Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λινκ για lean last

Ξαναδοκιμαζω τώρα lean kernel με aryamod 5.3 και φαίνεται πολύ καλό, τόσο σε απόδοση, όσο και σε μπαταρία.

 

eur 6.1.6

https://onedrive.live.com/?cid=F1ED4BADFEE3FC02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21110

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει τωρα τελευταια ενα λαγκαρισμα στο νοτε μου.. στης (ρυθμισεις-συνδεσεις) αν κανω σκρολ κατω κ μετα σκρολ πανω λαγκαρει αρκετα... μονο εκει εχω θεμα!! εκανα και full wipe/data/dalvik/internal/cache/format data αλλα τπτ.. γυρισα και σε 4.4.2 απο 5.0 και παλι τα ιδια στο ιδιο σημειο... οποια ρομ κ να εβαλα τα ιδια.. σε εσας υπαρχει τετοιο θεμα;; η καμια λυση για αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

Temasek's Build v10.0 από το μεσημέρι που την έχω μπορώ ότι η μπαταρία έχει βελτιωθεί σε σχέση με τις cm12 και από ταχύτητα επίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω επίσημη lolipop χωρίς root και knox ο, θέλω να βάλω kit kat για να κάνω root ασφαλές, μπορώ να το κατεβάσω με το επίσημο firmware kit kat και να το περάσω χωρίς να γράψει φυσικά ο knox???
Link to comment
Share on other sites

ναι..λες να ειναι bug της lollipop γενικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω ειμαι με v25 αξίζει να παω v25.1?

Εγώ είχα την 25 και πήγα στην 25.1 μου έκανε κόλπα και έβαλα arya 5.3 δείχνει καλή και δεν έχω κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... Σε cm το Xposed δουλεύει στο κινητό μας;

Το xposed από ότι ξέρω δεν δουλεύει σε tw και σε cm12.1.

Link to comment
Share on other sites

Το xposed από ότι ξέρω δεν δουλεύει σε tw και σε cm12.1.
Στο δικό μας σίγουρα όχι http://cdn1.xda-developers.com/images/XDA2013/thread/post/gplus_grey.png.

Έβαλα tema Βάγγο πάει τρένο:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβγαλα από τους καλύτερους για εμένα χρόνους με ωμέγα και Λειν κερνελ. Και με πολύ κακό σήμα για πάνω από 5 ώρες.Ειναι μόνο με Wi-Fi όλα ενεργά οθόνη αυτόματο στην μέση με ανοιχτούς συντονισμους.

 

Σκεφτόμουν να πάρω το note4 αλλά πραγματικά δεν βρήκα λόγο περιμένω από τώρα το 5αρι πως και πως. [ATTACH]59721[/ATTACH][ATTACH]59722[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έβγαλα από τους καλύτερους για εμένα χρόνους με ωμέγα και Λειν κερνελ. Και με πολύ κακό σήμα για πάνω από 5 ώρες.Ειναι μόνο με Wi-Fi όλα ενεργά οθόνη αυτόματο στην μέση με ανοιχτούς συντονισμους.

 

Σκεφτόμουν να πάρω το note4 αλλά πραγματικά δεν βρήκα λόγο περιμένω από τώρα το 5αρι πως και πως. [ATTACH]59721[/ATTACH][ATTACH]59722[/ATTACH]

Με leanαρο η μπαταρία σού πήρε τα πανω της.:cool:Όσο για το n4 πού λες κάτσε στα αυγά σού :)
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μας σίγουρα όχι http://cdn1.xda-developers.com/images/XDA2013/thread/post/gplus_grey.png.

Έβαλα tema Βάγγο πάει τρένο:cool:

Εγώ είμαι με aryamod και civato:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχθές έβγαλα από τους καλύτερους για εμένα χρόνους με ωμέγα και Λειν κερνελ. Και με πολύ κακό σήμα για πάνω από 5 ώρες.Ειναι μόνο με Wi-Fi όλα ενεργά οθόνη αυτόματο στην μέση με ανοιχτούς συντονισμους.

 

Σκεφτόμουν να πάρω το note4 αλλά πραγματικά δεν βρήκα λόγο περιμένω από τώρα το 5αρι πως και πως. [ATTACH]59721[/ATTACH][ATTACH]59722[/ATTACH]

Καλά κάθεσαι στο 3αρι στο note 4 αυτοί οι χρόνοι είναι όνειρο.

Link to comment
Share on other sites

]Καλά κάθεσαι στο 3αρι στο note 4 αυτοί οι χρόνοι είναι όνειρο.

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο νήμα της μπαταρίας του Note 4 θα δεις πως όσοι έκαναν την μετάβαση από 3 στο 4 θα διαφωνήσουν.

Επίσης με αντίστοιχη ρουταρισμένη συσκευή θα βρεις χρήστες όπως εγώ π.χ. με 8 & 9 ώρες οθόνης σε χρόνο ημέρας (χωρίς φυσικά να πιάνω τέτοιους χρόνους σε καθημερινή βάση).

Όχι τίποτε άλλο αλλά για να μην λέμε κι ό,τι θέλουμε..

 

Γενικότερα πάντως η σειρά Note (ιδίως από το 3 και μετά) με έναν σωστό kernel ανεβάζει την αυτονομία σε εξαιρετικά επίπεδα.

Άλλο ένα θετικό που βλέπω εδώ είναι η ποικιλία και η ωριμότητα της πλειοψηφίας των Custom Rom/kernel που όπως και να το κάνουμε παίζει ρόλο.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ποικιλία στο xda είναι που με έκανε να μην αλλάξω συσκευή.

Γιατί το 4αρι δεν έχει;

Είναι το νούμερο ένα κινητό συμφωνώ και επαυξάνω αλλά αν θες να φλασαρεις;;; .....

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ποικιλία στο xda είναι που με έκανε να μην αλλάξω συσκευή.

Γιατί το 4αρι δεν έχει;

Είναι το νούμερο ένα κινητό συμφωνώ και επαυξάνω αλλά αν θες να φλασαρεις;;; .....

 

Έχει απλά όπως είναι λογικό ειδικά σε aosp μιλάμε για πολύ πρώιμο στάδιο εξέλιξης.

Σε TW based υπάρχουν επιλογές αλλά φυσικά όχι τόσο πλήρεις όσο για Note 3.. επίσης δεν υπάρχουν κόλπα στο 4 με τον Knox, αν θες root ξεχνάς εγγύηση.

Αν κάποιος έχει το 3 για 'μένα και δεν τρώγεται με τα ρούχα του, υπάρχουν τόσο δυνατές επιλογές πλέον που έχετε τα πάντα, στα συν φυσικά και η μπαταρία που ανά καιρούς βλέπω πως κι εδώ παίζουν μεγάλοι σχετικά χρόνοι.

 

Τέλοσπαντων ας μην το γυρίσω εγώ σε vs off topic, προσωπικά ούτε εγώ βλέπω τον λόγο να προχωρήσει κάποιος σε αλλαγή αλλά μιλάω χωρίς να έχω κάνει τέτοια μετάβαση, κρίνοντας απλά από τα όσα προσφέρουν και οι δύο συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Έχει απλά όπως είναι λογικό ειδικά σε aosp μιλάμε για πολύ πρώιμο στάδιο εξέλιξης.

Σε TW based υπάρχουν επιλογές αλλά φυσικά όχι τόσο πλήρεις όσο για Note 3.. επίσης δεν υπάρχουν κόλπα στο 4 με τον Knox, αν θες root ξεχνάς εγγύηση.

Αν κάποιος έχει το 3 για 'μένα και δεν τρώγεται με τα ρούχα του, υπάρχουν τόσο δυνατές επιλογές πλέον που έχετε τα πάντα, στα συν φυσικά και η μπαταρία που ανά καιρούς βλέπω πως κι εδώ παίζουν μεγάλοι σχετικά χρόνοι.

 

Τέλοσπαντων ας μην το γυρίσω εγώ σε vs off topic, προσωπικά ούτε εγώ βλέπω τον λόγο να προχωρήσει κάποιος σε αλλαγή αλλά μιλάω χωρίς να έχω κάνει τέτοια μετάβαση, κρίνοντας απλά από τα όσα προσφέρουν και οι δύο συσκευές.

Φίλε είχα το 4 για 20 μέρες και ξέρω πολύ καλά τι γράφω το 3 είναι ανώτερο 20% στην μπαταρία από το f και 25% από το c:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είχα το 4 για 20 μέρες και ξέρω πολύ καλά τι γράφω το 3 είναι ανώτερο 20% στην μπαταρία από το f και 25% από το c:rolleyes:

 

Βαγγέλη δε θα ξεχάσω τις ημέρες εκείνες που ο Μένιος είχε 11-12 ώρες οθόνης και δεν τον πίστευαν στο xda. Όλοι για λεμόνια μιλούσαν :lol: (την μπαταρία zero lemon εννοώ)

 

Προσωπικά έχω Arya γιατί ΛΑΤΡΕΥΩ τις πολλές λειτουργίες που προσφέρει η ρομ, δεν μπορώ τις γυμνές ή πιο απλές.

Ενώ με το ζόρι είχα 4 ώρες οθόνης (civato,arter,stock), με το που έβαλα lean χωρίς να ασχοληθώ με τον κέρνελ τώρα έχω 5+ φυσικά έχοντας πάνω από 250 προγράμματα εγκατεστημένα πέρα από αυτά της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε θα ξεχάσω τις ημέρες εκείνες που ο Μένιος είχε 11-12 ώρες οθόνης και δεν τον πίστευαν στο xda. Όλοι για λεμόνια μιλούσαν :lol: (την μπαταρία zero lemon εννοώ)

 

Προσωπικά έχω Arya γιατί ΛΑΤΡΕΥΩ τις πολλές λειτουργίες που προσφέρει η ρομ, δεν μπορώ τις γυμνές ή πιο απλές.

Ενώ με το ζόρι είχα 4 ώρες οθόνης (civato,arter,stock), με το που έβαλα lean χωρίς να ασχοληθώ με τον κέρνελ τώρα έχω 5+ φυσικά έχοντας πάνω από 250 προγράμματα εγκατεστημένα πέρα από αυτά της ρομ.

Γεια σου ρε Γιώργο,εσύ το έχεις τούμπανο φορτομενο όλο και κάποιες από τις εφαρμογές σου θα εχουν battery drain και σε μένα ο lean κάθεται καλά αλλά στην aryamod μου ανεβάζει την μνήμη ram πολύ 2.1 με 2.2 δουλεύει με οποιοδήποτε άλλο kernel είμαι μεταξύ 1.4 με 1.7 δεν ξέρω τι γίνεται αν ξέρεις ενημέρωσε με . Επίσης στη arya έγραψε ο dev να απενεργοποιησουμε το ampient display γιατί ευθύνεται για το battery drain:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε θα ξεχάσω τις ημέρες εκείνες που ο Μένιος είχε 11-12 ώρες οθόνης και δεν τον πίστευαν στο xda. Όλοι για λεμόνια μιλούσαν :lol: (την μπαταρία zero lemon εννοώ)

 

Προσωπικά έχω Arya γιατί ΛΑΤΡΕΥΩ τις πολλές λειτουργίες που προσφέρει η ρομ, δεν μπορώ τις γυμνές ή πιο απλές.

Ενώ με το ζόρι είχα 4 ώρες οθόνης (civato,arter,stock), με το που έβαλα lean χωρίς να ασχοληθώ με τον κέρνελ τώρα έχω 5+ φυσικά έχοντας πάνω από 250 προγράμματα εγκατεστημένα πέρα από αυτά της ρομ.

χα χα 11 ηταν φιλέ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57164951&postcount=3976 για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι χα χα.

Και μια που ξέρω οτι είσαι λάτρης των cm ROM σε λίγο θα ανεβασω μπαταρία απο tema πρώτη φόρτιση χα χα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γιώργο,εσύ το έχεις τούμπανο φορτομενο όλο και κάποιες από τις εφαρμογές σου θα εχουν battery drain και σε μένα ο lean κάθεται καλά αλλά στην aryamod μου ανεβάζει την μνήμη ram πολύ 2.1 με 2.2 δουλεύει με οποιοδήποτε άλλο kernel είμαι μεταξύ 1.4 με 1.7 δεν ξέρω τι γίνεται αν ξέρεις ενημέρωσε με . Επίσης στη arya έγραψε ο dev να απενεργοποιησουμε το ampient display γιατί ευθύνεται για το battery drain:rolleyes:

 

Και εγώ έχω πολύ καλή μπαταρία με το lean, αλλά με προβληματίζει και μένα η κακή διαχείριση της ραμ. Το παρατήρησαν και το έγραψαν και άλλοι στους xda.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για πλάκα 7 ώρες οθόνη με CM12.1][5.1._r5] Temasek's UNOFFICIAL Build v10.0 ♦ πρώτη φόρτιση τα παντα ανοικτά.

Όσοι δεν δουλεύουν πενάκι και δεν τους ενδιαφέρουν οι τρελές φωτογραφίες αλλά η ταχύτητα σε συνδιασμό με αυτονομία εδώ βρούν το λιμάνι τούς.

Επίσης αυτό που παρατήρησα είναι η θερμοκρασία που είναι σχεδόν 10 βαθμούς κάτω απο εκεί που παίζω συνήθως, δηλαδή με τα ίδια πράγματα που κάνω με τις TW είμαι στους 37 με 42 τώρα είμαι στους 28 ίσως παίζει ρολο η μέρα σήμερα:cool:θα το δω τις επόμενες ήμερες.

https://www.dropbox.com/s/j8mjg7zckh22je7/screen_20150419_1827.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/edtglbqfq8448ya/screen_20150419_1827_2.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/13auj349d9zc1sz/screen_20150419_1827_3.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγώ τον lean δοκιμαστικά και συμφωνώ σε οσα λέτε. +1 ώρα, περίπου, μπαταρία και κατά τύχη είδα τη ραμ ανεβασμένη αλλα δεν έδωσα σημασια. Προς το παρον όλα κυλουν ομαλά. Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έχω κάνει και δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις σε messenger και σε καποιες άλλες εφαρμογές; Και σε ομεγα και άρυα μου συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι λάθος έχω κάνει και δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις σε messenger και σε καποιες άλλες εφαρμογές; Και σε ομεγα και άρυα μου συμβαίνει.

Μήπως τα έκανες greenify;

Arter97 5.3.1 ο kernel ανοίγει σφαίρα τις εφαρμογές η aryamod δείχνει πιο γρήγορη και η διαχείριση μνήμης είναι παραπάνω από εντυπωσιακή γαι μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα από αύριο θα φανεί.

Αξίζει να τον δοκιμάσετε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σβήσει το greenify.με αρυαμοντ είμαι. Δηλαδή όταν σου στέλνουν στο messenger βγάζει αμέσως την φούσκα;

Τι γίνεται ρε παιδιά, μόνο σε εμένα συμβαίνει;;

Edited by telmakris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...