Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος γιατί γράφει ότι είναι προσαρμοσμενη έκδοση κάτω κάτω, ενώ και κατά την προσπάθεια ενημέρωσης γράφει ότι το τηλέφωνο έχει τροποποιηθεί και οι ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμη.

Να προσθέσω ότι το ρουτ (towel), χάθηκε μετά την τελευταία μεγάλη ενημέρωση ( το έχω τσεκάρει ).

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ και το avg μου βγάζει αυτό το μήνυμα...
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος γιατί γράφει ότι είναι προσαρμοσμενη έκδοση κάτω κάτω, ενώ και κατά την προσπάθεια ενημέρωσης γράφει ότι το τηλέφωνο έχει τροποποιηθεί και οι ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμη.

Να προσθέσω ότι το ρουτ (towel), χάθηκε μετά την τελευταία μεγάλη ενημέρωση ( το έχω τσεκάρει ).

 

Ενώ και το avg μου βγάζει αυτό το μήνυμα...
Γιατί το root σου άφησε κατάλοιπα και η αναβαθμίσει τα είδε. Γιατί αυτός που έφτιαξε το towel δουλεύει στη samsunq.

Γιατί όταν είμαστε root δεν κανουμε update ειναι νόμος.

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Kαι αν θέλειs την γνώμη πέτα το antivirus.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το root σου άφησε κατάλοιπα και η αναβαθμίσει τα είδε. Γιατί αυτός που έφτιαξε το towel δουλεύει στη samsunq.

Γιατί όταν είμαστε root δεν κανουμε update ειναι νόμος.

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

Kαι αν θέλειs την γνώμη πέτα το antivirus.

οπότε να υποθέσω οτι μονο αν περάσω εκ νεου την συγκεκριμενη εκδοση λογισμικου μεσω odin θα διορθωθεί το πρόβλημα? η τι άλλο τελος πάντων μπορώ να κάνω?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

οπότε να υποθέσω οτι μονο αν περάσω εκ νεου την συγκεκριμενη εκδοση λογισμικου μεσω odin θα διορθωθεί το πρόβλημα? ?
Ναι, μόνο έτσι, για να είναι καθαρό το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο έτσι, για να είναι καθαρό το τηλέφωνο.
οκ θα το προσπαθήσω, μήπως μπορεις να μου ποστάρεις κάποιον οδηγό για αυτην την διαδικασία ωστε να τον μελετησω? Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το προσπαθήσω, μήπως μπορεις να μου ποστάρεις κάποιον οδηγό για αυτην την διαδικασία ωστε να τον μελετησω?
βίντεο step1 και από κάτω έχει τα εργαλεία http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2
Link to comment
Share on other sites

βίντεο step1 και από κάτω έχει τα εργαλεία http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2
οκ ευχαριστώ πολύ
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά η crash 17 odex με Lean kernel είναι απίστευτη...

Το κινητό πετάει κυριολεκτικά...

Ποιο note 4 με λέτε κτλ :D

Δεν υπάρχει η κινηταρα μας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Απο χθες βραδυ αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το Note 3 μου.Ενω ειναι ενεργοποιημενη η "περιστροφη οθονης" κ το "Air Gesture", δε μου δουλευει κανενα απο τα δυο.Ουτε η φωτο μου περιστρεφονται σε θεση wide ουτε ο αισθητηρας air gesture λειτουργει οταν προσπαθω να κανω προβολη στις φωτο.Επισης,ενεργοποιωντας τη συσκευη μου εμφανιζεται στην οθονη το μηνυμα "Το S Health εκλεισε. OK".Ξερει κανεις να μου πει τι παιζει γιατι εχω αρχισει κ απογοητευομαι με τη συσκευη...!Σημειωτεον οτι ειναι 4.4.2 TowelRoot !!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος γιατί γράφει ότι είναι προσαρμοσμενη έκδοση κάτω κάτω, ενώ και κατά την προσπάθεια ενημέρωσης γράφει ότι το τηλέφωνο έχει τροποποιηθεί και οι ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμη.

Να προσθέσω ότι το ρουτ (towel), χάθηκε μετά την τελευταία μεγάλη ενημέρωση ( το έχω τσεκάρει ).

Από την στιγμή που θα είσαι root κατεβάζεις το wanam xposed και στο security hacks έχει επιλογή fake system status το τικαρεις και επανέρχεται στο official και δεν σου βγάζει ότι είναι τροποποιημενο το σύστημα.... Θα σου έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά.... Άμα κάνεις update μέσο Ota η keys θα σου αφαιρει το root.... Εγώ πλέον που έχει γράψει o knox κάνω update μέσο mobile odin και κρατώ το root κανονικά κατεβάζοντας το update στην sd

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος, είμαι τώρα στην rom 4.4.2 Ελληνικό αλλά cosmote branded Θέλω να πάω στο unbranded Ελληνικό και απο ότι είδα γίνεται μέσω Odin.είμαι root με towelroot για να μην πειραχτεί ο κύριος knox.Αν κάνω την μετάβαση χάνω ότι έχω μέσα στο κινητό?ροοτ μετά γίνεται πάλι με τον ίδιο τρόπο? Το σημαντικότερο ο knox γράφει? Δεν έχω πάρει μια αναβάθμιση λόγο cosmote για τα wifi για αυτό θέλω να κάνω αλλαγή firmware.θα έχω κάποιο πρόβλημα γενικά? Πρέπει να προσέξω κάτι?<br />

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;-)<br/>

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος, είμαι τώρα στην rom 4.4.2 Ελληνικό αλλά cosmote branded Θέλω να πάω στο unbranded Ελληνικό και απο ότι είδα γίνεται μέσω Odin.είμαι root με towelroot για να μην πειραχτεί ο κύριος knox.Αν κάνω την μετάβαση χάνω ότι έχω μέσα στο κινητό?ροοτ μετά γίνεται πάλι με τον ίδιο τρόπο? Το σημαντικότερο ο knox γράφει? Δεν έχω πάρει μια αναβάθμιση λόγο cosmote για τα wifi για αυτό θέλω να κάνω αλλαγή firmware.θα έχω κάποιο πρόβλημα γενικά? Πρέπει να προσέξω κάτι?

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;-)

Μπορείς να κάνεις flash το ελληνικό firmware μέσο odin... Θα χάσεις όμως το root... Το καινούργιο ελληνικό firmware έλαβε ενημέρωση τώρα αυτόν τον μήνα όμως η μέθοδος towelroot δεν περνιεται σε αυτήν την έκδοση... Θα πρέπει να φλασαρεις έναν προηγούμενο kernel να κάνεις towelroot με τον παλιό και μετά να ξαναφλασαρεις τον καινούργιο.. Πιο πάνω τα παιδιά έχουν δώσει link από το xda developers που το έχουν κάνει... Είναι λίγο διαδικασία....Αλλά δεν γράφει ο knox και χάνεις τα πάντα... Κάνε ένα backup πρώτα προτού κάνεις το ότιδιποτε

Edited by Gigolo_83
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις flash το ελληνικό firmware μέσο odin... Θα χάσεις όμως το root... Το καινούργιο ελληνικό firmware έλαβε ενημέρωση τώρα αυτόν τον μήνα όμως η μέθοδος towelroot δεν περνιεται σε αυτήν την έκδοση... Θα πρέπει να φλασαρεις έναν προηγούμενο kernel να κάνεις towelroot με τον παλιό και μετά να ξαναφλασαρεις τον καινούργιο.. Πιο πάνω τα παιδιά έχουν δώσει link από το xda developers που το έχουν κάνει... Είναι λίγο διαδικασία....Αλλά δεν γράφει ο knox και χάνεις τα πάντα... Κάνε ένα backup πρώτα προτού κάνεις το ότιδιποτε

 

Σε ευχαριστώ πολύ.πιστεύεις ότι αξίζει η αναβάθμιση? Προσφέρει κάτι? Κάπου διάβασα ότι βελτιώνεται η κάμερα.ισχύει?

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.πιστεύεις ότι αξίζει η αναβάθμιση? Προσφέρει κάτι? Κάπου διάβασα ότι βελτιώνεται η κάμερα.ισχύει?

Γενικά είναι λίγο καλύτερη έκδοση όσο αφορά την απόδοση μην περιμένεις και παπάδες.... Η ποιότητα της κάμερα είναι ίδια απλά έχει καλύτερη διαχείριση το λογισμικό... Επισεις έχει αναβαθμιστεί o knox και έχει λειτουργία για τα παιδιά όπως το S5 για εμένα δεν αξίζει..... Καλύτερα να περιμένεις για την 4.4.4

Edited by Gigolo_83
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι λίγο καλύτερη έκδοση όσο αφορά την απόδοση μην περιμένεις και παπάδες.... Η ποιότητα της κάμερα είναι ίδια απλά έχει καλύτερη διαχείριση το λογισμικό... Επισεις έχει αναβαθμιστεί o knox και έχει λειτουργία για τα παιδιά όπως το S5 για εμένα δεν αξίζει..... Καλύτερα να περιμένεις για την 4.4.4

 

Thanks :-)

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος, είμαι τώρα στην rom 4.4.2 Ελληνικό αλλά cosmote branded Θέλω να πάω στο unbranded Ελληνικό και απο ότι είδα γίνεται μέσω Odin.είμαι root με towelroot για να μην πειραχτεί ο κύριος knox.Αν κάνω την μετάβαση χάνω ότι έχω μέσα στο κινητό?ροοτ μετά γίνεται πάλι με τον ίδιο τρόπο? Το σημαντικότερο ο knox γράφει? Δεν έχω πάρει μια αναβάθμιση λόγο cosmote για τα wifi για αυτό θέλω να κάνω αλλαγή firmware.θα έχω κάποιο πρόβλημα γενικά? Πρέπει να προσέξω κάτι?

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Απο χθες βραδυ αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το Note 3 μου.Ενω ειναι ενεργοποιημενη η "περιστροφη οθονης" κ το "Air Gesture", δε μου δουλευει κανενα απο τα δυο.Ουτε η φωτο μου περιστρεφονται σε θεση wide ουτε ο αισθητηρας air gesture λειτουργει οταν προσπαθω να κανω προβολη στις φωτο.Επισης,ενεργοποιωντας τη συσκευη μου εμφανιζεται στην οθονη το μηνυμα "Το S Health εκλεισε. OK".Ξερει κανεις να μου πει τι παιζει γιατι εχω αρχισει κ απογοητευομαι με τη συσκευη...!Σημειωτεον οτι ειναι 4.4.2 TowelRoot !!!

Καλημερα παιδια.Εχουμε καμμια απαντηση για το δικο μου προβλημα;;;

Edited by soilime
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε τον κερνελ σου http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150 και προχωράς.

 

Αν απλώς φλασάρω μόνο τους kernel από το odin, για να λειτουργήσει το towelroot, χάνονται οι εφαρμογές και τα αρχεία μου από το το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Αν απλώς φλασάρω μόνο τους kernel από το odin, για να λειτουργήσει το towelroot, χάνονται οι εφαρμογές και τα αρχεία μου από το το τηλέφωνο?

Όχι δεν χάνεται τίποτα εάν φλασαρεις μόνο kernel

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.. χρειαζομαι βοηθεια !!!

εκανα σημερα ενα full wipe και περασα μια νεα rom μιας και η xnote 20 δεν καθησε καλα στο κινητο μου. μετα απο full wipe σβηνονται ολα απο την εσωτερικη μνημη οποτε ειχα κρατησει και ενα backup τον φακελο του titanium στην εξωτερικη μνημη. ολα καλα μεχρι στιγμης... αφου ξαναεριξα ολα τα αρχεια μεσα στον φακελο titanium στην εσωτερικη μνημη παω να στεισω το κινητο... το πιο σημαντικο ηταν κατι σημειωσεις στο snote που κραταω. περναω τα δεδομενα της εφαρμογης και ενω αρχικα τα βλεπει κανονικα τα βιβλια της εφαρμογης μολις παω να ανοιξω ενα κανει ανανεωση και τα χανει ολα γραφοντας ενα μηνυμα οτι τα δεδομενα δεν βρεθηκαν .. τι μπορει να φταιει ? δεν βρισκω λυση,...

καμια γνωμη?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το airdroid για να αποθηκεύσω στην εξωτερική κάρτα αλλά μου λέει, αποτυχία μεταφόρτωσης σφάλμα δικτύου.

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το airdroid για να αποθηκεύσω στην εξωτερική κάρτα αλλά μου λέει, αποτυχία μεταφόρτωσης σφάλμα δικτύου.

Υπάρχει λύση?

 

Δοκίμασες με άλλο browser; Με firefox μου έκανε και μένα κατί τέτοια θεματάκια.. Με chrome τίποτα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλο browser; Με firefox μου έκανε και μένα κατί τέτοια θεματάκια.. Με chrome τίποτα..

Το ίδιο μου λέει και με chrome & με internet explorer?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...