Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να μου δωσεις Link για τον οδηγο? παντως δεν ειναι φυσιολογικο.. εκανα πολλες δοκιμες και τιποτα.. επρεπε να γινει..:(

 

Εδώ είσαι. Το ξεζιπάρεις και τοποθετείς το CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.tar.md5 στο πεδίο AP.

 

[ATTACH]59246[/ATTACH]

Στο ταπαταλκ μου βγάζει αυτό παρατήρησα ότι το έβγαλε μετά από εγκατάσταση του adaway.

Ξέρει κανείς τι είναι και γιατί;

 

Και σε μένα το βγάζει αλλά λειτουργεί και συνδέεται κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Με άρια Μοντ δεύτερη μέρα και έχω προβλήματα ξαφνικά κάποιες εφαρμογές δεν τις ανοίγει και βγάζει η εφαρμογή τερματιστικε. Πρέπει να κάνω φουλ γουαιπ χωρίς λόγο και αιτία. Βαριέμαι απίστευτα και έχει πέσει και νεκρά από νέες ρομ
Link to comment
Share on other sites

Με άρια Μοντ δεύτερη μέρα και έχω προβλήματα ξαφνικά κάποιες εφαρμογές δεν τις ανοίγει και βγάζει η εφαρμογή τερματιστικε. Πρέπει να κάνω φουλ γουαιπ χωρίς λόγο και αιτία. Βαριέμαι απίστευτα και έχει πέσει και νεκρά από νέες ρομ

 

Είχες κάνει πριν την εγκατάσταση full wipe;

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάνει πριν την εγκατάσταση full wipe;

Είναι αυτά τα περίεργα της αρια.. Σκεφτόμουν να περασω την 5.2 αλλά μετά από τόσες νιλες που έχω φάει μενω με την 5.0 μέχρι να έρθει κάποια άλλη με σημαντικές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

2 φορές και πάλι τα ίδια .

 

Μήπως έκανες backup των εφαρμογών και των δεδομένων τους με το titanium σε άλλη ρομ και έκανες μετά το restore στην aryamod; Ίσως να φταίει αυτό.

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache στις εφαρμογές που έχεις πρόβλημα μέσα από τις ρυθμίσεις εφαρμογών/όλα, αλλά και μέσα από το titanium αν δεν διορθωθεί.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα επαναφορά από τιτανιουμ αλλά πάντα σε όλες μου δούλευε δεν είχα πρόβλημα. Εκκαθάριση κασέ έκανα από ρεικοβερι αλλά τίποτα από τιτανιουμ δεν ξέρω πως κάνεις ...

Θα σβήσω και θα βάλω τις εφαρμογές πάλι να δω αν είναι αυτό.

 

 

Edit τίποτα και με καθαρή εγκατάσταση της εφαρμογής πάλι δεν την ανοίγει. Δεν βλέπω να το γλυτώνω το στήσιμο πάλι και δεν έχει και καμιά ρομ καινούργια καλή. ...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Με άρια Μοντ δεύτερη μέρα και έχω προβλήματα ξαφνικά κάποιες εφαρμογές δεν τις ανοίγει και βγάζει η εφαρμογή τερματιστικε. Πρέπει να κάνω φουλ γουαιπ χωρίς λόγο και αιτία. Βαριέμαι απίστευτα και έχει πέσει και νεκρά από νέες ρομ

Εγώ έχω βάλει ομεγα ρομ και με ομεγα κερνελ, στο messenger του Facebook και στο escore δεν λειτουργούν οι ειδοποιήσεις. . Τις έσβησα τις εφαρμογές και τις ξαναπερασα (γιατί από τιτανιουμ τις είχα επαναφέρει και έλεγα μήπως έφταιγε αυτό ) και πάλι τα ίδια. .

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα επαναφορά από τιτανιουμ αλλά πάντα σε όλες μου δούλευε δεν είχα πρόβλημα. Εκκαθάριση κασέ έκανα από ρεικοβερι αλλά τίποτα από τιτανιουμ δεν ξέρω πως κάνεις ...

Θα σβήσω και θα βάλω τις εφαρμογές πάλι να δω αν είναι αυτό.

 

 

Edit τίποτα και με καθαρή εγκατάσταση της εφαρμογής πάλι δεν την ανοίγει. Δεν βλέπω να το γλυτώνω το στήσιμο πάλι και δεν έχει και καμιά ρομ καινούργια καλή. ...

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στις εφαρμογές που έχεις πρόβλημα μέσα από titanium ( από αντίγραφα ασφαλείας-επαναφορά, βρίσκεις την εφαρμογή, την επιλέγεις και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα θέμα που έχει προκύψει.Μετά απο προσπάθεια root σε note3 μου εμφανίζει κλειδωμένο το κνοχ το playstore δεν ανοίγει καθόλου οι επαφές ΄χαθηκαν , δεν κάνει συγχρονισμό με μειλ και και εμφανιζει διάφορα μυνήματα στην οθόνη όπως διακοπή χωρου αποθήκευσης επαφών κλπ κλπ. δοκιμασα unroot με εγκατάσταση εκδοσης 5,0 αλλα τα ίδια..Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα θέμα που έχει προκύψει.Μετά απο προσπάθεια root σε note3 μου εμφανίζει κλειδωμένο το κνοχ το playstore δεν ανοίγει καθόλου οι επαφές ΄χαθηκαν , δεν κάνει συγχρονισμό με μειλ και και εμφανιζει διάφορα μυνήματα στην οθόνη όπως διακοπή χωρου αποθήκευσης επαφών κλπ κλπ. δοκιμασα unroot με εγκατάσταση εκδοσης 5,0 αλλα τα ίδια..Τι μπορώ να κάνω?

 

Είχες πειράξει τίποτα σχετικά με την εφαρμογή knox? Νομίζω με αυτή σχετίζεται αυτή η κατάσταση που μπλέχτηκες.

 

ή μάλλον, νομίζω αυτό με το knox μου το είχε βγάλει ή το έβγαζε όσο ήμουν ρουτ σε 4.4. Ίσως και να μην είναι θέμα.

 

Μηπως είχες πατήσει τιποτα από τις ρυθμίσεις για κλείδωμα επανενεργοποίησης? Το google account το τσέκαρες αν είναι οκ?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ουτε το knox πειραξα ποτε ουτε απο ρυθμίσεις πάτησα τίποτα.Και το google account τι σχέση εχει ?μου φαίνεται δεν γλιτώνω το factory settings....μονο root προσπάθησα να κάνω και βγήκαν όλα αυτά..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ουτε το knox πειραξα ποτε ουτε απο ρυθμίσεις πάτησα τίποτα.Και το google account τι σχέση εχει ?μου φαίνεται δεν γλιτώνω το factory settings....μονο root προσπάθησα να κάνω και βγήκαν όλα αυτά..

 

Το google account έχει σχέση με τους συγχρονισμούς και το playstore, γι'αυτό το ανέφερα.

 

Και επίσης είναι βασική αρχή το full wipe όταν αλλάζεις rom, είτε επίσημη έκδοση είτε custom.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Το google account έχει σχέση με τους συγχρονισμούς και το playstore, γι'αυτό το ανέφερα.

 

Και επίσης είναι βασική αρχή το full wipe όταν αλλάζεις rom, είτε επίσημη έκδοση είτε custom.

 

Full wipe; Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

 

Εχω ενα Galaxy Note 3 SM-N9005 (16gb -Hong Kong version) το οποιο απο λαθος μου επαθε soft brick. Επανηλθε σε ενα ποσοστο αλλα το θεμα ειναι οτι δεν διαβαζει ΙΜΕΙ, δεν υπαρχει καν μεσα κ συνεπως δεν μπορω να το χρησιμοποιησω ως τ/φ. Υπαρχει καποιος που θα μπορεσει να με βοηθησει?

 

Ευχαριστω Πολυ

 

Τασος

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ρουταρισμενη συσκευή και κρατημένο backup του efs folder τότε κάνε επαναφορά του. Αν έχεις nandroid backup της ρομ επίσης κάνε επαναφορά του. Αν η συσκευή δεν είναι ρουταρισμένη ή δεν έχεις τίποτε από τα παραπάνω πέρασε την επίσημη έκδοση της ρομ που φοράει η συσκευή σου μέσω odin. Αν δεν ξέρεις πως γίνεται θα βρεις οδηγούς με μια αναζήτηση στο φόρουμ. Καλή Ανάσταση.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.

 

Εχω ενα Galaxy Note 3 SM-N9005 (16gb -Hong Kong version) το οποιο απο λαθος μου επαθε soft brick. Επανηλθε σε ενα ποσοστο αλλα το θεμα ειναι οτι δεν διαβαζει ΙΜΕΙ, δεν υπαρχει καν μεσα κ συνεπως δεν μπορω να το χρησιμοποιησω ως τ/φ. Υπαρχει καποιος που θα μπορεσει να με βοηθησει?

 

Ευχαριστω Πολυ

 

Τασος

 

Φίλε μου εγκαθιστάς το twrp recovery και πληκτρολογεις ακριβώς τα από κάτω στο advanced terminal ακριβώς όπως τα βλέπεις.Για αλλαγή σειράς πατάς το enter.

mke2fs /dev/block/mmcblk0p12

mkdir /efs

mount -t ext4 /dev/block/mmcblk0p12 /efs

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ τους φιλους που με βοηθησαν (liogia, kouros17) cf auto root και δουλευουν ολα.. special thanks στον φιλο truckman που ξοδεψε παρα πολυ ωρα σε μηνυματα για να με βοηθησει..

you all rock..

:thanks::thanks:

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες lolipop 5.1 cm12.1.Η rom πετάει και απο μπαταρία και απο χρηστικότητα.Εξαιρετική το κινητό παει σφαίρα σε όλα.

Κάμερα και βίντεο;

Μάπα να φανταστώ ε;

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα και βίντεο;

Μάπα να φανταστώ ε;

Κοιτα σπάνια χρησιμοποιώ κάμερα κινητού.Λίγο που είδα είναι αξιοπρεπεις.Για βράδυ μέτριες.Σε μέρα για μένα βγαίνουν μια χαρά.Θα βγάλω να ανεβασω σε λίγο να δείτε.

 

 

Μερικες εικονες:

http://i76.photobucket.com/albums/j20/George_Tsik/IMG_0004_zpsufljohq6.jpg

http://i76.photobucket.com/albums/j20/George_Tsik/IMG_0005_zpswptz6jjp.jpg

http://i76.photobucket.com/albums/j20/George_Tsik/IMG_0007_zpsr9qawbno.jpg

http://i76.photobucket.com/albums/j20/George_Tsik/IMG_0006_zpsgp6g5gob.jpg

 

Ειναι απο Camera FV-5.Δεν πειραξα καμια ρυθμιση το αφησα οπως ηταν.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Χριστός ανέστη σε όλους παιδιά,μόλις ξαναπήρα το τέρατακι και στήνω omega lollipop με lean kernel.xposed δουλεύει στο note 3 παιδιά; Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...