Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μένα στα ελληνικά την έχει! ! Δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση στην τοποθεσία σου γράφοντας την στα ελληνικά κ βάζοντας τόνο όπου πρέπει!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα στα ελληνικά την έχει! ! Δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση στην τοποθεσία σου γράφοντας την στα ελληνικά κ βάζοντας τόνο όπου πρέπει!

Δυστηχως το έχω δοκιμάσει είδη.... Τι firmware έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Νέος κάτοχος note 3 και θέλω τη βοήθεια σας.το τηλ είναι root και θέλω να περάσω το modem bootloader ngn1 τα έχω κατεβάσει όλα απλά ως άσχετος που είμαι θέλω να ρωτήσω σε πια σε πια επιλογή φορτώνουμε το καθένα πριν πατήσουμε το start?να φανταστώ τον bootloader ton βάζουμε στην bootloader επιλογή αλλά το μόντεμ που? Επίσης πια επιλογή πρέπει να είναι τι τσεκαρισμενη πχ auto reboot κλπ? Μπορώ να φλασαρω μόντεμ και μπουτλοαντερ ταυτόχρονα η πρέπει ένα ένα. Σκέφτομαι να του περάσω την τελευταία crash me lean kernel.Για αρχή πιστεύω είναι καλά.Τελος έχει κάνεις κανένα λινό με οδηγίες για νουμπ για φασαρία μόντεμ μπουτλοαντερ κλπ?sorry για το πρήξιμο αλλά πέρασε καιρός που είχα αποχωριστεί το s4...Ευχαριστώ προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ποιος μπορει να με βοηθησει?εχω καταληξη σε 3 μαγαζια απω το skrutz να παρω το note 3 αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το πιο εμπιστο.το kinito.gr?to kaizershope.gr?η το kaizerstore?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Νέος κάτοχος note 3 και θέλω τη βοήθεια σας.το τηλ είναι root και θέλω να περάσω το modem bootloader ngn1 τα έχω κατεβάσει όλα απλά ως άσχετος που είμαι θέλω να ρωτήσω σε πια σε πια επιλογή φορτώνουμε το καθένα πριν πατήσουμε το start?να φανταστώ τον bootloader ton βάζουμε στην bootloader επιλογή αλλά το μόντεμ που? Επίσης πια επιλογή πρέπει να είναι τι τσεκαρισμενη πχ auto reboot κλπ? Μπορώ να φλασαρω μόντεμ και μπουτλοαντερ ταυτόχρονα η πρέπει ένα ένα. Σκέφτομαι να του περάσω την τελευταία crash me lean kernel.Για αρχή πιστεύω είναι καλά.Τελος έχει κάνεις κανένα λινό με οδηγίες για νουμπ για φασαρία μόντεμ μπουτλοαντερ κλπ?sorry για το πρήξιμο αλλά πέρασε καιρός που είχα αποχωριστεί το s4...Ευχαριστώ προκαταβολικα.

 

Θα τα περάσεις με το odin 3.09. Το bootloader πηγαίνει στο BL και το modem στο CP. Μπορείς να τα περάσεις και μαζί.

Στο odin θα ξετικάρεις το Autoreboot και θα τικάρεις το bootloader update. μόλις τελειώσει η διαδικασία θα βγάλεις μπαταρία , θα μπείς μετά στο CWM με power button-home button-volume up και θα φλασάρεις την ρομ που θέλεις αφού φρόντισες απο πριν να την έχεις βάλει στην sd. Αποψη μου αν θέλεις βάλε την audax 9.1. O pier ειναι πολύ καλός developer και η rom του δεν ειναι μπουκωμένη απο modules και mods.

 

Y.Γ. Παιδιά το έχουμε ξαναπεί ο bootloader ειναι μόνο για την εκκίνηση του κινητού. Αποψη μου ειναι να αναβαθμίζετε και bootloader καθώς έστω και ελάχιστα μπορεί να βελτιώνετε το boot. Ομως δεν μπορείτε να γυρίσετε σε παλαιότερο. Μπορείτε να έχετε τον πιο παλιό bootloader με το πιο καινούριο λογισμικό δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά προσοχή στο modem θα πρέπει να ακολουθεί το λογισμικό όταν υπάρχουν μεγάλες διαφορές. Δε μπορείτε να δουλέψετε GNG1 λογισμικό με FND6 modem για παράδειγμα. θα χάσετε το IMEI

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Θα τα περάσεις με το odin 3.09. Το bootloader πηγαίνει στο BL και το modem στο CP. Μπορείς να τα περάσεις και μαζί.

Στο odin θα ξετικάρεις το Autoreboot και θα τικάρεις το bootloader update. μόλις τελειώσει η διαδικασία θα βγάλεις μπαταρία , θα μπείς μετά στο CWM με power button-home button-volume up και θα φλασάρεις την ρομ που θέλεις αφού φρόντισες απο πριν να την έχεις βάλει στην sd. Αποψη μου αν θέλεις βάλε την audax 9.1. O pier ειναι πολύ καλός developer και η rom του δεν ειναι μπουκωμένη απο modules και mods.

 

Y.Γ. Παιδιά το έχουμε ξαναπεί ο bootloader ειναι μόνο για την εκκίνηση του κινητού. Αποψη μου ειναι να αναβαθμίζετε και bootloader καθώς έστω και ελάχιστα μπορεί να βελτιώνετε το boot. Ομως δεν μπορείτε να γυρίσετε σε παλαιότερο. Μπορείτε να έχετε τον πιο παλιό bootloader με το πιο καινούριο λογισμικό δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά προσοχή στο modem θα πρέπει να ακολουθεί το λογισμικό όταν υπάρχουν μεγάλες διαφορές. Δε μπορείτε να δουλέψετε GNG1 λογισμικό με FND6 modem για παράδειγμα. θα χάσετε το IMEI

 

Σε υπέρ ευχαριστώ για την αμεσότητα της απάντησης σου!! Θα σε ακολουθήσω σε όλα όσα είπες.να τη συνδυάσω με lean kernel την audax η να αφήσω τον μαμά της?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48701[/ATTACH]παίδες καλημέρα είμαι με αυτό το λογισμικό και μόλις μου ήρθε το update που είναι 19.9mb και καλά που είναι για το improved stability. Με το toweltool μπορώ να το κάνω root η θα έχω πρόβλημα το τελευταίο update δεν το έχω κάνει ακόμα ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδεςμηπως μπορει καποιος να μου ανεβασει το νεο samsung keyboard με τους τονους στα γραμματα που προαναφερθηκε; Θελω να δω αν εχει διορθωθει το conflict με τα aaccessibility και την αλλαγη γλωσσας. Ή ας το δει και κανεις αν δε βαριεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Με αλλον κερνελ δεν δουλευει δηλαδη???

Οχι το screen mirroring μονο με stock

 

Audax φοβερη ρομ. Βαλτε s5 5x5 launcher και s5 keyboard. Πανεμορφο

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις περασμένο modem και bootloader να τα βάλεις, κοίταξε εκεί που λέει Useful PC Odin flashable files

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2649176

 

Δες αν όντως τα έχεις με την εφαρμογή Phone Info

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Kernel Mods και διάφορα που έψαχνα όλα τέλεια, το έψαξα παραπάνω τώρα που το ανέφερες έχει ένα μικρό bug όταν πας στο Installed Apps και πατάς Reload Apps κρασάρει. Επανέρχεται όταν το κλείσεις από τις πρόσφατες εφαρμογές.

Πέρα από αυτό που το θεωρώ ασήμαντο βέβαια δεν παρατήρησα κάτι.

 

Οχι το screen mirroring μονο με stock

 

Audax φοβερη ρομ. Βαλτε s5 5x5 launcher και s5 keyboard. Πανεμορφο

 

Σφαίρα και πολύ καλή μπαταρία με lean 3.6... στο επόμενο update θα βάλω τα 5x5 launcher & S5 keyboard!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι το screen mirroring μονο με stock

 

Audax φοβερη ρομ. Βαλτε s5 5x5 launcher και s5 keyboard. Πανεμορφο

Τελικά είναι πιο γρήγορη από Alexander; :p

Γιατί εγώ έχω τρελαθεί με την συγκεκριμένη.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πιο γρήγορη από Alexander; :p

Γιατί εγώ έχω τρελαθεί με την συγκεκριμένη.

Sent from my note3

 

Είναι όντως φανταστική ROM. Ενημερώνω πως βγήκε civato 1.7 και ultimate v54. Προσωπικά θα δοκιμάσω civato τις επόμενες μέρες και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφη :-) Οσοι βαλετε 5χ5 S5 launcher οταν περνατε κανα module μπορει μετα την επανεκιννηση να εχετε fc αλλα μονο εκεινη τη φορα. Μετα δεν εχει προβλημα. Δειτε φωτο απο S5 weather , launcher και keyboard
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το έχω δοκιμάσει είδη.... Τι firmware έχεις?

 

Το ίδιο με σένα αλλά σε μένα τελειώνει σε c2 :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφη :-) Οσοι βαλετε 5χ5 S5 launcher οταν περνατε κανα module μπορει μετα την επανεκιννηση να εχετε fc αλλα μονο εκεινη τη φορα. Μετα δεν εχει προβλημα. Δειτε φωτο απο S5 weather , launcher και keyboard

Ρύθμισε το από το wanam xposed να βγάλει και τα σύμβολα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι το screen mirroring μονο με stock

 

Audax φοβερη ρομ. Βαλτε s5 5x5 launcher και s5 keyboard. Πανεμορφο

 

Κοσμα καλησπερα τελικα κ γω αυτη εβαλα,να σε ρωτησω σε αναβαθμιση σε 9,1 δεν χρειαζεται full wipe απλα την περναω απο πανω σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως φανταστική ROM. Ενημερώνω πως βγήκε civato 1.7 και ultimate v54. Προσωπικά θα δοκιμάσω civato τις επόμενες μέρες και θα ενημερώσω.

Επιμένω απλά επειδή εμένα μου φάνηκε ότι σε Alexander οι εφαρμογές άνοιγαν ένα κλικ(και έτσι είναι) πιο γρήγορα λόγω του odex..

Για αυτο διστάζω να την αλλάξω...

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις έβαλα την audax και μπορώ να πω ότι φαίνεται πολύ καλή ήμουν με crash η οποία και αυτή πολύ καλή. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν είναι multi dpi. Είχα μάθει με x note που μου άρεσε αρκετά. Αλήθεια ξέρει κανείς τι γίνεται με x note θα βγάλει καινούρια?
Link to comment
Share on other sites

Κοσμα καλησπερα τελικα κ γω αυτη εβαλα,να σε ρωτησω σε αναβαθμιση σε 9,1 δεν χρειαζεται full wipe απλα την περναω απο πανω σωστα??

Αν εχεις ηδη την 9 πανε στην 9.1 με dirty flash. Φλασαρεις χωρις wipe. Αν μετα εχεις προβληματα θα ξαναπερασεις την 9.1 με full wipe

 

Vag τι κανεις εσυ εδω ? Γρηγορα στο thread του G2 προδοτη !!! Ακου LG :p:p:p

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...