Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι πολυ καλος :-) Θα φανει σε δυο μερες να στρωσει λιγο.

Για δες λίγο τις ρυθμίσεις σωστα τις εβαλα;:o[ATTACH]46675[/ATTACH][ATTACH]46676[/ATTACH]

Δεν έχει 1,14 στο δικό μου,1,19 αν κατάλαβα καλά και ρύθμισα το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά κανενα zip αρχείο που να κάνει μπλε σκούρο το YouTube, και το gmail;Βρήκα για το play store και το dropbox και είναι πράγματι εντυπωσιακό.
Link to comment
Share on other sites

Για δες λίγο τις ρυθμίσεις σωστα τις εβαλα;:o[ATTACH]46675[/ATTACH][ATTACH]46676[/ATTACH]

Δεν έχει 1,14 στο δικό μου,1,19 αν κατάλαβα καλά και ρύθμισα το ίδιο πράγμα.

 

Ναι μια χαρα.

Μια ερωτηση παιδια. Με custom kernels δε μπορουμε να βλεπουμε εικονες και video απο το κινητο στην τηλεοραση μεσω wifi ? Δε δουλευει το share.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα.

Μια ερωτηση παιδια. Με custom kernels δε μπορουμε να βλεπουμε εικονες και video απο το κινητο στην τηλεοραση μεσω wifi ? Δε δουλευει το share.

Έτσι εχω διαβάσει οτι μόνο με τον stock γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε φτιάξει καμια λιστα οπως αυτη των xda με το τι αξιζει λανεις να απενεργοποιησει απο bloatware του note 3?

 

Θα ηταν καλη μια λιστα για το τι μπορει να γινει χωρις ρουτ και τι με ρουτ. (Καλα με ρουτ μπορουν πολλα το θεμα ειναι τι εχει νοημα)

 

Για παραδειγμα εγω χωρις ρουτ εκανα turn off κατι play books, play movies, play ταδε και μετα οταν ανοιγα playstore δεν εβγαζε κανενα αποτέλεσμα και κρασαρε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παιδιά κανενα zip αρχείο που να κάνει μπλε σκούρο το YouTube, και το gmail;Βρήκα για το play store και το dropbox και είναι πράγματι εντυπωσιακό.

 

Δες εδω μήπως και υπάρχει η τελευταία έκδοση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα.

Μια ερωτηση παιδια. Με custom kernels δε μπορουμε να βλεπουμε εικονες και video απο το κινητο στην τηλεοραση μεσω wifi ? Δε δουλευει το share.

 

Το share δουλεύει.Το screen mirroring δεν δουλεύει,είναι αυτό που ότι βλέπεις στην οθόνη του κινητού το δείχνει συγχρόνως και στην τηλεόραση.Το all share το χρησιμοποιώ συνέχεια για ταινίες κυρίως στην τηλεόραση και δουλεύει άψογα με lean kernel που είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Το share δουλεύει.Το screen mirroring δεν δουλεύει,είναι αυτό που ότι βλέπεις στην οθόνη του κινητού το δείχνει συγχρόνως και στην τηλεόραση.Το all share το χρησιμοποιώ συνέχεια για ταινίες κυρίως στην τηλεόραση και δουλεύει άψογα με lean kernel που είμαι.

 

Δηλαδη ενα video που τραβηξες με το κινητο σου το βλεπεις κανονικα στην tv πατωντας το κουμπι του share πανω αριστερα ? Με ποιον lean ??

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ενα video που τραβηξες με το κινητο σου το βλεπεις κανονικα στην tv πατωντας το κουμπι του share πανω αριστερα ? Με ποιον lean ??

 

Με τον τελευταίο 3.2.Γίνεται από εκεί που είπες,αλλά γίνεται και από το κοντινές συσκευές που άμα θέλεις η τηλεόραση βλέπει όλα τα αρχεία σου και τα παίζεις κατευθείαν από εκεί,χωρίς να πειράξεις το κινητό σου.Από εκεί και πέρα για να στα παίζει όλα νεράκι εξαρτάται και από την ταχύτητα του δικτύου σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η ρυθμιση nearby devices σε μενα με xnote 14 δε δουλευει. Παταω το κουμπακι αλλα δεν παει στο on.

Θεμα κερνελ ή ρομ ειναι ? Ειχα και τον lean αλλα δε το ειχα δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

θα σε πικάρω fredara και θα σου πω οτι ειμαι με 6 ώρες αυτονομία 1ώρα και 15λεπτά οθόνη , 30 λεπτά κλήσεις και γράφει 91%. :)

Κατσε φιλε μου ειμαι τριτη μερα με τον lean....

 

:)

 

πιστευω θα φτασω τετοια νουμερα...

για την ωρα το πανηγύρι συνεχίζεται....:)

44% !!!!

 

εχω μεινει αφωνος..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ναι η ρυθμιση nearby devices σε μενα με xnote 14 δε δουλευει. Παταω το κουμπακι αλλα δεν παει στο on.

Θεμα κερνελ ή ρομ ειναι ? Ειχα και τον lean αλλα δε το ειχα δοκιμασει

 

Με xnote 16 που είμαι δουλεύει κανονικά.Δεν ξέρω αν είναι θέμα kernel.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει τον ultimate 40 κάπου γιατί δεν λειτουργεί κανένα link απ το xda. Έχει κάνει φοβερή δουλειά ο τύπος πάντως. Είμαι εκτός σπιτιού εδώ και 10 μέρες και κάνω έντονη χρήση μόνο 3g και lte και με φωτεινότητα στο 100% και βγαίνει άνετα η μέρα με 5 ώρες οθόνη. Στο baterry profile βέβαια αλλά και πάλι είναι φοβερή η αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Με xnote 16 που είμαι δουλεύει κανονικά.Δεν ξέρω αν είναι θέμα kernel.

 

Εβαλα τον 3.2 και δε δουλευει. :-) Μαλλον η ρομ φταιει

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον 3.2 και δε δουλευει. :-) Μαλλον η ρομ φταιει

Κοσμά και εμένα δεν μου δουλεύει η hdmi με κανα 2 rom άρα αυτο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω μήπως και υπάρχει η τελευταία έκδοση .

Ευχαριστώ τα βρήκα Μιχάλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει τον ultimate 40 κάπου γιατί δεν λειτουργεί κανένα link απ το xda. Έχει κάνει φοβερή δουλειά ο τύπος πάντως. Είμαι εκτός σπιτιού εδώ και 10 μέρες και κάνω έντονη χρήση μόνο 3g και lte και με φωτεινότητα στο 100% και βγαίνει άνετα η μέρα με 5 ώρες οθόνη. Στο baterry profile βέβαια αλλά και πάλι είναι φοβερή η αυτονομία.

https://www.dropbox.com/s/ltw0wulh9tkcj0a/Ultimate_Kernel_v.40.zip

Link to comment
Share on other sites

Το screen mirroring πως δουλεύει; έχω μια LG smart tv που την πήρα πριν 1 χρόνο. Έχει wifi και δουλεύει το share του κινητου κανονικά. Αλλά μπορώ να βλέπω την οθόνη του κινητου; μόνο root έχω στο κινητό.

 

Επίσης όσοι αλλάζετε συνέχεια kernel σε ποια custom rom και recovery έχετε καταλήξει; μπορώ να περάσω μόνο custom kernel και recovery αν χρειαστεί ε;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το sceen mirroring οτι κανεις στο κινητο το δειχνει στην tv σου. Εφοσον εχεις stock κερνελ δουλευει. Αν βαλεις custom kernel δεν θα δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να υποστηρίζει η τηλεόραση κάτι ή κάποια πατέντα πρέπει να κάνω;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ροοτ το νοβα γκο δεν παίζει. Τι κάνω ;

 

στείλε μου το Gmail σου με πμ να σου δώσω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα Πώς κάνεις root και φαίνεται πολύ εύκολο.

Μπήκα στον πειρασμό Αλλά μάλλον δε θα το πειράξω. Τελικά

Edited by KiloMeater
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα Πώς κάνεις root και φαίνεται πολύ εύκολο.

Μπήκα στον πειρασμό Αλλά μάλλον δε θα το πειράξω. Τελικά

Ειναι καθαρα θεμα επιλογης φιλε μου....και εγω το κρατησα 2 ημερες πριν το ρουταρω...δεν μπορουσα να δεχθω οτι πληρωσα τοσα λεφτα και να μην εχω την ελευθερια να του κανω οτι θελω...για μην χασω την εγγυηση απο την μαμα. Εξαλλου οπως το βλεπω πλεον, εδω μεσα υπαρχουν ηδη πολλα παιδια που μπορουν να βοηθησουν σε οποιαδηποτε κατασταση/προβλημα εμφανιστει. Ενταξει, αν πεσει και σπασει-χτυπησει-χαλασει το hardware, τοτε θα χρειαστει η μαμα...αν και δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος για αυτο. Αλλα και στην εγγυηση να ηταν, αν πεσει σε νερο ή χαλασει απο δικια μας υπαιτιοτητα,δεν ειμαι σιγουρος οτι η μαμα θα μας καλυπτε... :cool:

Τελος, να συμπληρωσω οτι εδω μεσα με εχουν βοηθησει τοσο πολυ τα παιδια και σε τετοιο σημειο..που πραγματικα η μαμα ειναι πολυ λιγη μπροστα τους. Δεν ειμαστε ενας.. ειμαστε πολλοι!!!

Edited by CostasChem
S8+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...