Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην lolipop έχεις τρεις επιλογές για τον ήχο:

 

α) "Πάντα διακοπή" ή "Όλες" (ακούγονται όλοι οι ήχοι)

β) "Να επιτρέπονται μόνο διακοπές προτεραιότητας" ή "Προτεραιότητα" (ακούγονται μόνο οι ήχοι που επιλέξαμε ως προτεραιότητα, καθώς και το ξυπνητήρι από προεπιλογή)

γ) "Ποτέ διακοπή" ή "Καμία" (δεν ακούγεται κανένας ήχος ούτε το ξυπνητήρι)

 

Τις ρυθμίσεις τις κάνουμε από την συσκευή/ήχοι και ειδοποιήσεις/διακοπές και από το συγκεκριμένο κουμπί στον πίνακα ειδοποιήσεων.

 

 

 

Περιμένω εντυπώσεις. :)

Επίσης βλέπω τα χρώματα της οθόνης πιο έντονα στην crash ήταν πιο ξεπλυμενα και θυμήθηκα τον φίλο μου τον Μενιο που μου είχε πει κάποτε ότι ο crash τα πειράζει,αξίζει να την δοκιμάσετε παιδιά. :o

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην lolipop έχεις τρεις επιλογές για τον ήχο:

 

α) "Πάντα διακοπή" ή "Όλες" (ακούγονται όλοι οι ήχοι)

β) "Να επιτρέπονται μόνο διακοπές προτεραιότητας" ή "Προτεραιότητα" (ακούγονται μόνο οι ήχοι που επιλέξαμε ως προτεραιότητα, καθώς και το ξυπνητήρι από προεπιλογή)

γ) "Ποτέ διακοπή" ή "Καμία" (δεν ακούγεται κανένας ήχος ούτε το ξυπνητήρι)

 

Τις ρυθμίσεις τις κάνουμε από την συσκευή/ήχοι και ειδοποιήσεις/διακοπές και από το συγκεκριμένο κουμπί στον πίνακα ειδοποιήσεων.

 

 

 

Περιμένω εντυπώσεις. :)

 

Η Masik v3 odex ειναι οτι καλυτερο έχω προσωπικά δοκιμάσει σε TW . Και έβαλα Crash, AryaMod,TMT ,Echoe.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

τεστάρω masik v3 odex με προτροπή του kouros17 και βλέπω εδώ και 2 ώρες μια rom πολύ ανώτερη σε ταχύτητα με πολύ καλύτερη διαχείριση ram από όλες τις άλλες lillipop για μπαταρία από αύριο η κρίση αλλά με πρώτη χρήση δείχνει και εκεί ένα 20% ανώτερη από crash πραγματικά οι ρωσοι developers φαίνεται να έχουν κάνει τρομερή δουλειά. Επίσης στο aroma διάλεξα το πληκτρολόγιο του note 4 απλά καταπληκτικό :o

 

Η Masik v3 odex ειναι οτι καλυτερο έχω προσωπικά δοκιμάσει σε TW . Και έβαλα Crash, AryaMod,TMT ,Echoe.

 

Εννοείται ότι είναι η επόμενη ρομ που θα δοκιμάσω, αρκεί να βρω λίγο χρόνο.

Για όσους ενδιαφέρονται το thread της ρομ είναι εδώ, αλλά απ'ότι βλέπω δεν έχει την τελευταία v3. Αυτήν υπάρχει εδώ.

Και εδώ ένα άλλο link για την ρομ από mega (που σημειωτέον είναι odex) επειδή ο ρωσικος server σέρνεται.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Στην lolipop έχεις τρεις επιλογές για τον ήχο:

 

α) "Πάντα διακοπή" ή "Όλες" (ακούγονται όλοι οι ήχοι)

β) "Να επιτρέπονται μόνο διακοπές προτεραιότητας" ή "Προτεραιότητα" (ακούγονται μόνο οι ήχοι που επιλέξαμε ως προτεραιότητα, καθώς και το ξυπνητήρι από προεπιλογή)

γ) "Ποτέ διακοπή" ή "Καμία" (δεν ακούγεται κανένας ήχος ούτε το ξυπνητήρι)

 

Τις ρυθμίσεις τις κάνουμε από την συσκευή/ήχοι και ειδοποιήσεις/διακοπές και από το συγκεκριμένο κουμπί στον πίνακα ειδοποιήσεων.

 

 

 

Περιμένω εντυπώσεις. :)

Ευχαριστώ. Αυτό ήταν βγηκε

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είναι η επόμενη ρομ που θα δοκιμάσω, αρκεί να βρω λίγο χρόνο.

Για όσους ενδιαφέρονται το thread της ρομ είναι εδώ, αλλά απ'ότι βλέπω δεν έχει την τελευταία v3. Αυτήν υπάρχει εδώ.

Και εδώ ένα άλλο link για την ρομ από mega (που σημειωτέον είναι odex) επειδή ο ρωσικος server σέρνεται.

Και το xda σέρνεται :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω τα χρώματα της οθόνης πιο έντονα στην crash ήταν πιο ξεπλυμενα και θυμήθηκα τον φίλο μου τον Μενιο που μου είχε πει κάποτε ότι ο crash τα πειράζει,αξίζει να την δοκιμάσετε παιδιά. :o
χα χα τελικά δεν θα ηρεμισουμε ποτέ , η ρομ είναι σούπερ.
Link to comment
Share on other sites

χα χα τελικά δεν θα ηρεμισουμε ποτέ , η ρομ είναι σούπερ.

Περιμενουμε και εντυπωσεις απο μπαταρια...!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έλεγχο ένα ταμπλετ, που το χρησιμοποιώ για προβολή ταινιών, με το νοτε3? Και το ταμπλετ τρέχει android. Υπάρχει τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

την crash με lolipop?!
Ναι αλλά τώρα έβαλα αυτήν που δίνω στο λινκ και είναι πιο γρήγορη (odex )και η μπαταρία από ότι φαίνεται καλύτερη.

 

Περιμενουμε και εντυπωσεις απο μπαταρια...!!!
ανέβασα εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58250659&postcount=261 η μπαταρία είναι τρένο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βάλω την λολιποπ χωρίς να γράψει ο know γιατί δεν θέλω να χάσω την εγγύηση κ α ναι ποια είναι η καλύτερη?

Κ κάτι ακόμα θα μπορώ μετά να περάσω την επίσημη?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εχω να φλασαρω αρκετους μηνες.Εχω αραξει στην τελευταια xnote και δεν υπαρχει ουτε lag και η μπαταρια πεταει.Αναμενω την xnote lolipop για να ξανα αρχισω να βαζω roms.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βάλω την λολιποπ χωρίς να γράψει ο know γιατί δεν θέλω να χάσω την εγγύηση κ α ναι ποια είναι η καλύτερη?

Κ κάτι ακόμα θα μπορώ μετά να περάσω την επίσημη?

 

Δε θες τη λόλιποπ, θες κάποια ρομ βασισμένη στη λόλιποπ! Αν περάσεις official δε γράφει ο knox!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Στην λολι του masik v3 βάλατε και τον κερνελ του από το ινσταλερ να φανταστώ ε;

Την έβαλα πολύ καλή αλλά η μπαταρία μου έχει πέσει σαν νερό..... Θα το δω και αύριο βέβαια να έχω σωστή εικόνα...

Και αν ναι θα περάσω τον μαμά κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Στην λολι του masik v3 βάλατε και τον κερνελ του από το ινσταλερ να φανταστώ ε;

Την έβαλα πολύ καλή αλλά η μπαταρία μου έχει πέσει σαν νερό..... Θα το δω και αύριο βέβαια να έχω σωστή εικόνα...

Και αν ναι θα περάσω τον μαμά κερνελ.

Μαμά kernel για μπαταρία :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σπέρνει η Ρομ με τον κερνελ που έχω βάλει χαχαχαχ

Πραγματικά ας το φορτώνω 2 φορές δεν με νοιάζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βάλω την λολιποπ χωρίς να γράψει ο know γιατί δεν θέλω να χάσω την εγγύηση κ α ναι ποια είναι η καλύτερη?

Κ κάτι ακόμα θα μπορώ μετά να περάσω την επίσημη?

 

Αν θέλεις να μην γράψει ο knox πρέπει να φλασάρεις μόνο το official leak μέσω odin.

Ναι, μετά μπορείς να περάσεις την επίσημη.

Οδηγίες βρίσκονται εδώ και εδώ.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Εβαλαcrash 1.6 ..ολα καλα πολυ καλος ο κρασ..ενα bug μονο...δεν μπορω να τραβηξω βιντεο...δοκιμασα και 3rd εφαρμογες...τιποτα
DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Εβαλαcrash 1.6 ..ολα καλα πολυ καλος ο κρασ..ενα bug μονο...δεν μπορω να τραβηξω βιντεο...δοκιμασα και 3rd εφαρμογες...τιποτα

 

Μάλλον χρειάζεται αναβάθμιση το modem σου. Ακολούθησες τις οδηγίες εγκατάστασης που έχει στην πρώτη σελίδα ή όχι;

Πάντως ο ασφάλέστερος τρόπος για να αναβαθμίσεις modem και booloader είναι να φλασάρεις μέσω odin την stock lolipop και μετά αφού εγκαταστήσεις custom recovery και γίνεις root, να φλασάρεις όποια custom lolipop θέλεις με τον γνωστό πλέον τρόπο μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φλασαρα πρωτα την οφισιαλ λολιποπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον χρειάζεται αναβάθμιση το modem σου. Ακολούθησες τις οδηγίες εγκατάστασης που έχει στην πρώτη σελίδα ή όχι;

Πάντως ο ασφάλέστερος τρόπος για να αναβαθμίσεις modem και booloader είναι να φλασάρεις μέσω odin την stock lolipop και μετά αφού εγκαταστήσεις custom recovery και γίνεις root, να φλασάρεις όποια custom lolipop θέλεις με τον γνωστό πλέον τρόπο μέσω recovery.

 

Ναι φλασαρα πρωτα λολιποπ

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι φλασαρα πρωτα την οφισιαλ λολιποπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι φλασαρα πρωτα λολιποπ

Τότε δοκίμασε να ξανακάνεις μια εγκατάσταση την Crash μέσω recovery μόνο, κάνοντας όμως όλα τα wipe και format και αν έχεις εξωτερική κάρτα αποθήκευσε εκεί τα διάφορα backup και πολύτιμα αρχεία και κάνε ένα format και στην εσωτερική κάρτα. Μην χρησιμοποιείς καθόλου Odin.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δοκίμασε να ξανακάνεις μια εγκατάσταση την Crash μέσω recovery μόνο, κάνοντας όμως όλα τα wipe και format και αν έχεις εξωτερική κάρτα αποθήκευσε εκεί τα διάφορα backup και πολύτιμα αρχεία και κάνε ένα format και στην εσωτερική κάρτα. Μην χρησιμοποιείς καθόλου Odin.

 

Το εκανα και αυτο τιποτα..λες ν προσπαθήσω ξανα

DEVICES OMNIA,SGSI(I9000),SGSII(I9100),SGSIII(I9300), SGSIII(I9305),SGSIV,NOTEIII iPHONE6,LgG3,SGS7 SGS7EDGE,SGS8!!:D
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο τιποτα..λες ν προσπαθήσω ξανα

 

Ναι προσπάθησε μία φορά ακόμα. Μπορεί να μην πήγε κάτι καλά κατά την εγκατάσταση. Είναι περίεργο γιατί όσα προβλήματα υπάρχουν με αναπαραγωγή βίντεο και youtube λύνονται με αναβάθμιση του μόντεμ. Αν έχεις πάλι πρόβλημα και δεν βαριέσαι δοκίμασε μία άλλη ρομ (π.χ την Masik 3.0), για να διαπιστώσεις αν φταίει η ρομ ή είναι γενικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...