.

Ευχαριστώ κατατοπιστηκοτατος

Link to comment
Share on other sites

Και στην Aryamod το ίδιο κάνει σε όλες τις εκδόσεις.Το γιατί δεν ξέρω!

συμβαίνει αυτό και σε άλλες ρομ άραγε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...