Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την lollipop υπάρχει περίπτωση κάποιες εφαρμογές που είχα πριν να μην δουλεύουν τώρα;;

Ναι υπάρχει γιατί η lollipop δουλεύει σε art.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λίγο καθυστερημένα αλλά χαίρομαι που σε βλέπω πάλι εδω Βαγγέλη :)

Γιώργο χαίρομαι και εγώ που σας ξαναβρήκα, έχεις ακόμα τον γίγαντα τι rom του φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι με 4.4.2 stock rooted

Η lollipop έχει βγει oficial; μου δείχνει ότι έχει ένα update 190mb αλλά δεν μου δείχνει τι είναι...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι με 4.4.2 stock rooted

Η lollipop έχει βγει oficial; μου δείχνει ότι έχει ένα update 190mb αλλά δεν μου δείχνει τι είναι...

 

Όχι απ' όσο γνωρίζουμε. Τι προέλευσης είναι το κινητό σου;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Χθες πέρασα επιτέλους Crash 1.6 Και δοκιμάζω αν με βολεύει... να ρωτήσω κάποια πραγματάκια που λογικά τα έχετε αντιμετωπίσει?

Ρε παιδιά.... Οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος (αυτές που επιλέγουμε εμείς όταν δεν έχουμε την συντόμευση κάμερας) που στην ευχή είναι? Στραβώθηκα εντελώς.... :confused:

Επίσης στην οθόνη κλειδώματος μου βγάζει κάποια μηνύματα (πληροφορίες) όπως επιστροφή στο viber και μου δείχνει και πληροφορίες μπαταρίας (Discharging) και μου έχει και επιλογή να ενεργοποιήσω το φακό.... Αυτά τα έχουμε με το ζόρι? δε μπορώ να τα απενεργοποιήσω και να μη μου τα δείχνει?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Όχι απ' όσο γνωρίζουμε. Τι προέλευσης είναι το κινητό σου;

 

Κάτι σε Τσεχία η Πολωνία αν θυμάμαι καλά, θύμησε μου από το βλέπουμε;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε Τσεχία η Πολωνία αν θυμάμαι καλά, θύμησε μου από το βλέπουμε;

Πληκτρολόγησε *#1234# στον dialer και μετά κοίτα αυτόν τον πίνακα.

http://www.w0lfdroid.com/2013/07/sales-code-csc.html

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε Τσεχία η Πολωνία αν θυμάμαι καλά, θύμησε μου από το βλέπουμε;

Η κατέβασε την εφαρμογή phone info από το play store όπου σου δείχνει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για το τηλέφωνο σου.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με κρας 1.5 υπάρχει ουσία στο να πάω στην 1.6 λόγο κάποιων θεμάτων είμαι στο πολύ τρέξιμο και θα το έκανα μόνο αν άξιζε....
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με κρας 1.5 υπάρχει ουσία στο να πάω στην 1.6 λόγο κάποιων θεμάτων είμαι στο πολύ τρέξιμο και θα το έκανα μόνο αν άξιζε....

Δεν χρειάζεται να κάνεις full wipe. Μόνο wipe cache wipe dalvik cache και wipe system αν θέλεις. Δεν χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις και δεν χρειάζεται να το στήσεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο χαίρομαι και εγώ που σας ξαναβρήκα, έχεις ακόμα τον γίγαντα τι rom του φοράς;

 

Αυτήν τη στιγμή δοκιμάζω crash και είμαι ευχαριστημένος. Το μόνο κακό είναι με το dpi στα προγράμματα που δεν πηγαίνει να αλλάξω όπως ας πούμε στο τηλέφωνο που το πληκτρολόγιο είναι μικρό γιατί είμαι στα 390 dpi στη Rom. Συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος όπως ανέφεραν παραπάνω δεν πάει να πειράξω.

Παράλληλα έχω Temasek αλλά περιμένω μια επίσημη διόρθωση στην μπαταρία που τη ρουφάει γρήγορα στα τελευταία builds.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις full wipe. Μόνο wipe cache wipe dalvik cache και wipe system αν θέλεις. Δεν χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις και δεν χρειάζεται να το στήσεις από την αρχή.

Αχαααα να και κατι που δεν ηξερα!!!δλδ αν κανεις wipe και το system δεν θελει σεταρισμα απο την αρχη?γιατι τοσο καιρο η θα εκανα clean install σε καθε update (οντας ψυχοπαθης)η απλα wipe cache/dalvik cache

Link to comment
Share on other sites

Αχαααα να και κατι που δεν ηξερα!!!δλδ αν κανεις wipe και το system δεν θελει σεταρισμα απο την αρχη?γιατι τοσο καιρο η θα εκανα clean install σε καθε update (οντας ψυχοπαθης)η απλα wipe cache/dalvik cache

 

Καλύτερα όχι το system.Aπλά wipe cache/dalvik cache.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Χθες πέρασα επιτέλους Crash 1.6 Και δοκιμάζω αν με βολεύει... να ρωτήσω κάποια πραγματάκια που λογικά τα έχετε αντιμετωπίσει?

Ρε παιδιά.... Οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος (αυτές που επιλέγουμε εμείς όταν δεν έχουμε την συντόμευση κάμερας) που στην ευχή είναι? Στραβώθηκα εντελώς.... :confused:

Επίσης στην οθόνη κλειδώματος μου βγάζει κάποια μηνύματα (πληροφορίες) όπως επιστροφή στο viber και μου δείχνει και πληροφορίες μπαταρίας (Discharging) και μου έχει και επιλογή να ενεργοποιήσω το φακό.... Αυτά τα έχουμε με το ζόρι? δε μπορώ να τα απενεργοποιήσω και να μη μου τα δείχνει?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Μάλλον κάτι δεν έκανες καλά.Κι εγώ αυτή έχω.Δοκίμασε να τη περάσεις από την αρχή και πρόσεξε τι θα επιλέξεις κατά την εγκατάσταση με το aroma.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε *#1234# στον dialer και μετά κοίτα αυτόν τον πίνακα.

http://www.w0lfdroid.com/2013/07/sales-code-csc.html

 

Η κατέβασε την εφαρμογή phone info από το play store όπου σου δείχνει πολλές χρήσιμες πληροφορίες για το τηλέφωνο σου.

 

Ok thanks, καλά θυμόμουνα XEO = Poland

 

Και σε τι μας βοηθάει αυτό τώρα για το αν έχει βγει η 5 official ή όχι;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα όχι το system.Aπλά wipe cache/dalvik cache.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον κάτι δεν έκανες καλά.Κι εγώ αυτή έχω.Δοκίμασε να τη περάσεις από την αρχή και πρόσεξε τι θα επιλέξεις κατά την εγκατάσταση με το aroma.

Καλησπέρα petran και ευχαριστώ για την απάντησή. Αναφορικά με τις ειδοποιήσεις Ευτυχώς λύθηκε το "πρόβλημα". Πατάς πάνω στην "πληροφορία", σε πάει στην αντίστοιχη εφαρμογή που τη δημιουργεί και ξετικάρεις το "εμφάνιση ειδοποιήσεων".

 

Σχετικά με τις συντομεύσεις τι να πω....

Πάντα εγκαθιστώ σχεδόν τα πάντα και παγώνω με titanium :)

Σε ποιο sub menu τις έχει η lollipop μπας και κοιτάω σε λάθος μέρος;

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα petran και ευχαριστώ για την απάντησή. Αναφορικά με τις ειδοποιήσεις Ευτυχώς λύθηκε το "πρόβλημα". Πατάς πάνω στην "πληροφορία", σε πάει στην αντίστοιχη εφαρμογή που τη δημιουργεί και ξετικάρεις το "εμφάνιση ειδοποιήσεων".

 

Σχετικά με τις συντομεύσεις τι να πω....

Πάντα εγκαθιστώ σχεδόν τα πάντα και παγώνω με titanium :)

Σε ποιο sub menu τις έχει η lollipop μπας και κοιτάω σε λάθος μέρος;

 

Δεν υπάρχουν συντομεύσεις ούτε widget στην lock screen της lollipop παιδιά... Ούτε στην aosp lollipop. Τις κατήργησε η Google δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν συντομεύσεις ούτε widget στην lock screen της lollipop παιδιά... Ούτε στην aosp lollipop. Τις κατήργησε η Google δυστυχώς..

 

Με είχε βολέψει.... Ευχαριστώ για το ξεκόλλημα....

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Αχαααα να και κατι που δεν ηξερα!!!δλδ αν κανεις wipe και το system δεν θελει σεταρισμα απο την αρχη?γιατι τοσο καιρο η θα εκανα clean install σε καθε update (οντας ψυχοπαθης)η απλα wipe cache/dalvik cache

 

Αν κάνεις wipe system δεν χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις. Αυτά τα χάνεις μόνο όταν κάνεις wipe data. Ούτως η άλλως, οταν φλασαρεις μια ρομ το καθάρισμα του system γίνεται αυτόματα, για να εγκατασταθεί η καινούρια ρομ. Απλώς με το wipe system πριν την εγκατάσταση της ρομ, εξασφαλίζεις ότι το καθάρισμα του system θα γίνει σωστά.

 

Ok thanks, καλά θυμόμουνα XEO = Poland

Και σε τι μας βοηθάει αυτό τώρα για το αν έχει βγει η 5 official ή όχι;

 

Δεν βοηθάει σε τίποτα. Πάντως όταν βγει η πρώτη official lolipop να 'σαι σίγουρος ότι θα το μάθουμε την ίδια μέρα που θα συμβεί. Eίσαι από τους τυχερούς, γιατί η Πολωνία γενικά είναι μία από τις πρώτες και πολλές φορές η πρώτη χώρα, που η samsung δίνει τις νέες ρομ. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει σε s5 το private mod..μου αρεσει πολυ σαν λειτουργια..υπάρχει καποιο mod σε zip να το προσθεσω ...φοαρω 4.4.2 crash
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει σε s5 το private mod..μου αρεσει πολυ σαν λειτουργια..υπάρχει καποιο mod σε zip να το προσθεσω ...φοαρω 4.4.2 crash

Πολύ καλό! Θα ενδιέφερε και εμένα εάν υπάρχει. .

Link to comment
Share on other sites

Το firmware COSMOTE N9005XXUGNI4_N9005COSGNI1_COS αν το φλασάρω στη συσκευή μου θα έχει λογότυπο της COSMOTE και εφαρμογες της όταν ανοίγει η συσκευή ή όχι?
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια το σιτε τις twrp? επεσε?

 

cwm touch η απλο?

και τι κινητο εχουμε internation sprin verizon?

Edited by ageliko445
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια το σιτε τις twrp? επεσε?

 

cwm touch η απλο?

και τι κινητο εχουμε internation sprin verizon?

 

Απο οτι φαινεται ναι. Ψαξε στο thread τους στο XDA ολο και καπου θα υπαρχει mirror. CWM οποιο θες βαζεις τα ιδια ειναι απλα το touch εχει UI για touch δεν αλλαζει κατι. Στο απλο πλοηγησε στα μενου του με τα volume buttons. Αν δεν εχεις branded μοντελο (που δεν εχεις) η κωδικη ονομασια ειναι Hlte International. Τα υπολοιπα ειναι για αμερικανικα που ειναι branden σε Verizon At&t sprint κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...