Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Είσαι root?

 

ναι ομεγα έχω και εγώ. την ξανά περνάω πάλι να δω. κάτι δεν θα έκατσε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν γίνεται να γυρίσεις σε jelly bean αν φλασάρεις kit kat γιατί η kit kat χρησιμοποιεί άλλον bootloader και παλιότερο bootloader δεν μπορείς να βάλεις εφόσον αναβαθμίσεις..Εγώ και με στοκ 4.4.2 και με ομεγκα 7 πάντως καταλαβαίνω οτι στο άνοιγμα εφαρμογών και γενικά στα ίδια ακριβώς πράγματα που έκανα με 4.3, πλέον όλα γίνονται ενα κλικ πιο γρήγορα..

 

καταλαβα τι λες φιλε μου.να σε ρωτησω κατι ομως;αν το κινητο σου παθει κατι; πχ χαλασει ο δεκτης Microusb τωρα και θες να το πας στην samsung να στο φτιαξουν τι θα κανεις?(ποτε να μην σου συμβει παραδειγμα εφερα)

αυτο που θελω να πω ειναι και εγω γουσταρω να παιξω και να βαλω ομεγα μαζι με κιτκατ αλλα μηπως να περιμενω το offcial update το οποιο (προφανως θα μου αλλαξει και bootloader) ωστε αν γινει κατι να μπορω να ξαναγυρισω σε εργοστασιακη μορφη για να μην χασω την εγγυηση.;

 

Μολις βγηκε η νεα εκδοση!!και για μενα official την κατεβαζει!!!

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες φιλε μου.να σε ρωτησω κατι ομως;αν το κινητο σου παθει κατι; πχ χαλασει ο δεκτης Microusb τωρα και θες να το πας στην samsung να στο φτιαξουν τι θα κανεις?(ποτε να μην σου συμβει παραδειγμα εφερα)

αυτο που θελω να πω ειναι και εγω γουσταρω να παιξω και να βαλω ομεγα μαζι με κιτκατ αλλα μηπως να περιμενω το offcial update το οποιο (προφανως θα μου αλλαξει και bootloader) ωστε αν γινει κατι να μπορω να ξαναγυρισω σε εργοστασιακη μορφη για να μην χασω την εγγυηση.;

 

Μολις βγηκε η νεα εκδοση!!και για μενα official την κατεβαζει!!!

 

Tι χώρα εισαι;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες φιλε μου.να σε ρωτησω κατι ομως;αν το κινητο σου παθει κατι; πχ χαλασει ο δεκτης Microusb τωρα και θες να το πας στην samsung να στο φτιαξουν τι θα κανεις?(ποτε να μην σου συμβει παραδειγμα εφερα)

αυτο που θελω να πω ειναι και εγω γουσταρω να παιξω και να βαλω ομεγα μαζι με κιτκατ αλλα μηπως να περιμενω το offcial update το οποιο (προφανως θα μου αλλαξει και bootloader) ωστε αν γινει κατι να μπορω να ξαναγυρισω σε εργοστασιακη μορφη για να μην χασω την εγγυηση.;

 

 

από την στιγμή που αποφασίζει κάποιος έστω να περάσει costume rom σε αυτήν την συσκευή ξέρει ότι παίζει με την εγγύηση τώρα σε αυτό που λες έχεις ένα δίκιο αλλά πάντα όταν κάνεις κάτι στο τηλ περνεις το ρίσκο

εγώ περίμενα να δω αν η Samsung θα έβγαζε και για άλλη χώρα 4.4 για να την περάσω όπως έβγαλε σήμερα για βαλτικη ώστε να σιγουρευτώ ότι την προχωράει την αναβάθμιση και δεν θα μείνει μόνο στην XEO όπως έχει συμβεί και στο παρελθόν με άλλες συσκευές πχ P3110 με 4.2.2 σε μια χώρα μόνο και S3 που πήρε 4.3 και πάγωσε την αναβάθμιση η Samsung

Οπότε τώρα θα είναι θέμα χρόνου να πάρει την αναβάθμιση το δικό μου region και δεν θα έμενα με μια συσκευή αν μου έβγαζε πρόβλημα να την κοιτάω μονο

Link to comment
Share on other sites

Tι χώρα εισαι;

 

ειμαι baltic countries και μου το αναβαθμισε σε 4.4.2 αλλα η μονη διαφορα που εχω δει οπτικα ειναι πανω στην γραμμη που ειναι η μπαταρια , το wireless κτλ. εγιναν λευκα ,τα εικονια ειναι ιδια και ο Launcher

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω κατι, εστω και χαζο.Εαν κανουμε factory reset σε ρουταρισμενο τηλεφωνο αυτο θα ξερουταριστει; Και εαν ναι, χρειαζεται μετα να περασουμε επισημο firmware;Εννοειται οτι ειμαστε στοκ με ρουτ μονο.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω κατι, εστω και χαζο.Εαν κανουμε factory reset σε ρουταρισμενο τηλεφωνο αυτο θα ξερουταριστει; Και εαν ναι, χρειαζεται μετα να περασουμε επισημο firmware;Εννοειται οτι ειμαστε στοκ με ρουτ μονο.
Για να φύγει το root πρώτα βαζεις την μαμά ρομ μέσω Odin και μετά μπαίνεις στο μαμά recovery και κάνεις factory reset αλλά ο Knox έχει γράψει δεν μηδενίζει.
Link to comment
Share on other sites

Για να φύγει το root πρώτα βαζεις την μαμά ρομ μέσω Odin και μετά μπαίνεις στο μαμά recovery και κάνεις factory reset αλλά ο Knox έχει γράψει δεν μηδενίζει.

 

Ναι αυτο το ξερω για το knox.Απλα η απορια μου ειναι εαν με hard reset φευγει το ρουτ

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια υστερα απο το μεσημεριανο update που τραβηξε το κινητο μου (4.4.2) μου χτυπαει (οτι η Χ application has stopped) σε διαφορα παιχνιδια που ειχα οπως gta san andreas το οποιο παιζω συνεχεια , επισης στα angry birds go επεξε αλλα την ωρα που πηγα να κανω exit χτυπησε.Τι γινεται?μηπως πρεπει να κανω factory reset?:( .

Τωρα πριν λιγο μετα απο ωρα το san andreas το ξεκινησε αλλα οταν πατησα το κεντρικο κουμπι να βγω κολλησε για πολυ ωρα και υστερα βγηκε.

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ξερω για το knox.Απλα η απορια μου ειναι εαν με hard reset φευγει το ρουτ

όχι δεν το χάνεις

Παιδια βοηθεια υστερα απο το μεσημεριανο update που τραβηξε το κινητο μου (4.4.2) μου χτυπαει σε διαφορα παιχνιδια που ειχα οπως gta san andreas το οποιο παιζω συνεχεια , επισης στα angry birds go επεξε αλλα την ωρα που πηγα να κανω exit χτυπησε.Τι γινεται?μηπως πρεπει να κανω factory reset?:(

δεν έχεις και άλλη επιλογή πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

επισης και στο tapatalk με το που βγηκα μου κολλαγε ολο το τηλεφωνο.Τωρα κανω factory reset και θα δουμε.

 

Εκανα factory reset και εβαλα να μου κανει και restore απο το google account τις εφαρμογες....ξαναεγκατεστησα το gta san andreas και με τη 1η μου χτυπησε has stopped και εκλεισε.....εχω σαλταρει παιδια.....

 

Υ.Γ. για να γυρισω πισω στην 4.3 δεν γινεται ετσι;

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Απλα η απορια μου ειναι εαν με hard reset φευγει το ρουτ
Οχι.Σου γραφω τον τροπο που φευγει.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ρε παιδια...Αν βαλω official firmware αλλης χωρας μεσο odin θα πειραχτει ο knox;;;

 

 

 

Αν είναι νεότερη έκδοση από αυτή που έχεις όχι αν είναι παλαιότερη ναι δεν αξίζει όμως πάνω κάτω όλες ίδιες είναι δεν πρόκειται να δεις κάτι διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Σου γραφω τον τροπο που φευγει.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Εγω δεν ημουν σαφης:δε θελω να φυγει το ρουτ απλα πρεπει να κανω hard reset

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

επισης και στο tapatalk με το που βγηκα μου κολλαγε ολο το τηλεφωνο.Τωρα κανω factory reset και θα δουμε.

 

Εκανα factory reset και εβαλα να μου κανει και restore απο το google account τις εφαρμογες....ξαναεγκατεστησα το gta san andreas και με τη 1η μου χτυπησε has stopped και εκλεισε.....εχω σαλταρει παιδια.....

 

Υ.Γ. για να γυρισω πισω στην 4.3 δεν γινεται ετσι;

 

 

όχι δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

καλό είναι όταν κάνεις factory reset να μην κανείς επαναφορά ρυθμίσεων από κανένα λογαριασμό έχω παρατηρήσει ότι πολλές φορές επαναφέρει και προβλήματα μαζί

Link to comment
Share on other sites

επισης και στο tapatalk με το που βγηκα μου κολλαγε ολο το τηλεφωνο.Τωρα κανω factory reset και θα δουμε.

 

Εκανα factory reset και εβαλα να μου κανει και restore απο το google account τις εφαρμογες....ξαναεγκατεστησα το gta san andreas και με τη 1η μου χτυπησε has stopped και εκλεισε.....εχω σαλταρει παιδια.....

 

Υ.Γ. για να γυρισω πισω στην 4.3 δεν γινεται ετσι;

 

Αν κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων από τη διαχείριση εφαρμογών δε δουλέψει, ίσως το παιχνίδι δεν είναι ακόμα συμβατό με την 4.4

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνοντας εκκαθάριση δεδομένων από τη διαχείριση εφαρμογών δε δουλέψει, ίσως το παιχνίδι δεν είναι ακόμα συμβατό με την 4.4

 

 

Μάλλον έχεις δίκιο

http://m.youtube.com/watch?v=uAJujc7fp78

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσα να κανω downgrade σε 4.3 θα το εκανα,διοτι δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα με εφαρμογες ή παιχνιδια...!

 

Θελω να ρωτησω αν κατεβασω μια official 4.4.2 απο τη sammobile Και την φλασαρω στο Pda μεσω Odin , θα καταγραψει ο Knox?

το ρωταω γιατι το update που μου εγινε ηταν μεσω κινητου και ηταν ασυμπιεστο 300 κατι μεγα...

 

ευχαριστω

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσα να κανω downgrade σε 4.3 θα το εκανα,διοτι δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα με εφαρμογες ή παιχνιδια...!

 

Θελω να ρωτησω αν κατεβασω μια official 4.4.2 απο τη sammobile Και την φλασαρω στο Pda μεσω Odin , θα καταγραψει ο Knox?

το ρωταω γιατι το update που μου εγινε ηταν μεσω κινητου και ηταν ασυμπιεστο 300 κατι μεγα...

 

ευχαριστω

 

Δεν γράφει το knox φίλε μου...

Αλλά αν κατάλαβα καλά αφού την πέρασες ΟΤΑ γιατί θέλεις να την ξαναπερασεις με odin...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφει το knox φίλε μου...

Αλλά αν κατάλαβα καλά αφού την πέρασες ΟΤΑ γιατί θέλεις να την ξαναπερασεις με odin...

 

μηπως επειδη η official Που κατεβαζω επειδη ειναι 1.4 gb ενω η αλλη ηταν 300mb ,κανει πιο καθαρη και ολοκληρωμενη εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

μηπως επειδη η official Που κατεβαζω επειδη ειναι 1.4 gb ενω η αλλη ηταν 300mb ,κανει πιο καθαρη και ολοκληρωμενη εγκατασταση

 

Καμία σχέση και δε θα αλλάξει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσα να κανω downgrade σε 4.3 θα το εκανα,διοτι δεν ειχα κανενα μα κανενα προβλημα με εφαρμογες ή παιχνιδια...!

 

Θελω να ρωτησω αν κατεβασω μια official 4.4.2 απο τη sammobile Και την φλασαρω στο Pda μεσω Odin , θα καταγραψει ο Knox?

το ρωταω γιατι το update που μου εγινε ηταν μεσω κινητου και ηταν ασυμπιεστο 300 κατι μεγα...

 

ευχαριστω

εεεε καλά τώρα για ένα παιχνίδι που δεν σου παίζει ;;;

κάνε λίγο υπομονή και θα κάνει απντειτ και θα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...