Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,μπορει να μου θυμισει καποιος πως παιρνουμε screenshot ?ειμαι με xnote 14.(πολυ πισω...):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια,μπορει να μου θυμισει καποιος πως παιρνουμε screenshot ?ειμαι με xnote 14.(πολυ πισω...):)
Μην τυχόν φύγεις από την 14 τα νούμερα που βλέπουμε πλέον σε μπαταρία δεν είναι καλά.

Στο θέμα σου τώρα, κράτα πατημένα το power off και Home η με το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μην τυχόν φύγεις από την 14 τα νούμερα που βλέπουμε πλέον σε μπαταρία δεν είναι καλά.

Στο θέμα σου τώρα, κράτα πατημένα το power off και Home η με το πενάκι.

οκ!μενιο βλεπω και μια ασταθεια στο igo primo.μηπως ευθυνεται η xnote?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ!μενιο βλεπω και μια ασταθεια στο igo primo.μηπως ευθυνεται η xnote?
Όχι σε καμιά περίπτωση όσο την είχα δούλευε ρολόι.

Απλώς αργεί να κλειδώσει σε σχέση με τα νέα μόντεμ που εχουμε ng1 αλλά πίστεψε με αν μπορούσα να γυρίσω πίσω την v14 θα έβαζα.

Τα καλύτερα νούμερα σε μπαταρία τα είχαμε με αυτήν την rom.

Link to comment
Share on other sites

Μενιο τι παιζει ρε ?

Μονο στην xnote 20 το εχω

έχω την εντύπωση ότι σου το κάνει οταν έβαλες το Wanam Xposed και μετά.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε και εσείς τι ίδιο πρόβλημα με εμένα, προσπαθώ να αλλάξω kernel αλλά όταν πάω να μπω σε recovery mode μου εμφανίζει μήνυμα custom binary blocked by reactivation lock. Και για να ανοίξω την συσκευή πρέπει να κάνω εκκίνηση πατώντας volume down home baton και power. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχετε και εσείς τι ίδιο πρόβλημα με εμένα, προσπαθώ να αλλάξω kernel αλλά όταν πάω να μπω σε recovery mode μου εμφανίζει μήνυμα custom binary blocked by reactivation lock. Και για να ανοίξω την συσκευή πρέπει να κάνω εκκίνηση πατώντας volume down home baton και power. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
ξετικαρε και επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Για πόσες ώρες στην οθόνη μιλάμε; Γιατί εγώ προσωπικά παλεύω με τον Civato 1.8 και πειράζοντας πολλές ρυθμίσεις στο synapse, συγκεκριμένα είμαι σε επικοινωνία με τον mat9v στο xda ο οποίος σπάει όλα τα ρεκόρ σε αυτονομία.

Δείτε εδώ όσοι δεν τον γνωρίζετε :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55036457&postcount=2243

 

Μέρος των ρυθμίσεων :

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55044337&postcount=2248

 

Έχω δοκιμάσει ότι μου έχει πει αλλά σε καμία περίπτωση δεν τον κοντεύω, με προσπάθεια ακουμπώ τις 5 ώρες και εννοείται ελέγχω wakelocks κτλ...

 

Θα χαρώ πολύ να ακούσω απόψεις :)

Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι με κανονική μπαταρία ότι και να λέει. είναι ψέμα

Link to comment
Share on other sites

Μενιο καθαρισα το κινητο. Περασα με odin την εργοστασιακη , επαναφορα εργοστασιακων , ροοτ , custom recovery και τελος xnote 20
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι με κανονική μπαταρία ότι και να λέει. είναι ψέμα
Η πλάκα είναι ότι είναι και overclocked to 2.8Ghz.

Είχαμε δει 11 ώρες οθόνη αλλά αυτουνού η αναμονή 4 μέρες δεν παίζει ρε φίλε.

Edit : ρε Κοσμά τι πολιτισμικό σοκ έπαθες ?

Link to comment
Share on other sites

ξετικαρε και επανεκκίνηση.

 

Δεν ξέρω αν έχετε και εσείς τι ίδιο πρόβλημα με εμένα, προσπαθώ να αλλάξω kernel αλλά όταν πάω να μπω σε recovery mode μου εμφανίζει μήνυμα custom binary blocked by reactivation lock. Και για να ανοίξω την συσκευή πρέπει να κάνω εκκίνηση πατώντας volume down home baton και power. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ακριβως το ιδιο θεμα εχω και εγω και μαλιστα ξετικαρα και εγω την επιλογή που ειπε ο φιλος ο Μενιος

βεβαια εγω εβαλα recovery με mobile odin

Link to comment
Share on other sites

Στον κερνελ ael 7.7 ο ήχος.... Σας δουλεύει απο το stweaks? Τα ανέβασα ολα.... Μικρόφωνο / ακουστικό /μεγάφωνο... Αλλα τίποτα... Ίδιος παραμένει....

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Μενιο μετα απο cleaninstall σα να παω πιο γρηγορα
:lol::lol:Σίγουρα ρε φίλε έφυγε αρκετή σαβούρα.

Τώρα στο θέμα του lean με τους πυρήνες (2 φορές μου κόλλησαν) με το faux123 κάνουμε τικ user kontrol και μετά το βάζουμε στο mp και ξεκολησαν στο φτερό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω reset πληρες εκανα οταν αρχισε να μου κανει νερα η καμερα και να κολλαει σε διαφορα περιεργα το κινητο. Συν χαλια μπαταρια.

 

Ελπιζω να μη φταιει το wanam xposed γιατι αφενος ειναι τρομερα χρήσιμο αφετέρου το ξαναεβαλα :P

Link to comment
Share on other sites

Έχω xnote 20 με ex dialer. Δεν θέλω οι αναπαντητες να ανοίγουν στον μαμά dialer. Τι να κάνω να μην τον ξαναδώ να ανοίγει;;;

 

Εγκατέστησε το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.plugin.xmissedcall&hl=en και ενεργοποίησε το από το exdialer.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πλάκα είναι ότι είναι και overclocked to 2.8Ghz.

Είχαμε δει 11 ώρες οθόνη αλλά αυτουνού η αναμονή 4 μέρες δεν παίζει ρε φίλε.

Edit : ρε Κοσμά τι πολιτισμικό σοκ έπαθες ?

 

Παίζει αν τα έχει όλα κλειστά. 4 μέρες 55 λεπτά ομιλία; εγώ 1 ώρα μιλάω την ημέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτα στο youtube και 30 στο tunein δε μας κανουν 8%.

Κατα τα αλλα εκανες πολυ light χρηση.

7 ωρα επιανα με αυτοματο συχρονισμο τα παντα location on και πολυ messenger , facebook και viber.

Browsing εχεις πολυ καλο. Αν χρησιμοποιουσες tapatalk και xda εγαρμογες θα επεφτες αρκετα σε οθονη. Ειπαμε η οθονη ειναι και θεμα χρησης.

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτα στο youtube και 30 στο tunein δε μας κανουν 8%.

Κατα τα αλλα εκανες πολυ light χρηση.

7 ωρα επιανα με αυτοματο συχρονισμο τα παντα location on και πολυ messenger , facebook και viber.

Browsing εχεις πολυ καλο. Αν χρησιμοποιουσες tapatalk και xda εγαρμογες θα επεφτες αρκετα σε οθονη. Ειπαμε η οθονη ειναι και θεμα χρησης.

Δεν είναι και άσχημα όμως:[ ποτέ θα πιούμε τον καφέ που λέγαμε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω reset πληρες εκανα οταν αρχισε να μου κανει νερα η καμερα και να κολλαει σε διαφορα περιεργα το κινητο. Συν χαλια μπαταρια.

 

Ελπιζω να μη φταιει το wanam xposed γιατι αφενος ειναι τρομερα χρήσιμο αφετέρου το ξαναεβαλα :P

Αν σου κάνει νερά δοκίμασε το gravitibox εγώ μόνο αυτό δουλεύω γιατί είχα θέματα με wanam

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...