Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εχει κανονικα dpi. Απλα με το app settings θα γυρισεις παλι σε 480 dpi το gallery , contacts , camera και calculator
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι εχει κανονικα dpi. Απλα με το app settings θα γυρισεις παλι σε 480 dpi το gallery , contacts , camera και calculator
Κλάμα, είμαι στο 95% και έχω 45 λεπτά οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σας χαιρετω . Εδωσα το note 3 και πηγα σε G2 . Χαρηκα για οσα ειπαμε εδω !!

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Κλάμα, είμαι στο 95% και έχω 45 λεπτά οθόνη.

Εγώ στο 100% και έχω 30 λεπτά οθόνη και 10 ώρες αναμονή:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 100% και έχω 30 λεπτά οθόνη και 10 ώρες αναμονή:p
Ναι ,αλλά δεν έχεις κάρτα μνήμης και spen.:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αλλά δεν έχεις κάρτα μνήμης και spen.:lol::lol:

Σωστοοοοοοοοςςςςς:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες σας χαιρετω . Εδωσα το note 3 και πηγα σε G2 . Χαρηκα για οσα ειπαμε εδω !!

Τώρα έχει σειρά ο Κοσμάς και μετά ο Μένιος:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα crash 17 με lean kernel και odex ειναι ο απολυτος συνδυασμος. Φισεκι εγινε το τηλ. Βραχος και η μπαταρια

και με το ρόφημα που δεν μηδενιζουν οι πυρήνες τι γίνετε; ;;

 

Araditsas το κιν κάνει συγχρονισμό κανονικά με το Google αλλά για κάποιο λόγο συγχρονίζει τον κατάλογο όσες επαφές είναι εξαρχής αποθηκευμενες στο Google και όχι στη συσκευή

φίλε μου νομίζω πως πρέπει να πατήσεις στις ρυθμίσεις των επαφών συγχώνευσης λογαριασμού αλλά δεν θέλω να σε πάρω στα λαιμό μου καλύτερα να πει κάποιος που ξέρει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

και με το ρόφημα που δεν μηδενιζουν οι πυρήνες τι γίνετε; ;;

α.

Θα πάρεις τσάι βουνού:lol:και θα το βράσεις έτσι:lol:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55463335&postcount=2405
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τσάι βουνού:lol:και θα το βράσεις έτσι:lol:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55463335&postcount=2405

χαχαχα ήθελα να πω πρόβλημα αλλά με έπιασες.

 

λοιπών έβαλα λειν δοκίμασα και μηδενιζουν μια χαρά οι πυρήνες έλεγξα και αυτά που μου μου λες από πάνω και είναι όπως πρέπει .

άρα το πρόβλημα στον λειν ήταν σε συνδυασμό με χνοτε ρομ .

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ήθελα να πω πρόβλημα αλλά με έπιασες.

 

λοιπών έβαλα λειν δοκίμασα και μηδενιζουν μια χαρά οι πυρήνες έλεγξα και αυτά που μου μου λες από πάνω και είναι όπως πρέπει .

άρα το πρόβλημα στον λειν ήταν σε συνδυασμό με χνοτε ρομ .

το πρόβλημα ήταν σε όσους είχαν ultimate και stweeks πριν ,όχι στην X note.

Αλλά εγώ δεν τον έβαλα είμαι civz περιμένω τον 3.9

χαχα ο Κοσμάς δεν το πιστεύει ότι έχει αρχίσει και βλέπει νούμερα όπως την v14 που είχαμε.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα ήταν σε όσους είχαν ultimate και stweeks πριν ,όχι στην X note.

Αλλά εγώ δεν τον έβαλα είμαι civz περιμένω τον 3.9

χαχα ο Κοσμάς δεν το πιστεύει ότι έχει αρχίσει και βλέπει νούμερα όπως την v14 που είχαμε.

Το είπα και στο τηλέφωνο με λειν κερνελ στην χνοτε είδα 6:30 ώρες οθόνη και ήμουν στο 15%.

και εγώ πιστεύω πως έχουμε Πόλα να δούμε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και στο τηλέφωνο με λειν κερνελ στην χνοτε είδα 6:30 ώρες οθόνη και ήμουν στο 15%.

και εγώ πιστεύω πως έχουμε Πόλα να δούμε ακόμα.

ο civz είναι ένα κλικ ποιο γρήγορος από τον lean και έχει και κάποια extra mod μέσα που ίσως έχουν κάποια μικρή κατανάλωση.

Αν δεις ο lean δουλεύει interactivex που σημαίνει χαμηλότερες επιδόσεις με καλύτερη μπαταρία σε σχέση με τον interactive που δουλεύει το ανάποδο.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την crash με dpi 360 και αλλάξω το τηλέφωνο σε 480 με το application settings αλλά τίποτα.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αύριο παραλαμβανω καινούρια μπαταρία για το νοτελι μας και έχω καποιες αποριουλες.την βάζω στο κινητό και της κάνω μια μεγαλη φορτιση(πχ 8ωρη)?την αφήνω να πεσει στο 15 % και μετα την φορτιζω?χρειάζεται να κάνω wipe battery stats?ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Κλάμα, είμαι στο 95% και έχω 45 λεπτά οθόνη.

 

Αρχίζω να πιστεύω πως η μπαταρία μου δεν είναι το ίδιο δυνατή με τη δικιά σας παρόλο που την προσέχω σαν τα μάτια μου από την πρώτη κιόλας μέρα όσο αφορά τη φόρτιση, wakelocks, alarms και τα συναφή. Μια φορά μόνο είχα πάνω από μια ώρα οθόνης μέχρι το 90% και μου είχε φανεί πολύ περίεργο..

 

Ίσως πάρω δεύτερη καθαρά από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

παίζουν ρόλο οι εφαρμογές και ο τρόπος που χειρίζεσαι το τηλ σε αυτή τη μία ώρα .

λαι εγώ πάνω από 45 50 λεπτά σπάνια βγάζω.

δεν νομίζω να θες μπαταρία και εγώ πίστευα ότι χρειάζομαι μιας και το έχω πάρει από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας και έβγαζα 7:30 ώρες οθόνη και τώρα είμαι συνήθως στις 6 αλλά παίζει ρόλο η ρομ....

Link to comment
Share on other sites

την αφήνω να πεσει στο 15 % και μετα την φορτιζω?ά.
Ναι. Μόλις γίνει το led πράσινο μετά από κάνα δεκάλεπτο το βγάζεις.

Κάντο έτσι τρεις φορές.

 

Αρχίζω να πιστεύω πως η μπαταρία μου δεν είναι το ίδιο δυνατή με τη δικιά σας παρόλο που την προσέχω σαν τα μάτια μου από την πρώτη κιόλας μέρα όσο αφορά τη φόρτιση, wakelocks, alarms και τα συναφή. Μια φορά μόνο είχα πάνω από μια ώρα οθόνης μέχρι το 90% και μου είχε φανεί πολύ περίεργο..

 

Ίσως πάρω δεύτερη καθαρά από περιέργεια.

Η μπαταρία σου δεν έχει τίποτα.

Για να πιάσεις μια ώρα στα 90% πρέπει να πλακωσεις με το που θα το βγάλεις από την μπριζα.

Τώρα με του crash ποιόν κερνελ έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μόλις γίνει το led πράσινο μετά από κάνα δεκάλεπτο το βγάζεις.

Κάντο έτσι τρεις φορές.

 

Η μπαταρία σου δεν έχει τίποτα.

Για να πιάσεις μια ώρα στα 90% πρέπει να πλακωσεις με το που θα το βγάλεις από την μπριζα.

Τώρα με του crash ποιόν κερνελ έχεις ?

 

Αυτό ακριβώς κάνω, lean 3.8 χρησιμοποιώντας trickster για undervoltage σε κάποιες συχνότητες και μερικές ακόμη ρυθμίσεις φιλικές προς την μπαταρία.

 

Γιαυτό απορώ, παρόλο που κάνω τόσες ρυθμίσεις στην rom αλλά και στον kernel δεν μπορώ καν να φτάσω τις επιδόσεις σας που επί το πλείστον τον έχετε stock.

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου είναι ότι το ubervoltage μόνο κακό κάνει .

Το σημαντικό είναι με τιτανιουμ να παγώσει ότι τρέχει και δεν χρειάζεσαι και μετά με γκρενιφι να ταχτοποίησεις τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

παίζουν ρόλο οι εφαρμογές και ο τρόπος που χειρίζεσαι το τηλ σε αυτή τη μία ώρα .

λαι εγώ πάνω από 45 50 λεπτά σπάνια βγάζω.

δεν νομίζω να θες μπαταρία και εγώ πίστευα ότι χρειάζομαι μιας και το έχω πάρει από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας και έβγαζα 7:30 ώρες οθόνη και τώρα είμαι συνήθως στις 6 αλλά παίζει ρόλο η ρομ....

 

Σίγουρα ναι δε διαφωνώ αλλά κάνω σύγκριση με άτομα που έχουν ίδια ρομ και κερνελ γιαυτό απορώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνώμη μου είναι ότι το ubervoltage μόνο κακό κάνει .

Το σημαντικό είναι με τιτανιουμ να παγώσει ότι τρέχει και δεν χρειάζεσαι και μετά με γκρενιφι να ταχτοποίησεις τα υπόλοιπα.

 

Δε χάνω και κάτι να μην κάνω undervoltage απλά μου φαίνεται λίγο κουφό να μην έχει αποτέλεσμα.

Για παράδειγμα στα 300mhz έκανα μια μείωση στα 700mv και διάφορες άλλες.

Από την άλλη πάντα έκανα ίσως ήρθε ο καιρός να τρέξω μια κερνελ στοκ.

 

Εννοείται greenify titanium από την πρώτη κιόλας μέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...