Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους.. χρειαζομαι βοηθεια !!!

εκανα σημερα ενα full wipe και περασα μια νεα rom μιας και η xnote 20 δεν καθησε καλα στο κινητο μου. μετα απο full wipe σβηνονται ολα απο την εσωτερικη μνημη οποτε ειχα κρατησει και ενα backup τον φακελο του titanium στην εξωτερικη μνημη. ολα καλα μεχρι στιγμης... αφου ξαναεριξα ολα τα αρχεια μεσα στον φακελο titanium στην εσωτερικη μνημη παω να στεισω το κινητο... το πιο σημαντικο ηταν κατι σημειωσεις στο snote που κραταω. περναω τα δεδομενα της εφαρμογης και ενω αρχικα τα βλεπει κανονικα τα βιβλια της εφαρμογης μολις παω να ανοιξω ενα κανει ανανεωση και τα χανει ολα γραφοντας ενα μηνυμα οτι τα δεδομενα δεν βρεθηκαν .. τι μπορει να φταιει ? δεν βρισκω λυση,...

καμια γνωμη?

 

Μήπως είχες αλλάξει το φάκελο που αποθηκεύονται τα δεδομένα των εφαρμογών στο titanium backup? Αν ναι όρισε πάλι το ίδιο path και μάλλον θα τα ξαναβρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.Πριν λιγο καιρο εκανα root το Note 3 μου (4.4.2 KitKat) με towelroot κ για πολλους κ διαφορους λογους θελω να το επαναφερω στην αρχικη του εργοστασιακη κατασταση κ να αφαιρεσω το root.Μπορει καποιος να με κατατοπισει τι ακριβως πρεπει να κανω,τι επιπτωσεις μπορει να εχω στη συσκευη κ αν θα χασω καποιοα δεδομενα απο τη μνημη;;;

Περιμενω τη βοηθεια σας.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το airdroid για να αποθηκεύσω στην εξωτερική κάρτα αλλά μου λέει, αποτυχία μεταφόρτωσης σφάλμα δικτύου.

Υπάρχει λύση?

Δοκίμασε να περάσεις τα αρχεία στην εσωτερική μνήμη του κινητού και από εκεί μετά πέρνα τα στην micro SD κατ ευθείαν από το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις τα αρχεία στην εσωτερική μνήμη του κινητού και από εκεί μετά πέρνα τα στην micro SD κατ ευθείαν από το τηλέφωνο.

Αυτό προσπαθώ να αποφύγω και το ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πριν λιγο καιρο εκανα root το Note 3 μου (4.4.2 KitKat) με towelroot κ για πολλους κ διαφορους λογους θελω να το επαναφερω στην αρχικη του εργοστασιακη κατασταση κ να αφαιρεσω το root.Μπορει καποιος να με κατατοπισει τι ακριβως πρεπει να κανω,τι επιπτωσεις μπορει να εχω στη συσκευη κ αν θα χασω καποιοα δεδομενα απο τη μνημη;;;

Περιμενω τη βοηθεια σας.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Παιδια,καμμια απαντηση στο θεμα μου;Υπαρχει καποιος να μου λυσει τις παραπανω αποριες;Απο προχθες προσπαθω να παρω μια απαντηση...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καμμια απαντηση στο θεμα μου;Υπαρχει καποιος να μου λυσει τις παραπανω αποριες;Απο προχθες προσπαθω να παρω μια απαντηση...!!!

 

εγω οταν ημουν με towelroot εκανα επαναφορα με root checker νομιζω. ειχε καποια επιλογη μεσα που εκανε διαγραφη του root αν δεν ειχες μεσα custom rom. ισως κανω λαθος το προγραμμα ομως . ας πει ενας φιλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες αλλάξει το φάκελο που αποθηκεύονται τα δεδομένα των εφαρμογών στο titanium backup? Αν ναι όρισε πάλι το ίδιο path και μάλλον θα τα ξαναβρεις.

 

αν μπορεις μια πιο αναλυτικη βοηθεια γιατι δεν το καταλαβα ετσι οπως μου το λες...

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ημουν με towelroot εκανα επαναφορα με root checker νομιζω. ειχε καποια επιλογη μεσα που εκανε διαγραφη του root αν δεν ειχες μεσα custom rom. ισως κανω λαθος το προγραμμα ομως . ας πει ενας φιλος

Καλησπερα Στελιο κ ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.Κοιταξα στο RootChecker αλλα δε βρηκα καμμια επιλογη για επαναφορα.Ο κυριος λογος που θελω να κανω unroot ειναι γιατι ισως χρειαστει το κιν. να παει για επισκευη λογω καποιας δυσλειτουργειας του Air Gesture κ της περιστροφης οθονης κ δε θελω να εχω θεματα με την εγγυηση...!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καμμια απαντηση στο θεμα μου;Υπαρχει καποιος να μου λυσει τις παραπανω αποριες;Απο προχθες προσπαθω να παρω μια απαντηση...!!!

unroot θα κάνεις μέσα απο su πηγαίνοντας su ρυθμίσεις >πλήρης κατάργηση πρόσβασης root ,θα βγάλεις και οτι εφαρμογές εχεις βαλει με root access .

αν μπορεις μια πιο αναλυτικη βοηθεια γιατι δεν το καταλαβα ετσι οπως μου το λες...

titanium >μενού >προτιμήσεις >θέση φακέλου αντιγράφων ασφαλείας .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

unroot θα κάνεις μέσα απο su πηγαίνοντας su ρυθμίσεις >πλήρης κατάργηση πρόσβασης root ,θα βγάλεις και οτι εφαρμογές εχεις βαλει με root access .

 

titanium >μενού >προτιμήσεις >θέση φακέλου αντιγράφων ασφαλείας .

Θα χρειαστει καμμια επαναφορα εργοστασιακων;Υπαρχει περιπτωση να χασω τιποτα δεδομενα με την καταργηση root;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Στελιο κ ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.Κοιταξα στο RootChecker αλλα δε βρηκα καμμια επιλογη για επαναφορα.Ο κυριος λογος που θελω να κανω unroot ειναι γιατι ισως χρειαστει το κιν. να παει για επισκευη λογω καποιας δυσλειτουργειας του Air Gesture κ της περιστροφης οθονης κ δε θελω να εχω θεματα με την εγγυηση...!!!

Ναι είχα κάνει λάθος το πρόγραμμα. Su γίνετε απαναφορα unroot

unroot θα κάνεις μέσα απο su πηγαίνοντας su ρυθμίσεις >πλήρης κατάργηση πρόσβασης root ,θα βγάλεις και οτι εφαρμογές εχεις βαλει με root access .

 

titanium >μενού >προτιμήσεις >θέση φακέλου αντιγράφων ασφαλείας .

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν χάνεις κάτι με το unroot ,αν όμως δεν μπορείς να παίρνεις ota update τότε αναγκαστικά θα πρέπει να κάνειs wipe data και τότε θα χάσεις οτιδήποτε εχεις στην internal sd .

Μπορείς βεβαια να περάσεις ξανα το firmware με odin και σε αυτήν την περίπτωση δεν χάνεις κάτι , όπως και να έχει ενα backup χρειαζεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν χάνεις κάτι με το unroot ,αν όμως δεν μπορείς να παίρνεις ota update τότε αναγκαστικά θα πρέπει να κάνειs wipe data και τότε θα χάσεις οτιδήποτε εχεις στην internal sd .

Μπορείς βεβαια να περάσεις ξανα το firmware με odin και σε αυτήν την περίπτωση δεν χάνεις κάτι , όπως και να έχει ενα backup χρειαζεται .

Με Odin πως γινεται η διαδικασια;Ισως να κανω ακυρες ερωτησεις αλλα τυχαινει να ειμαι ασχετος με το σπορ.Απλα εχω προβλημα με το Air Gesture κ την περιστροφη οθονης κ φανταζομαι οτι φταιει το root που εχω κανει γι'αυτο σκεφτομαι να το απεγκαταστησω.Ισως χρειαστει να παει για σερβις το τηλεφωνο...!!!

Link to comment
Share on other sites

unroot θα κάνεις μέσα απο su πηγαίνοντας su ρυθμίσεις >πλήρης κατάργηση πρόσβασης root ,θα βγάλεις και οτι εφαρμογές εχεις βαλει με root access .

 

titanium >μενού >προτιμήσεις >θέση φακέλου αντιγράφων ασφαλείας .

 

m7ixalis ευχαριστω για το ενδιαφερον σου αλλα αυτο το ειχα κανει και δεν γινεται τιποτα... απλα μαλλον δεν εχω γινει κατανοητος.. σαν αρχειο για να κανει backup το βρισκει κανονικα. το κανω backup και αφου τελειωσει κανω μια επανεκκινηση και οταν παω να ανοιξω ενα απο ολα τα βιβλια που εχει επαναφερει ξεκιναει ανανεωση και μολις τελειωνει χανονται ολα τα βιβλια απο την οθονη παλι και ειναι κενη η εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κάνει μόνο στην συγκεκριμένη εφαρμογή ;

 

@soilime δες εδω ποια διαδικασία θα ακολουθήσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το κάνει μόνο στην συγκεκριμένη εφαρμογή ;

 

@soilime δες εδω ποια διαδικασία θα ακολουθήσεις .

Σημερα παρατηρησα οτι εχει παψει να δουλευει κ η ειδοποιηση δονησης στις αναπαντητες οταν ακουμπας τη συσκευη οπως επισης κ το youtube κρασαρει κ αρκετες εφαρμογες (της Samsung κυριως) διακοπτονται μολις τις ανοιγεις...:confused: . Λες να τα'παιξε το κιν. ξαφνικα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το unroot κάνε κάνε του και full wipe, αν δεν φτιάξει δοκίμασε να του περάσεις το firmware με odin.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

η απο cwm?

 

Το disable location consent μου έκανε νερά με συνεχόμενα crashes του play Store KAI Google services. Είχε κάνεις παρόμοιο πρόβλημα? Με το που το έβγαλα δεν ξαναείδα θέμα

Link to comment
Share on other sites

Το disable location consent μου έκανε νερά με συνεχόμενα crashes του play Store KAI Google services. Είχε κάνεις παρόμοιο πρόβλημα? Με το που το έβγαλα δεν ξαναείδα θέμα

Τα ίδια και εδώ.τρομερά προβλήματα.το πέταξα και ησύχασα..

Link to comment
Share on other sites

Το disable location consent μου έκανε νερά με συνεχόμενα crashes του play Store KAI Google services. Είχε κάνεις παρόμοιο πρόβλημα? Με το που το έβγαλα δεν ξαναείδα θέμα

 

Δεν χρειάζεται πλέον γιατί η google έβαλε checkbox στην ειδοποίηση που βγαίνει για το gps.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καιγομαι...εχω βρει μπελα με το gps μου,δεν μου δινει σημα.το πηγα σε εξουσιοδοτιμενο της SAMSUNG μου ειπαν αλλαγη πλακετας δεν κανουν επιδιορθωσεις.ειμαι με nh1 euro kai root kai knox 0-1.260 η πλακετα,οποτε καταλαβαινετε...Μετα το πηγα σε ενα μαγαζι που επισκευαζουν κινητα στην μοναστηριου και εγνατιας και μου ειπε ο τυπος που τα διορθωνει εκει οτι μπορει να το επαναπρογραματιση και να το φερει σε εργοστασιακη κατασταση και οτι θα μηδενησει ο knox και μετα να το παω στην SAMSUNG για αλλαγη πλακετας,να λυθει το προβλημα.δεν το αφησα γιατι ηθελε 2 μερες να το φτιαξει και ειμαι 100 χιλιομετρα μακρια.υπαρχει περιπτωση να μηδενησει ο knox,γιατι εγω ξερω πως δεν γινεται η θα μου χαλασει και το τηλεφωνο και ειναι ασχετος?το κινητο δουλευει αψογα μονο σημα gps που δεν μπορει να πιασει.καποιος με παρομοια εμπειρια η καποια λυση εκτος κενουριας πλακετας?
Link to comment
Share on other sites

Το xda δεν έχει καταφέρει να μηδενισει το κνοξ οπότε μάλλον χαζομάρες λέει το μαγαζί.

Στο επίσημο σερβις το είδαν το κνοξ και σου είπαν πως δεν το περνάει μέσα στην εγγύηση;;;; μήπως το πας και δεν το δουν;

Link to comment
Share on other sites

Το xda δεν έχει καταφέρει να μηδενισει το κνοξ οπότε μάλλον χαζομάρες λέει το μαγαζί.

Στο επίσημο σερβις το είδαν το κνοξ και σου είπαν πως δεν το περνάει μέσα στην εγγύηση;;;; μήπως το πας και δεν το δουν;

Τοσο ασχετοι λες να ειναι?Αλλα δεν μπορω να βαλω την firmaware που ειχε την ofisial.να το παω με την ofisial nh1 eyrw kai χωρεις root,εχω ελπιδα?ετειχε να το παει καποιος και να μην το δουν?γιατι εχω και 100 χιλ αποσταση για να παω...μην παω 2 φορα τσαμπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τοσο ασχετοι λες να ειναι?Αλλα δεν μπορω να βαλω την firmaware που ειχε την ofisial.να το παω με την ofisial nh1 eyrw kai χωρεις root,εχω ελπιδα?ετειχε να το παει καποιος και να μην το δουν?γιατι εχω και 100 χιλ αποσταση για να παω...μην παω 2 φορα τσαμπα

 

δεν εχει τυχη σε κανεναν να μην εχει σημα gps και να βρει λυση χωρεις να ανοιχτει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω xnote 20 όταν βγει η xnote 21 όταν θα την περάσω θα χάσω ότι έχει η συσκευή; wipe data και μόνο για την εγκατάσταση η τη περνάω κ έτσι και βλέπω πως πάει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω xnote 20 όταν βγει η xnote 21 όταν θα την περάσω θα χάσω ότι έχει η συσκευή; wipe data και μόνο για την εγκατάσταση η τη περνάω κ έτσι και βλέπω πως πάει. Ευχαριστώ

 

Titanium backup και σώσε ότι έχεις αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις να την περάσεις από πάνω χωρίς wipe.

 

Παίδες μια ερώτηση, επειδή ξαφνικά μου κρασάρουν κάνα 2-3 προγράμματα, μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι;

 

Έχω ήδη κάνει τα γνωστά wipe cache + data των προγραμμάτων αλλά και γενικό wipe cache + dalvik.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...