Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με wipe data cache και dalvik cache δεν καθαριζει η εσωτερικη μνημη. Νομιζω θελει wipe system στο mounts and storage. Δεν ειμαι σιγουρος καθως δεν εκανα ποτε.

Αλλος τροπος ειναι να κατεβασει απο το sammmobile το λογισμικο που φοραει και να το φλασαρει με odin. Εκει σιγουρα σβηνουν τα παντα. Σαν να ανοιγεις το κινητο πρωτη φορα

Link to comment
Share on other sites

Με wipe data cache και dalvik cache δεν καθαριζει η εσωτερικη μνημη. Νομιζω θελει wipe system στο mounts and storage. Δεν ειμαι σιγουρος καθως δεν εκανα ποτε.

Αλλος τροπος ειναι να κατεβασει απο το sammmobile το λογισμικο που φοραει και να το φλασαρει με odin. Εκει σιγουρα σβηνουν τα παντα. Σαν να ανοιγεις το κινητο πρωτη φορα

 

ο μονος τροπος που βρηκα και εγινε αμεσα, μπηκα recovery mode και ειχε επιλογη format sdcard δηλαδη της εσωτερικης μνημης.! και ολα οκ. ευχαριστω. :)

 

με wipe cashe, και dalvik ακομα και με factory reset , δεν στα σβυνει. αφηνει καταλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ακουστε ενα αλλο προβλημα που δεν μπορω να λυσω με τιποτα! εχω περασει 10 φορες το messenger του facebook και δεν υπαρχει πουθενα το εικονιδιο για να στειλω εγγραφη φωνητικη!! σε δυο φιλους μου με νοτε3 το εικονιδιο υπαρχει και λειτουργει κανονικα!!! θεμα αναβαθμισης δεν τιθεται. το εχω τσεκαρει. δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει!!! υπαρχει περιπτωση να φτιαει η custom rom?? χλωμο το βλεπω...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αντι για ηχο εχει το search ?? Ποτς γενεν αυτο ??

Ποια ρομ εχεις ? Voice recorder εγκατεστημενο ?

 

ωμεγα 21. μολις εκανα φορματ τα παντα γιατι πιστευα οτι μεσα σε ολα τα προβληματα θα διορθωθει και αυτο, αλλα τιποτα! θα τρελαθω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται. το τηλεφωνο ειναι καθαρο δεν εχω περασει τιποτα ακομα να πεις οτι μπορει κατι να επηρεαζει.

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις προβληματα αλλαξε ρομ φιλος.

Τωρα για το facebook δες μηπως δεν εχεις εγκατεστημενο το voice recorder. Ισως στο aroma installer οταν περνουσες την ρομ να το ειχε σαν επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις προβληματα αλλαξε ρομ φιλος.

Τωρα για το facebook δες μηπως δεν εχεις εγκατεστημενο το voice recorder. Ισως στο aroma installer οταν περνουσες την ρομ να το ειχε σαν επιλογη

 

τσεκαρω και σου λεω.! παλι για τον γαιδαρο ειμαστε! δεν μπορω να διανοηθω φιλος οτι φταιει η ωμεγα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την xnote 14 στην εφαρμογη του facebook δεν μου επαιρνε στο status τις διαφορες επιλογες "watching" "eating" κλπ κλπ. Και ομως εφταιγε η ρομ γιατι το δοκιμασαμε σε δυο τηλεφωνα με την xnote.

Δε νομιζω να φταιει η omega.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την xnote 14 στην εφαρμογη του facebook δεν μου επαιρνε στο status τις διαφορες επιλογες "watching" "eating" κλπ κλπ. Και ομως εφταιγε η ρομ γιατι το δοκιμασαμε σε δυο τηλεφωνα με την xnote.

Δε νομιζω να φταιει η omega.

 

λοιπον τσαμπα ξαναπερασα απο την αρχη την ωμεγα μρ full wipe, και με το voice recorder κανονικα ολα, και παλι το ιδιο. μου την εχει δωσει αν δεν βρω τι φταιει δεν θα κοιμηθω!!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο που ισως να φταιει. Εφοσον την ξαναπερασες και εχεις καθαρο το τηλ
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο που ισως να φταιει. Εφοσον την ξαναπερασες και εχεις καθαρο το τηλ

Άλλαξες τα dpi;πως ειναι η alexadr rom τώρα πιο όμορφη; έχεις μεγάλη διαφορά στη μπαταρία απο την xnote:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον τσαμπα ξαναπερασα απο την αρχη την ωμεγα μρ full wipe, και με το voice recorder κανονικα ολα, και παλι το ιδιο. μου την εχει δωσει αν δεν βρω τι φταιει δεν θα κοιμηθω!!

Βάλε crash rom να κοιμηθείς ήσυχος;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι 390 dpi και αλλαξα contacts , calculator , camera και gallery σε 480 default. Ε περιπου τα ιδια απο μπαταρια. Θα φανει στην 3η φορτιση. Κοντευω 4ωρες στο 50%
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τσαμπα ξαναπερασα απο την αρχη την ωμεγα μρ full wipe, και με το voice recorder κανονικα ολα, και παλι το ιδιο. μου την εχει δωσει αν δεν βρω τι φταιει δεν θα κοιμηθω!!

Βάλε crash rom να κοιμηθείς ήσυχος;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι 390 dpi και αλλαξα contacts , calculator , camera και gallery σε 480 default. Ε περιπου τα ιδια απο μπαταρια. Θα φανει στην 3η φορτιση. Κοντευω 4ωρες στο 50%

Πως αντέχεις τα contacts στα 480:eek:έχει καλύτερο σήμα η gng1; λες να αξίζει να αναβαθμίσω από την ng2 bootloader και modem;

Link to comment
Share on other sites

Αν και οφτοπικ στο απσετινκς ποιο είναι αυτό που αλλάζω τα dpi για να αλλάξουν οι ρυθμίσεις; ;
Link to comment
Share on other sites

Xnote control,xnote panel, pie control settings;)

 

σωστος ....:)

 

 

ποποποποπ αυτη η crash rom βούτυρο .....

 

 

το χαιρομαι το κινητο μου οσο τιποτα.....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας. Έχω την Canadian 17.2 με kernel ultimate, όταν προσπαθώ να κάνω download έχω παρατηρήσει ότι το WiFi αποσυνδέεται συνέχεια και ξανά συνδέεται . Έχει συνάντηση κάποιος το ίδιο πρόβλημα; είναι της Rom bug ή είναι κάποιο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας. Έχω την Canadian 17.2 με kernel ultimate, όταν προσπαθώ να κάνω download έχω παρατηρήσει ότι το WiFi αποσυνδέεται συνέχεια και ξανά συνδέεται . Έχει συνάντηση κάποιος το ίδιο πρόβλημα; είναι της Rom bug ή είναι κάποιο πρόγραμμα;
Σε άλλο ρουτερ δοκίμασες ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια.... Έκανα transparent το stock widget της accuweather και ανακάλυψα ότι δεν συντονίζεται μέσο του gear η του flip case και έκανα την πατάτα να διαγράψω και το μαμά βρεικα ένα μέσο xda που είναι το stock το κάνω download extract στο system app και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση λέει αποτυχία εγκατάστασης.... Τι δεν κάνω καλά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...