Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μενα ετσι ηταν απο το πρωι. Αλλα πριν λιγο κολλησαν. Ειναι καθαρα θεμα κερνελ. Επανερχεται και μετα απο deep sleep. Μπορει τις στιγμες που το κοιτας να μην εχουν κολλησει
Σε εμένα δεν έχουν κολλήσει ακόμα. Αλλά του araditsas δεν μπαίνουν καθόλου idle.

Σε εμένα με το που κατεβάζω κουρτίνα οι τρεις αμέσως idle.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τίποτα πάλι τα ίδια.

 

Μπες στο thread του στο xda και κοίτα 4 5 σελίδες πίσω. Έχει αναφέρει ότι κάποιες φορές κολλάει το κωλό mpdecision και θέλει να δώσεις μια εντολή από terminal την οποία δεν θυμάμαι τώρα. Μετά στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Kosta βρες την αν μπορεις και ποσταρε
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54987306&postcount=2284δες και κάνα πμ:lol:έχει κάνα δυο ώρες που στην έστειλα.
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξτε το terminal. Γραψτε su και πατηστε enter.μετα lkconfig και enter.θα βγαλει εξι επιλογες η εκτη λεει restart mp decision πατατε 6 enter και ετοιμοι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πήγα να βάλω τον lean 3.8 ...αλλά μάλλον έβαλα λάθος κερνελ ...και τώρα όταν ανοίγω το κινητό, μου βγάζει την κλασσική οθόνη "Samsung Galaxy Note 3, KERNEL IS NOT SEANDROID ENFORCING"...αλλά μέχρι εκεί....μετά σβήνει!!!

 

Τώρα είδα ότι έβαλα τον κέρνελ για το T-mobile Samsung Galaxy Note 3....

 

Τί κάνουμε ??? οοοεεεεοοο ???

 

Ουφ....τελικά έχω περάσει ΠΟΛΛΕΣ ώρες εδώ μέσα διαβάζοντας...όλα καλά. Έβαλα τον AEL πάλι....έχουμε κανένα σωστό λινκ για τον lean 3.8 ???

Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πήγα να βάλω τον lean 3.8 ...αλλά μάλλον έβαλα λάθος κερνελ ...και τώρα όταν ανοίγω το κινητό, μου βγάζει την κλασσική οθόνη "Samsung Galaxy Note 3, KERNEL IS NOT SEANDROID ENFORCING"...αλλά μέχρι εκεί....μετά σβήνει!!!

 

Τώρα είδα ότι έβαλα τον κέρνελ για το T-mobile Samsung Galaxy Note 3....

 

Τί κάνουμε ??? οοοεεεεοοο ???

 

Ουφ....τελικά έχω περάσει ΠΟΛΛΕΣ ώρες εδώ μέσα διαβάζοντας...όλα καλά. Έβαλα τον AEL πάλι....έχουμε κανένα σωστό λινκ για τον lean 3.8 ???

https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, πήγα να βάλω τον lean 3.8 ...αλλά μάλλον έβαλα λάθος κερνελ ...και τώρα όταν ανοίγω το κινητό, μου βγάζει την κλασσική οθόνη "Samsung Galaxy Note 3, KERNEL IS NOT SEANDROID ENFORCING"...αλλά μέχρι εκεί....μετά σβήνει!!!

 

Τώρα είδα ότι έβαλα τον κέρνελ για το T-mobile Samsung Galaxy Note 3....

 

Τί κάνουμε ??? οοοεεεεοοο ???

 

Ουφ....τελικά έχω περάσει ΠΟΛΛΕΣ ώρες εδώ μέσα διαβάζοντας...όλα καλά. Έβαλα τον AEL πάλι....έχουμε κανένα σωστό λινκ για τον lean 3.8 ???

έλα ρε πατριώτη https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125# για να δούμε σε εσένα θα μηδενιζουν οι πυρήνες ή θα είμαι ο μοναδικός:lol:

Edit αυτόν lk_hlteeur-kk-v3.8

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Πάντα στον lean kernel θα κατεβαζεις for other n900 devices

Και το αρχείο θα γράφει lk_hlteeur αυτό είναι για το n9005;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ μια ώρα που τον έχω βάλει δείχνει να μηδενίζει πάντως
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Το dvfs είναι έτσι και τικαρισμενο από το εξποσειντ.

ιντλε δεν βλέπω με την καμία .

[ATTACH]49674[/ATTACH][ATTACH]49675[/ATTACH]

 

δλδ σε εσένα παγώνουν;

μπας και να τον ξανά πέρναγα

 

φιλε μου τα widget που εχεις ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο με το towelroot μπορουμε να κανουμε root στη UGNG1?

 

NG1 δεν ρουτάρετε με towelroot!!!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε πατριώτη https://onedrive.live.com/?cid=f1ed4badfee3fc02&id=F1ED4BADFEE3FC02%21125# για να δούμε σε εσένα θα μηδενιζουν οι πυρήνες ή θα είμαι ο μοναδικός:lol:

Edit αυτόν lk_hlteeur-kk-v3.8

 

...ουτε σε εμενα μηδενιζουν ωρε οι ατιμοι!!!! :D

S8+
Link to comment
Share on other sites

...ουτε σε εμενα μηδενιζουν ωρε οι ατιμοι!!!! :D
δοκιμασε αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55395360&postcount=2378
Link to comment
Share on other sites

 

Μηδενιζουν τωρα!!!! Για αλλη μια φορα το φορουμ αυτο δειχνει οτι ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ολων...ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

Μηδενιζουν τωρα!!!! Για αλλη μια φορα το φορουμ αυτο δειχνει οτι ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ολων...ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!!!

 

Έχω γράψει και στην πίσω σελίδα πως κάνεις restart το mpdecision για να μηδενιζουν κανονικά. Μέσω terminal και είναι και πολύ απλό. Anyways η ισχύς εν τη ενώσει!

Link to comment
Share on other sites

φοραω x note 20 ng1 . με κερνελ 3.4.0-χ-κερνελ_ν9005_v3.0 ειναι σωστος αυτος ? για να βαλω αλλον κερνελ ποιο προγμραμμα υπαρχει με ευκολη χρηση μεσω του κιν ? σε καθε αλλαγη κερνελ το κιν κανει hard reset τα δεδομενα και ξαναστηνεται απο την αρχη ??
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα μια και τελικα το μικροβιο του φλασαρισματος δεν φευγει ποτε ...

είμαι κατοχος ενός νοτε 3 και μετα από αρκετους μηνες σε στοκ κατασταση αποφασισα να περασω στο ρουτ και αλλαγη κερνελ

θελω να ρωτησω μια και το εκανα ρουτ χθες. εχω την Ng1 αγγλικη αν μπορω να περασω custom recovery και ποιο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ξεχασει το password του knox .αν κλειδωσει μετα απο τις 15 αποτυχ προσπαθειες μετα πως μπορω να το ξεκλειδωσω?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο leankernel είναι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. Με τις ρυθμίσεις που φαίνονται στην εικόνα η διάρκεια της μπαταρίας είναι πιο καλή από ποτέ! ☺

[ATTACH]49709[/ATTACH]

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ξεχασει το password του knox .αν κλειδωσει μετα απο τις 15 αποτυχ προσπαθειες μετα πως μπορω να το ξεκλειδωσω?

και πως ξέρουμε ότι είναι δικό σου; ;;;

θα παρακαλούσα το φόρουμ να μην δώσει κανένας λύση σε τέτοιο πρόβλημα.

 

 

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι σημαίνει αυτό και τι πρέπει να κάνω για να κοιμηθούν λίγο οι πυρήνες ευχαριστώ.

 

Guys I have this issue and resolved now. If you have this issue turn on Samsung DVFS once if it is already on/ off in it case in is on. Reboot your device twice or thrice, turning off/on DVFS on/off couple of times. Reboot only after you completely boot into your mobile.

Final time turn off DVFS and reboot your machine. The mpdecision should work normally by now, with cores getting offline

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...