Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στη παρεα. Παιδες εχω ενα θεμα με το κινητο απο το πρωι. Εχω την phronesis την 6.0 με τον δικο της kernel και απο το πρωι μου χει κανει καμια 10 επανεκκινησεις. Πεταει ενα μηνυμα ''η διεργασια system δεν ανταποκρινεται'' και κανει επανεκκινηση. Εχει ενα πρασινο εικονιδιο του android ξεχωριστο απο το κλασικο και κυριολεκτικα μεσα σε ενα τεταρτο πηγε τη μπαταρια απο 52% στα 29. Ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει? Το κινητο καθε 2 λεπτα κανει επανεκκινηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα στη παρεα. Παιδες εχω ενα θεμα με το κινητο απο το πρωι. Εχω την phronesis την 6.0 με τον δικο της kernel και απο το πρωι μου χει κανει καμια 10 επανεκκινησεις. Πεταει ενα μηνυμα ''η διεργασια system δεν ανταποκρινεται'' και κανει επανεκκινηση. Εχει ενα πρασινο εικονιδιο του android ξεχωριστο απο το κλασικο και κυριολεκτικα μεσα σε ενα τεταρτο πηγε τη μπαταρια απο 52% στα 29. Ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει? Το κινητο καθε 2 λεπτα κανει επανεκκινηση.

Πειραξες καμια εφαρμογη του συστυηματος;Αν οχι αλλαξε κερνελ για αρχη..και αν δεν στρωσει βαλε την 6.1

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πειραξες καμια εφαρμογη του συστυηματος;Αν οχι αλλαξε κερνελ για αρχη..και αν δεν στρωσει βαλε την 6.1

 

Οχι δεν πειραξα κατι. Θα δοκιμασω να δω. Ευχαριστω

 

Περασα τον idlekernel για την ωρα ολα καλα, θα δουμε

Edited by dimitris6694
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη σελιδα της phronesis καπου στην μεση υπαρχει Q&A το πατας και εχει παααρα πολλες ερωτησεις και απαντησεις που εφτιαξε ο logel

 

[ROM][Port Note5] AryaMod V1.3 TW Lollipop 5.1.1 !!!

υπομονη ομως λιγο γιατη για αρχη εχει θεματακια....

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με clean install και μέχρι στιγμής πάει αρκετά καλύτερα και με

λιγότερα κρασαρίσματα της Home Screen σε σχέση με Aryamod 8.1 και QS

rom που είχα δοκιμάσει πριν.

 

Τα default εικονίδια είναι λίγο χαζοχαρούμενα και θυμίζουν MUI. Από μπατα-

ρία επέλεξα idlekernel κατά την εγκατάσταση οπότε θα δείξει στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος η phronesis μεσα απο το δικο της μενου σου δινει την επιλογη να αλλαξεις τα πληκτρα..αλλα αμα τα συνηθισεις τα αφηνεις ετσι!!

Στο μενου της έχει μόνο για long press και double press

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου της έχει μόνο για long press και double press

Τοτε σιγουρα μπορεις με xposed να κανεις αυτη την αλλαγη..για μενα απλα συνηθισετο

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το παιχνίδι castle clash παραμένει ενώ στην αρχή που μπήκα στην 6,1 το παιχνίδι ήταν μια χαρά σήμερα μου ανοίγει πάλι στην μισή οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην phronesis με ποιον τρόπο μπορώ να εμφανιζω πάω δεξιά εκεί που είναι η ένδειξη μπαταρίας και σήματος, το ρολόι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με phronesis 6.0 εχει κανενας θεμα με το ξυπνητηρι? Το ρυθμιζω κανονικα, ουτε αθορυβο ουτε τπτ και απλα δεν χτυπαει. Οταν ξαναμπαινω στο μενου το δειχνει ενεργοποιημενο αλλα δε βαραει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην phronesis με ποιον τρόπο μπορώ να εμφανιζω πάω δεξιά εκεί που είναι η ένδειξη μπαταρίας και σήματος, το ρολόι?

Μεσα απο το μενου που εχουν δημιουργησει στην πρωτη σελιδα

Παιδια με phronesis 6.0 εχει κανενας θεμα με το ξυπνητηρι? Το ρυθμιζω κανονικα, ουτε αθορυβο ουτε τπτ και απλα δεν χτυπαει. Οταν ξαναμπαινω στο μενου το δειχνει ενεργοποιημενο αλλα δε βαραει

Εμενα κανονικα δουλευει σε ολες τς εκδοσεις.Κανε ενα restart μπας και εφαγε κανα κολλημα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με phronesis 6.0 εχει κανενας θεμα με το ξυπνητηρι? Το ρυθμιζω κανονικα, ουτε αθορυβο ουτε τπτ και απλα δεν χτυπαει. Οταν ξαναμπαινω στο μενου το δειχνει ενεργοποιημενο αλλα δε βαραει

 

Στην 6.0 δεν είχα σχετικό πρόβλημα και γενικά βλέπω την 6.1 πιο ασταθή σε σχέση με την 6.0. Πχ πήγα να αγοράσω τον νοβα στο πλέι και ενώ ήταν ανοιχτό το παράθυρο που βάζεις τα στοιχεία του PayPal ή της χρεωστικής και το πληκτρολόγιο, πάτησα το αριστερό capacitive πλήκτρο και κρασαρε το UI. Ας κοιτάξει κάποιος αν το κάνει γενικά, μήπως φταίει η δική μου εγκατάσταση.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το μενου που εχουν δημιουργησει στην πρωτη σελιδα

 

Εμενα κανονικα δουλευει σε ολες τς εκδοσεις.Κανε ενα restart μπας και εφαγε κανα κολλημα

 

Το εκανα ακομα το εχει. Αν δε βγαλω ακρη θα περασω την 6.1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε την Phronesis 6.1 ο καλύτερος kernel είναι ο μαμά 1.5, ούτε καν ο modded δουλεύει τόσο καλά. Είχα θέματα σε YouTube Snapchat Quickpic.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά για ποια σελίδα μου λες, δεν κατάλαβα, sorry.
Phronesis Rom Control ψάξε στα μενού και θα βρεις την ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Phronesis Rom Control ψάξε στα μενού και θα βρεις την ρύθμιση.

 

Ευχαριστώ πολύ μενιο χωρίς εσένα δεν θα είχα κινητό τώρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0 δεν είχα σχετικό πρόβλημα και γενικά βλέπω την 6.1 πιο ασταθή σε σχέση με την 6.0. Πχ πήγα να αγοράσω τον νοβα στο πλέι και ενώ ήταν ανοιχτό το παράθυρο που βάζεις τα στοιχεία του PayPal ή της χρεωστικής και το πληκτρολόγιο, πάτησα το αριστερό capacitive πλήκτρο και κρασαρε το UI. Ας κοιτάξει κάποιος αν το κάνει γενικά, μήπως φταίει η δική μου εγκατάσταση.

 

Αυτο το προβλημα δεν υπαρχει σε μενα αλλα γενικα η 6,1 δεν ειναι σαν την 6

εμενα π.χ κραταει ποιο λιγο η μπαταρια σε σχεση με την 6

Και το castle clash που ειχα θεμα εκανα restart το κινητο και επανηλθε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα δεν υπαρχει σε μενα αλλα γενικα η 6,1 δεν ειναι σαν την 6

εμενα π.χ κραταει ποιο λιγο η μπαταρια σε σχεση με την 6

Και το castle clash που ειχα θεμα εκανα restart το κινητο και επανηλθε

 

Οπότε εσύ είσαι εντάξει. Εγώ θα την ξαναβάλω από την αρχή. Μπορεί να φταίει και το ότι επανεφερα όλες τις εφαρμογές (και του συστήματος) μέσω titanium .

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν το εχει δει και τον ενδιαφερει ο nova launcher prime ειναι στην τιμη τν 0,50€..τον αγορασα ετσι να υπαρχει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν το εχει δει και τον ενδιαφερει ο nova launcher prime ειναι στην τιμη τν 0,50€..τον αγορασα ετσι να υπαρχει
Μακράν ο πιο γρήγορος. ...

https://www.dropbox.com/s/9ewgkfr3es24ej7/Screenshot_2016-03-05-14-57-16.png?dl=0

 

Μετά από πολλές μέρες με την Phronesis-N9005-N5-v6.0 και CivZ_Xtra-N9005-1.1.1-Note5Port(μόνη αλλαγή Intelliplug χωρίς να έχω Reboot)το τηλέφωνο πάει τρένο.

Παίδες το έβαλα δίπλα σε N5 και τολμώ να πω ότι δεν είδα και καμιά τρελή διαφορά, πρέπει να είσαι πολύ ψείρας και να πεις ότι η οθόνη είναι πιο άσπρη και αυτή η εφαρμογή ανοίγει σε 0,3 και η φωτογραφία δεν έχει θόρυβο.

Ταπεινή μου γνώμη το τηλέφωνό μας είναι μουλαρι και όσο υπάρχουν developments άνετα θα βγάλουμε πολλά χρόνια μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...