Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χε χε δεν πέθανες μόνο εσύ στο γέλιο χε χε

Αχαχαχ ειδικα μ αυτο το εισαι big ******* ηταν ολα τα λεφτα..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διόρθωσε το πρόβλημα με το bluetooth λέει.

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/orig-development/kernel-fulgor-kernel-v1-0-t3087348

 

αργει λιγο στην φορτιση η μου φαινεται?

 

εχει κανεις ρε παιδια παρομοιο προβλημα? σαν να μου φαινεται οτι με την προηγουμενη εκδοση φορτιζε πιο γρηγορα ..!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

αργει λιγο στην φορτιση η μου φαινεται?

 

εχει κανεις ρε παιδια παρομοιο προβλημα? σαν να μου φαινεται οτι με την προηγουμενη εκδοση φορτιζε πιο γρηγορα ..!

Και τωρα σκεφτομουν να περασω το update..μηπως επαιζες με το κινητο και σου φανηκε αργη η φορτιση;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα σκεφτομουν να περασω το update..μηπως επαιζες με το κινητο και σου φανηκε αργη η φορτιση;

 

το κανω τωρα wipe Κτλ και θα το ξαναδω τι παιζει ...:) ισως να ειναι αυτο που λες!

γενικα παντως ειναι τουμπανο το κινητο...!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν έχω προσέξει κάτι στοχευμένα. Το απόγευμα από 1% πήγε 25% πριν το καταλάβω, μου έκανε λίγο εντύπωση σαν πιο γρήγορη φόρτιση.

Και μερικά Screenshots..., είναι το προσωπικό μου ρεκόρ. Έκανα ελαφριά χρήση για μια φορά.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι τουμπανο παντως!

σημερα κάθισα σπιτι μια και γριπωθηκα και ημουν ολη μερα με το νοτελι !

σειρες με το bs player facebook tapatalk chrome κτλ ..

επαθα ζημια μιλαμε!

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει root με 0×0 στα LP http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=60360898&postcount=1

 

Το δοκίμασε κανείς; Άντε και σας ζηλεύω όλους με την loli!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασε κανείς; Άντε και σας ζηλεύω όλους με την loli!

 

Ναι, ΕΣΥ!!!! Άντε, για πες μας αποτέλεσμα... :PP

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά ..θέλω να ρωτήσω κάτι ..θέλω να κάνω εγκατάσταση της ωμέγα ρομ σε λολιποπ σε note 3 γτ9005... έχω εγκαταστήσει το το ανάλογο firmwire που λέει N9005XXUGBOB6 το έχω κάνει root με CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005 βάζω την κάρτα μνήμης τη ωμέγα ρομ αυτή N9005_Omega_v25.1_XXUGBOB6. ..πάω στο ρεκοβερυ την βρίσκω στη sd card και λέει Ε : footer is wrong και signature βερύφικατιον faild ..και κάνει επανεκίνηση ..ξέρεις κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω εκγαταστήσει το cmw recovery αλλά το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να βρω για το note 3 σε λολιποπ ..κατέβασα από το πάλι στόρι το ραμ μανάγερ και μου λέει ότι δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο για το κινητό σου σε cmw ...ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρυσή και γρήγορη σαν αστραπή η lollipop αλλα μπαταρία σαν την kitkat με τίποτα.

Με το Xposed τί γίνεται? Γνωρίζει κανείς κάτι για τη συσκευή μας?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά multi-dpi lollipop rom έχει βγει ή όχι;
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

ε ναι !!!!!! χεχεχεχε Τελικά ακόμα δεν έχω καταφέρει να τη βάλω αυτή την ωμέγα ..... τώρα έχω κάνει εγκατάσταση καστομ ρομ cmw 6.0.4.8 την ώρα που του κάνω εκγατασταση από το zip την ώρα που κάνει installing φτάνει σε ένα σημείο κια γράφει starting AROMA installer version 2.70RC2...και εκεί τέλος ... μένει εκεί για πάντα ...στο σάιτ βέβαια τον omegα λέει ότι προτείνουν το TWRP την τελευταία που είναι από ότι κατάλαβα αυτή εδώ TWRP 2.8.6.0 .. μπενοτας στο σάιτ όμως δεν μπορώ να διαλέξω ποιο είναι το κατάληλο για τη συσκευή μου .... το σάιτ είναι αυτό ... https://twrp.me/Devices/ ..και το κινητό μου αυτό .. note 3 n9005 ξέρει κάποιος ποιο να διαλέξω
Link to comment
Share on other sites

ε ναι !!!!!! χεχεχεχε Τελικά ακόμα δεν έχω καταφέρει να τη βάλω αυτή την ωμέγα ..... τώρα έχω κάνει εγκατάσταση καστομ ρομ cmw 6.0.4.8 την ώρα που του κάνω εκγατασταση από το zip την ώρα που κάνει installing φτάνει σε ένα σημείο κια γράφει starting AROMA installer version 2.70RC2...και εκεί τέλος ... μένει εκεί για πάντα ...στο σάιτ βέβαια τον omegα λέει ότι προτείνουν το TWRP την τελευταία που είναι από ότι κατάλαβα αυτή εδώ TWRP 2.8.6.0 .. μπενοτας στο σάιτ όμως δεν μπορώ να διαλέξω ποιο είναι το κατάληλο για τη συσκευή μου .... το σάιτ είναι αυτό ... https://twrp.me/Devices/ ..και το κινητό μου αυτό .. note 3 n9005 ξέρει κάποιος ποιο να διαλέξω

 

https://twrp.me/devices/samsunggalaxynote3internationalqualcomm.html

Link to comment
Share on other sites

Εδώ https://twrp.me/devices/samsunggalaxynote3internationalqualcomm.html θα βρεις τα link και τις οδηγίες εγκατάστασης.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες Έβαλα τη ομέγκα στο κινητό μου ..... Ευχαριστώ τα κοπέλια όλα που προσφέρθηκαν να με βοηθήσουν και ξρω ότι σε ορισμένους τα έκανα μπαλόνια .:)... εδώ θα πρέπει να πω ότι κατάλαβα για το καστομίνγ είναι σα τη μαγειρική πρέπει να μετράς να γραμάρια...παίζουν όλα σημασία ..και αν κάτι δεν πάει καλά φτου κι από την αρχή ...δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος να έχει κάνει τόσες φορές φλάσινγ σε 2 μέρες ...χεχεχεχεχεχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης να πω ότι τόσα χρόνια που κάνω ροότινγ χρεισιμοποιούσα το cmw σε συσκευές S2 S3 S4... αλλά σήμερα που δοκίμασα το TWRP ομολογώ ότι έχω μινει άφωνος ..πολύ καλό ρικοβερη λέμε ... απλά ήθελα βοήθεια για να βρώ το κατάληλο ... να στη καλά όλοι και συγνώμη για την ενόχληση για κάπιους !!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλώς ήρθες στην ωμέγα επιτέλους χαχαχαχ.

Φυσικά και δεν μας κούρασες να το ευχαριστηθεις μέχρι να βγει καμιά νέα Ρομ να δοκιμάσουμε

Link to comment
Share on other sites

ωμέγα είχα από το S2 όσες φορές δοκίμαζα κάτι άλλο δεν ήμουν ευχαριστημένος ..και έβαζα πάλι omegα ..... απλά καλώς ήρθα στην ωμέγα με το note 3... ... να ρωτήσω εδώ κάτι .. με το Knox γίνετε τίποτα άμα θέλουμε να μηδενίσουμε ..όχι τίποτε άλλο έχω εγγύηση αλο ένα 8μηνο ..χεχεχεχεχε ..βέβαια δε με πολύ απασχολη το θέμα απλά έτσι ρωτάω από περιέργια ... να υποθεί ότι έχω κάνει ροοτ με CF ...
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρυσή και γρήγορη σαν αστραπή η lollipop αλλα μπαταρία σαν την kitkat με τίποτα.

Με το Xposed τί γίνεται? Γνωρίζει κανείς κάτι για τη συσκευή μας?

 

εγω φιλε μου με Fulgor κερνελ αρχισαν να εχω νουμερα της kitkat πλεον !

 

το εχω σκισει 2 μερες το κινητο τωρα που εχω αδεια και εχω παθει την πλακα μου!!!

(τι σηριαλ τι chrome τι facebook τα παντα)!

 

μεγαλη βελτιωση στην μπαταρια! ο καλυτερος κερνελ για λολιποπ για μενα ...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω εδώ κάτι .. με το Knox γίνετε τίποτα άμα θέλουμε να μηδενίσουμε ..όχι τίποτε άλλο έχω εγγύηση αλο ένα 8μηνο ..χεχεχεχεχε ..βέβαια δε με πολύ απασχολη το θέμα απλά έτσι ρωτάω από περιέργια ... να υποθεί ότι έχω κάνει ροοτ με CF ...

 

Δυστυχώς αν γράψει ο knox μετά δεν ξεγραφει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...